Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Pozwolę sobię przyłączyć się do dyskusji. Fakt faktem gry ostatnio schodzą na psy, choć tak czy siak NWN2 przy Gothicu 3 to i tak kawał niezłej roboty. To co wypuścili programiści z Pyranha Bytes woła o pomstę do nieba. Obydwie gry kupiłem w wersjach kolekcjonerskich i w obydwu przypadkach mam odczucie jak po wyrzuceniu niezłej sumki pieniędzy w błoto... Także przyłączam się do pytania: kiedy wyjdzie patch 1.03? Wystarczy mi choć najbardziej mglisty termin....

Tak BTW, bo jestem nowy na forum... Był może komentowany patch 1.12 do Gothica 3? Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:00, Uzik napisał:

...
kiedy wyjdzie patch 1.03? Wystarczy mi choć najbardziej mglisty termin....
...


Jakakolwiek data podana przez CDP jest mglista, więc możesz sobie sam wybrać. Przy takim tempie najbardziej prawdopodobny jest, powiedzmy, 10.01.2008. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2007 o 23:00, Uzik napisał:

kiedy wyjdzie patch 1.03? Wystarczy mi choć najbardziej mglisty termin....

Tak BTW, bo jestem nowy na forum... Był może komentowany patch 1.12 do Gothica 3? Pozdrawiam
wszystkich...



Patcha 1.03 dostaniesz z pierwszym dodatkiem do NWN 2 mniej wiecej za rok, od razu w formie 1.24 albo 1.34 kto wie, ile bedzie do tego czasu patchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tuddrussel, wiemy, że jesteś na forum więc pytam czy wiesz coś na temat tego przeklętego patcha? Jakiekolwiek info mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:34, Kleszczak napisał:

Mi NWN 2 na moim laptopie chodzi bez problemów ale patch 1.03 przydał by się.
A CDP siedzi cicho szkoda bo powinni się do nas odezwać.:/


Tylko najbardziej boli to, ze bez 1.03 nie mozemy grac na multi >::O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może było o tym wspomniane , ale nie chcę mi się czytać kilkudziesięciu stron żalów , krzyków itp. Pamiętacie sytuację z NWN 1? Mam wrażenie że wtedy było podobnie , Atari także zlewało polski rynek i patche wychodziły z opóźnieniem. Mam wrażenie że to było jedną z przyczyn (może najważniejszą ?) zerwania współpracy CDP z Atari. Dla mnie wniosek jest jeden , mimo pewnych zastrzeżeń do CDP uważam że nie ma tu żadnej winy CDP. Bo jakie jest wyjście ? Znowu zerwać współpracę z Atari ? Ciekawe co wtedy będzie z patchami ? Wina leży ewidentnie po stronie Atari i tu wierzę CDP że są bezsilni. OSobom które mają zaślepienie w oczach i krzyczą że to wina CDP , proponuje zimny prysznic (szczególnie że mimo pory roku jest w miarę ciepło ;) i zastanowienie się nad cała sytuacją. Argumenty że nikt z CDP się nie wypowiada też jest bez sensu - bo co mają powiedzieć - "nadal czekamy" ? i co uspokoi to Was ? Kolejny argument że to dlatego że to CDP wydaje i dlatego tak jest , no cóż aż się nie chce komentować tego... Kto w Polsce mógłby wydać NWN2? Jedynie dwie firmy są w stanie w tej chwili to udźwignąć - Cenega i CDP . I nawet gdyby to wydała Cenega podejrzewam że sytuacja byłaby taka sama . Atari zlewa Polskę i nasz rynek co wielokrotnie pisali pracownicy CDP zarówno na forum jak i w prasie. I nieważne że to taka a nie inna firma , po prostu tak jest. Też czekam na patcha i pewnie będzie tak że jak wyjdzie ten to na Zachodzie będzie nowszy, ale doszukiwanie się urojonych win uważam za bezsens. Naprawdę uważacie że CDP robi to na złość graczom ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:39, Tass napisał:

Może było o tym wspomniane , ale nie chcę mi się czytać kilkudziesięciu stron żalów , krzyków
itp. Pamiętacie sytuację z NWN 1? Mam wrażenie że wtedy było podobnie , Atari także zlewało
polski rynek i patche wychodziły z opóźnieniem.


A pamiętasz jak wyszła Edycja Kolekcjonerska NWN 1 z oboma dodatkami? Wtedy łatka pojawiła się prawie od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wodzu ;-)
CDP za darmo NWN2 nie rozpowszechnia, robi to za kase. Tam gdzie jest kasa, zazwyczaj tez jest odpowiedzialnosc.

Ustalenie czy wina lezy po stronie CDP, ATARI, Pana Zenka Z Kotlowni (czy ew. lezalaby po stronie Cenegi, LEMa, etc.), z perspektywy graczy serio nie spowoduje, ze gra bedzie bardziej spatchowana. CDP wzial sie za wydanie tej gry, sprzedaje ja w gram.pl, wiec na nich bedzie leciec krytyka i w ich zafekaliowanym interesie lezy zeby stanac na rzęsach i wydac patch. Akcja i reakcja - CDP wydaje dobre gry, leca pochwaly, CDP daje ciala - leca pomyje.

Trzeba jeszcze miec jaja i nie tylko wypinac piers po medale, ale jak zaczynaja sie klopoty, to nie urzadzac ciszy radiowej i chowac sie po norach po rzuceniu niespelnionych zapowiedzi (daty z kapelusza?). Info co sie w danej chwili dzieje z patchem co prawda tez gry nie spatchuje, ale napewno tez nie zaszkodzi, a da przynajmniej jakies wrazenie, ze ktos cos z tym robi.

Teraz to wyglada, jakby CDP uznal, ze sprawy juz nie ma - jak dla mnie fakt, ze w gre sie nie da grac po multi (juz przez jaki % czasu?) jest daleki od stanu, w ktorym mozna sie odprezyc i zmniejszyc nacisk na kontakt z graczami odnosnie poprawek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:39, Dalis napisał:

> Mi NWN 2 na moim laptopie chodzi bez problemów ale patch 1.03 przydał by się.
> A CDP siedzi cicho szkoda bo powinni się do nas odezwać.:/

Tylko najbardziej boli to, ze bez 1.03 nie mozemy grac na multi >::O



Masz racje szkoda że nie możemy pograć w sieci Ale to racja CDP postarało się i do nich nie mam żalu że jest jak jest zresztą my gracze z Polski często jesteśmy olewani przez zagraniczne firmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby ok, ale... Gadkę o złych wydawcach, a dobrych dystrybutorach słyszymy od już ponad roku. To samo, co ty teraz mówisz (czyli niedobre Atari zlewa na Polskę), mówili pracownicy CDP o Microsoft''cie, przy okazji DSII. To samo tyczy się UbiSoft. Znowu zły wydawca/dobry dystrybutor. Cenega też ma problemy z wydawaniem patchy owszem.

Ale do kurki wodnej, co mnie to obchodzi? Trzeba było nalepić wielką naklejkę na pudełku od NwN2 "Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że patche, dodatki i inne bzdety będą wychodzić terminowo do PL wersji, bo Atari jest błeee". I byłby spokój.

Nawet jeśli śpiewka o złych wydawcach jest prawdziwa, to czemu CDP ciągle pakuje się w to samo bagno i za każdym razem udaje zaskoczenie "Co? Nie ma Patcha? Jak to możliwe? Ale myśmy wszystko zrobili dobrze!".

Ta sama śpiewka powtarzana przez rok jest nudna. Kupuję grę od CDP i od niego wymagam. I tak, bieżące informowanie, nawet jeśli się nic nie zmieniło, uspokoiłoby mnie. Gdybym widział tutaj codziennie niebieski post, to bym przynajmniej wiedział, że ktoś to czyta i się tym interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 16:12, Black Ajgor napisał:

Nie wszyscy siedząc przed monitorem stresują się z powodu braku poprawki. Kupili program mają
ochotę się pobawić i nie mogą. Żyją sobie jak codzień, zajmują się codziennymi obowiązkami
i od czasu do czasu skrobną sobie coś na forum. A to że długo czekają, a to że CDP nie odpowiada,
itp. itd. Zabieranie głosu na forum wywołuje zawsze wiele dodatkowych odniesień, nawet moja
odpowiedź. Co nie oznacza że całymi godzinami w ogromnym stresie, siedzę i co 10 min. sprawdzam
czy poprawka jest czy nie. Mojej córce wiele frajdy sprawia pytanie mnie, co tam dzisiaj napisali.


Nie mowie akurat o Tobie, ale sa tacy co sie nie zesraja na tym forum, bylebyc na bierzaco na forum. Zobacz ze ja dopiero teraz odpisuje bo mam czas usiasc do kompa i ciesze sie, ze korzystam z zycia a nie zamulam przed tym kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 13:08, Selv napisał:

Dlaczego miażdży? Nie miażdży i nie jest już najlepszą firmą. Jest największą firmą. Ma po
prostu najłośniejsze gry w swoim repertuarze, co udowodniła końcówka roku. Szkoda tylko, że
ani jeden nie był odpowiednio dopracowany przez co ja osobiście, nie mogę użyć słowa `najlepszy`,`miażdży`.


Bez przesady a CoH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 09:37, Anim napisał:

Standardowo każdy dzień zaczyna się od sprawdzenia czy jest już odpowiedź z Obsydiana.


Anim tak szczerze powinniscie postawic sprawe jasno albo w te albo w tamte bo takie olewanie najwiekszego dystrybutora gier w polsce przez firme ktora te gry robi jest zalosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 00:18, Ranger-NK napisał:

...
korzystam z zycia a nie zamulam przed tym kompem.

Mały offtop? :) Każdy korzysta z życia na swój sposób. Jedni wolą biegać jak głupi za jakimś okrągłym przedmiotem, inni biegać z baseballami po ulicy a jeszcze inni ślęczeć przed kompem. :) "I tak to właśnie wygląda"... :P Ale fakt, że siedzieć wyłącznie na forum i pisać bluzgi jest raczej dziwnym pomysłem. Ja zamiast tego wolę pograć w Heroesa5 czy Quake 3 na CPMA albo w nwn1 z edycji kolekcjonerskiej. A patch wyjdzie kiedy wyjdzie i bluzganie na CDP jego wydania nie przyspieszy, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoH był zrobiony dobrze, porządna polonizacja, ale to z NwN2 były wiązane największe nadzieje, jeśli chodzi o polonizację. I od strony merytorycznej jest to doskonała robota. Ale od strony technicznej... Ech, szkoda gadać. I dlatego rok 2006 to wg mnie jeden z gorszych lat w historii CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 00:33, VaRIaT napisał:

> ...
> korzystam z zycia a nie zamulam przed tym kompem.
Mały offtop? :) Każdy korzysta z życia na swój sposób. Jedni wolą biegać jak głupi za jakimś
okrągłym przedmiotem, inni biegać z baseballami po ulicy a jeszcze inni ślęczeć przed kompem.
:) "I tak to właśnie wygląda"... :P Ale fakt, że siedzieć wyłącznie na forum i pisać bluzgi
jest raczej dziwnym pomysłem. Ja zamiast tego wolę pograć w Heroesa5 czy Quake 3 na CPMA albo
w nwn1 z edycji kolekcjonerskiej. A patch wyjdzie kiedy wyjdzie i bluzganie na CDP jego wydania
nie przyspieszy, niestety.


No wlasnie o to mi chodzi :/ Przeciez mozna dyskutowac, ale bez przesady bluzgi nic nie dadza. Trzeba czekac i od czasu do czasu zagladac. Im czesciej zagladamy tutaj tym mocniej sie irytujemy -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo sądziłem, gdy pisałem rok temu w topicu o DSII. W końcu sprawa przycichła, a pod koniec tego roku dowiedziałem się, że jednak można było ten problem rozwiązać, że wcale nie było to takie niewykonalne jak przedstawiało to CDP. Ale z drugiej strony, pisanie bluzgów też nic nie da, dlatego ja staram się ich nie używać :). Pogram sobie w F.E.A.R. Combat i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2007 o 00:37, Ranger-NK napisał:

No wlasnie o to mi chodzi :/ Przeciez mozna dyskutowac, ale bez przesady bluzgi nic nie dadza.
Trzeba czekac i od czasu do czasu zagladac. Im czesciej zagladamy tutaj tym mocniej sie irytujemy
-.-


Ja mysle, ze im bardziej sie irytujemy tym czesciej zagladamy tutaj i potem jeszcze bardziej sie irytujemy. Błędne koło.

Jedna rzecz którą chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył to skąd CD Projekt wytrzasnął tę datę 28-29 grudnia do diaska? To jakaś farsa i zupelna niekompetencja. Wyslali to co zrobili tuz przed swietami i potem bez zadnej konsultacji z nikim ustalili ze reszta ma sie wyrobic w tydzien? Przeciez mamy juz tydzien PO tygodniu świątecznym i patcha ciągle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować