Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

sorry za dubel ale brak możliwości edycji ;/
kiedyśmiałem bardziej wyjechany pasek etc. , ale zrezygnowałem z tego ponieważ nic nie zastompi klasycznego pulpitu windows 98(xp) tzn winda xp z wyglądame 98 :)

20070816035435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również tak mam i będę się powtarzal ale skoto masz tyle okonek to nie lepiej sobie po prostu czarne jednolite cło na tapetke ustawic? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 03:27, Pediator napisał:

> cz.2 pulpitów ;]
fajny styl, taki japoński :)



To jest kaligrafia chińska, nie japońska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:56, Yezu napisał:

Hmm... Ta ja też się pochwalę moim pulpitem, a co!


Jak nie kombinowałeś z ikonką kmenu, to jest to "suseł";) 10.2, czy może już 10.3 (jest już pierwsza beta). Osobiście jako urodzony ponurak wolę ciemne motywy. Jednak w Twoim przypadku muszę przyznać, że wszystko jest bardzo fajnie dopasowane - tapeta, kolor, czcionka no i oczywiście wielkość ikon;) Mnie się podoba.

=> Obi-wan Kenobii

Dnia 15.08.2007 o 23:56, Yezu napisał:

(...) ikonki takie duze sie wydaja.(...)


Kwestia gustu. Nie wiem jak w windzie (nie sprawdzałem), ale w KDE możesz tą wielkość spokojnie zmienić. Nawet na większą (na mniejszą oczywiście też):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:21, Keroth napisał:

> Witam, nie wiedziałem gdzie to napisać a tematu nowego nie będę zakładał. Mam pytanie
a raczej
> prośbę, nudzi mnie już ten wygląd Windowsa może ktoś mi podać jakiś poradnik krok po kroku

> jak upiększyć Windowsa ? Dziękuję.

Nie znam takiego poradnika ale proponuje taki bardzo prosty system, dobry na początek.

1. Plan - odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od swojego pulpitu czy ma być użytkowy
czy bajerancki, a może coś pomiędzy?
2. Zacznij od podstawowych kwestii. Uporządkuj ikony, zmień tapetę i dopasuj do niej paski/czcionki.
Zastanów się czy podstawowe dostępne w Windowsie style Ci wystarczą czy w tej dziedzinie też
oczekujesz czegoś więcej.
3. W zależności od swojego planu z punktu pierwszego zastanów się co zapewni Ci osiągnięcie
celu. Być może efektowne/użytkowe Widgety? Być może jakiś mini program, np. oferowany przez
google pasek to się bodajże nazywa google desktop.
4. Wpisz w google swoje oczekiwania, coś Ci na pewno wyskoczy.
5. Nie bój się manipulować, kombinować, zmieniać. Na idealny pulpit nie ma przepisu, sam musisz
osiągnąć sukces :).

Powodzenia!


OK, zrobiłem porządek z ikonkami, co teraz należałoby tu dodać ? Przyjmę każde propozycje... PS. Proszę się nie śmiać z tapety.
[url= http://imageshack.us][img= http://img297.imageshack.us/img297/5641/zikonkamiporzdekkf2.png][/url]
Shot at 2007-08-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 09:43, Rayic napisał:

Szaro, ponuro, przejrzyście, prosto i tak ma być! ;>


Bardziej by pasował jakiś ciemniejszy pasek startu, i usuń kilka zbędnych ikon xD 7-/10
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 08:01, Dux napisał:

Jak nie kombinowałeś z ikonką kmenu, to jest to "suseł";) 10.2, czy może już 10.3 (jest już
pierwsza beta)


Acha, SuSE''ł 10.2. Beta 10.3 jest, ale wolę bety omijać, odkąd wypróbowałem betę Freespire 2.0. Wyglądała ślicznie, ale ledwo co działało...

>(...)

Dnia 16.08.2007 o 08:01, Dux napisał:

Nie wiem jak w windzie (nie sprawdzałem), ale w KDE możesz tą wielkość spokojnie
zmienić. Nawet na większą (na mniejszą oczywiście też):)


Na windach (chyba z Vistą włącznie) bez specjalnych ''pomagierów'' się nie da, poza tym mijało by się to trochę z celem. Plik .ico to parę bitmapek o różnych głębiach koloru o rozmiarze 32x32 (czy jakoś tak). Więc powiększenie takiego czegoś kończy się straszną pikselozą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:09, Kruk. napisał:

Ja na razie mogę się pochwalić tym.
To jest Windows XP.


Bardzo ciekawe rozwiązanie :} naprawdę świetne i nawet kolorystycznie pasuje daję 9+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 11:09, Kruk. napisał:

Ja na razie mogę się pochwalić tym.
To jest Windows XP.


Uhuhuhu jak Ty to zrobiłeś ?
Bardzo fajnie to wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba... Troszkę dziwne rozmiesznie ikon ale ogólnie sprawia dobra wrażenie. Takie mocne 6/10
SinClers: Gdyby nie zielony "start" byłby bardzo dobrze...
SrGo: Ja również :) Ale nie podoba mi się iż sidebar nachodzi na... to coś na tapecie ;] Rozmieszczenie ikonek mogłoby byc lepsze ale nie pusje to zbytnio całokształtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się z Homera? To by było szaleństwo, gdyby ktoś tak zrobił mógłby wylądować... na widelcu :] Ogólnie to pulpit masz prosty, co tu mówić - nawet theme nie zmieniłeś z tego normalnego, Windows-owskiego na inny... Poza tym nie ma tutaj żadnych urozmaiceń i czegoś, co wyróżniałoby twój pulpit na tle reszty. Oprócz tego tapeta cóż - zła nie jest, ale raczej nie wstawiłbym jej jako wallpaper na pulpit ;P Złym człowiekiem nie jestem, ale dam tylko 4/10 jako, że trzeba być obiektywnym :) Ale masz u mnie po części plusa za Homera, aż powróciły wspomnienia :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować