Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Podwieście też linka do nowego updatera, przecież Ci, którzy używali wcześniejszych
patchy PL muszą reinstalować grę żeby móc zaktualizować cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę off-topic
Od wczoraj jestem gościnnie w Wawie i w hotelu w którym mieszkam rezydują jakieś osoby z firmy Atari :)
Tak sobie pomyślałem, żeby zostawić im jakąś wiadomość w stylu "NWN2 PL & Atari sucks", ale zaraz mi przeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: Jeśli wcześniej zainstalowane były nieoficjalne poprawki do NWN 2 należy przeinstalować grę.
Normalnie podziwiam Was ... robicie sobie naprawdę niezłą kpinę z klientów. Obsidian oczywiście nic się do Was nie odzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze jeszcze nie zainstalowalem tej wersji bo wlasnie okazuje sie ze jest to BETA. Poczekam na finalna wersje 1.04pl i dopiero sciagne i zainstaluje. Jestem ciekaw tylko ile czasu bede czekal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już zainstalowałem tą betę.Trudno poczekam do finalnego patcha 1.04pl i wtedy przeinstaluj grę,bo niebawi mnie reinstalacja gierki przy wgrywaniu kolejnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz wyglada jak Moda na sukces lub Dynastia... i jest kpina z nas klientow, a przy okazji robicie z siebie posmiewisko... Coz... Polska - piekny kraj ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, mozna jeszcze wieksze posmiewisko z siebie zrobic - NWN2 PL chyba jakos prowokuje do tego ;-)
np. strona ''oficjalna z ramienia (wysunieta na czolo pewnie...)'' - http://neverwinter2.gram.pl/
Jakos nie widze zadnego oznaczenia przy patchach ze to sa bety, a afair jak do tej pory kazdy patch 1.02->1.xxxx by CDP to bety ;-)
A ta postawa radosnego fanboya by redachtór ww. strony, kiedy wyszla beta: ''a co, mowilem, ze w koncu cos wyjdzie!''... priceless ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy moze juz spokoj... ja to nie wiem czy sie smiac czy plakac, po prostu rozbraja mnie ta sytuacja... tylko chyba w Polsce sa mozliwe takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 17:38, Kris_bla napisał:

Dajmy moze juz spokoj... ja to nie wiem czy sie smiac czy plakac, po prostu rozbraja mnie ta
sytuacja... tylko chyba w Polsce sa mozliwe takie rzeczy...


W innych krajach, tak samo jak u nas zdarzają się takie rzeczy. Lecz u na w większości przypadków próbuje się wmówić że to normalne, taki standard! Mam wrażenie że to jest istotna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 19:00, Black Ajgor napisał:

W innych krajach, tak samo jak u nas zdarzają się takie rzeczy. Lecz u na w większości przypadków
próbuje się wmówić że to normalne, taki standard! Mam wrażenie że to jest istotna różnica.


Ano pewnie masz racje... do tego jak czytam te ciagle pochwaly i gratulacje dla CDP to mi sie plakac chce... i jeszcze ludzie pisza, ze doskonale lokalizacje robia... a tu takie kwiatki jak NWN2 i Heroes V... Dramat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 19:07, Kris_bla napisał:

Ano pewnie masz racje... do tego jak czytam te ciagle pochwaly i gratulacje dla CDP to mi sie
plakac chce... i jeszcze ludzie pisza, ze doskonale lokalizacje robia.


Pamiętasz tą chwilę kiedy kupiłeś pierwszego Baldura? Zobacz co się z tą firmą stało, a właściwie co się dzieje, bo to nadal trwa. Nie było GramPL i innych tego typu spraw ale był Baldur, Torment, które załatwiały wszystkie inne tematy. Dzisiaj po tych kilku latach, właśnie tak to odbieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem:

1. zassałem Waszego patcha
2. Przeinstalowałem NWN2 (oczywiście oryginał)
3. Zrobiłem miejsce na dysku (7,5GB)
3. Zaktualizowałem updatera za pomoca pliku: "Neverwinter Nights 2 - NWNUpdate_1.05-1.00_aktualizacja"
4. Przekopiowałem patcha do katalogu z grą i nazwałem go: "nwn2_pc_polish_from102809_to104870.zip"
5. Odpaliłem Aktualizator i zaczął aktualizować, do momentu 44% aktualizacji gdy natrafił na plik nwn2.exe i wywaliło piszac:

W twoim systemie znaleziono z31 wersje pliku.
Aktualizacja nie zosta3a przeprowadzona do konca, z powodu z3ej zawartooci plików.
D:\@Games\NWN2\nwn2.exe
Wielkooa pliku: 445952
Suma kontrolna pliku: 1fee256823d8c9f7d6239efffe731e36
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany

Powtorzyłem jeszcze raz i to samo :((( Jakaś porada bo lekko mnie to podłamuje tym bardziej że nie po to kupuje oryginał by sie użerać w zabawę "w kotka i myszkę". Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz orginał, ale może używasz NO-DVD patcha (o ile taki jest)?
Nie oskarżam cię o nic, bez obaw, ale to całkiem dziwne, że błąd wyskakuje
właśnie w tym momencie. o.O Ja bym spróbował przeinstalować
ponownie, upewniając się, że NIC nie zostało ze starego folderu
NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 01:03, maggit napisał:

Podwieście też linka do nowego updatera, przecież Ci, którzy używali wcześniejszych
patchy PL muszą reinstalować grę żeby móc zaktualizować cokolwiek.


Maggit daj ka możesz linka do tego nowego updatera. Już probowałem z "Neverwinter Nights 2 - NWNUpdate_1.05-1.00_aktualizacja" a takze z "NWN2Patcher" i obydwa się wykaszaniają. Zaczynam tracic nadzieję że beta mi pójdzie i trzeba będzie czekac na oficjalny 1.04 z hotfixem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 19:30, Black Ajgor napisał:

Pamiętasz tą chwilę kiedy kupiłeś pierwszego Baldura? Zobacz co się z tą firmą stało, a właściwie
co się dzieje, bo to nadal trwa. Nie było GramPL i innych tego typu spraw ale był Baldur, Torment,
które załatwiały wszystkie inne tematy. Dzisiaj po tych kilku latach, właśnie tak to odbieram!


Wtedy wersja PL az tak mnie nie razila, bo nie wiedzialem az tyle o jezyku angielskim co wiem teraz... Angielski ma duzo wiecej slow niz polski!!! I dlatego mozna tam wyrazic wiecej i lepiej niz w polskim dlatego tlumaczenie z angielskiego na polski jest bez sensu, bo i tak calej kwintesencji sie nie odda :-/

Ale fakt, ze jakos BG, nie kojarzy mi sie zle z wersja PL, ale NWN i NWN2 juz tak i to jak najbardziej ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, angielski ma ogromna liczbe slow - ale sensownie wykorzystywal ja Szekspir, podczas gdy dzisiejszy autor tekstow do gry radzi sobie swietnie z o wiele bardziej ograniczonym slownikiem. Ja rowniez nie widze wiekszego sensu w tlumaczeniu takich gier (chyba, ze kontekst jest niemal artystyczny, jak w Planescape), bo imho gracze tylko na tym traca. Ale nie jest tak, ze w angielskim mozna wyrazic wiecej, a argumentacja, ze mialoby to wynikac z wiekszej liczby slow jest naprawde bezsensowna. Wiekszy slownik ani dłuższy członek o niczym nie swiadcza, potrzebne jest cos jeszcze.

Skoro juz "tak duzo wiesz" o jezyku angielskim, moze zainteresuj sie polskim? Ciekawe np., czy znajdziesz dobre tlumaczenie Leśmiana. (Nie, nie znajdziesz.) Albo choćby filmu "Rejs".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

Dnia 15.02.2007 o 23:27, buubi napisał:


Maggit daj ka możesz linka do tego nowego updatera(...)


Updater 1.05
ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip

Mi gra zaktualizowala sie do 1.04 na tym updaterze. ;) Jeśli masz patcha w folderze z grą updater
najpierw zaktualizuje grę, jeśli nie, sam się zaktualizuje, a potem możesz wrzucić patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy moge zainstalowac tego patcha i nie bac sie, ze za 3 dni bedzie kolejna jego wersja do instalki tylko na 1.02? To jest wersja finalna, czy tylko mocna beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okim powtórzę się raz jeszcze.

Patch ten jest umieszczony tylko i wyłącznie na prośbę osób, które chciały grać w tryb multiplayer!!!
Patch ten nie zawiera poprawek językowych na których większości z was także zależało, dlatego też Obsidian w najbliższych dniach zrobi nam poprawkę już uzupełnioną o te teksty. Czyli zrobi poprawkę już finalną, z założenia będzie ona dostępna poprzez autoupdate, możliwe także iż pojawi się również do pobrania z naszej strony.

Reasumując jeżeli zależy Ci na trybie Multi i nie chcesz już czekać to tak instaluj ją śmiało, natomiast jeżeli chodzi ci o komfort gry to proponuje poczekać jeszcze kilka dni, do czasu otrzymania informacji od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować