Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2015 o 23:35, lis_23 napisał:

skoro ten nowy czarny charakter nie jest Sithem to i nie ma pojęcia
o budowie mieczy świetlnych i jego miecz może być niedoskonały?


Huh? A od kiedy to bycie Sithem jest warunkiem stworzenia dobrze dzialajacego miecza? Asajj nie byla Sithem i miala miecze, Mara Jade nie byla Sithem i miala miecz... do stworzenia miecza swietlnego potrzebna jest Moc, a to nie oznacza od razu bycia Jedi/Sithem.

Mnie jego miecz zupelnie nie przeszkadza. Wystarczy popatrzec na to, jak dziwnie wygladal miecz Luke''a w Epizodzie IV albo miecz Kita Fisto pod woda. To akurat nadaje mu oryginalnosci, co jest plusem. Jeszcze niecale poltora miesiaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 23:35, lis_23 napisał:

Nie rozumiem też tego hejtu ... bo miecze świetlne inaczej świecą? Ludzie, to są pierdoły!
liczy się fabuła, a nie takie pierdółki i narzekał będę dopiero wtedy, gdy fabularnie
i aktorsko nowy film będzie na poziomie Ataku Klonów ;)

IMO diabeł tkwi w szczegółach a jeśli jest ich sporo to chyba coś jest na rzeczy ;] A ja należę też do tej paczki, która oczekuje jakiejś fajnej walki na "latarki"... A nie tylko wymachiwanie nimi na zasadzie "straszaków" ]:->
Nie mam nic do Hana Solo ale jednak Ford ma już na karku 70 lat i jako tako się zestarzał.. No i ta jego spuchnięta twarz. Jakby podczas pokoju w galaktyce cały czas wlewał w siebie alkohol :D

Dnia 06.11.2015 o 23:35, lis_23 napisał:

A pomyśleliście, że skoro ten nowy czarny charakter nie jest Sithem to i nie ma pojęcia
o budowie mieczy świetlnych i jego miecz może być niedoskonały?

To już wyjaśnił Ring5 Jestem tego samego zdania więc nie mam zamiaru się powtarzać.

@Ring5

Dnia 06.11.2015 o 23:35, lis_23 napisał:

Wystarczy popatrzec na to, jak dziwnie wygladal miecz Luke''a w Epizodzie IV

A wziąłeś pod uwagę to, że jednak Epizod IV był kręcony wręcz lata świetlne temu a sam Lucas wtedy na ten film nie miał tyle kasy ile by chciał?. Nikt wtedy nie brał pod uwagę nawet tego, że "Stara trylogia" po czasie przejdzie spory "zabieg kosmetyczny" pod takim i takim względem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 00:06, Braveheart napisał:

IMO diabeł tkwi w szczegółach a jeśli jest ich sporo to chyba coś jest na rzeczy ;] A
ja należę też do tej paczki, która oczekuje jakiejś fajnej walki na "latarki"... A nie
tylko wymachiwanie nimi na zasadzie "straszaków" ]:->
Nie mam nic do Hana Solo ale jednak Ford ma już na karku 70 lat i jako tako się zestarzał..
No i ta jego spuchnięta twarz. Jakby podczas pokoju w galaktyce cały czas wlewał w siebie
alkohol :D


Akurat dla mnie Ford jest głównym magnesem, który przyciąga do tego filmu, bo Solo to mój ulubiony bohater ;)
Poza tym nie wiadomo co on tam przez te ponad 30 lat robił, bo nie znamy przeszłości / przyszłości głównych bohaterów po Powrocie Jedi ;)
Moim zdaniem, jakiś spektakularnych walk ( niestety ) na miecze świetlne nie będzie, gdyż film ma nawiązywać do klasycznej trylogii, a tam takowych nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 20:15, Alamut napisał:

Wszystko wygląda ładnie w tym nowym trailerze, tylko te miecze wyglądają mniej jak świetlne,
a bardziej jak elektryczne. No i jeszcze ten odgłos, który wydają...


Akurat to ma dużo sensu, bo ostrze miecza świetlnego nie może być silną wiązką lasera i jedyne aktualnie znane nam sensowne wyjaśnienie jak działa miecz świetlny zakłada, że ostrze jest zrobione z plazmy. Która wygląd mniej więcej tak jak na trailerze. To jest kolejna głupotka SW, którą tutaj próbują prostować. Kto wie, może nawet dźwięk nie będzie się rozchodził w próżni, a myśliwce w przestrzeni nie będą się zachowywać jak samoloty w atmosferze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 16:22, rob006 napisał:

może nawet dźwięk nie
będzie się rozchodził w próżni, a myśliwce w przestrzeni nie będą się zachowywać jak
samoloty w atmosferze. :D

Ja bym był takim rozwiązaniem rozczarowany. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 23:48, Ring5 napisał:

Huh? A od kiedy to bycie Sithem jest warunkiem stworzenia dobrze dzialajacego miecza?
Asajj nie byla Sithem i miala miecze, Mara Jade nie byla Sithem i miala miecz... do stworzenia
miecza swietlnego potrzebna jest Moc, a to nie oznacza od razu bycia Jedi/Sithem.

Do stworzenia miecza świetlnego jest też potrzebna wiedza, jak takie coś skonstruować. Obstawiam, że Kylo Ren takiej wiedzy nie posiada, bo została zapomniana i nie wiedział, jak dokładnie takie coś odtworzyć, natomiast Finn po prostu miecz dostał od kogoś i dlatego jego wygląda klasycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 17:02, Henrar napisał:


Do stworzenia miecza świetlnego jest też potrzebna wiedza, jak takie coś skonstruować.
Obstawiam, że Kylo Ren takiej wiedzy nie posiada, bo została zapomniana i nie wiedział,
jak dokładnie takie coś odtworzyć, natomiast Finn po prostu miecz dostał od kogoś i dlatego
jego wygląda klasycznie.


Dokładnie o to mi też chodziło.
Wiedza jest niezbędna, a skoro Jedi i Sithowie to " legendy " to nasi bohaterowie mogli mieć problemy z konstrukcją klasycznych mieczy.
A co do miecza który dzierży Finn to nie jest to przypadkiem broń należąca do

Spoiler

Anakina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 16:22, rob006 napisał:

Akurat to ma dużo sensu, bo ostrze miecza świetlnego nie może być silną wiązką lasera
i jedyne aktualnie znane nam sensowne wyjaśnienie jak działa miecz świetlny zakłada,
że ostrze jest zrobione z plazmy. Która wygląd mniej więcej tak jak na trailerze. To
jest kolejna głupotka SW, którą tutaj próbują prostować. Kto wie, może nawet dźwięk nie
będzie się rozchodził w próżni, a myśliwce w przestrzeni nie będą się zachowywać jak
samoloty w atmosferze. :D

:3

Jak doskonale wiemy świat Gwiezdnych Wojen to alternatywny wszechświat. Jeden z wielu, gdzie to co u nas jest jako tako nie dopuszczalne wedle naszych znanych i obowiązujących praw fizyki. Chociażby przykłady jakie podałeś: odnośnie dźwięku i zachowań samolotu....
We wszechświecie SW to jest tam normą nie mówiąc już o innych prawach fizyki, które tam obowiązują ;]

Tam jako taka próżnia to zupełnie inna "rzecz" a ludzie dzięki dostępnej technologii są wstanie zbudować jednostkę bojową, której siła rażenia wysadzi planetę zamieniając ja w gwiezdny pył ;]
Nie mniej jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że za jakiś czas może znajdzie się i taki psychol, który pójdzie o krok dalej i zbuduje tak potężną jednostkę, której siła rażenia będzie wstanie nie tylce co wysadzić planetę [przecież to takie małostkowe. Ograniczać się do jednej planety... szkoda czasu ;-)] a całą galaktykę, drogę mleczną.

]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:02, Henrar napisał:

Do stworzenia miecza świetlnego jest też potrzebna wiedza, jak takie coś skonstruować.
Obstawiam, że Kylo Ren takiej wiedzy nie posiada, bo została zapomniana


Uniwersum SW to nie Warhammer 40k, gdzie zdobycze techniki poszły sobie na zieloną trawkę tysiące lat wcześniej. Od czasów, gdy miecze świetlne były dość popularne w galaktyce minęło ile, 50 lat? Jeśli przyjmiemy, że niektórzy Jedi przeżyli Rozkaz 66 i czasy Imperium (a nie mamy żadnych informacji o śmierci np. Ahsoki czy Kanana), to znaczy, że umiejętność ta mogła przetrwać. Naturalnie nie biorę tu pod uwagę śp. EU, w którym wiedza o tym, jak zbudować miecz świetlny przetrwała w holocronach i jeśli tylko ktoś posiada zdolność posługiwania się Mocą, może sobie taki miecz zbudować.

Na razie nie ma zbyt wielu książek zaliczających się do nowego kanonu, więc ciężko tak naprawdę stwierdzić, jak to jest z tą wiedzą, ale nie zapominaj, że między wydarzeniami z ESB a RotJ, Luke jest w stanie sam zbudować miecz świetlny. Bez niczyjej pomocy tak naprawdę. Skoro on mógł, czemu inni nie mogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:34, lis_23 napisał:

A co do miecza który dzierży Finn to nie jest to przypadkiem broń należąca do

Spoiler

Anakina?


Hmmmm....
Lisie aż tak pamięć szwankuje ;>

Niby skąd takie przypuszczenie ?. Przeca gdy

Spoiler

Obi-Wan przeciął Anakina w pół w EIII. Jest ujęcie na to jak to Kenobi podnosi jego miecz i go zachowuje. Co ma odniesienie do znanych nam wcześniejszych części. W E IV Obi-Wan spotykając Luke''a "bajeruje" go o Jedi i wręcz mu broń Jedi. Miecz jego ojca.... W EV dochodzi do pojedynku Luke vs Vader. Luke traci dłoń, która dzierży miecz spadając heeen daleko w przepaść. W EVI ma już nową "latarkę", która świeci na zielono a sam Vader prawi mu komplement że udało mu się zbudować świetny miecz świetlny.



Coś mnie ominęło ? :>

Nie kupię za grzyba historyjki o tym [ Coś na zasadzie] jak będą prawić temu nowemu czarnemu Jedi, że ten miecz należał
Spoiler

do Anakina, później Luke''a. Jednak Luke go "zgubił".

"My go odszukaliśmy pod szafą i teraz dajemy tą "latarkę" tobie. Używaj jej z dumą i rozważnie bo to bezcenny dar, którego historia produkcji została zapomniana" xD. [NIE MA SZANS ABYM HISTORYJKĘ W PODOBIE KUPIŁ]

]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:34, Braveheart napisał:

Jak doskonale wiemy świat Gwiezdnych Wojen to alternatywny wszechświat. Jeden z wielu,
gdzie to co u nas jest jako tako nie dopuszczalne wedle naszych znanych i obowiązujących
praw fizyki. Chociażby przykłady jakie podałeś: odnośnie dźwięku i zachowań samolotu....
We wszechświecie SW to jest tam normą nie mówiąc już o innych prawach fizyki, które tam
obowiązują ;]


Chryste... To chyba najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 17:47, Braveheart napisał:


Hmmmm....
Lisie aż tak pamięć szwankuje



Nie wiem czy pamiętasz ale swego czasu krążyły plotki, że fabuła filmu skupi się wokół

Spoiler

poszukiwań miecza świetlnego należącego do Luke''a a wcześniej do Anakina.
To, że widzimy jak miecz znika wraz z odciętą dłonią Luke''a nie znaczy, że przepadł na zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:53, rob006 napisał:

Chryste... To chyba najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem.

Bijacz plisss... W podpisie ongiś miałeś odnośnik do znaczenia słowa Ironia na wikipedii... Jednak chyba na stałe, jak już sobie będę kpił z pewnych rzeczy: raczyć wszystkich będę: [sarkazm mode on] / [ironia mode on]. Co jest z Tobą?. Wczoraj piątkowy wieczór przepełniony wysokoprocentowymi trunkami ? i o jeden drink/kieliszek za dużo ;]? I oznaki widać do tej pory ?

Bekę sobie z tego robiłem tak jak Ty bekę robiłeś sobie z tego że w SW samoloty w przestrzeni zachowują się jak w atmosferze. SW to taka fajna historyjka gdzie wiele rzeczy jest naginanych. [ Choć nie ukrywam, że latarkę z SW chciałbym mieć w kieszeni a jakby jakiś pijany cwaniak się do mnie pultał uciąłbym mu rączkę czy nóżkę idąc dalej xD Jeszcze by go zamknęli w zakładzie bo zapytany jak niby stracił kończynę by mówił "No miał miecz świetlny jak w gwiezdnych wojnach przecież chyba oglądaliście star warsy... tam mieli takie miecze i on też miał taki miecz"... Jeden z drugim by się patrzył na niego słuchając takiej wersji pokazując palcem kręcąc nim do okoła obok skroni że z poszkodowanym jest coś nie tak i musiało mu doszczętnie odbić skoro był tak pijany, ale to nie nasza broszka zamykamy pana gdzie indziej tam panu pomogą i może sobie pan przypomni jak naprawdę stracił pan kończynę] ]:->

Więc dałem upust temu wręcz sarkastycznie, że jakbyśmy przyjęli to, że nasz wszechświat to jeden z wielu i jest nieskończenie wiele alternatywnych to wydarzenia SW znalazły by i miejsce dla siebie, gdzie zupełnie mamy inne prawa bla bla bla w ten deseń...

Sawi ?. ;] ;]

[Tak wiem naciągane ale pies to teraz gryzł]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 18:16, Braveheart napisał:

> Chryste... To chyba najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem.
Bijacz plisss... W podpisie ongiś miałeś odnośnik do znaczenia słowa Ironia na wikipedii...
Jednak chyba na stałe, jak już sobie będę kpił z pewnych rzeczy: raczyć wszystkich będę:
[sarkazm mode on] / [ironia mode on]. Co jest z Tobą?. Wczoraj piątkowy wieczór przepełniony
wysokoprocentowymi trunkami ? i o jeden drink/kieliszek za dużo ;]? I oznaki widać do
tej pory ?


Jak dla mnie to ty zawsze gadasz od rzeczy, więc sorry, nie wiem kiedy głupoty w twoich postach to efekt stanu umysłu, a kiedy chęci zrobienia sobie "super śmiesznych" żartów i kpin. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 18:42, rob006 napisał:

Jak dla mnie to ty zawsze gadasz od rzeczy, więc sorry, nie wiem kiedy głupoty w twoich
postach to efekt stanu umysłu, a kiedy chęci zrobienia sobie "super śmiesznych" żartów
i kpin. ;]

Gimme more....

Proszę... chcę więcej. Ucz mnie Robercie. Dopiero teraz zrozumiałem jedną ważną rzecz.... Że twój stan umysłu to jedno wielkie Opus Magnum . Wybacz mi, jak mogłem być aż tak ślepy..... ;]

@lis_23

Dnia 07.11.2015 o 18:42, rob006 napisał:

Nie wiem czy pamiętasz ale swego czasu krążyły plotki, że fabuła filmu skupi się wokół .. /Ciach/

RLY ?.... Nawet nie wiedziałem. Whatz next ? skrzaty czy też krasnoludki w między czasie szukały tego miecza ? A może po cichu ktoś zbiegł po schodkach i go podniósł i wziął do kieszeni ? ;-). Nie wiem jak oni to będą chcieli widzom przedstawić [jeżeli będzie rzeczywiście to o czym wspomniałeś] ale mnie tą historyjką na bank nie kupią. Co będą chcieli tym udowodnić ?
Mały ukłon w stronę "starej trylogii" trochę nie kapuję. Miecz Vadera itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:47, Braveheart napisał:

> A co do miecza który dzierży Finn to nie jest to przypadkiem broń należąca do

Spoiler

Anakina?



Hmmmm....
Lisie aż tak pamięć szwankuje ;>

Niby skąd takie przypuszczenie ?. Przeca gdy
Spoiler

Obi-Wan przeciął Anakina w pół w EIII.
Jest ujęcie na to jak to Kenobi podnosi jego miecz i go zachowuje. Co ma odniesienie
do znanych nam wcześniejszych części. W E IV Obi-Wan spotykając Luke''a "bajeruje" go
o Jedi i wręcz mu broń Jedi. Miecz jego ojca.... W EV dochodzi do pojedynku Luke vs Vader.
Luke traci dłoń, która dzierży miecz spadając heeen daleko w przepaść. W EVI ma już nową
"latarkę", która świeci na zielono a sam Vader prawi mu komplement że udało mu się zbudować
świetny miecz świetlny.



Coś mnie ominęło ? :>

Nie kupię za grzyba historyjki o tym [ Coś na zasadzie] jak będą prawić temu nowemu czarnemu
Jedi, że ten miecz należał
Spoiler

do Anakina, później Luke''a. Jednak Luke go "zgubił".


"My go odszukaliśmy pod szafą i teraz dajemy tą "latarkę" tobie. Używaj jej z dumą
i rozważnie bo to bezcenny dar, którego historia produkcji została zapomniana"
xD.
[NIE MA SZANS ABYM HISTORYJKĘ W PODOBIE KUPIŁ]

]:->



Jeśli się przyjrzysz mieczowi Finna to zauważysz, że jest to ten sam, którego używał Anakin i który później dostał Luke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 19:55, Braveheart napisał:

RLY ?.... Nawet nie wiedziałem. Whatz next ? skrzaty czy też krasnoludki w między czasie
szukały tego miecza ? A może po cichu ktoś zbiegł po schodkach i go podniósł i wziął
do kieszeni ? ;-). Nie wiem jak oni to będą chcieli widzom przedstawić [jeżeli będzie
rzeczywiście to o czym wspomniałeś] ale mnie tą historyjką na bank nie kupią. Co będą
chcieli tym udowodnić ?
Mały ukłon w stronę "starej trylogii" trochę nie kapuję. Miecz Vadera itp ?


Hmmm ... ten cały nowy niby Sith jest wielkim fanbojem Vadera ( ma przecież jego łeb, którego czci ), więc skoro zbiera on różne artefakty związane z jego " mistrzem ", to chęć posiadania owego miecza byłaby całkiem logiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w ogóle widział trochę inaczej.

Spoiler

Tj Luke definitywnie po ciemnej stronie, wyjawiający, ze jednak wtedy upadł, upadł i czerpał moc z ciemnej strony, żeby ratować przyjaciół. Pokonał Vadera i Imperatora tylko dlatego, że zszedł na tą ścieżkę, a potem zrozumiał jak prawdziwy był punkt widzenia Palpiego na kwestię równowagi mocy i trzymania galaktyki "za mordę".
To się musi tak wykluć, Hamil który połączy ten szalony głos i mentalność Jokera z uniwersum SW jest dla mnie strzałem w 10tkę. Do tego posłanie Hana na drugą stronę mocy, Ford z resztą wielokrotnie tego chciał, tu nie mam nawet cienia złudzeń - Solo jest skazany na zgon.
Dodatkowo w upadłym Lukeu widzę kolejną możliwość - na zwiastunie rozmawia z kolejnym członkiem swojej rodziny. Czemu wszyscy się zafiksowali, że to córeczka Hana i Lei? Czy nie lepiej by było, gdyby to Kylo Ren okazał się np synem Hana i Lei? Upadłym w którym moc jest silna, który razem z Lukiem pójdzie prowadzić nowe Imperium ku chwale. Upadłym który nienawidzi ojca za to, że nie wybrał drogi razem z nim i wujem i za to go zabije.
Takie wizje nowych SW krążą mi w głowie i jeśli się spełnią to i ja się spełnię, bo to uniwersum wtedy potoczy się w nieco ciekawsze tory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 20:36, Ecko09 napisał:

Jeśli się przyjrzysz mieczowi Finna to zauważysz, że jest to ten sam, którego używał
Anakin i który później dostał Luke.

;]

Aż musiałem odpalić Teaser II i czekać na moment przekazania miecza z łapki w łapkę :D. Później E III i

Spoiler

scena gdy Obi-Wan go podnosi

. A na sam koniec E IV
Spoiler

gdzie Luke otrzymuje go od Obi-Wana

i masz rację. To ta sama "latarka" ;]

@lis_23

Dnia 07.11.2015 o 20:36, Ecko09 napisał:

Hmmm ... ten cały nowy niby Sith jest wielkim fanbojem Vadera ( ma przecież jego łeb, którego czci ), więc skoro zbiera on
różne artefakty związane z jego " mistrzem ", to chęć posiadania owego miecza byłaby całkiem logiczna.

Hmmm taka rozkminka mała mnie naszła. Ciekawe czy pojadą schematem coś ala w fabule gry: SW: TFU.

Spoiler

Potajemny uczeń Vadera o którym nikt nie wiedział. Tu mielibyśmy coś podobnego tylko taki potencjalny uczeń kończy dzieło swego mistrza...

Nieeee, no chyba tak to nie pojadą. :P Ale to tylko domysły i przypuszczenia jak będzie w praktyce przekonamy się już niedługo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zekzt - Oby nie. To są SW i niech nimi pozostaną. Jak chcą sobie kogoś obrać za cel to niech sobie biorą

Spoiler

Leię, do której mam obojętne podejście, ale od Hana i Luke''a, wara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować