Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2007 o 07:44, morthi napisał:

jak zauwazyliscie przy pierwszej czesci problemy z patchem pl tez sie pojawialy jednak nie
bylo takich opoznien - czym sa te aktualne spowodowane? mozemy sie tylko domyslac i cierpliwie
czekac kiedy sie ow patch pojawi a wrazz nim przeprosiny od cdp dla nas graczy-klientow


Za pierwszą część odpowiada BioWare, a za drugą Obsidian. BW się po pierwszym patchu nauczyło i później nie było problemów, ale Obsidian radzi sobie kiepściutko. Możemy jedynie liczyć na to, że w przyszłości się poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa

To chyba już standard. :|

Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem

Jest jakaś szansa, żeby ładował się przez menu aktualizacji w grze?

Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

dzisiaj będzie oddany dotestów więc może nie będzie potrezbny ten od obsidiana.

Dobre i to. Proponowałbym po jego przetestowaniu wysłać go do Obsidiana z infromacją ile *godzin* był robiony i testowany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:07, Uzik napisał:

> Słyszałem że pierwszy dodatek do Neverwinter Nights 2 ma być MMORPG po tytułem Polskim
w poszukiwaniu
> zaginionego patcha jedyny serwer na świecie jest tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&tpage=60

:)

Dnia 24.01.2007 o 10:07, Uzik napisał:

> Poza tym wnoszę o zmianę nazwy gry z Neverwinter Nights 2 na Never Patched Nights 2 :)
Tank! Jestem pod wrażeniem! Słowotwórczy majstersztyk... Tak trzymać :-)))

Dzięki, dzięki, aż się zarumieniłem. Wreszcie ktoś mnie docenił :)
Mam nadzieję że projekt CDP dotyczący tworzenia własnego patcha się powiedzie. Z drugiej jednak strony to jakaś paranoja, żeby tak olewać polskiego dystrybutora i że CDP na to pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie wygląda na to, żę chłopaki z CDP nie mają jaj ;] B biznesie jest taka zasada. Jeden zadowolony klient produkuje jednego kolejnego zachęconego do jakiejś firmy. Niezadowolony klient produkuje 10 kolejnych niezadowolonych. Także doceniam to, że dzwonią, starają się, kombinują ale co z tego? Trzeba twardych argumentów. Ja bym się nawet posunął do takich środków jak to, że np. klienci żądają zwrotu pieniędzy za wadliwy produkt bo jest wyraźnie napisane, że można grać w internecie, a tymczasem nie można. Ja do tej pory wyprodukowałem już 4 zniechęcone osoby z tytułu NWN2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.


Ale czy ten "Wasz" patch będzie zgodny z poprawką 1.03 do innych wersji językowych? Czy można będzie grać po sieci z ludźmi z całego świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 13:14, PowerslavePL napisał:

Zwyczajnie wygląda na to, żę chłopaki z CDP nie mają jaj ;] B biznesie jest taka zasada. Jeden
zadowolony klient produkuje jednego kolejnego zachęconego do jakiejś firmy. Niezadowolony klient
produkuje 10 kolejnych niezadowolonych. Także doceniam to, że dzwonią, starają się, kombinują
ale co z tego? Trzeba twardych argumentów. Ja bym się nawet posunął do takich środków jak to,
że np. klienci żądają zwrotu pieniędzy za wadliwy produkt bo jest wyraźnie napisane, że można
grać w internecie, a tymczasem nie można. Ja do tej pory wyprodukowałem już 4 zniechęcone osoby
z tytułu NWN2 ;]

Masz racje. Jezeli ludzie z ktorymi pracujesz,robisz interesy ,czy nawet tylko sie spotykasz wyczuja ze jestes CIOTA nie beda cie traktowac powaznie,beda cie lekcewazyc,zbywac ,miec cie kogos gorszego.W zyciu trzeba stac mocno na nogach i czasem ryzykowac by osiagnac cel.
Ps.wyprodukowalem 2 osoby (zniechecilem) do NVN2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak sie zastanawiam
jesli NWN 2 byl w promocji i mozna bylo z uzyciem wirtualnej kasy troche zlotowek zaoszczedzic. to ludzie kupowali ta gre jak swieze bulki, i pewnie magazyny byly oprozniane w tempie natychmiastowym
Tylko co z tego ze aktualnie bardzo duze grono ludzi posiada gre jak nie gra poniewaz nie ukazla sie patch

Przyznam sie ze jestem fanem NWN i chcialem NWN 2 kupic na samym poczatku. Jednak pobyt zagranica to uniemozliwil. Najpierw wiec zagladnalem na forum www.gram.pl i czytam komentarze
A co komentarz to gorsza opinia
Naprawde tego nie rozumiem
Ja wiem ze niektore gry obronia sie same
Ale dlaczego przy takim tytule wychodza takie bledy

Pozdrawiam wszystkich czekajacych na patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki fajnie ze jestescie tacy twardzi, jak daj boze bedziecie mieli kiedys okazje do negocjowania w biznesie to wyprobojecie swoje metody, na dzien dzisiejszy musicie mi zaufac ze metoda a''la commando sie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, już to wszystko staje się bardzo zabawne.
I znowu ta sama zagrywka co w poprzednim tygodniu i jeszcze wcześniej w poprzednim tygodniu itd...
A mianowicie. Powiem tylko tyle. CDP pewnie przegląda te forum i co kilka dni daje nam jakiś news tak abyśmy na chwilę ucichli, mieli nadzieję, cieszyli się że nie jesteśmy olani i że w końcu będzie ten patch.
Jak na razie są to tylko słowa rzucane na wiatr. Ale to niestety nie jest wina CDP i dlatego nic nie mozemyz tym zrobić.

Nie zdziwi mnie fakt jak za kilka dni znowu będą gorące komentarze na forum, a CDP napisze że przestali pracować nad własnym patchem bo Odbisian już do nich wysyła patcha 1.03.
Najgorsze jest to, że całkiem możliwe, że Obsidian i ta cała ekipa z Atari mają Polskę gdzieś i pracują teraz tylko i wyłącznie nad patchem 1.04 ENG. A patcha 1.03 PL zrobią przed/po/w trakcie 1.05, ponieważ 1.05 ma być bardzo mały i dlatego mogą wtedy zająć się robieniem patcha dla innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:06, migem napisał:

Chłopaki fajnie ze jestescie tacy twardzi, jak daj boze bedziecie mieli kiedys okazje do negocjowania
w biznesie to wyprobojecie swoje metody, na dzien dzisiejszy musicie mi zaufac ze metoda a''la
commando sie nie sprawdza.


Do tego wystarczy tyko i wyłącznie dobrze spisana umowa o prawach i obowiązkach każdej ze stron.
Chyba że umowa jest spisana na korzyść jednej ze stron, no wtedy nie ma co się szarpać bo i tak się nie wygra i zostaje tylko wilce posunięta uprzejmość w negocjacjach tego co się nam należy a nie ma w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze takie info niż żadne.... Nawet jakbyś miał napisać "Obsidian ciągle się nie odzywa" to KEEP INFORMING US....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:19, Uzik napisał:

Lepsze takie info niż żadne.... Nawet jakbyś miał napisać "Obsidian ciągle się nie odzywa"
to KEEP INFORMING US....


W sumie dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:06, migem napisał:

Chłopaki fajnie ze jestescie tacy twardzi, jak daj boze bedziecie mieli kiedys okazje do negocjowania
w biznesie to wyprobojecie swoje metody, na dzien dzisiejszy musicie mi zaufac ze metoda a''la
commando sie nie sprawdza.


Ależ mamy. Bardzo często i w różnych dziedzinach. Nawet teraz.
I owszem "going commando" to nie jest dobry pomysł (oglądał ktoś "Friends"?:>), ale widać Wasza też słabo działa. Macie ten problem, że nie możecie zerwać negocjacji, jak to zwykle bywa przy towarach luksusowych, bo alternatyw brak. Jednak ten problem też da się rozwiązać.
I "Chłopaki" poniekąd mają rację. Musieliście się ustawić w którymś momencie w pozycji defensywnej.

Wciąż jednak nie potrafię zrozumiem co znaczy "Obsidian się nie odzywa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:06, migem napisał:

Chłopaki fajnie ze jestescie tacy twardzi, jak daj boze bedziecie mieli kiedys okazje do negocjowania
w biznesie to wyprobojecie swoje metody, na dzien dzisiejszy musicie mi zaufac ze metoda a''la
commando sie nie sprawdza.


Pytanie

A ilosc sprzedanych egzemplarzy NWN 2 w polsce nie jest argumentem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:23, pat-i-mat napisał:

A może pracownicy Obsisian znowu mają święta czy coś, może nie pracują w styczniu, nie wiem.

Ferie maja zimowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja już sobie planuje że za 2-3 dni pojadę po świeżutką wersję NWN2 a tu zaraz nie ma patch''a to nie pograsz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja migemowi nie ufam...

>> pracujemy nad własnym patchem

????

co to ma być?

migem - wiem, że z własnej inicjatywy się tutaj odzywasz i chwała Ci za to, że przekazujesz jakieś info, ale (jak to się mówi) c''mon - wciskać aż taki kit ludziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:32, sz94 napisał:

No właśnie ja już sobie planuje że za 2-3 dni pojadę po świeżutką wersję NWN2 a tu zaraz nie
ma patch''a to nie pograsz :/


Nie idź. Amazon sam Ci przyśle.
A jeśli nie czujesz się wystarczająco mocny z języka, to oszczędź sobie frustracji i za te pieniądze idź do kina ("Pachnidło" polecam) i zjedz dobrą kolację.

Plus offtopic: Jeśli ja nawalam z jakimś terminem nie pozwalam nikomu choć przez 10 minut mieć wątpliwości co do tego co się dzieje. Nawet jeśli powodem jest czyste lenistwo, fakt, że zapomniałem zadzwonić i popędzić podwykonawców, czy coś równie prozaicznego, daję znać firmie która czeka na efekt mojej pracy, że poczeka dłużej. Czy robię coś źle?
Pytam, bo nie odebrałem gruntownego wykształcenia w kierunku zarządzania i komunikacji w przedsiębiorstwie, więc może robię coś źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:21, Kaen napisał:

Wciąż jednak nie potrafię zrozumiem co znaczy "Obsidian się nie odzywa".


Może dlatego, że jak to któryś z pracowników już kiedyś chyba mówił, że podstawą kontaktów są maile, a na odpowiedź na nie trza czekać. Chyba nie chciałbyś, aby ktoś codziennie do Ciebie wydzwaniał. Poza tym duża różnica czasu między CDP a Obsidianem też robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować