Zaloguj się, aby obserwować  
Tomashnikov

Gothic 3 vs. Neverwinter Nights 2

115 postów w tym temacie

Czyli ze (tak wnisokuję) innymi słowy NWN 2 ma niższe wymagania niż G 3. I tylko o to mi chodziło.
Choć dla mnie to chyba żadna zachęta, ponieważ i tak mam tylko FXa 5200, a o procesorze nawet nie wspomnę.

Well ... nigdy nie zaszkodzi zapytać. Thanks anyway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 15:23, tomason2 napisał:

Ale już teraz więcej głosów oddano na Gothica 3 :)


Bo G3 ludzie katuja od miecha ponad, a Neverwinter mial premiere dopiero w ten piatek. Osobisscie stawiam i mam nadzieje ze lepszy okaze sie NWN2. G3 to dla mnie tylko zapychacz czasu w oczekiwaniu na NWN2. A czy warto bylo czekac, u mnie okaze sie jutro/pojutrze. Jak dorwe cholernego kompa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 18:12, edeń napisał:

Czy można grać G3 przez neta? Bo jeżeli nie, to NWN 2 ma wielką przewagę - potęgę tej gry -
gra online


No właśnie nie można. Gdyby nie multi w NWN to gierka już dawno odeszłaby w zapomnienie. Jeszcze nie grałem w NWN 2, ale chyba już mogę powiedzieć, że jest lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dużo szczegółowych informacji na ten teamt:P:) Udało mi się zdobyć środki na te 2 gry, a gdy w nie zagram dokładniej opiszemy te gry;) Jednak możecie używać tego tematu do długich i krótkich dyskusji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem NWN 2 i po 2 godzinach gry jakos mi nie przypadła do gustu moze przez to ze nie grałem w jednke ale kojarzy mi sie jakos tak mdle i nieswiezo.Wole Gothica3 ;ppPpP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem Gothica ale postanowiłam kupić sobie Gothica 3 , żeby zobaczyć co to za cudo. I muszę powiedzieć że się rozczarowałam. W grach rpg lubie jak mam fajną fabułę, a w gothicu przeszłam 1/3 gry i właściwie trudno było dopatrzyć się fabuły / no może trochę przesadzam, ale słabiutka ta fabuła oj słabiutka/Poza tym brakuje mi tych emocji z innych rpg ze znajdowania coraz lepszego sprzętu np zbroi, broni. amuletów pierścieni itp . A NWN 2 ma to wszystko co rpg powinien mieć : super fabuła, fajny sprzęt, ogromny wybór klas i ras i fajne sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 13:58, tomason2 napisał:

Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2


Kup sobie Gothic''a 3 nie zawiedziesz się ;))
Ja kupiłem i jestem zadowolony ;))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:48, wdowiakm napisał:

> Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2

Kup sobie Gothic''a 3 nie zawiedziesz się ;))
Ja kupiłem i jestem zadowolony ;))
Pozdrawiam


A ja nie kupiłem, bo mam kompa sprzed 3 lat. Tak naprawdę aby te gry poszły trzeba mieć sprzęta nie z tej Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:36, azur64 napisał:

Ja kupiłem (ale nie mam, ten pre-order) NWN 2 i czekam z jednego powodu. Drowy! Będe grał Drizztem!


Hehe ... ja co prawda nie ośmieliłbym się nadać mojej postaci imienia Drizzt ;-), ale możecie się np. domyśleć, jakie zwierzę wybrałem dla mojego huntera w WoWie i jak je nazwałem ;-P

W NWN 2 póki co jednak sobie nie pogram :-/. Chyba, ze ktoś spróbuje sprawdzić, czy gra uruchamia się na FX 5200 ;-P i potwierdzi oficjalnie, jeśli ta sztuka mu się powiedzie ;-)

@zebara Daj spokój, żeby wyznacznikiem dobrego cRPG-a było "znajdowanie coraz lepszego sprzętu ..." :-O
Wstyd ;-P
Od tego są inne gatunki gier - hack''n''slash''e , MMORPG-i , itp. , a ostatnimi czasy nie trzeba nawet gry cRPGo-podobnej, aby "zbierać coraz lepszy sprzęt" (to i w FPSach juz jest i w RTSach, wszędzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz słaby komputer to nie masz szans zagrać w ani jedną ani drugą grę.
Ja jestem fanem RPG i gram we wszystkie gry tego typu godne uwagi kupiłem sobię oczywiście oby dwie te gry w edycji kolekcjonerskiej i rozczarowałem się bardzo gdyż ani jedna ani druga gra mi nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:31, Dann napisał:

@zebara Daj spokój, żeby wyznacznikiem dobrego cRPG-a było "znajdowanie coraz lepszego
sprzętu ..." :-O
Wstyd ;-P
Od tego są inne gatunki gier - hack''n''slash''e , MMORPG-i , itp. , a ostatnimi czasy nie
trzeba nawet gry cRPGo-podobnej, aby "zbierać coraz lepszy sprzęt" (to i w FPSach juz jest
i w RTSach, wszędzie).


Wydaje mi się, że chodziło jej raczej o to, ze w Gothicu zdobywanie nowych broni czy akcesoriow nie motywuje tak jak ma to miejsce w wielu innych grach. Na przykład: pod Silden, w pobliżu wodospadów jest miejce w którym mozna znalezc kamienny krag i dwa trolle (w tym jednego czarnego). Po dlugim i meczacym pojedynku wreszcie udalo mi sie pokonac oba, po czym podchodze do kufra, a tam kilka strzal, jakis marny scroll i marne grosiwo. Sytuacji nie ratuja skrzynie z tzw. zafixowanymi przedmiotami, zbieranymi w określonej kolejności. No bo i fajnie że można znaleźć np. Gniew Innosa, tyle tylko że trzeba do tego obiec świat wzdłuż i wszerz (ww. mieczyk jest ostatni na liście).

Jeszcze jedna rzecz, która się rzuca w oczy to koszmarnie niezbalansowana rozgrywka - w poprzednich częściach przejście gry klasycznym wojakiem lub klasycznym magiem było możliwe, ba, LP i tak by nie starczyło na łączenie klas. W G3 natomiast gra ''czystym'' wojem jest absurdalnie trudna w porównaniu do maga (spróbujcie bez problemu pokonać choćby wspomniane trolle machając samym mieczyskiem).

A i fabuła niestety nie popycha za bardzo gry do przodu. Po prostu idziesz przed siebie, wykonujesz kolejne podobne do siebie questy, odwiedzasz nowe rejony, zabijasz stare/nowe potwory/NPC, wydajesz punkty na rozwój postaci i tak aż do końca. Quest główny też wykonuje się mimo woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2006 o 21:39, bry napisał:

Wydaje mi się, że chodziło jej raczej o to, ze w Gothicu zdobywanie nowych broni czy akcesoriow
nie motywuje tak jak ma to miejsce w wielu innych grach. Na przykład: ...


Mnie osobiście znajdowanie nowych itemów bardzo motywuje do grania, ale w grach typu: Diablo na battle.necie albo WoW. Nawet w poprzednich Gothicach (1 i 2) znajdowanie coraz potężniejszych mieczy, zbroi, itd. było dla mnie czymś standardowym ... elementem gry, a nie motywem napędzającym rozgrywkę. Nie wspomnę o Baldurach czy Tormencie, gdzie praktycznie w ogóle nie zwracałem na to uwagi. Nie wiem, jak z obecnymi cRPGami (G3 i NWN 2), gdyż póki co za słaby sprzęt mam na zabawę ... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraj w poprzednie części Gothica. Sama się zdziwisz jak można skopać grę mając dwie bardzo udane części. No i polecam Obliviona i Morrowinda. Jeśli zaś chodzi o NNW2, to nie grałem nawet w 1, ale odstraszają mnie informacje o liniowości i turowym systemie walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować