Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 20:39, heaton 1992 bdg napisał:

Ktoś coś poradzi w podkręcaniu GeForce 7300 ??

A co chcesz podkręcić? Jak rdzeń, albo pamięci, to ściągnij program Riva Tuner i przesuń paski odpowiedzialne za zegary w prawo. A jak podkręcasz śrubki na karcie, to otwierasz obudowę i używasz śrubokręta na karcie graficznej :) :)
Jak nie napiszesz konkretnie, z czym masz problem to nikt ci nie pomoże.
PS Jaki 7300? 7300LE, GS, czy GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YEAH!!!! Działa! Działa! Działa!!! :D :D Dzięki ziptofaf, jesteś WIELKI!!!

Ale powracając do przyczyny... mówicie, że lepiej podkręcać po malutku? Ale dlaczego? Czy idąc tak po mału mogę podkręcić np. o 500 Mhz, a tak od razu to już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:15, Ćpunek01 napisał:

YEAH!!!! Działa! Działa! Działa!!! :D :D Dzięki ziptofaf, jesteś WIELKI!!!

Ale powracając do przyczyny... mówicie, że lepiej podkręcać po malutku? Ale dlaczego?
Czy idąc tak po mału mogę podkręcić np. o 500 Mhz, a tak od razu to już nie?

tak dokładnie tak brzmi odpowiedz .
małymi kroczkami do sukcesu(ale nic nie wiadomo może to być np 450 mhz:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:15, Ćpunek01 napisał:

YEAH!!!! Działa! Działa! Działa!!! :D :D Dzięki ziptofaf, jesteś WIELKI!!!

Hmmm...czyli jeszcze co nieco pamiętałem o tym Foxconnie :)

Dnia 09.08.2008 o 21:15, Ćpunek01 napisał:

Ale powracając do przyczyny... mówicie, że lepiej podkręcać po malutku? Ale dlaczego?
Czy idąc tak po mału mogę podkręcić np. o 500 Mhz, a tak od razu to już nie?

Nie o to chodzi. Po prostu w pewnym momencie (np. przy podkręceniu o 420 MHz) trzeba będzie np. zwiększyć timingi pamięci, bo komputer na tym etapie już będzie niestabilny. A gdy podkręcasz od razu o dużą wartość, to możesz pominąć jakiś istotny etap typu konieczność zwiększenia napięcia, zmiany timingów itd. I komp się nie włączy.
EDIT
Z Foxconnem P35A-S związana jest dziwna przypadłość. Mianowicie jednorazowo po osiągnięciu FSB powyżej 500, komp się nie włącza. Ale reset BIOS-u po tym sprawia, że da się podkręcać dalej, nawet do 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:15, Ćpunek01 napisał:

Ale powracając do przyczyny... mówicie, że lepiej podkręcać po malutku? Ale dlaczego?
Czy idąc tak po mału mogę podkręcić np. o 500 Mhz, a tak od razu to już nie?

Nie po prostu tak znajdziesz dokładnie granicę, której proc przekroczyć nie może.

PS. Możesz także zwiększyć napięcie dla rdzenia procesora (max 10-15%) i może uda Ci się wykrzesać jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 21:19, DJ Danielus napisał:

PS. Możesz także zwiększyć napięcie dla rdzenia procesora (max 10-15%) i może uda Ci
się wykrzesać jeszcze więcej.

tylko tego napięcia tez od razu nie zwiększaj tylko jak będą błędy (proc będzie niestabilny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:21, wiedx1 napisał:

tylko tego napięcia tez od razu nie zwiększaj tylko jak będą błędy (proc będzie niestabilny)

Wiadomo - może nawet nie trzeba będzie zwiększać o duże wartości. Podałem tylko maxymalne, procentowe, nieprzekraczalne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:22, DJ Danielus napisał:

> tylko tego napięcia tez od razu nie zwiększaj tylko jak będą błędy (proc będzie
niestabilny)
Wiadomo - może nawet nie trzeba będzie zwiększać o duże wartości. Podałem tylko maxymalne,
procentowe, nieprzekraczalne wartości.

ale ja wiem tylko napisałem to po to żeby on znowu nie podniósł od razu o 15% tak jak z fsb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:22, DJ Danielus napisał:

Wiadomo - może nawet nie trzeba będzie zwiększać o duże wartości. Podałem tylko maxymalne,
procentowe, nieprzekraczalne wartości.

15% max? Nie no, ja dla swojego Q9300 dałem 20% - płyta wyświetlała mi, że zaraz wszytko się spali (na czerwono pisało), ale działało. Cóż, wodne chłodzenie :) Fakt, że i tak nie podkręciłem nawet o 1 MHz bardziej, bo nie wyrobiły pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 21:21, wiedx1 napisał:

> się wykrzesać jeszcze więcej.
tylko tego napięcia tez od razu nie zwiększaj tylko jak będą błędy (proc będzie niestabilny)

Nie... w zmianę napięć nie będę się bawił, NIE JA. :)
Ale czy zmiana napięć dla mojego procesora aby osiągnął 3,8 Ghz jest konieczna? Przypomnę, że mam E8400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - przy podaniu wyższych napięć procek się bardziej grzeje, dlatego potrzeba dobrego chłodzenia przy OC, ale zbyt wysokie napięcie też może uszkodzić układ, dlatego bym nie przesadzał :)


*Ćpunek01
Ten procek do OC to wymarzona sztuka, myślę, że spokojnie dociągniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:28, Ćpunek01 napisał:

Nie... w zmianę napięć nie będę się bawił, NIE JA. :)
Ale czy zmiana napięć dla mojego procesora aby osiągnął 3,8 Ghz jest konieczna? Przypomnę,
że mam E8400.

Obawiam się, że tak. Fakt, że nieznacznie, ale może być konieczna.
PS Masz tu poradniki nt. podkręcania Core 2 Duo:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426-12
http://www.egielda.com.pl/?str= art&id=3426-11
Co prawda nieco stare, ale ogólne zasady pozostają te same.

@ DJ Danielus
Pamiętaj, że procki, które taka egiełda dostaje do testów mają "nieco" lepsze parametry niż większość dostępnych do kupienia w sklepach. Specjalnie wyselekcjonowane sztuki często kręcą się dużo bardziej niż zwykle. Dlatego uważam, że jego E8400 będzie wymagał zwiększenia napięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:30, ziptofaf napisał:

Pamiętaj, że procki, które taka egiełda dostaje do testów mają "nieco" lepsze parametry
niż większość dostępnych do kupienia w sklepach. Specjalnie wyselekcjonowane sztuki często
kręcą się dużo bardziej niż zwykle. Dlatego uważam, że jego E8400 będzie wymagał zwiększenia
napięć.

Hmm... No nie wiem, niech sprawdzi bez podnoszenia do ilu dojedzie i niech da znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 21:37, DJ Danielus napisał:

Hmm... No nie wiem, niech sprawdzi bez podnoszenia do ilu dojedzie i niech da znać ;)


Czyli najprawdopodobniej jutro... dzisiaj już mam dość. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:24, Ćpunek01 napisał:

Jeszcze jedno... czy z temperaturami (przed O/C) wszystko jest ok? Nie są może za wysokie
do podkręcania?

hmm są dość wysokie :PP
ale można spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:26, wiedx1 napisał:

> Jeszcze jedno... czy z temperaturami (przed O/C) wszystko jest ok? Nie są może za
wysokie
> do podkręcania?
hmm są dość wysokie :PP
ale można spróbować

(speedfan nie jest za dobrym programem do pomiaru temperatury według mnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najlepiej programem dołączonym do płyty głównej, ew. w samym BIOSie. Z E8400 jest jeszcze jedna sprawa - wiele modeli ma właśnie coś z czujnikiem temperatury, a więc wyniki (nawet w BIOSie) mogą być przekłamane, dlatego też dobrze jest sprawdzić temperaturę jakimś innym, zewnętrznym urządzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:24, Ćpunek01 napisał:

Jeszcze jedno... czy z temperaturami (przed O/C) wszystko jest ok? Nie są może za wysokie
do podkręcania?

Są dużo za wysokie. Podejrzewam, że masz zakurzony radiator i kiepską wentylację w obudowie. Niepodkręcony E8400 nie powinien przekraczać 50 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:49, ziptofaf napisał:

> Ktoś coś poradzi w podkręcaniu GeForce 7300 ??
A co chcesz podkręcić? Jak rdzeń, albo pamięci, to ściągnij program Riva Tuner i przesuń
paski odpowiedzialne za zegary w prawo. A jak podkręcasz śrubki na karcie, to otwierasz
obudowę i używasz śrubokręta na karcie graficznej :) :)
Jak nie napiszesz konkretnie, z czym masz problem to nikt ci nie pomoże.
PS Jaki 7300? 7300LE, GS, czy GT?

Chciałbym po prostu poprawić wydajność trochę w grach ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować