Zaloguj się, aby obserwować  
Tomashnikov

Gothic 3 vs. Neverwinter Nights 2

115 postów w tym temacie

Mam do was pytanie drodzy forumowicze. Jestem w rozterce ponieważ chciałbym kupić sobie na święta jakiegoś fajnego RPGa a nie wiem którego wybrać, a mam fundusze tylko na jedną. Co mam zrobić?

Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak kupił Gothic 3. I tu nawet nie chodzi o wymagania sprzętowe, bo i tak obydwie gry mają potworne. Ja jestem fanem serii Gothic, więc zawsze będę na niego stawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym postawił na gothica3, świetna gra, chociaż gorszą od dwójki i jedynki. Przygotuj się tylko na szok związany z wymaganiami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... skoro powstał juz taki temat, to czy ktoś może powiedzieć, która z gier ma niższe wymagania sprzętowe ; -) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:03, Dann napisał:

No właśnie ... skoro powstał juz taki temat, to czy ktoś może powiedzieć, która z gier ma niższe
wymagania sprzętowe ; -) ?


To będzie trudna odpowiedź. Aby zagrać przynajmniej na średnich detalach w tych grach musisz mieć przede wszystkim przynajmniej 1,5gb ramu. A o kartach graficznych to ja już nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter Nights 2...

Gothic 3 to tak nudna gra, ze masakra... było pare ciekawych watkow, ale to zdobywanie reputacji by gdzies wejsc juz zaczeło mnie okromnie meczyc...

Neverwinter Nights pod wzgledem fabuły i tworzenia postaci i roznorodnosci jest znacznie lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie. Ja grałem w Neverwinter Nights jak i 2 częsci Gothica i myśle że obie gry są dobre i kupie po jakimś czasie obydwie, ale którą lepiej zakupić najpierw? Ale już teraz więcej głosów oddano na Gothica 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 14:05, mroczny mrok napisał:

To będzie trudna odpowiedź. Aby zagrać przynajmniej na średnich detalach w tych grach musisz
mieć przede wszystkim przynajmniej 1,5gb ramu. A o kartach graficznych to ja już nie wspomnę.


To nie jest odpowiedź na moje pytanie ... :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:03, Dann napisał:

No właśnie ... skoro powstał juz taki temat, to czy ktoś może powiedzieć, która z gier ma niższe
wymagania sprzętowe ; -) ?

Trudno powiedzieć, można tylko przekonać się, że na NWN2 można przyzwoicie pograć na 512 MB ramu (gra wgrywa tylko bieżącą lokację) i również na kartach agp, każdej z serii GF 6xxx poza wersjami 6200 SE, każdym radeonie od 9700. Gra chodzi w conajmniej nisko-średnich detalach (z cieniami) na każdej karcie 256-bitowej. Jak każda nowa gra używa mnóstwa trójkątów, więc przepustowość w tej dziedzinie jest ważna (preferuje to nieco radeony). Poza cieniami i rozmyciem, które nie jest czymś super efektownym nie ma róznicy między najwyższą jakością, a najniższą. Na niektórych słabszych kartach można nawet włączyć refleksy na wodzie.
A o Gothicu napisano już tyle, że nie bedę się produkował, po prostu zaglądnij do odpowiednich tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothica 3 również można pograć płynnie na średnich detalach na Radeonie 9700. Wiem, bo sam takiego mam.

A tak poza tym, to oczywiste, że Gothic 3 jest lepszy od NWN 2. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi, grafice, fabule i Jackowi Mikołajczakowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:00, Mr Black napisał:

A tak poza tym, to oczywiste, że Gothic 3 jest lepszy od NWN 2. Dzięki swojemu
niepowtarzalnemu klimatowi, grafice, fabule i Jackowi Mikołajczakowi.

Grałeś w obie? Jeżeli nie, to trudno obiektywnie to oceniać. Osób, które grały juz w obie gry jest w tej chwili niezwykle mało. Gothica 3 ledwo dotknąłem, więc nie mogę się wypowiadać co jest "lepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w NWN 2 grałem u kolegi i to tylko niezbyt długo. Nie twierdzę, że gra jest zła, ale moim zdaniem, nie ma tego czegoś co ma Gothic, nie przyciąga do monitora tak bardzo jak on. Aha, jeszcze jedno. Gothic 3 wygrywa z NWN jeszcze pod jednym względem - ilości błędów w polonizacji. Jest ich mnóstwo... To po prostu skandal żeby wypuszczać tak niedopracowana polonizację i brać za to tyle kasy (130 lub 180 zł ze EK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:05, mroczny mrok napisał:

To będzie trudna odpowiedź. Aby zagrać przynajmniej na średnich detalach w tych grach musisz
mieć przede wszystkim przynajmniej 1,5gb ramu.

Nieprawda, akurat RAM ma chyba najmniejsze znaczenie jesli chodzi o detale. Gram w Gothica 3 na 1 GB RAMu przy wysokich detalach, nawet jeszcze zmienilem INI tak, by wyswietlaly mi sie rowniez bardziej oddalone postaci. Wszystko chodzi super. Mala ilosc RAMu powoduje po prostu, ze gra sie NAPRAWDE dlugo wczytuje, a podczas samej rozgrywki czesto doczytuje z dysku...
Moje obecne rozwiazanie: czytanie nowego Sapkowskiego podczas wczytywania save''u :-)

I nie demonizujmy tak wysokich wymagan Gothica 3... u mnie chodzi szybciej i wyglada ladniej niz Oblivion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to zalezy od ciebie :)Ja myślę że jak wolies switnego RPG''a w singlu to bierz G3 a jak dobrego RPG''a w singlu i świetnego w multi to NWN2 :)Ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:15, Mr Black napisał:

nie ma tego czegoś co ma Gothic, nie przyciąga do monitora tak bardzo jak on.

A jaka muzyka ogólnie? Zdązyłem G3 posłuchać tylko początku, a płytki audio od NWN2 słucham na okrągło - bardzo klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie muzyka w Gothicu 3 jest świetna i niezwykle klimatyczna. Zwłaszcza w Myrtanie i Varancie. Bo ta z Nordamru - niestety - prezentuje dużo niższy poziom, choć i tak jest całkiem niezła.

A tak w ogóle to kupiłbym sobie NWN 2... tylko kasy już nie mam. Poszła na Gothica 3, Settlersów 2 i AoE 3: The WarChiefs. Trochę żałuję (zwłaszcza pieniędzy przeznaczonych na te dwie ostatnie gry), bo gdybym zamiast nich kupił NWN, miałbym jedną naprawdę wspaniała i długą grę, a nie dwa dobre, acz nie rewelacyjne, tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak... Pierwszy NWN mnie nie zachwycił... Okropnie nudny samouczek, fabuła też średnia. mimo wszystko miał to "coś". Natomiast drugi Neverwinter to już zupełnie inna historia! Gra wygląda przepięknie! Na średnich ustawieniach bardziej podoba mi się niż Gothic 3 na najwyższych. Potem dubbing - również jest świetny. O multi, toolsecie i innych "gadżetach" nawet nie wspominam...

W Gothca 3 grałem i... wyłączyłem po 30 minutach. OGROMNE WYMAGANIA, a wcale nie widać tego na ekranie. Poza tym tragiczny interfejs w porównaniu do tego z NWN2 (wszystko robi się praktycznie 2 czy 3 przyciskami). Trudne sterowanie a klimatu też jakoś nie czułem...

Dlatego polecam Neverwinter Nigths 2!!!! TO naprawdę gra na długie miesiące (poczekaj tylko, aż zaczną się pojawiać moduły), świetny multi no i wypasiona EK! Tylko kupować!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować