• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 03.12.2006 o 16:53, alibi100 napisał:

11gb


Co ???!!!??? Jasny gwint 1/4 mojego dysku zajmuje jakaś strategia ??? Chyba se żartujesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 12:46, strajker napisał:

Żeby ci ew. pomóc musisz najpierw podać jaki masz sprzęt i jaką wersję Windowsa - jeśli to
XP to czy masz łątki z SP2 lub same SP2?
Ponadto musiałbyś podać jakie masz sterowniki? - bo to ew. może być wina sterowników - a jeśli
masz za mało pamięci to ew. należy powiększyć pamięć wirtualna do poziomu zalecanego etc.
W każdym bądź razie jak wygląda twój PC?


-Sempron 2800+ (2 GHz)
-512 ram
-Geforce 5500 ( 6.14.0010.9371 )
-C media Wave Device ( 5.12.0001.0039 )
- XP Professional (5.1 , kompilacja 2600)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 17:02, YahooPL napisał:

> 11gb

Co ???!!!??? Jasny gwint 1/4 mojego dysku zajmuje jakaś strategia ??? Chyba se żartujesz ...


Niestety nie,też się zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytanie czy medieval 2 nie będzie mi działą skroro mam grafike radeon 9600 TX a pisze że trzeba mieć 9800 a przcież geforce titianium 4400 jest 10 razy gorszy o 9600 tX a pisze że albo 9800 albo ten geforce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 20:25, Valentino S.A. napisał:

Mam takie pytanie czy medieval 2 nie będzie mi działą skroro mam grafike radeon 9600 TX a pisze
że trzeba mieć 9800 a przcież geforce titianium 4400 jest 10 razy gorszy o 9600 tX a pisze
że albo 9800 albo ten geforce ??


Ja mam podobnego kmompa tyle że radeon 9600.Demo mo chodziło na średnich.Mnie się zdaje że to jest błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie kupiłem w Empiku Medievala 2. Pograłem dwie godzinki w kampanię i postanowiłem pobawić się w sieci ale... okazuje się że mam zły CD-Key... loguje sie do GameSpy, a potem wychodzi mi komunikat o złym kluczu.... o co chodzi?!!?!?! kupiłem oryginał i mam zły cd-key?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 21:08, mad_nagash napisał:

Właśnie kupiłem w Empiku Medievala 2. Pograłem dwie godzinki w kampanię i postanowiłem pobawić
się w sieci ale... okazuje się że mam zły CD-Key... loguje sie do GameSpy, a potem wychodzi
mi komunikat o złym kluczu.... o co chodzi?!!?!?! kupiłem oryginał i mam zły cd-key?


Napisz do pomocy technicznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 21:45, Keroth napisał:

Napisz do pomocy technicznej :)


Eeee... przepraszam wszystkich, właśnie zobaczyłem jak wielką głupotę zrobiłem. Akshiego prosiłbym o wykasowanie postów.

Jeszcze raz przepraszam, zdawało mi się, że jestem w innym topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też miałem ten problem z złym CD_KEY''em, poprostu źle go wprowadziłeś przy instalacji, jeśli wprowadziłeś jakieś O (litera) to zamień je na 0 (cyfre) ja miałem trzy "kółka" w kodzie i instalowałem cztery razy bo nie mogłem znaleźć odpowiedniej kombinacji.
PS. Jak by ktoś nie zrozumiał gra przepuszcza instalacja nawet z kodem 1111-1111-1111-1111 (obojętnie co w pisane tylko w odpowiedniej ilości i z myślnikami) tylko, że to potem się mści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 23:31, Garett napisał:

Czy CDP ma zamiar wydac jakas latke poprawiajaca braki w tlumaczeniu (surowce u kupca po angielsku)?


Problem z nazwami surowców występuje również w innych zlokalizowanych wersjach. Niestety nie udało się go usunać przed wypuszczeniem gry, gdyż te teksty mogli zmienić tylko developerzy gry. Twórcy zapewnili nas, że oficjalny patch, który powinien pojawić się w najbliższym czasie rozwiąże ten problem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 21:07, PolmonellPL napisał:

Hej! Dlaczego ja nie moge wybrać we Wielkiej Kampani na przykład Polski mam tylko do wyboru
Anglię, Francję, Cesarstwo Niemieckie (nimi gram), Hiszpanię i Wenecję...


Musisz albo najpierw przejść kampanię jedną z frakcji oferowanych ci na początku
albo edytuj plik (najpierw zrób sobie na wszelki wypadek kopię):
Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign\descr_strat.txt
Na samym jego początku jest lista frakcji określona jako "playable" (to te którymi możesz aktualnie grać), pod spodem jest lista frakcji określona jako "unlockable" (to te które można odblokować przechodząc kampanię). Przenieś nazwy frakcji (lub tylko tą frakcję na której ci zależy) spod listy "unlockable" do listy "playable" i rozpoczynając nową kampanię będziesz mógł wybrać tą frakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A już wiem skąd u ciebie w pliku "Mediewal 2 Preference.cfg" tylko taki zapis w

[video]
widescreen=0
[game]
allusers=1

To jest "czysty" notatnik zaraz po instalacji "M II TW" a jak wchodzi się w opcje (czyli po raz pierwszy jak się uruchamia grę) to system (gra) samodzielne ustala pod jakimi parametrami proponuje grę i zapisuje swoje ustawienia w "Mediewal 2 Preference.cfg"

Czyli musisz uruchomic grę wejśc w opcje - kliknij dostosuj a dopiero potem zmieniaj zapisany plik "Mediewal 2 Preference.cfg" (notatnik) pod rozdzielczość:

battle_resolution = 1024 768
(...)
campaign_resolution = 1024 768

jesli masz czarny ekran - przypomnę - Obraz na monitorze będzie koloru czarnego, jeśli rozdzielczość ekranu zostanie ustawiona powyżej możliwości systemowych monitora. Gra jest w stanie obsłużyć jedynie takie wartości graficzne, które są obsługiwane przez monitor i kartę graficzną. Jeśli zauważyłeś, że ustawiłeś daną rozdzielczość i nie możesz grać, możesz na nowo ustawić rozdzielczość, otwierając plik medieval2.preference.cfg, który znajdziesz w folderze instalacyjnym gry (jest to plik tekstowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2006 o 11:11, DonCartagina napisał:

Problem z nazwami surowców występuje również w innych zlokalizowanych wersjach. Niestety nie
udało się go usunać przed wypuszczeniem gry, gdyż te teksty mogli zmienić tylko developerzy
gry. Twórcy zapewnili nas, że oficjalny patch, który powinien pojawić się w najbliższym czasie
rozwiąże ten problem.

A wiadomo coś o poprawie zachowania kawalerii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja też mam problem z grą przez neta....Ale jak chce grac w sieci, to musze jeszcze raz zainstalowac gre????!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2006 o 14:27, azur64 napisał:

A wiadomo coś o poprawie zachowania kawalerii?

łata ma sie pojawić na dnich - na oficjalnym blogu bylo info głównie o poprawie i zbalansowaniu kawalerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tym, ze szarza jazdy dziala doskonale i jest doslownie ''miazdzaca''. Po prostu nie wystarczy kazac biec rycerstwu na wroga i zakladac, ze to wszystko. Jak sie wykona wszystko dobrze, to oddzial rycerzy jest w stanie uderzajac frontalnie na wlocznikow czy spieszonych rycerzy wyciac ich do nogi w kilka sekund.
Po placzach firma wyda latke znow robiaca z wykorzystania jazdy zajecie dla ''myslacych inaczej'' jak w Rome.
Jedynym problemem jaki widze to dziwne zachowanie podczas poscigu, glownie z trafianiem we wroga. Ale mozliwe ze z zalozenia ciezka jazda sie to tego nie nadaje, a gonic lepiej lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Biedni ex gracze RTW oraz inni, bardzo mi przykro ze nie potraficie wyprowadzic porzadnej szarzy. Ze jazda pod waszym dowodztwem lamie sobie kopyta o wlasne peciny. Ale miejcie litosc w sercu i nie zwalajcie wszystkiego na GRE. Jest to jeden z niewielu elemntow tej gry wymagajacy rzeczywistych umiejetnosci taktycznych nie tylko bezmyslnego klikania CTRL+A i na wroga...

Zastosujcie sie do tych trzech prostych zasad:

1. Kierunek
Jazda musi stac PRZODEM do przeciwnika przykro mi nie ma juz RTW CTRL+A i prawym na wroga. Trzeba umiec ustawic jednostke!!
Oddzial musi byc uporzadkowany!! Nie moze wpadac na siebie lub byc w trakcie reformowania sie!!

2. Odleglosc
Nie klikajcie z odleglosci paru kilometrow dwa razy na wroga liczac ze jazda sama zrobi wszystko za was!! Jazda musi byc w odpowiedniej odleglosci od wroga!!

3. Teren
Byloby milo gdyby na drodze jazdy nie staly : kamienie , machiny obleznicze, domy, ploty itp itd... O dziwo to przeszkadza w szarzy.

BTW ile osob przeczytalo info na temat szarzy?? Jedno klikniecie uruchamia szarze nie dwa.

Gwarantuje kazdemu kto zastosuje sie do procedury wykonania szarzy ze zmiecie piechote przeciwnika na miejscu nie zatrzymujac sie na pierwszej linii wojska! W SP kampanii zrobic taka szarze calym frontem jazdy to pestka... A armie 3 4 razy liczniejsze zlozone z ciezkiej piechoty poprostu czmychna po 5 sekundach od impaktu.

A teraz dzieki narzekaniu na szarze bedziemy miec sytuacje robienia szarzy z miejsca ( nowy patch info z bloga). Witamy w zacofanym RTW i samopowtarzajacych sie szarzach praktycznie z miejsca...

W tej chwili na Singlu szarza jest przesadzona, jak ktos potrafi ja wykonac to moze zmiesc praktycznie wszystko odpowiednia iloscia jazdy z lancami....

Na MP istnieje chwiejna rownowaga pomiedzy piechota i jazda z lekka korzyscia na rzecz jazdy. Regimenty piesze nie rzadko sa zmiatane w ciagu sekund przy dobrze wykonanej szarzy a ich koszt oscyluje czesto w poodbnych wartosciach. Ba nieraz mi sie zdarzylo ze jedna szarza powodowala nawet do 200 zolnierzy zabitych ( normal).

Reasumujac nauczcie sie wykonywac SZARZE a nie piszcie wszedzie glupot ze szarza jest zbugowana...

(Tekst kolegi z innego forum)

Przy pościgu konnica łapie w niewole a nie zabija ;pppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mój problem z grą polega na tym iż po jej odpaleniu i uruchomieniu Wielkiej Kampani po chwili pojawia się komunikat 17:24:13.906 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka po którym gra wychodzi do systemu. Raczej spełniam wymagania ale dla porządku je podam:pentium4 2,53GHz; GF 7600GS sterowniki 9.1.3.1; 1 GB RAM;windows XP SP2. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Demo nie odpala na procesorach które nie obsługuja instrukcji SSE2 czyli np. Athlon 2000xp+ lub Duron lub starszy Pentium 4 a pełna gra ? czy jest tak samo ? wielu ludzi może o tym nie wiedzieć i kupi gre, co potem ? w wymaganiach gry tego nie pisze dopiero w pliku Readme np. z demem gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2006 o 21:06, Ceki napisał:

Demo nie odpala na procesorach które nie obsługuja instrukcji SSE2 czyli np. Athlon
2000xp+ lub Duron lub starszy Pentium 4 a pełna gra ? czy jest tak samo ? wielu ludzi może
o tym nie wiedzieć i kupi gre, co potem ? w wymaganiach gry tego nie pisze dopiero w pliku
Readme np. z demem gry

Pełna wersja nie potrzebuje SSE2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować