Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 15:29, Kiler853 napisał:

Otóż jestem posiadaczem owej gry, gra mi chodzi jednak nie ma filmików tylko jest czarny ekran
z białą kreską przez środek. Mój komp to pentium IV 1.7 ghz Radeon 9000 ramu 512. Proszę o
pomoc bo co to za granie jak się fabuły nie zna.

Wiem że posiadacze karty Radeon 9200 SE mająten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:29, Kiler853 napisał:

Otóż jestem posiadaczem owej gry, gra mi chodzi jednak nie ma filmików tylko jest czarny ekran
z białą kreską przez środek. Mój komp to pentium IV 1.7 ghz Radeon 9000 ramu 512. Proszę o
pomoc bo co to za granie jak się fabuły nie zna.

po prostu do filmikow potrzeba szaderow lepszej jakosci a Twoja karta nie ma wersji 2.0 lub 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka... Mam mały problem ze zutylizowaniem szefa klanu orków w świątyni ... Nie można stosowac podczas pojedynku magii, bo obstawa się pogniewa ... A ja jestem słabowitym fizycznie jak nie wiem co magiem ... heh ... skończyły mi się pomysły na gościa ... a wreszcie chciałbym dalej pograc ...
Ma ktoś patent na ten umięśniony problem wymachujący wielkim machrem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 02:34, buras napisał:

Witka... Mam mały problem ze zutylizowaniem szefa klanu orków w świątyni ... Nie można stosowac
podczas pojedynku magii, bo obstawa się pogniewa ... A ja jestem słabowitym fizycznie jak nie
wiem co magiem ... heh ... skończyły mi się pomysły na gościa ... a wreszcie chciałbym dalej
pograc ...
Ma ktoś patent na ten umięśniony problem wymachujący wielkim machrem ?

To się w niezłą mielonkę wpakowałeś, jedyne co możesz zrobiż to bigać tam i z powrotem i czekać na okazję do ciosu w plecy, w tym czsie naładuje ci się Stamina i wtedy już 1 cios wystarczy. Alternatywnie możesz użyć wariantu bardziej wyczerpującego czyli blokować jego ciosy i kontrować 3 szybkimi, znowu blok i tajk dalej (aż naładuje się Stamina naturalnie i wtedy jeden Ciężki cios i ork padnie).
A skoro grasz magiem to powinieneś mieć na taką okazję jakiś kij, podobno każdy mocny cios tym czymś wywraca wroga na ziemię- nie próbowałem to nie wiem na pewno, tak czy inaczej jeśli rzeczywiście wywraca wrogów to znowu czekaj na bloku na dogodną chwilę , wysadź szamanowi(bo to ork szman jest) kopa iwalnij z kija, jak będzie leżał to jest twój.
I jest jeszcze strategi dla doświadczonego maga. Podał ją w tym temacie jeden maniak magii. Coś tam pisał o przkonywaniu kolejnych orków(chyba zaklęcie jest takie) by się wyżynali nawzajem i unikaniu szamana. A nastęnie jak ju nie ma obstawy to mrozic smażyć itp. już się będzie dało dowolnie. Tak więc, pamietac należy, ze magii nie opłaca się używać tylko dopuki jest tam obstawa szamana. Jak oni pójdą do piachu to nikt suię nie rzuci na ciebie za używanie magii(oprócz szamana z jtórym przecież walczysz. Sens tej strategii zapewne jast taki, że rkowie z obstawy nie rzucą się na ciebie jeśli nie użyjesz magii "przeciw szamanowi" co oznacza, że jużich możesz przekabacać do woli a oni już się sami powybijają. Jest tyklo jedn ale, czy masz ten czar? Bo jak nie to polecam standardowe siekanie mieczem.
I jeszcze kilka rad:
Nigdy nie badź odsłonięty w pobliżu szamana, nawet z jego boku (bo po prostu migiem przysoli ci tarczą co zabiera sporo zdrowia). I nie staraj się robić uników gdy robi atak z wyskoku. Jeszcze mi się niegdy nie udało uniknąc tego ataku, zupełnie jakby sam się naprowadzał. Już lepiej go zablokować, wtedy masz chwilkę na kopa i krótką serię słabych ciosów. Czyli generalnie jak walczysz wręcz to poruszaj się z podniesioną gardą. I warto też przed walką założyć pierścień fenikas(z wiadomych powodów). I generalnie jak jużchcesz wyprowadzić mocny atak to najwyżej jeden na raz, najlepiej dźgnięcie i celuj w głowę i zaraz po tem blokuj bo gość szybko kontratakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 02:34, buras napisał:

Ma ktoś patent na ten umięśniony problem wymachujący wielkim machrem ?

Jeśli masz już Urok, to rzucasz go na jednego albo dwóch Orków, czekasz aż się nawzajem powybijają i dobijasz tych, którzy przeżyli.
W innym wypadku widzę tylko możliwość walki Kijem - może zadaje małe obrażenia, ale będzie często powalał Orka na ziemie, a wtedy szybko zmieniasz broń na jakiś miecz albo sztylety i wyprowadzasz potężny cios ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gierkę wczoraj zamówiłem kurierem i już się nie mogę doczekać, kiedy zacznę grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 02:34, buras napisał:

Witka... Mam mały problem ze zutylizowaniem szefa klanu orków w świątyni ... Nie można stosowac
podczas pojedynku magii, bo obstawa się pogniewa ... A ja jestem słabowitym fizycznie jak nie
wiem co magiem ... heh ... skończyły mi się pomysły na gościa ... a wreszcie chciałbym dalej
pograc ...
Ma ktoś patent na ten umięśniony problem wymachujący wielkim machrem ?

nawalalj go kijkiem po glowie to go moze troche oszolomi noi blokuj ciosy bo po ki;lku moze byc po Tobie.Mozesz tez sprobowac go zamrozic, przewalic na ziemie a gdy juz sie odmrozi i bedzie probowal wstac, dobic.Pozosatje jeszce fireboll ale na tym etapie gry chyba go jeszcze nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kijek sprawdzałem. Za wolno nim macham... albo on za szybki jest :) Wystarczy jedno dziabnięcie... A magia odpada ze względu na obstawe .
Wlaśnie sprawdzam czy nie da się go wepchnąć w ogień kryształu, co on mi z resztą zrobił ze dwa razy ... ale jak to nie przejdzie to nie wiem co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - jak sie robi screeny? a poza tym da sie robic te screeny w czasie filmikow? gdzie mozna znalesc jakies fajne tapetki z dark messiah?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:11, Xantes napisał:

mam pytanie - jak sie robi screeny? a poza tym da sie robic te screeny w czasie filmikow? gdzie
mozna znalesc jakies fajne tapetki z dark messiah?

na oficjalnej stronie chociażby jak przejdziesz takaminigierke to ci się tapety udostępniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:13, filipchudy napisał:

> mam pytanie - jak sie robi screeny? a poza tym da sie robic te screeny w czasie filmikow?
gdzie
> mozna znalesc jakies fajne tapetki z dark messiah?
na oficjalnej stronie chociażby jak przejdziesz takaminigierke to ci się tapety udostępniają

bylem na ubisoftcie a tam jakos nic nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:11, Xantes napisał:

mam pytanie - jak sie robi screeny?

Na przykład programem Fraps albo za pomocą PrintScreen.

Dnia 30.05.2007 o 17:11, Xantes napisał:

a poza tym da sie robic te screeny w czasie filmikow?

Tego niestety nie wiem.

Dnia 30.05.2007 o 17:11, Xantes napisał:

gdzie
mozna znalesc jakies fajne tapetki z dark messiah?

Tapetki to raczej na oficjalnej stronie, ale jak wpiszesz tytuł nap. w imges.google.pl to też coś fajnego znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:11, Xantes napisał:

mam pytanie - jak sie robi screeny? a poza tym da sie robic te screeny w czasie filmikow? gdzie
mozna znalesc jakies fajne tapetki z dark messiah?

nie wiem dokladnie popytaj na forum.darkmessiah.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 14:26, buras napisał:

Kijek sprawdzałem. Za wolno nim macham... albo on za szybki jest :) Wystarczy jedno dziabnięcie...
A magia odpada ze względu na obstawe .
Wlaśnie sprawdzam czy nie da się go wepchnąć w ogień kryształu, co on mi z resztą zrobił ze
dwa razy ... ale jak to nie przejdzie to nie wiem co ...

no nie a jakiego miecza nie masz?albo sztyletów?sprobuj wyciagnac miecz i zablkokowac kilka pierwszych ciosow.Ork spusci troche z tonu a wtedy Ty zaatakujesz.Stosuj prosta power strike ciecie,dzgniecie i tez go kop.Powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem grę i jestem nią zachwycony! Przy okazji byłem świadkiem ciekawej scenki. Dwóch nekromantów zaatakowało mnie, a ja strzelałem do nich z łuku. Dziwnym fartem przybiłem jednego do drugiego, w taki sposób, że jeden chcąc uciekać ciągnął drugiego koło siebie. Żeby nie było wątpliwości, dołączam screena ;)

20070531214637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:47, rick90 napisał:

Dziś dostałem grę i jestem nią zachwycony! Przy okazji byłem świadkiem ciekawej scenki. Dwóch
nekromantów zaatakowało mnie, a ja strzelałem do nich z łuku. Dziwnym fartem przybiłem jednego
do drugiego, w taki sposób, że jeden chcąc uciekać ciągnął drugiego koło siebie. Żeby nie było
wątpliwości, dołączam screena ;)

he to dobre chyba obydwaj musieli stac na lini strzalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yee! właśnie kupiłem Dark Messiaha:) jeszcze ciepły z Empiczku.
...i właśnie, na sam początek mam kilka pytań:
- skille dostaje się za zabijanie wrogów czy automatycznie po przejściu danego etapu:P?
-...i czy jest ich wystarczająco dużo by wykupić umiejętności np. wojownika i zainwestować w magię?
- jest tylko pięć map gry multiplayer(patrz mapka)(na dwóch już grałem;))
- spotyka się w grze "cuś" typu sklep?
- czy pancerz zwalnia Saretha?
- da się w każdej chwili zmienić wybrane umiejętności jak to było przy grze przez internet:P?
..oraz kilka rad było by mile widzianych;D(ciekawe czy sporo zmieniło się od bety?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:

Yee! właśnie kupiłem Dark Messiaha:) jeszcze ciepły z Empiczku.
...i właśnie, na sam początek mam kilka pytań:
- skille dostaje się za zabijanie wrogów czy automatycznie po przejściu danego etapu:P?

skille dostaje sie po wykoaniu odpowiedniego zadania

Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:

-...i czy jest ich wystarczająco dużo by wykupić umiejętności np. wojownika i zainwestować
w magię?

tak.Sareth moze byc i wojownikiem i magiem i kazdym z osobna acz nie bedzie tak ze bedzie mial umiejetnosci we wszystkich drzewkach rzowoju bo nie ma tyle skill pointów do zdobycia...

Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:

- jest tylko pięć map gry multiplayer(patrz mapka)(na dwóch już grałem;))
- spotyka się w grze "cuś" typu sklep?

nie

Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:

- czy pancerz zwalnia Saretha?

nie

Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:

- da się w każdej chwili zmienić wybrane umiejętności jak to było przy grze przez internet:P?

nie wiem nie gralem przez neta sorry

Dnia 01.06.2007 o 21:08, Word up napisał:


..oraz kilka rad było by mile widzianych;D(ciekawe czy sporo zmieniło się od bety?)


rad hmm...najprościej i najlepiej a także najfajniej grę przechodzi sie wojownikiem bo radzi on sobie dobrze z mieczem a dzięki niemu oczywiście można rozwalić wielu wrogów
wykorzystanie otoczenia zdecydowanie uprości nam grę np.zamiast trudzić się z kilkoma dobrymi przeciwnikami wystarczy np. podciąć półkę nad ich głowami, rzucic w nich jakimś przedmiotem itp.
nie można tez zapomnieć o ważnej funkcji w DM: a wiec możliwośc kopnięcia oponenta np. celny kopniak straci go w przepaść na ognisko lub najeżoną kolcami ścianę
mag ma tez dość fajne czary ale w walce wręcz jest podobnie słaby jak łucznik i słabszy niż średni w tej dziedzinie zabójca
I to wszystko
PS ogólnie od bety aż tak dużo się nei zmieniło a gra jest równie fajna i jeszcze lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować