Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2010 o 21:08, Pernia napisał:

teraz jeszcze śmieszniej - Core i5 jest w 32nm xD


Pernia kurde co czytam Twoje posty, to coraz większe bzdury w nich widzę ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:11, Mafioso_PL napisał:

> teraz jeszcze śmieszniej - Core i5 jest w 32nm xD

Pernia kurde co czytam Twoje posty, to coraz większe bzdury w nich widzę ;O

UPS, pomylka, i to spora. Pomyliło mi się, nie wiem gdzie, ale skądś pamiętałem właśnie że ta seria procków jest w 32nm. 45 ofc, my bad >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core i5 750 które posiada Crew_900 jest w 45nm. Natomiast i5 6xx a także i3 5xx, owszem, są w 32nm, ale za to mają tylko 2 rdzenie (i5 6xx mają jedynie "bonus" w stosunku do i3, w postaci HT. poza tym, to dokładnie te same procesory), mają też zintegrowane w sobie GPU w przeciwieństwie do i5 7xx, 8xx. Jak sam widzisz, i5 6xx (a także i3) i i5 750 (oraz i5 8xx) to jednak trochę co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 01:00, Kreeg napisał:

Core i5 750 które posiada Crew_900 jest w 45nm. Natomiast i5 6xx a także i3 5xx, owszem,
są w 32nm, ale za to mają tylko 2 rdzenie (i5 6xx mają jedynie "bonus" w stosunku do
i3, w postaci HT. poza tym, to dokładnie te same procesory), mają też zintegrowane w
sobie GPU w przeciwieństwie do i5 7xx, 8xx. Jak sam widzisz, i5 6xx (a także i3) i i5
750 (oraz i5 8xx) to jednak trochę co innego ;)

Teraz juz tak, dotychczas super wagi do tego nie przykładałem, i5 to i5, i7 to i7, a i3 to i3. Swoją drogą, to dosyć duże są te różnice między procesorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:08, Pernia napisał:


> A wydawało by się że procesory w 45nm wytwarzają mniej ciepła... ;O
teraz jeszcze śmieszniej - Core i5 jest w 32nm xD
Ja bym koledze Crewowi ( dobrze odmienilem? ;F ) radził zdziebko skręcic jednak, bo widzę
że raczej dosyć słaby egzemplarz się trafił. Dla przykładu, w moim E4500 ( stary, ale
jary ;] ) max bezpieczna temp pracy to 73,3*, na obecnym taktowaniu ( z 2,2, na boxie
) mam 64*C max w stresie, i mogę jeszcze podnieść, ale wtedy ramki odmawiają stabilnej
pracy...



Ale mój procek to i5, więc duża różnica. Poza tym u mnie jest załączony jakiś turbo mode które automatycznie wykręca procka do 3.20 Ghz i jak testowałem programem SP2004 to po paru minutach testowania temperatura skoczyła do ok. 70 stopni i tak się utrzymywała . Zakładam, że w grach jest o wile mniejsza bo żadna z gier nie obsługuje w pełni 4 rdzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie OC RAMu. Jakiś czas temu jak składałem kompa, kupiłem wypasione kości:

http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_pc3_12800_reaper_hpc

Jednak nie zauważyłem że jest przy nich dopisek "OC". Kiedy pierwszy raz odpaliłem kompa, zobaczyłem że pamięci pracują z szybkością 1066 Mhz przy napięciu 1.6 V. Chciałbym mieć te obiecane 1600 Mhz, tylko nie wiem jak się do tego zabrać i nie chcę przy okazji niczego popsuć (jestem zielony jeśli chodzi o OC). Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 21:05, TBKPredator napisał:

Mam pytanie odnośnie OC RAMu. Jakiś czas temu jak składałem kompa, kupiłem wypasione
kości:

http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_pc3_12800_reaper_hpc

Jednak nie zauważyłem że jest przy nich dopisek "OC". Kiedy pierwszy raz odpaliłem kompa,
zobaczyłem że pamięci pracują z szybkością 1066 Mhz przy napięciu 1.6 V. Chciałbym mieć
te obiecane 1600 Mhz, tylko nie wiem jak się do tego zabrać i nie chcę przy okazji niczego
popsuć (jestem zielony jeśli chodzi o OC). Pomożecie? :)


To zaley od plyty glownej.
Ustaw w biosie dzielnik pamieci najblizszy czestotlkiwosci pamieci. Zwracaj uwage na cL i napiecia pamieci.
FSB procesora mozesz sobie dokladniej dostroic pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprzestawiałem mnożnik tak że wyszło 1600 Mhz i gdzieś w necie wyczytałem że optymalne napięcie dla tych pamięci to 1.75 V. Tak też ustawiłem i narazie po godzinie i kilku grach uruchomionych wszystko działa stabilnie. Tak czy inaczej dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanie:
Posiadam laptopa HP 6735s
AMD Athlon x2 DualCore QL-60 1,9Ghz
2gb ramu
Ati Radeon HD 3200
Chciałbym podkręcić procek trochę, bo jak widać słaby jest
i tu pytanie czy to w ogóle się opłaca?
czy on jest podatny na Overclocking i jakie mógłbym otrzymać na nim wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to duży skok wydajności? mierzony w 3Dmark05

Procek: Pentium IV 2,8 GHz Northwood
Płyta główna: MSI MS-7012 (MD8080)
Karta graficzna: PNY Geforce 7600GS ddr2 256mb/128 bit
Pamięć:
2x Kingston 1 GB PC3200 DDR SDRAM
2x Infineon 64D32300GU5C 256 MB PC3200 DDR SDRAM
Dysk: Hitachi 7200 RPM 40 GB
Napęd: DVD LG
Zasilacz: Dell 305 W
obudowa: HP Compaq dx2200 Microtower

Wynik bez OC:
3868 pkt

Wynik po podkręceniu karty graficznej gpu z 400mhz na 500mhz i ram z 400 na 440 mhz:
4367 pkt

Muszę lekko obniżyć bo jest czasami widać malutkie artefakty. Czy to dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ogólnie rzecz biorąc wynik nie powala, ale procentowy wzrost wydajności jest już odczuwalny w grach. Jest to ok. 15% szybciej w stosunku do początkowych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wartości max bez artefaktów to 530 dla gpu i 435 dla ram. tak zostawiam (odczuwalny wzrost wydajności w Warhammer online). Z tymi taktowaniami mam 4496 pkt w 3dmark05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 02:42, Buhahahahaha napisał:

Czy da się coś sensownego wyciągnąć z E4300 na boxowym chłodzeniu, 2gb ramu 266.7 MHz
i płycie głównej Asus P5B Se?


Hmm....RAM-y to masz fatalne. Gdyby to były jakieś 800 MHz, to z 2.5 GHz by się dało bez problemu. Ale że masz tylko 533...spróbować nie zawadzi, ale nie licz na więcej niż 250-300 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 02:44, ziptofaf napisał:

> Czy da się coś sensownego wyciągnąć z E4300 na boxowym chłodzeniu, 2gb ramu 266.7
MHz
> i płycie głównej Asus P5B Se?

Hmm....RAM-y to masz fatalne. Gdyby to były jakieś 800 MHz, to z 2.5 GHz by się dało
bez problemu. Ale że masz tylko 533...spróbować nie zawadzi, ale nie licz na więcej niż
250-300 MHz.


To się raczej mi nie opyla, jeszcze coś spierdziele i będzie kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Intel core 2duo 2.2 Ghz E4500 i windows 7. Jak podkręcić ten procesor, tylko bez dziwnych instrukcji, jestem w tym kompletnie zielony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować