Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2007 o 15:49, krzywy.pl napisał:

Tak czekając ,dochodze do wniosku może CDP zapodało by gdzie i w jakim pliku co poprawić i
sami byśmy to zrobili :) tanio szybko i wygodnie

Tak myślisz? Jednak mylisz się. Przygotowanie jakiegokolwiek patcha fanowskiego od zera trwa miesiące (o ile w ogóle się daje coś poprawić w zasobach gry), a nie tygodnie jak u developpera.

Można sobie zrobić patcha poprawiającego mechanikę samej gry, ale pod warunkiem, że ma się angielskojęzyczną wersję spatchowaną do 1.02 i do niej wrzuci wszystkie lokalne wersje plików z 1.02 PL. Przy czym jeżeli w jakimkolwiek pliku była angielska poprawka 1.03, to przywrócenie polskich wersji zlikwiduje ją i poprawki nie bedzie. Ilość plików do przerzucania między wersjami EN i PL, do dobry gigabajt, więc ponad 1/4 gry na DVD. Tak wygląda "patchowanie" NWN2 w wersji fanowskiej. I to mając do dyspozycji pełną pracę programistów Obsidiana w postaci angielskojęzycznych poprawek 1.03.
Tak więc miałbyś niezupełną poprawkę 1.03 EN+1.02 PL w praktyce nieściągalną z powodu rozmiaru, nie mającej nic poprawionego w wersji PL, z angielskojęzycznymi wstawkami, tam gdzie wprowadzono nowe elementy do gry i na koniec z możliwymi błędami w miejscu konfliktu nowych poprawek ze starą wersją lokalizacji.
Czy to Cię zadowalałoby? Bo mnie osobiście nie.

Tak na marginesie czekam sam na poprawkę bo chciałbym wreszcie pochodzić w grze na samej myszy, widząc niebo i bez klikania w teren lub w WSAD. (czyli tak jak w KotOR:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nic a nic nie pojmuje aktualnej dyskusji. Fakt, że dobry kawałek czasu temu czytaliśmy, że 1.03 i 1.04 będą razem, ale wczoraj migem napisał rzecz następującą

Dnia 22.01.2007 o 14:09, migem napisał:

Do usług:). Nieoficjalne infoz ostatnij chwili dzisiaj są ogromne szanse na pacz 1.03, co do
pacza 1.04 trezba bedzie poczekac az sie oficjalnie pojawi i powinno nam sie udac wydac go
rownoczesnie z obsidianem. W kwestii odpowiedzi na wczesniejsze pytania, pacz 1.03 nie bedzie
usuwal wszytskich bledow z polskiej wersji jezykowej, niektore tak ale nie wszytskie.


Dla mnie z tych słów wynika, że, z powodu przedłużających się prac nad orginalną wersją 1.04, zrezygnowano z pomysłu wydania połączonych patchów i 1.03 dostaniemy na dniach, a na 1.04 jeszcze sobie trochę poczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:06, Olamagato napisał:

> Tak czekając ,dochodze do wniosku może CDP zapodało by gdzie i w jakim pliku co poprawić
i
> sami byśmy to zrobili :) tanio szybko i wygodnie
Tak myślisz? Jednak mylisz się. Przygotowanie jakiegokolwiek patcha fanowskiego od zera trwa
miesiące (o ile w ogóle się daje coś poprawić w zasobach gry), a nie tygodnie jak u developpera.
CUT


Ziew...a patch fanowski do HoMM5 poprawiający błedy "profesionalnej polskiej wersji językowej" który wyszedł szybciej niż oficialny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato twierdzi, że 1.03 nie warto im już robić, migem napisał że jest szansa na 1.03
Ktoś nas tu ma za skończonych idiotów, same sprzeczne wersje, szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę jednak wrażenie, że to migem pracuje w CDP, a Olamagato nie :P Ciekawostka, włączyłem NWUpdate i coś mi pobrało :O

Twoja wersja gry: 1.02.809 Polish

Sprawdzanie pinga: nwn2patch.obsidianent.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Pobieranie nwn2_pc_autopatch.txt
Aktualizacja pliku
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Zlokalizuj plik z patch''emnwn2stub.ex_
Pobieranie nwn2stub.ex_ 31 KB
Ukończono pobieranie

Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Zrezygnowano z patch''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:17, daver2 napisał:

Olamagato twierdzi, że 1.03 nie warto im już robić, migem napisał że jest szansa na 1.03

Przecież mogło się okazać, że skoro 1.04 EN się przełuży, to wystarczy wznowić pracę nad skończeniem 1.03 PL. Jedna wersja wcale nie musi wykluczać innej.

Dnia 23.01.2007 o 16:17, daver2 napisał:

Ktoś nas tu ma za skończonych idiotów

Po prostu nie zauważyłem ostatniego info migem''a.
I oczywiście, że nie pracuję w CDP. Mam taką samą wiedzę jak inni forumowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... A patch 1.03 jak pisal ten niebieski mial byc haha nieoficjalnie podobno byc moze ojejku jejku w poniedzialek! Jasne jasne, teraz to ja juz w nic nie uwierze nawet jak niebieskie ziomki beda sie tu wypowiadaly. Sorry, ale dopoki nie zobacze w okienku aktualizacyjnym: Rozpoczeto pobieranie patcha 1.03 nie uwierze nikomu z CDP. A o MP to juz nawet szkoda mi gadac, żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że w Obsidianie mają teraz 7:25 rano więc, jeśli patch ma się ukazać dzisiaj to, zapewne, jeszcze nie w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:13, Fang napisał:

Ziew...a patch fanowski do HoMM5 poprawiający błedy "profesionalnej polskiej wersji językowej"
który wyszedł szybciej niż oficialny...?

Wiesz, kilkadziesiąt lub kilkaset literówek poprawia się tak samo szybko lub wolno zarówno przez grupę zawodową jak i amatorską. To kwestia ludzi i zaangażowania.
Nie mam jednak zamiaru wypowiadać się, ani spekulować dlaczego CDP nie udało się szybko naprawić lokalizacji w HoMMV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:19, Scrapek napisał:

Odnoszę jednak wrażenie, że to migem pracuje w CDP, a Olamagato nie :P Ciekawostka, włączyłem
NWUpdate i coś mi pobrało :O

Twoja wersja gry: 1.02.809 Polish

Sprawdzanie pinga: nwn2patch.obsidianent.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Pobieranie nwn2_pc_autopatch.txt
Aktualizacja pliku
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Zlokalizuj plik z patch''emnwn2stub.ex_
Pobieranie nwn2stub.ex_ 31 KB
Ukończono pobieranie

Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Zrezygnowano z patch''a



Dziwne mi się nic takiego nie pojawilo z nwn2stub.ex moze to wina autoupdate :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:28, krzywy.pl napisał:

Dziwne mi się nic takiego nie pojawilo z nwn2stub.ex moze to wina autoupdate :P


Przed i po tym komunikacie wielokrotnie używałem NWUpdate i jedyny raz coś takiego zaobserwałem. Może to znak, że ktoś coś tam robi ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:27, Olamagato napisał:

Wiesz, kilkadziesiąt lub kilkaset literówek poprawia się tak samo szybko lub wolno zarówno
przez grupę zawodową jak i amatorską. To kwestia ludzi i zaangażowania.
Nie mam jednak zamiaru wypowiadać się, ani spekulować dlaczego CDP nie udało się szybko naprawić
lokalizacji w HoMMV.


Odpowiedź brzmi: motywacja. CDP swoje zarobiło, a sami, w przeciwieństwie do fanów, z powodu tych błędów nie cierpieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:23, The-Darkest napisał:

Taaaa... A patch 1.03 jak pisal ten niebieski mial byc haha nieoficjalnie podobno byc moze
ojejku jejku w poniedzialek! Jasne jasne, teraz to ja juz w nic nie uwierze nawet jak niebieskie
ziomki beda sie tu wypowiadaly. Sorry, ale dopoki nie zobacze w okienku aktualizacyjnym: Rozpoczeto
pobieranie patcha 1.03 nie uwierze nikomu z CDP. A o MP to juz nawet szkoda mi gadac, żenada!


Problem w tym, że powiedział to nieoficjalnie. A tak poza tym to przecież migem
powiedział, że CDP wysłało swoje pliki za ocean. Wniosek z tego taki, że tym razem to wina
Obsidianu.

PS. Nie znoszę słowa ziomek. Źle mi się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, na prawdę przydała by się opcja edit. -_-
Gdy podczas pisania zmieniam zmieniam zdanie co
do tego co chcę powiedzieć potrafią mi wyjść
okropne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maggit to prawda przydała by się opcja edit bo po co pisać więcej jak można edytować sorry za offtopic ale te nieoficjalne wieści o patch''u 1.03 pl robią nam sieczke z mózgów :) a ja mam pytanie do Migiem kiedy wysłaliście te dane konkretą date dostane może ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:34, Scrapek napisał:

Odpowiedź brzmi: motywacja. CDP swoje zarobiło, a sami, w przeciwieństwie do fanów, z powodu
tych błędów nie cierpieli :P

A ja mimo, że nie mam zamiaru być niczyim adwokatem podejrzewam, że mając do przygotowania chyba 5-6 nowych gier, z tego większość w pełnej lokalizacji, nieustającą lokalizację Guild Wars, tłumacząc Wiedźmina angielski (lub odwrotnie) - po prostu mogło zabraknąć ludzi. Ładniej nazywając to brakiem mocy przerobowych.
Inna sprawa, że w takim wypadku można coś takiego elegancko rozwiązać przy pomocy fanów, albo przynajmniej ich poinformować. Z drugiej strony takie jawne info, to informacja handlowa, która zwykle bywa tajemnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieli mają, nikt nie zmuszał do tylu gier, prawda?
Swoja droga nwn 2 musi sie sprzedawac nędznie, polki pelne (empik), koszt 79zł+ksiażka i dalej nie idzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 17:41, Selv napisał:

Chcieli mają, nikt nie zmuszał do tylu gier, prawda?
Swoja droga nwn 2 musi sie sprzedawac nędznie, polki pelne (empik), koszt 79zł+ksiażka i dalej
nie idzie :-)


Wiekszosc poszlo przed premiera, a Ci co maja rozum to teraz nie kupuja, bo nie ma patcha ;-P, ale faktem jest, ze zadnej gry nie ma na polkach w takich ilosciach jak NWN2... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Migem dzisiaj się również wypowie... Wczoraj taka ładna interakcja się nawiązała, a dziś klops... Mam nadzieję, że wypowiedzi nie były tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę "milczenia CDP"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować