Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

zastanawiam sie nad kupnem gry ale ja kupuje gry najczesciej ktore po ukonczeniu gry moga mi jeszcze zaoferowac multi wiec pytam sie na czym polejaga multi w Dark Messiah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:25, argetlam napisał:

zastanawiam sie nad kupnem gry ale ja kupuje gry najczesciej ktore po ukonczeniu gry
moga mi jeszcze zaoferowac multi wiec pytam sie na czym polejaga multi w Dark Messiah



Są różne, ale najczęściej grane to Coloseum (czy jak to się pisze :P), walczysz 1 on 1 z inną osobą na Arenie, zdobywasz punkty za które uczysz się nowych czarów, zwiększasz siłę czy celność (zależnie od wybranej wcześnie klasy). I tak walczysz z każdym po kolei.

Oczywiście trybów jest więcej, ale jakoś nie cieszą się taką popularnością... (czyt. Jak nie zbierzesz sam ekipy, trudno znaleźć ludzi :/)


Jak kupisz, chętnie z tobą zagram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:52, Sirmaggus napisał:

Przymierzam sie do kupna tej gierki, ale czy jest sens mając semprona 2500 521 mb i radka
2500?

Mi na minimum ta gra chodziła na tym sprzęcie:
AMD Athlon 1,6 GHZ
512 RAM
Radeon 9200 128 MB SE
Nie wiem co to za karta ten Radeon 2500, ale chyba gra Co odpali, na minimum, ale będziesz mógł grać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dać własnej tarczy w trybie multi wyskakuje mi że nie mam uprawnień administracyjnych :P a jestem administratorem może wie ktoś o co chodzi ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno Przeszedłem "Mrocznego Mesjasza" i muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu. Doskonałe
połączenie Gry RPG z przyjemną siekaninką. Pierwszą rzeczą, która mnie urzekła jest świetny tryb walki, do zgładzenia przeciwnika możemy użyć wszystkich przedmiotów, które otaczają naszą postać, począwszy od beczki a skończywszy na ciele przeciwnika. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ukończenia gry na parę sposobów (nie będę jednak zdradzał szczegółów tym samym zdradzając treść fabuły). Tak jak w rasowym "erpegu" mamy możliwość rozwijania postaci i przeznaczania punktów doświadczenia w zależności od tego czy chcemy z naszego bohatera zrobić wojownika czy maga. Uciążliwa (moim skromnym zdaniem) jest walka z pająkami, które nie dość, że
zatruwają to jeszcze mogą przestraszyć osobę, która boi się tego "stworzonka".
A teraz takie pytanko: Jak myślicie czy jest taka możliwość, aby powstała druga część tej gry? Jak będziecie mieli jakieś wieści to piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:46, MroK666 napisał:

Doskonałe
połączenie Gry RPG z przyjemną siekaninką.

Raczej w odwrotnej kolejności, bo więcej tam siekania niż RPG :)

Dnia 02.06.2008 o 15:46, MroK666 napisał:

Drugim ciekawym
rozwiązaniem jest możliwość ukończenia gry na parę sposobów (nie będę jednak zdradzał
szczegółów tym samym zdradzając treść fabuły).

Szkoda tylko, że tak mało się między sobą różnią :>

Dnia 02.06.2008 o 15:46, MroK666 napisał:

Uciążliwa (moim skromnym zdaniem) jest
walka z pająkami, które nie dość, że
zatruwają to jeszcze mogą przestraszyć osobę, która boi się tego "stworzonka".

Nie trzeba się nawet bać pająków - jak nie wiadomo skąd wyskakuje na gracza "coś", to nie musi mieć arachnofobii, żeby się przestraszyć ^^

Dnia 02.06.2008 o 15:46, MroK666 napisał:

A teraz takie pytanko: Jak myślicie czy jest taka możliwość, aby powstała druga część
tej gry? Jak będziecie mieli jakieś wieści to piszcie ;)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1615&pid=3021 - moje przemyślenia na temat kontynuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 09:09, Lord of the force napisał:

Mam takie pytanie: czy bez używania kodów da radę rozwinąć wszystkie umiejętności na
maksimum?


Nie. Bo masz 3 rodzaje specjalizacji wiec wybierasz miedzy wojownikiem zabojcom i magiem mozesz oczywiscie to troche polaczyc i tez jest fajnie, np bedac wojownikiem uzywac telekinezy naprawde fajna sprawa to jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 09:09, Lord of the force napisał:

Mam takie pytanie: czy bez używania kodów da radę rozwinąć wszystkie umiejętności na
maksimum?

W zasadzie możesz mieć kilka umiejętności rozwiniętych na poziomie minimalnym, ale jak chcesz coś wymaxować musisz przeznaczać na to coraz więcej punktów a co gorsza niektóre lepsze umiejętności by były dostępne wymagają posiadania odpowiednio rozwinietych umiejętności pokrewnych(np. cios krytyczny wymaga dobrze rozwiniętych umiejętności zarówno walki na dystans jak i w zwarciu) a to oznacza dodatkowy wydatek punktów umiejętności. Tak więc bez cheatowania nie wystarczy ci punktów. Lepiej obierz konkretny kierunek rozwoju (wbrew temu co pisał poprzednik jest ich więcej wariacji niż 3) i się go trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś wskoczyć w miejsce pokazane na fotce? Jeżeli tak to poproszę o opis jak to zrobić. Grę przeszedłem już chyba z sześć razy i ilekroć jestem w tym miejscu intryguje mnie co znajduje się wewnątrz, poza tym miejscem udało mi się już znaleźć chyba wszystkie ukryte obszary :D
Odnośnie rozmowy, często grę przechodziłem jako wojownik zakupując również czar uzdrowienie, lecz teraz gram magiem i przyznaję, że jest o wiele ciekawiej, choć chyba łatwiej. Zastanawiam się jak to jest grać zabójcą... :D

20080615132324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 13:25, Michal 1232 napisał:

Udało się komuś wskoczyć w miejsce pokazane na fotce? Jeżeli tak to poproszę o opis jak
to zrobić. Grę przeszedłem już chyba z sześć razy i ilekroć jestem w tym miejscu intryguje
mnie co znajduje się wewnątrz, poza tym miejscem udało mi się już znaleźć chyba wszystkie
ukryte obszary :D
Odnośnie rozmowy, często grę przechodziłem jako wojownik zakupując również czar uzdrowienie,
lecz teraz gram magiem i przyznaję, że jest o wiele ciekawiej, choć chyba łatwiej. Zastanawiam
się jak to jest grać zabójcą... :D

a gdzie dokładnie jest to miejsce, bo jak dla mnie to mi wyglada na orkową część rozdziału Świątynia Pająka i ta półka dziwnie mi się kojarzy z...drugą stroną mostu, który można zawalić albo ze schodzmi na początku etapu...
Za to twojej pozycji nie kojarzę,za bariierkę wylazłeś czy co? Nieważne
W każdym razie jakkolwiek można się (teraz) dostać na tą półkę to tylko łukiem linowym (te drzewko obok tak jakoś kusi) może jest tam tez jakaś sąsiednia pólka...podaj dokładną pozycję to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest rozdział piąty. Na prawo znajdują się schody. Patrolowało tam kilku orków. Nieco dalej znajduje się zepsuta winda, a wcześniej dostaliśmy dodatkowe zadanie zabić cyklopa. Łuk linowy już sprawdzałem, ale strzały nie dolatują to drzew na skarpie. Bardziej myślałęm o wskoczeniu ze skałek poniżej, ale za każdym razem kończyło się to dla mnie długą wycieczką w dół. Możliwe też, że jaskinia jest tylko ozdobą, w której nie ma nic, jednak już za dobrze znam DM i jestem niemal pewien, że to jeden z ukrytych obszarów. Jeżeli wciąż nic ci to nie mówi mogę wrzucić jeszcze kilka screenów, ale strasznie powoli się dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 10:28, Lord of the force napisał:

Na tej stronie: http://aeons.planetquake.gamespy.com/aeons-php/dark_messiah_faq.php,
znajdują się praktycznie wszystkie sekrety jakie są w grze. I tego raczej tu nie ma.

Dzięki. Bardzo przydatny link, szkoda tylko, że po angielsku, choć nie narzekam bo nie jestem aż tak kiepski z angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:01, Michal 1232 napisał:

> Na tej stronie: http://aeons.planetquake.gamespy.com/aeons-php/dark_messiah_faq.php,

> znajdują się praktycznie wszystkie sekrety jakie są w grze. I tego raczej tu nie
ma.
Dzięki. Bardzo przydatny link, szkoda tylko, że po angielsku, choć nie narzekam bo nie
jestem aż tak kiepski z angielskiego.

Nie sugeruj się za bardzo tym poradnikiem. Owszem mamy tam opisane całkiem skutecznie ukryte secrety, znajdywane na wiele dokładnych sposobów(z kodami włącznie) ale nawet mimo to sam znalazłem jeden secret, którego nie ma w tym poradniku(samodzielnie, bez kodów i innych cudów:). Nota bene sam napisałem konkurencyjny poradnik -po polsku- ale koncentrujący się bardziej na walce i taktyce niż na znajdywaniu wszystkiego i wszędzie (ale opisujący dokładnie wszytkie secrety które są w poradniku aeon''a+ ten mój).
Tak więc możliwe, że jeszcze jakieś secrety są do odkrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwilą po raz kolejny przeszedłem Dark Messiah''a i... odkryłem coś dziwnego. (nie wiem, czy ktoś już to odkrył, ale napiszę). Otóż, gdy lecą już literki końcowe po zakończeniu gry, Sareth ciągle może... kopać. Zamiast przeglądania creditsów można do oporu naciskać klawisz "F" i bezlitośnie skopać lecące literki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gra chodzi płynnie nie przycina się nigdzie ale podczas misji w niektórych miejscach jest wczytywanie i najczęściej podczas tego wczytywania gra wywala mi do windowsa z raportem o błędach albo z błędem że pamięć nie może być "read" (ten drugi nie za często mi się pokazuje i nie mam screena a raport o błędach każdy widział). Dzieje się to na wersji 1.02 jak i bez żadnych patchy. Grę przeinstalowywałem chyba z 6 razy i nic mi nie pomogło. Co mam zrobić żeby rozwiązać ten problem ?

PS: Gra z serii Topseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować