• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.12.2006 o 18:27, kiniarz napisał:

Zainstalowalem starsze sterowniki a gra nadal mi sie scina po 10 minutach. Nie wiecie co moge
jeszcze spróbowac?


hmm a jak stare..??
Teraz to też nie wiem jak możesz to odratować.... paskudna gra, trzeba czekać na patche i tyle, nie widzę żadnej innej możliwości..... spróbuj ciut starsze jeszcze wygrzebać stery gdzieś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu gry (przebieg instalacji bez zarzutów) przy włączaniu gry wyskakuje komunikat o braku pliku d3dx9_30.dll. jest również informacja, iż ponowne zainstalowanie gry powinno rozwiązać problem, ale po ponownej instalacji nic nie pomogło? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 21:16, ja ja ja ja napisał:

Witam,
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu gry (przebieg instalacji bez zarzutów) przy włączaniu
gry wyskakuje komunikat o braku pliku d3dx9_30.dll. jest również informacja, iż ponowne
zainstalowanie gry powinno rozwiązać problem, ale po ponownej instalacji nic nie pomogło? Czy
ktoś jest w stanie mi pomóc?
Z góry dziękuję za pomoc.

zainstaluj najnowszego dx9c, no i musisz miec winde min. sp1 o ile pamietam.
plik powinien byc na c:\windows\system32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio zauwarzyłem, że jedna tura to dwa lata a postacie przez jedną turę starzeją się o pół roku. Czy ten błąd będzie naprawiony przez oczekiwaną nakładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prawda jest taka że idą święta i producenci gier zrobią wszystko aby wypuścić ja przed Bożym Narodzeniem
nawet jeżeli ma błędy ..... :(

Dodatkowo mam takie odczucie że to posiadacze kart ATI są na gorszej pozycji , wszędzie gdzie widzę ten cholerny filmik Nvidiaaaaaaaaa wiem że będą problemy :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:48, Nystuj napisał:

Ostatnio zauwarzyłem, że jedna tura to dwa lata a postacie przez jedną turę starzeją się o
pół roku.

To nie jest bug, tylko swiadoma decyzja tworcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlaczego tak często zadawane są pytania na które już wiele razy odpowiadano w wątkach poświęconych "Medieval II Total War"?

Nie rozumiem tego - nie chce się wam czytać, szukać wątki czy co?

A tu masz odpowiedz:
Po instalacji "Medieval II Total War" 1 tura = 2 lata, można zrobić (twórcy gry to umożliwili) tak jak w "Rome Total War" czyli jedna tura równa się pół roku.

Wchodzisz w folder:
C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

Otwierasz plik: descr_strat (notatnik) gdzie masz na górze coś takiego:

start_date 1080 summer
end_date 1530 winter
timescale 2.00

Zmieniasz na:

start_date 1080 summer
end_date 1530 winter
timescale 0.50

I masz 1 turę = pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli tury co dwa lata to nie pomyłka to nie wiem co twórc mieli na myśli i czemu ma to służyć to bez sensu żeby postać postażała się o rok jeżeli w świecie gry mija cztery lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć mam pytanko co do gry
Mam zamiar kupić Medieval II ale nie wiem czy mój komputer będzie w stanie pociągnąć tę grę
Mój komp to:
Procesor : AMD Athlon 1.7 MHz 256 MB-RAM Karta Graficzna : GeForce 5200 FX
Prosze o odpowiedź czy pójdzie mi ta gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiatm,
mam pewien problem, otoz posiadam komputer
pentium 4
3.0 GHz
1,50 giga ram

wszystko jest idealne lecz gdy gram przez jakies 20-40min gra mi sie zawiesza i restaruje komputer. co dziwne wczesniej mialem pirata i gralem spokojnie ile chcialem a przy oryginale taka rzecz mi sie dzieje.

jesli chodzi o opocje obrazu to niewazne czy wymagania sa srednie, niskie czy wysokie za kazdym razem to samo!!

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zarejestrowałem gre i dostałem maila że CDP przeprasza za brak drzewka rozwoju i że moge je ściągnąć ze strony lub zamówić. klikam na ten link aby zamówić a tam pisze:"Medieval II: Total War (suplement)" i cena 0,00. i tu moje pytanie: czy jesli zamówie te brakujące rzeczy to otrzymam je gratis????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2006 o 14:38, janusz82 napisał:

zarejestrowałem gre i dostałem maila że CDP przeprasza za brak drzewka rozwoju i że moge je
ściągnąć ze strony lub zamówić. klikam na ten link aby zamówić a tam pisze:"Medieval II: Total
War (suplement)" i cena 0,00. i tu moje pytanie: czy jesli zamówie te brakujące rzeczy to otrzymam
je gratis????

ja juz zamowilem i na kazdym kroku dostawalem ze 0.0zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2006 o 14:38, janusz82 napisał:

zarejestrowałem gre i dostałem maila że CDP przeprasza za brak drzewka rozwoju i że moge je
ściągnąć ze strony lub zamówić. klikam na ten link aby zamówić a tam pisze:"Medieval II: Total
War (suplement)" i cena 0,00. i tu moje pytanie: czy jesli zamówie te brakujące rzeczy to otrzymam
je gratis????


Tak, brakujący suplement dostaniesz gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie:

CZy jeśli wczoraj zamowilem Medieval II i dzisiaj status przesyłki jest "zrealizowana" to czy masterlink moze mi ja dosarczyć jutro (sobota 9.12.) np. na moje rzyczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam problem z zupełnie innej beczki... Otóż, za rejestrację EK dostałem tylko !!35!! wPLN, a wyraźnie pisze, że powinienem mieć 55... CDP, co się z wami dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, mam pewien problem z grą - często zamiast liter wyświetlają mi się przeróżne "krzaczki", kropki etc. Czy ktoś już się może spotkał z czymś takim i wie co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2006 o 19:44, Slomiany napisał:

Cześć, mam pewien problem z grą - często zamiast liter wyświetlają mi się przeróżne "krzaczki",
kropki etc. Czy ktoś już się może spotkał z czymś takim i wie co zrobić?


heh też tak mam - czasem jest dobrze, czasem właśnie takie krzaczki. Tylko w bitwach, na mapie turowej jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować