Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2010 o 21:15, Budep napisał:

Ewentualnie mogliby dopuścić połowę, albo 1/3 punktów (czyli prawie nic), ale nie ma
mowy o maksie.

Że nie ma mowy o 4 punktach, to akurat rzecz oczywista. Bynajmniej na 2 pkt. gapowicze sobie zasłużyli (zakładając, że poprawnie napisali samą formę wypowiedzi).

@ Ksar666

Dnia 29.04.2010 o 21:15, Budep napisał:

duza ilosc osob ma blad w zadanich z radioaktywnymi biedronkami. Z tym, ze tutaj byloby
racjonalniej,
poniewaz duza czesc polskich szkol nie przerobila z mlodzieza radioaktywnosci. Dla przykladu podam:
mam znajomych w calym powiecie opolskim - zadna klasa nie miala nigdy tego tematu [radioaktywnosci]...

Inna bajka. Do rozwiązania tego zadania wystarczyła akurat garstka logicznego myślenia. Moja klasa nie przerabiała tematu o radioaktywności, a mimo to wiele osób zaznaczyło poprawną odpowiedź (w tym ja). Poza tym, jak ma się strata jednego punktu do straty czterech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:28, Kardithron napisał:

@ Ksar666
Inna bajka. Do rozwiązania tego zadania wystarczyła akurat garstka logicznego myślenia.
Moja klasa nie przerabiała tematu o radioaktywności, a mimo to wiele osób zaznaczyło
poprawną odpowiedź (w tym ja). Poza tym, jak ma się strata jednego punktu do straty czterech?

Problem w tym, ze wlasnie nie. Logicznie: i biedronka i mszyca oddychaja, skoro oddychaja to wdychaja radioaktywny gaz, skoro biedronka jest wieksza, potrzebuje wiecej czasu na napromieniowanie sie.
Byly 3 zadania, badz 4 o radioaktywnosci, wiec strata jest porownywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:21, Feallan napisał:

Jakoś trzeba ukarać osłów, którzy nie czytają poleceń,
chociaż na każdym kroku się im o tym przypomina.

Ameryki nie odkryłeś. Jednak odejmowanie 4 pkt. to zdecydowana przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:35, Kardithron napisał:

Ameryki nie odkryłeś. Jednak odejmowanie 4 pkt. to zdecydowana przesada.


Faktem jest, że umieszczenie tego zadania w tym, a nie w innym miejscu było trochę chamskie i z pewnością nie przypadkowe. CKE chciało zobaczyć, jak spostrzegawczy są gimnazjaliści, a tu zdziwko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś zamiast rozprawki napisze np. list, ale będzie on zgodny z tematem, to i tak dostaną parę punktów. Dlatego uważam, że za zadanie 22 powinno się przyznać przynajmniej 2 punkty jeżeli streszczenie jest dobrze zbudowanie i nie ma w nim byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:33, Ksar666 napisał:

Byly 3 zadania, badz 4 o radioaktywnosci, wiec strata jest porownywalna.

Trzy.
Jestem jeszcze w stanie zrozumieć problemy ze sprecyzowaniem przyczyny wcześniejszego wzrostu poziomu radioaktywności u mszyc, ale pozostałe dwa? Nie obraź się, ale parogodzinnego wykładu do ich rozwiązania nie trzeba. Szczególnie zadanie 13 - wskaż radioaktywny gaz. Droga eliminacji i jesteś w domu.

20100429214520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:37, Feallan napisał:

Faktem jest, że umieszczenie tego zadania w tym, a nie w innym miejscu było trochę chamskie

Nie mam tutaj żadnych pretensji do CKE. Mogą sobie zamieszczać tego typy zadania i teksty źródłowe gdzie chcą, byleby sprawiedliwie oceniali błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:46, Kardithron napisał:

Trzy.
Jestem jeszcze w stanie zrozumieć problemy ze sprecyzowaniem przyczyny wcześniejszego
wzrostu poziomu radioaktywności u mszyc, ale pozostałe dwa? Nie obraź się, ale parogodzinnego
wykładu do ich rozwiązania nie trzeba. Szczególnie zadanie 13 - wskaż radioaktywny gaz.
Droga eliminacji i jesteś w domu.

Moze i sie dalo, ale sie nie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem chorowac (bol gardla i ostry katar) jeden dzien przed egzaminem i... poszedlem na egzamin.
Zuzywalem ok. 1 paczke chusteczek/godzine, ile chusteczek wysmarkalem w ciagu 10 minut? Wynik podaj z dokladnoscia do 0,1 ;]
Serio, troche sie niektorzy wkurzali na mnie jak zaczalem dmuchac nos jak puszczony byl dialog na tescie z ang. ;D Nie moglem sie juz dluzej powstzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskiego chyba tez niezbyt dokladnie cie uczyli xd "brytolijskich" ? wtf ? xd


Wiem, ze temat nie dla mnie, sorry, ale przegladajac nie moglem sie powstrzymac xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 22:36, kuba9876543210 napisał:

Ja zaczalem chorowac (bol gardla i ostry katar) jeden dzien przed egzaminem i... poszedlem
na egzamin.
Zuzywalem ok. 1 paczke chusteczek/godzine, ile chusteczek wysmarkalem w ciagu 10 minut?
Wynik podaj z dokladnoscia do 0,1 ;]
Serio, troche sie niektorzy wkurzali na mnie jak zaczalem dmuchac nos jak puszczony byl
dialog na tescie z ang. ;D Nie moglem sie juz dluzej powstzymac.

u mnie podobnie minus katar i smarkanie itp, sam bol gardla nie wiem czemu. ja sie czuje swietnie etc zero temperatury tylko gardlo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 13:33, Starscream napisał:

Haha dobry text sorry ale na calym swiecie sa takie same znaki drogowe

Nie do konca, czesto roznia sie kolorami. Na Litwie widzialem znaki ostrzegawcze z czarna kropka w srodku i nie mam pojecia do teraz co one oznaczaja.
A powracajac do znakow na tym tescie z angielskiego rok temu. To przeciez to latwe bylo. Zadna wiedz w sumie potrzebna nie byla. ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi radioaktywnymi biedronkami czy krowami? Bo przeglądam demotywatory i nie kumam o co chodzi ;p A domyślam się, że to na egzaminie gimnazjalnym było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować