Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2007 o 23:09, migem napisał:

> A czy do tych patchy właśnie dodane będa poprawki lokalizacyjne? Akashi bodajże wspominał,

> że zbierali ekipe aby tłumaczenie troche poprawić.

hmm..najwczesniej w poniedzialek ci odpowiem, niestety na dzisiej nie wiem, nie znam odpwoiedzi,
sorry.


Którego poniedziałku? A może wciąż czekamy do konca grudnia ^_^;;
przepraszam za złosliwość ale się nie mogłem powstrzymać wiem że najwcześniej to najwcześniej a najwcześniej jest mało prawdopodobne albo raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2007 o 23:47, flymar napisał:

Miszczu, przetłumacz mojemu kompowi, a konkretnie grze, że POWINNA odpalić przejście do drugiego
aktu:P

Tylko na sarkazm cie stać ;-) Mój komp i gra rozumieją a twoje? no chyba ze są jakieś opóźnione ;-) Jak to mówią jaki pan taki kram ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ręce opadają albo jeszcze niżej" - jak to zwykłem mawiać... Kilka stron wcześniej narzekałem, że wydadzą patcha prawie równo z rozpoczęciem sesji na studiach... Teraz obawiam się, że zdążę zamknąć sesje, a patcha jak nie było, tak nie będzie... Ech, nawet mi się zrymowało :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro migem sie tak dopominal odpowiedzi i zarzucal mi ze nie zrobilismy za wiele przy herosach to dostal w koncu odpowiedz ;)

moze i Wy sprobojcie powolac swoj zespol ktory poprawi bledy w tlumaczeniu jesli takowe sie znajduja?
jestescie w dobrej sytuacj bo dostaniecie polski edytor - w heroes 5 sami musielismy sobie go spolszczyc

Wy macie chociaz jakiekolwiek informacjie od CDP ;) w naszym dziale niebieskich jest w ogole brak :P

mnie zastanawia i dziwi jeden fakt - dlaczego gra warhammed - DoW moze byc poprawnie spolszczona a patche ktore wypuszcza relic sa zawsze dla wszystkich wydane (nawet polska - o dziwo) czy tez heroes 5 (nie liczac edycji empikowej - ale tutaj to spuszcze zaslone milczenia bo tylko jedno slowo cisnie sie na usta) - tutaj rowniez polski patch wychodzi razem z wersja "swiatowa"

jak zauwazyliscie przy pierwszej czesci problemy z patchem pl tez sie pojawialy jednak nie bylo takich opoznien - czym sa te aktualne spowodowane? mozemy sie tylko domyslac i cierpliwie czekac kiedy sie ow patch pojawi a wrazz nim przeprosiny od cdp dla nas graczy-klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 03:25, DevilQ napisał:


> Miszczu, przetłumacz mojemu kompowi, a konkretnie grze, że POWINNA odpalić przejście do
drugiego
> aktu:P
Tylko na sarkazm cie stać ;-) Mój komp i gra rozumieją a twoje? no chyba ze są jakieś opóźnione
;-) Jak to mówią jaki pan taki kram ;-)

To o czym piszesz byłoby zrozumiałe, gdyby wszyscy grali na tej samej konfiguracji, a może jeszcze bardziej - gdyby tak samo rozwijali postać i "szli" przez gre identycznymi ścieżkami. Całkiem możliwe, że gdybym rozpoczął grać od początku, to fabuła by się nie zablokowała. Ale nie chce mi się bo już dwukrotnie próbowałem (na początku miałem problem ze stanami zapisu - a konkretnie z ilością miejsca na dysku z moimi dokumentami. Na te chwilę NWN stoi na półce i czeka na patcha, a ja wróciłem do GW i bawię sie w Anno 1701.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Nadal nie ma? Hu hu... Chwilowo przestaje mnie to tak bardzo interesować, bo mam za dużo roboty przynajmniej do wtorku, więc ufam, że do tego czasu wyjdzie (Tym zdaniem prawdopodobnie pogrzebałem szanse na patcha w tym miesiącu:>).

Co do poprzedniego posta: Zapomniałeś jeszcze o wybieraniu tych samych głosów dla postaci, używaniu tych samych czarów i saveowaniu w tych samych miejscach.
Owszem - ufam, że da się przejść kampanię. Ale nie da się zrobić tego tak jak ja chcę. Jak zwykle zresztą kampania ''lawfool'' ma questy bardziej dopracowane i przechadzalne niż ''iwil'' (pomijając już fakt, że nie wszystko można rozwiązać w zły sposób). Wczoraj nawet usiłowałem skończyć tę kampanię, ale po straceniu godziny gra się znowu wyburaczyła tym razem kiedy próbowałem przywołać chowańca u Axla.
Fun stuff.

I widzę, że jest jak z PISem. Jak jest, każdy widzi, a są ludzie, którzy bronią:).

Co do oceny CDA, która, kiedy jeszcze pamiętałem o tym, żeby je kupić zawsze była dla mnie wyznacznikiem, to się zgadzam. Samo spolszczenie jest ok pod względem doboru niektórych aktorów i tłumaczenia częsci dialogów. Tylko reszta polonizacji leży. Ok. Koniec filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja pocieszam się informacją,że CDP powinno zależeć na wydania patcha z oczywistych względów.Mam zwyczaj sprawdzania gry i opini na forum zanim kupie,gdybym zobaczył ten temat nie kupiłbym NWN2.A więc CDP "patchcie" i płaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 08:21, Tank25 napisał:

Słyszałem że pierwszy dodatek do Neverwinter Nights 2 ma być MMORPG po tytułem Polskim w poszukiwaniu
zaginionego patcha jedyny serwer na świecie jest tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&tpage=60
:)
Poza tym wnoszę o zmianę nazwy gry z Neverwinter Nights 2 na Never Patched Nights 2 :)


Tank! Jestem pod wrażeniem! Słowotwórczy majstersztyk... Tak trzymać :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 08:21, Tank25 napisał:

Słyszałem że pierwszy dodatek do Neverwinter Nights 2 ma być MMORPG po tytułem Polskim w poszukiwaniu
zaginionego patcha jedyny serwer na świecie jest tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&tpage=60
:)
Poza tym wnoszę o zmianę nazwy gry z Neverwinter Nights 2 na Never Patched Nights 2 :)


Cudne. To do tego w sam raz pasuje nazwa świata Forgotten Realms. Albo można też zmienić np. na Forgotten Customers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może nie będzie potrezbny ten od obsidiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.


i w koncu pierwsza meska decyzja dalej dalej do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.


No to zobaczymy co to będzie za poprawka a może chłopaki wzięliście nieoficjalnego patcha 1.03 i wydacie go jako swojego( tak wiem jestem złośliwy a to dlatego że jestem wkurzony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.

ja tam moge go potestowac;) dajcie juz:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paaaaanie,
Ja sie tam nie znam na tym nowoczesnym korporej biznes i całem tem waszem markjetingu, ale co to znaczy "nie odzywa się"? Czy oni Was traktują jak lekko głupawego krewnego, do którego piszę się co prawda kartki na święta, ale nie zaprasza na kolację?
Nie wiem jak to tam działa, ale próbowaliście korzystać z takich cudów techniki jak "telefon"?
Nie wierzę, że kiedy dzwonicie ktoś odpowiada wam z rosyjskim akcentem "No patch. You no call again. We contact you, puny polish affiliate." Po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że to możliwe. W takim wypadku chyba można tam kogoś wysłać. Bilet samolotowy można chyba łatwo kupić z pieniędzy, które zarobiliście przed "noworoczną promocją", za którą tak wszyscy bylismy wdzięczni:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uprzedzam rozwoj wypadkow....
Obsidian wyraznie da do zrozumienia CDP ze nie maja prawa na wlasnoreczne robienie patcha 1.03? i prace zostana wstrzymane.
chyba ze CDP robi poprawke lokalizacyjna do 1.02
i znow czekamy na 1.03/1.04 made on Obsidian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:45, czaja24 napisał:

No to zobaczymy co to będzie za poprawka a może chłopaki wzięliście nieoficjalnego patcha 1.03
i wydacie go jako swojego( tak wiem jestem złośliwy a to dlatego że jestem wkurzony)


Ta jasne. Ten patch jest do bólu kapryśny. Nie działał właściwie na żadnym z 3 kompów na których go testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 11:06, Scrapek napisał:

> No to zobaczymy co to będzie za poprawka a może chłopaki wzięliście nieoficjalnego patcha
1.03
> i wydacie go jako swojego( tak wiem jestem złośliwy a to dlatego że jestem wkurzony)

Ta jasne. Ten patch jest do bólu kapryśny. Nie działał właściwie na żadnym z 3 kompów na których
go testowałem


nie wiem u mnie działa choć mam wrażenie że nie do końca właściwie, no i nie pooprawia błędów kampanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.


Serdecznie proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy patch nad którym pracujecie to łatka poprawiająca błędy wersji PL i pozostawiająca grę w wersji 1.02, czy pełnoprawny patch do wersji 1.03?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować