Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Pełen luzik, szczególnie przed humanem, na którym nawet jak się czegoś nie wie, to zawsze można na zmyślać i jakieś punkty urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak wam poszło? Wg. mnie część humanistyczna nie była jakoś specjalnie trudna, niektóre rzeczy można było nazmyślać, wystarczyło trochę uważać na Historii. Rozprawka też łatwa, zdziwiłem sam siebie, miałem 5 wolnych linijek, nie pisałem super-dużą czcionką i nie robiłem 2cm odstępów między słowami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszło w miarę OK, niektóre pytania otwarte były trochę dziwne, a jeżeli chodzi o rozprawkę to wykorzystałem całe dostępne miejsce i jeszcze trochę wyjechałem za linijkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:45, PJ_MW napisał:

Kogo daliście w przykładach? Ja bohaterów Kamieni na szaniec, Irenę Sandlerową i LUC''a.

Bohaterowie Kamieni na Szaniec, Lecha Wałęsę, Powstańców w Libii (:D) i Jana Pawła II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:45, PJ_MW napisał:

Kogo daliście w przykładach? Ja bohaterów Kamieni na szaniec, Irenę Sandlerową i LUC''a.


Nie zgodziłem się z tezą i dałem Bohaterów Kamieni na Szaniec, Polaków pod okupacją w 1939 i stosunek uczniów do patriotyzmu :)

Ogólnie egzamin łatwy, liczę na min. 40pkt.

"Rudy, Alek i Zośka po wojnie wiedli spokojne życie na wsi." Jak myślicie, ile pkt. mi za to odejmą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:50, Kolumbiadek napisał:

Nie zgodziłem się z tezą i dałem Bohaterów Kamieni na Szaniec, Polaków pod okupacją w
1939 i stosunek uczniów do patriotyzmu :)

Eeee, nie rozumiem, co w takim razie napisałeś o Alku, Rudym i Zośce i Polakach podczas okupacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:50, Kolumbiadek napisał:

"Rudy, Alek i Zośka po wojnie wiedli spokojne życie na wsi." Jak myślicie, ile pkt.
mi za to odejmą? :)

Nie wiem, chciałbym zobaczyć minę Twojej/Twojego nauczyciela polskiego jak to zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:50, Kolumbiadek napisał:

> Kogo daliście w przykładach? Ja bohaterów Kamieni na szaniec, Irenę Sandlerową i
LUC''a.

Nie zgodziłem się z tezą i dałem Bohaterów Kamieni na Szaniec, Polaków pod okupacją w
1939 i stosunek uczniów do patriotyzmu :)

Ogólnie egzamin łatwy, liczę na min. 40pkt.

"Rudy, Alek i Zośka po wojnie wiedli spokojne życie na wsi." Jak myślicie, ile pkt.
mi za to odejmą? :)

Jak dobrze pamiętam, oni wszyscy chyba zgięli. Na pewno bonusowych nie dostaniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:57, Adikarius napisał:

Jak dobrze pamiętam, oni wszyscy chyba zgięli. Na pewno bonusowych nie dostaniesz:)


Dokładnie, IMO zostanie to potraktowanie jako błąd rzeczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może co mieliście w zadaniu dotyczącym hymnu, gdzie trzeba było wybrać rytm, czy coś w ten deseń? Ja dałem na mazura, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 11:54, PJ_MW napisał:

> Nie zgodziłem się z tezą i dałem Bohaterów Kamieni na Szaniec, Polaków pod okupacją
w
> 1939 i stosunek uczniów do patriotyzmu :)
Eeee, nie rozumiem, co w takim razie napisałeś o Alku, Rudym i Zośce i Polakach podczas
okupacji?


O Alku, Rudym i Zośce napisałem, że ich wstąpienie do Polski Podziemnej było wywołane presją i chęcią dokonania wielkich czynów, niekoniecznie w obronie swojego państwa.
O Polakach w czasie okupacji: Nie stawiali zbytniego oporu 1 i 17 września, kiedy dwa europejskie mocarstwa zajmowały ich ziemie. Pierwszy konkretnym przejawem jakiegokolwiek patriotyzmu było Powstanie Warszawskie, które odbyło się po pięcioletniej mobilizacji i drobnym działaniom dywersyjnym.
Ogólnie opierałem się na wypowiedziach dziadka, który dobrze pamięta te wydarzenia :)

Ale będzie lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować