Zaloguj się, aby obserwować  
Tomashnikov

Gothic 3 vs. Neverwinter Nights 2

115 postów w tym temacie

Grałem w Gothica 3 dosłownie przez 21 minut. I stwierdzam jedno.... WYMAGANIA jak... OBLIVION wygląda lepiej a ma mniejsze wymagania i na moim sprzęcie sobie gram tak na nisko-średnich a w Gothica 3 ledwo na niskich... zaledwie kilka klatek na sekunde... 12-14 FPS. Jeżeli chodzi o inne aspekty gry, takie jak fabuła to za bardzo nie wiem, lecz fajnie się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy tu wkraczać w stare dobr "co jest lepsze - pomidorowa czy lodówka?".
NWN2 i G3 to (wg. mnie) dwie zupełnie różne gry. Tutaj wszystko zależy od tego, czy wolimy radosną i bezmyślną rzeź z dodatkiem RPG (G3) czy oczekiwanie na awanse, rozbudowane rozwijanie postaci itd. (NWN2)
Ja akuat wolę to pierwsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NWN 2 jest lepsze. Ciekawa fabuła i mniejsze wymagania.... Przy okazji ładna grafika i fajny wygląd zbrojek xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać,że NWN 2 jeśli chodzi o grafilke jest nieco w tyle za Gothic 3.Należy tu przede wszystkim uwzględnić,że NWN 2 jest bardzo udane,wielu twierdzi,iż jest to lepsza część niż pierwsza,natomiast trzecia część Gothic potocznie uważana jest za najsłabszą z serii Gothic więc to porównanie już w samym założeniu wypada na korzyśc NWN,choć ja osobiście wole Gothic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 ---> i wszystko jasne :) .Zawsze bede stał murem za tą serią.Grałem w każdą część i twierdze ze seria Gothic to najlepsza gra cRPG na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika na pewno lepsza jest w Gothicu 3, muzyka również, ale fabuła jest moim zdaniem lepsza w Neverwinterze 2 (owszem, nie jest jakaś super, ale bardziej mi się podoba od wyzwalania kolejnych miast spod okupacji orków), no i przede wszystkim Neverwinter ma świetnego multiplayera (który niestety jest jeszcze w Polsce trochę skromny, ale się rozwinie :P) czego brakuje Gothicowi. Neverwinter jest cały czas rozbudowywany, dochodzą nowe moduły, serwery w multi itd. a Gothic stoi w miejscu. W Neverwintera można grać kilka lat i się nie zdudzi, a Gothica odłożymy po kilku tygodniach (góra).
Neverwinter jest lepszy od Gothica 3 (bo z poprzednimi częściami miałbym dylemat :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Neverwinter 2 jest lepszy od G3, ze względu na wymagania G3, chociaż NWN też spore ma, ale na tak niskich detalach to spokojnie pograłem, tylko że grafa nie była zbyt ładna, a w Gothicu na najniższych to jest brzydsza niż w jedynce, a chodzi wiadomo jak. Ale G3 może jest lepszy pod innymi względami, kurczę pograłbym tylko jak tu na moim sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że odkopuję temat, ale i ja chciałbym się na ten temat wypowiedzieć. Grałem w obie gry i obie mnie strasznie wciągnęły (na wymagania nie patrzyłem, bo mam zbyt dobrego kompa, a i nawet tak G3 potrafi go czasami zarżnąć). Jednak G3 wciągnął mnie jedynie na 2 tygodnie, a potem to ciągłe bieganie i uwalnianie miast mi się przejadło, więc gothic poleciał na półkę. Fakt, że ma klimat, fakt że niezła grafa, ale jednak czułem, że dalsza gra by mnie zanudziła. Dodatkowo ciągłe bicie potworów sprawiło, że często pojawiała się w mojej głowie myśl: hack''n''slash. Tymczasem NWN2... oczekiwałem po nim wiele, wspaniałej fabuły, dobrej grafiki, muzyki i tego co dla mnie w RPGach najważniejsze: bardzo dużej ilości możliwości rozwoju postaci. I nie zawiodłem się. Fabuła może nie jest innowacyjna, ale jednak sprawiła, że przechodzę tą grę po raz n-ty (dodatku jeszcze nie ukończyłem, jakoś tak wyszło), grafika sprawia, że miło mi się patrzy na ta grę, część motywów muzycznych jest z jedynki, a to duży plus. A jeśli chodzi o rozwój postaci: o to D&D. Ponad godzinę moge spędzić na awansowaniu teamu o poziom zastanawiając się co jest lepsze. Potem dochodzi wybór zaklęć... ehhh kocham to w RPGach. W przeciwieństwie do G3 w NWN 2 prowadzimy cały team co wg. mnie jest zdecydowanie lepsze (bardziej epicko^^), ale wiem, że w Gothjicu nie ma możliwości zrealizować czegoś takiego. I w sumie to wszystko.
PS To jest MOJE zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać
PPS W sumie jestem MG i prowadze sesje D&D, więc to może się przyczynić, do tego, że moje spojrzenie na NWNa jest trochę lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 09:59, stefanek12 napisał:

ciach


Bo w NWN trza umieć grać i mieć cierpliwość, a Gothic jest dość prostą grą, która nie stawia zbyt dużych wymagań przed graczem. Właśnie dlatego wolę NWN.
Swoją drogą, jak można porównywać 2 różne gatunkowo gry? ;S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 10:45, Gromo napisał:

Porównajcie sobie wersje gier zaraz po premierze! G3 to jeden wielki BUG, a NWN 2 tego
nie ma!


Tak owszem ale... NWN 2 nigdy mi nie przypadło gustu a Gothic 3 mimo że najgorszy z wszystkich części i tak fajny(za to dodatek lepiej nawet kijem nie ruszać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować