Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2007 o 17:55, Maximo napisał:

>
> > Moim zdaniem jest najlepsza w Polsce i miażdży konkurencję polską. Ale czy powiedziałem,

> że
> > CDP jest dobrą firmą? Nie, nawet się nie zbliżyłem do tego stwierdzenia.
>
> Ale czemu miażdży? Ciekaw jestem w czym CDP jest o tak wiele lepszy od Cenegi, że aż ją
miażdży
> :).
Cóż, wystarczy zobaczyc co się stało z DS II,do którego temet techniczny kiedyś załozylem.Pierwotnie
wydawcą DS II był CDP, teraz te gre wydaję Cenega,poprawioną,zoptymalizowaną itd.Wnioski nasuwają
się same:/ Zakupilem zabugowanego G-3,cala serię NWN 1,i 2.Niestety sytuacja z supportem technicznym
po prostu leży:( W NWN 2 pewnie tak szybko sobie nie pogram w sieci,bo jak tak dalej pójdzie
to tylko modlic się żeby kultowe produkcje wydawał kto inny.Produkt nowy ma być w pełni sprawny,jezeli
zostal dopuszczony do sprzadaży.Patch powinien byc już w produkcie finalnym,jedyne poprawki
powinny dotyczyc malo istotnych drobiazgów , a nie totalnie niedopracowanego programu.Przykre,ale
w naszym kraju to się staje codziennościa,forsa , klient nie istotny....do czasu Panowie i
Panie.



A myślisz, że Gothic 3 w innych krajach wyszedł mniej zabugowany? To nie tylko w Polsce wychodzą takie gry. To choroba która trawi większość gier i wszystkie kraje w których są wydawane :/ Moim zdaniem gry do których musi wyjść 3-4 poprawki by w miarę normalnie zagrać to przegięcie... a widać, dla wydawcy taki stan rzeczy to normalka, a nawet wygodniej im wypuścić przedwcześnie produkt i zbyć kasę, a niech twórcy gry siedzą całymi dniami i produkują łaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 18:10, Valkanis napisał:

> >
> > > Moim zdaniem jest najlepsza w Polsce i miażdży konkurencję polską. Ale czy powiedziałem,

>
> > że
> > > CDP jest dobrą firmą? Nie, nawet się nie zbliżyłem do tego stwierdzenia.
> >
> > Ale czemu miażdży? Ciekaw jestem w czym CDP jest o tak wiele lepszy od Cenegi, że
aż ją
> miażdży
> > :).
> Cóż, wystarczy zobaczyc co się stało z DS II,do którego temet techniczny kiedyś załozylem.Pierwotnie

> wydawcą DS II był CDP, teraz te gre wydaję Cenega,poprawioną,zoptymalizowaną itd.Wnioski
nasuwają
> się same:/ Zakupilem zabugowanego G-3,cala serię NWN 1,i 2.Niestety sytuacja z supportem
technicznym
> po prostu leży:( W NWN 2 pewnie tak szybko sobie nie pogram w sieci,bo jak tak dalej pójdzie

> to tylko modlic się żeby kultowe produkcje wydawał kto inny.Produkt nowy ma być w pełni
sprawny,jezeli
> zostal dopuszczony do sprzadaży.Patch powinien byc już w produkcie finalnym,jedyne poprawki

> powinny dotyczyc malo istotnych drobiazgów , a nie totalnie niedopracowanego programu.Przykre,ale

> w naszym kraju to się staje codziennościa,forsa , klient nie istotny....do czasu Panowie
i
> Panie.


A myślisz, że Gothic 3 w innych krajach wyszedł mniej zabugowany? To nie tylko w Polsce wychodzą
takie gry. To choroba która trawi większość gier i wszystkie kraje w których są wydawane :/
Moim zdaniem gry do których musi wyjść 3-4 poprawki by w miarę normalnie zagrać to przegięcie...
a widać, dla wydawcy taki stan rzeczy to normalka, a nawet wygodniej im wypuścić przedwcześnie
produkt i zbyć kasę, a niech twórcy gry siedzą całymi dniami i produkują łaty...



Jest bardzo duża różnica między naszym krajem a innymi.
W innych krajach patche wychodzą na bieżąco, a u nas w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te posty co napisałem wyżej to broń Boże nie pomyślcie sobie, że ja obrońca CDP ;p od około 17 strony wytykam im wady. Dobra zostawmy już sprawę CDP i Cenegi.

CDP po prostu psuje 70% wydanych przez nich gier. Psuje w sensie olewa klienta, gdzie za granicą u innych dystrybutorów wszystko się robi jak producent tej gry. Takie czasy nastały, niestety :C, oczywiście tylko dla Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że niedługo się nacieszą ludzie patchem i grą przez sieć. W obsidian trwają prace nad patchem 1.04 i się niebardzo przejmują, chyba, złożeniem naszej łatki. Ci co kupili grę dla sieci będą się nim cieszyć przez tydzień - dwa. ;/ Wydałem 160 zł na grę a i tak nie mogę się nią nacieszyć. Bluzganie na CDP i tak nic nie da. Pozostaje nam tylko siedzieć i patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cała nienawiść i złość zniknie jak makiem zasiał jak patch zstanie wydany i będzie tak już w kółko do końca świata. Mam nadzieje, że w pewnym momencie życia uda mi się nauczyć posługiwac językiem angielskim tak jak polskim ^^ Nie będe musiał byż zależny od dystrybutorów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 20:07, Mistic napisał:

A cała nienawiść i złość zniknie jak makiem zasiał jak patch zstanie wydany i będzie tak już
w kółko do końca świata. Mam nadzieje, że w pewnym momencie życia uda mi się nauczyć posługiwac
językiem angielskim tak jak polskim ^^ Nie będe musiał byż zależny od dystrybutorów :P


Tak.
Jednak wybuchnie znowu z siłą wulkanu przy okazji nie wydania kolejnej łatki. Angielski w grach nie jest taki trudny jakby się mogło wydawać, tylko nawał tekstu jest przytłaczający. Wyobraź sobie granie w Baldur''s Gate 2 po angielsku :P
Zresztą jak były Fallout''y tylko po angielsku to ludzie grali i nikt nie marudził.

Teraz taka mała anegdota:
Swego czasu zakupiłem na Alasce Diablo II razem z dodatkiem. Jakieś dwa tygodnie temu zachciało mi się pograć na Battlenecie. Tam trafiłem na człowieka, który mi się dziwił, że gram w wersję angielską a nie polską. Gdyż tyle tam tekstu jest niezrozumiałego :D
Społeczeństwo normalnie robi się nam wygodnickie :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Dungeon Siege II, to szczerze mówiąc jestem załamany. CDP pisało rok temu, że to nie ich wina, że nic nie mogą poradzić itp. Tylko Cenega jakoś sobie poradziła... (a przynajmniej tak sądzę, bo chwalili się, że ich edycja jest pozbawiona błędów).

Trza przymusić CDP do większej aktywności, bo skończy się tak jak się skończyło z DS, czyli pewnie będzie Czarna Edycja z poprawkami za jedyne 129 zł ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 20:48, Dowodca_Pawel napisał:

Co do Dungeon Siege II, to szczerze mówiąc jestem załamany. CDP pisało rok temu, że to nie

JAK przymusić? Jedyne co możemy to albo grać w zabugowaną grę albo bluzgać na CDP albo to i to ;]. Zresztą nie jest AŻ tak źle. Gorzej niż Heroes 5 chyba nie może być. Dobrze chociaż, że poloniazacja niezła. Ja odłożyłem NWN2 na półkę. Jest zbyt niestabilna, czasami da się grać cały dzień normalnie a czasami mam zwichy kilka razy w ciągu godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia nie zaglądam do tematu i widze, że jak było tak jest... aż strach... ni śmieszno ni straszo... no i ofc 0 informacji, bo co informować... gre kupili ? - TAK !
kase dali ? - TAK
to co lejemy na nich ? - TAK TAK TAK !!!!!!!!!

żal... poprostu żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 20:54, VaRIaT napisał:

> Co do Dungeon Siege II, to szczerze mówiąc jestem załamany. CDP pisało rok temu, że to
nie
JAK przymusić? Jedyne co możemy to albo grać w zabugowaną grę albo bluzgać na CDP albo to i
to ;]. Zresztą nie jest AŻ tak źle. Gorzej niż Heroes 5 chyba nie może być. Dobrze chociaż,
że poloniazacja niezła. Ja odłożyłem NWN2 na półkę. Jest zbyt niestabilna, czasami da się grać
cały dzień normalnie a czasami mam zwichy kilka razy w ciągu godziny.


Grać się da, sam przeszedłem już NwN2, polonizacja jest naprawdę świetna, ale... to SP, ta gra jest wręcz stworzona do MP i modułów, a tego nie uświadczysz w pełni bez patcha 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 20:57, Dowodca_Pawel napisał:

> > Co do Dungeon Siege II, to szczerze mówiąc jestem załamany. CDP pisało rok temu, ...

Nie mówię, że się nie da grać. Ale to ma być przyjemność. Jest kilka większych i mniejszych błędów które denerwóją. Moja główna postać to czarnoksiężnik... a on ma soporo błędów. Ktoś nim szedł to będzie mniej więcej wiedział o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja prowadziłem krasnala wojownika, i miałem chyba przez całą grę tylko 2 błędy, które wymuszały ode mnie wczytanie wcześniejszego save :). Bugi się zdarzały, ale na szczęście nie były na tyle poważne, i mogłem się skupić na fabule (może jestem mało wymagający, ale gra mnie piekielnie wciągnęła :) ). Teraz czekam na patcha 1.3 i zaczynam kampanie od nowa... Tylko kiedy on będzie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 20:55, zardzel napisał:

od tygodnia nie zaglądam do tematu i widze, że jak było tak jest... aż strach... ni śmieszno
ni straszo... no i ofc 0 informacji, bo co informować... gre kupili ? - TAK !
kase dali ? - TAK
to co lejemy na nich ? - TAK TAK TAK !!!!!!!!!

żal... poprostu żal...


Podsumowanie w zasadzie smutne, ale ciezko sie nie usmiechnac, kiedy sie sobie uswiadomi jego prawdziwosc ;-)
A moze odwrotnie...

CDP, widac, zapatrzyl sie na system polityczny, ktory z radoscia jest w PL uskuteczniany od 17 lat. Tylko, mimo wszystko, igrzysk troche za malo w tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 21:04, Dowodca_Pawel napisał:

Heh, ja prowadziłem krasnala wojownika, i miałem chyba przez całą grę tylko 2 błędy, które
wymuszały ode mnie wczytanie wcześniejszego save :). Bugi się zdarzały, ale na szczęście nie
były na tyle poważne, i mogłem się skupić na fabule (może jestem mało wymagający, ale gra mnie
piekielnie wciągnęła :) ). Teraz czekam na patcha 1.3 i zaczynam kampanie od nowa... Tylko
kiedy on będzie? :/

Fabuła jest genialna. Fakt. Ja pierwszy raz czarnoksiężnikiem doszedłem do twierdzy (ok 50% gry) ale z powodu błędów w rozwoju postaci musiałem zaczynać od nowa ;]. Heh, NWN1 przeszedłem ok. 16 razy, każdy czarownikiem, w NWN2 będzie to pewnie czarnoksiężnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mogę cię jeszcze bardziej pocieszyć.

Przypomnijmy sobie, jak to było ponad miesiąc temu. Tydzień z NwN2 (mający 9 dni), na wszelkie pytania odpowiedzi od CDP szły, premiera, radość, pojawiły się pierwsze problemy, CDP pomaga. Mijały tygodnie, radość minęła, szał zakupów też. I od CDP wiadomości brak...

Chlip, powinniśmy wydać książkę o CDP ;).

Dobra, dość narzekania... Może już jutro będzie patch? Niedługo naiwnie położę się z tą myślą spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 21:11, Dowodca_Pawel napisał:

Dobra, dość narzekania... Może już jutro będzie patch? Niedługo naiwnie położę się z tą myślą
spać.


Tak z czystej bezinteresownej złośliwości - Na poprawkę do Dungeon Siege 2 cały czas czekam, więc czym jest w porównaniu, czas oczekiwania na poprawkę do NWN2............. Huuuu, huu, hu.

Ale zabawa!

A korzystając z okazji, to wydanie Cenegi w końcu jest poprawione? (wystarczy mi tak/nie, bo to osobny temat, przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega na stronie pisze, że polonizacja została poprawiona więc należy mieć nadzieje ^^ Ja sobie wydanie z CDP zmieniam na wydanie Cenegi jak ceny pospadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie przedwczoraj Nwn2, miało bycdzisiaj lub jutro... miejmy nadzieje ze bedzie jutro ale tak OT masterlinki<DHL przesyłka z warszawy doszła do mnie na nastepny dzien... a tutaj wysłano 8 przewidywana data dostawy 9-10... kij z tym to tylko 3zł drozej a na 100% lepiej niz poczta polska.
ALe wracajac do tematu zanim przejde SP mam nadzieje ze łatka na MP bedzie juz gotowa bo jak nie to sie wkur... lub CD projekcie uzycz kompa i postaw własny serwer na pathu aktualnie dostepnym w polsce to by rozwiązało jakotako problemy z gra w nwn po necie, gdyz grałe mtroche w czesc 1 i multiplayer to prawie jak MMorpg tyle ze MP tam bardziej był mmoRPG ten klimat ach.... juz niemoge sie doczekac, tyle ze boje sie bo co czytam to widze ze gra sie ponoc czesto krzaczy... ehhh gdzie czasy ze gry tworzyło sie 4lata i niemiały prawie błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega też miała sporo wpadek, ale chyba nie tyle, co CDP w ostatnich latach. Jak sięgam pamięcią wstecz to spadek jakości polskich wydań zaczął się w przypadku RPGów od feralnego Wizardry 8 (notabene znakomitej gry), którego nie dało się ukończyć przez brak zaimplementowania polskich fontów. Niby wyszedł do tego potem patch, ale niesmak pozostał.

To natomiast, co się teraz dzieję smuci mnie jeszcze bardziej, bo wydawca o tak długim stażu na polskim rynku nie powinien jednak wychodzić z założenia, że "to wszystko wina developerów, którzy nas wysyłają na drzewo". Tak jest wygodniej, bo przecież tutaj Obsydiany "nawalają". Czyli żyjemy w takim zaścianku, gdzie priorytet tempa kompilacji patcha 1.03 jest ustawiony na ultra-low? Może się mylę, ale patch dla kilku najważniejszych wersji językowych (angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej etc.) został wydany miesiąc temu. No ale gdzie my, a gdzie ww. narodowości... :/

Aha, NWN2 ukończyłem, i to dwa razy. Grało się świetnie, nawet pomimo sporej liczby mniej lub bardziej uciążliwych bugów. Pal licho zmarnowany potencjał translacji i ucięte dialogi (w przypadku Zhjaeve chyba więcej niż połowa), ale fakt że nie mogę zagrać w sieci, gdy 3/4 świata gra w najlepsze, naprawdę nie sprawia, że mam ochotę pisać do CD-Projektu laurki. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 22:24, Solstheim napisał:

Zamówiłem sobie przedwczoraj Nwn2, miało bycdzisiaj lub jutro... miejmy nadzieje ze bedzie
jutro ale tak OT masterlinki<DHL przesyłka z warszawy doszła do mnie na nastepny dzien...

>...
Nie ciesz się tak. ;] Nawet jeśli wyjdzie patch 1.03 to zanim skończysz SP będzie obowiązywał 1.04. Gra niedawno wyszła, więc producent będzie wydawał bardzo często patche. Jak będziesz miał szczęście pograsz jakiś tydzień-dwa po sieci. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować