Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 20:25, NuGGet napisał:

Dzisiaj tak jak pisałem wczoraj, kupiłem sobie Dark Messiaha ;]
Filmiki dalej się nie wyświetlają, ale mniejsza z tym, tą grę kupiłem tylko dla sieczki,
fabułą nie ma dla mnie znaczenia

a szkoda bo nawet ciekawa jest miejscami. A tak w ogóle to bez filmików też ją poznajemy, filmiki przedstawiają raczej scenki niemożliwe/trudne do zrealizowania przy użyciu silnika gry.

Dnia 25.03.2008 o 20:25, NuGGet napisał:

jestem teraz w takiej jaskini pająków, a mam już pełno różnych mieczy i łuków ;] Rozwaliłem
już dwóch "bossów", i szykuje się na następnych ;p Grafika nawet na minimum mi sie podoba,
a i gra chodzi teraz płynniej, demo najwyraźniej nie było jeszcze dobrze zoptymalizowane

Oj zdziwiłbys się, gdybys zainstalował angielską premierówke. Chodziła nielepiej niż demo. Postęp jaki obserwujesz to zasługa tylko i wyłącznie patchy, które zawiera polska edycja (edycja bo mamy do wyboru wersję Eng i Pol)

Dnia 25.03.2008 o 20:25, NuGGet napisał:

;] Z przeciwników chyba najbardziej lubię zabijać te durnowate gobliny xD Fajnie sie
wydzierają, jak już się je osłabi to klękają na kolana i błagają żeby ich nie zabijać

A gdy sięodwrócisz dźgają cię w plecy:)

Dnia 25.03.2008 o 20:25, NuGGet napisał:

xD Szczególnie podoba mi sie fizyka w tej grze, stanąłem na takim podeście i był tam
taki mały pomnik, na dole czekały już na mnie gobliny, jeden kopniak w pomnik, i już
gobliny leżały nim przygniecione

Skoro ci się fizyka w DM podoba, proponuję zagrać też w Half Life 2, którego engine napędza Dark Messiah i któremu to zawdzięcza większość fizycznych bajerów, które cię tak rajcują (a kogo nie:) aczkolwiek Arcane też włożyło kilka cegiełek w ten murek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak się najlepiej bronić przed tymi zombiakami i pająkami?
Jestem teraz w tej świątyni,w której trzeba włożyć bodajże 4 klejnoty do posągu takiego pająka. Dwa już włożyłem, ale teraz ledwo co przedzieram sie przez zombiaki, na dodatek ledwo widzę bo mnie zaraziły, a została mi ostatnia odtrutka ;/

zadymek
HL2 na pewno sobie kupie ;] Może nawet Orange Box, tylko muszę kasę skombinować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 21:50, NuGGet napisał:

Kurcze, jak się najlepiej bronić przed tymi zombiakami i pająkami?
Jestem teraz w tej świątyni,w której trzeba włożyć bodajże 4 klejnoty do posągu takiego
pająka. Dwa już włożyłem, ale teraz ledwo co przedzieram sie przez zombiaki, na dodatek
ledwo widzę bo mnie zaraziły, a została mi ostatnia odtrutka ;/

zadymek
HL2 na pewno sobie kupie ;] Może nawet Orange Box, tylko muszę kasę skombinować ;]

w zombie najlepiej rzucać czym popadnie, a jaesli masz cela strzelaj z łuku w głowę na dystans(najlepiej się sprawdza łuk zimowego oddechu - w ogóle tłuczenie w łeb czymkolwiek to dobra taktyka na sztywnych. Możesz też kopać różnymi sarkofagami itp(szczegóły w poradniku na moim GS) a pomiażdżysz je w mig.
A pająki? No cóż, lataj wokół (dość wolno się odwracają) i tnij szybkimi uderzeniami. A jeśli je jakoś rozproszysz po lokacji możesz tłuc Power strikem pojedyncze sztuki i dobijać gdy się przewrócą(eh, fajnie byłoby mieć Miecz ziemskich płoniemi co?). Łuk jest na nie za słaby. I jeszcze jedno. Jak cię zapędzą w kozi róg, możesz nad nimi przskakiwać z rozpędu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 21:50, NuGGet napisał:

Kurcze, jak się najlepiej bronić przed tymi zombiakami i pająkami?
Jestem teraz w tej świątyni,w której trzeba włożyć bodajże 4 klejnoty do posągu takiego
pająka. Dwa już włożyłem, ale teraz ledwo co przedzieram sie przez zombiaki, na dodatek
ledwo widzę bo mnie zaraziły, a została mi ostatnia odtrutka ;/


MALUTKI SPOILER: Jeśli się oczyściłeś, (nie martw się, nie przeszkodzi ci to zakończenia gry w "złej" wersji) KONIEC SPOILERAto używaj broni którą otrzymałeś przy fakcie, przeciwko nieumarłym jest niesamowita. Jeśli ciągle jesteś normalny, przewracaj zombie, a następnie dobijaj mieczem. Pająki polecam podpalać, jeśli rozwijasz magię. Jeśli nie, to stosuj taktykę "wal aż się popsuje". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeee, krótki ten Dark Messiah ;/ Właśnie go ukończyłem.
Ale chyba zacznę jeszcze raz grać, ale teraz punkty będę pakował w siłe ;] Miałem kilka mieczy których nie mogłem użyć. A gre przeszedłem drogą zabójcy ;] Fajnie sie zachodzi orki od tyłu i wbija sztylet w szyje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczenie jest po "zdobyciu" Czerepu, a te klejnoty dopiero otwierają drzwi do artefaktu. Ja na zombiaki i pająki stosuję:
a) Headshoty z łuku (na zombie - po paru trafieniach odlatuje im łeb)
b) kopniaki i dobicia :)
c) otoczenie - w pobliżu klejnotów są różne pułapki i przepaście.

A na tego drania, co wychodzi z grobu - ciąć póki gada, nawet nie zdąży zaatakować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 14:13, Tokix napisał:

Proponuję przechodzić, na Very Hard ;]
Sam przeszłem kilka razy...potem pro na multi (^_^)

I tak chyba zrobię, bo pograłbym sobie w sieci, tylko że ten STEAM mnie odstrasza, nie bardzo chce go instalować. Ale i tak będę musiał, bo planuje kupić Orange Box ;] A w ogóle jakie jest multi? Jakie są tryby itp?

BTW: Wam też taką radość sprawia kopanie ludzi tak, żeby spadali w przepaść? xD Albo jeszcze lepiej jak stoją na schodach i niczego sie nie spodziewają, a tu nagle spada na nich sarkofag xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 14:19, NuGGet napisał:

> Proponuję przechodzić, na Very Hard ;]
> Sam przeszłem kilka razy...potem pro na multi (^_^)
I tak chyba zrobię, bo pograłbym sobie w sieci, tylko że ten STEAM mnie odstrasza, nie
bardzo chce go instalować. Ale i tak będę musiał, bo planuje kupić Orange Box ;] A w
ogóle jakie jest multi? Jakie są tryby itp?

BTW: Wam też taką radość sprawia kopanie ludzi tak, żeby spadali w przepaść? xD Albo
jeszcze lepiej jak stoją na schodach i niczego sie nie spodziewają, a tu nagle spada
na nich sarkofag xD

może z tym sarkofagiem trochę inaczej(jeszcze nie miałem miażdżenia sarkofagiem na schodach) ale w gruncie rzeczy...tak, świetnie siębawie stosując zasadę " environment is a weapon" w praktyce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2008 o 15:06, zadymek napisał:

może z tym sarkofagiem trochę inaczej(jeszcze nie miałem miażdżenia sarkofagiem na schodach)
ale w gruncie rzeczy...tak, świetnie siębawie stosując zasadę " environment is a weapon"
w praktyce:)

Wczoraj miałem fajną sytuacje ;p Misja gdy dopływamy z tą Leanną do tej świątyni. Tam na terenie tej świątyni są posążki, akurat goniłem orka bo zabiłyby Leannę, rzuciłem sie na niego, i zamiast go zabić to przywaliłem posągiem Leanne xD Fajnie to wyglądało ;p W ogóle fizyka, jak już wczoraj pisałem, w tej grze to cudo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy opłaca się kupowac tą gierkę? Podobno jest podobna =P do Obliviona (stylem rozgrywki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:20, 332 napisał:

Mam pytanko czy opłaca się kupowac tą gierkę? Podobno jest podobna =P do Obliviona (stylem
rozgrywki).

Ja dzisiaj kupiłem i nie żałuje ;] A podobna do Obliviona to raczej nie jest ;p Oblivion to RPG, a Dark Messiah to po prostu sieczka z elementami RPG (dostaje się punkty które przydziela sie do różnych umiejętności). Ale gra jest super ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:20, 332 napisał:

Mam pytanko czy opłaca się kupowac tą gierkę? Podobno jest podobna =P do Obliviona (stylem
rozgrywki).

Jeśli za kryterium brać jedynie sposób przedstawienia świata, to tak - DM jest podobne do Obliviona.
We wszystkim innym widać duże różnice.
DM nastawiony jest na akcję i nie znajdziesz tu wiele z RPGa. Walka jest bardziej rozbudowana i m.in. poprzez swoją brutalność jest bardziej satysfakcjonująca. Jest co prawda rozwój postaci, ale jest w formie szczątkowej - trzy średnio rozbudowane drzewka umiejętności. Fabuła nie jest na miarę epickiej superprodukcji, ale łączy kolejne przygody i jest udanym spoiwem.

Najlepiej o tym czy warto kupić grę przekonasz się grając w demo.
Choć moim skromnym zdaniem naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:20, 332 napisał:

Mam pytanko czy opłaca się kupowac tą gierkę? Podobno jest podobna =P do Obliviona (stylem
rozgrywki).

ja tam widzę 0 podobieństw. Oblivion to rozbudowane RPG, walka taka sobie a i nastawienie raczej na levelowanie i robienie questów (taka cecha gatunku)
A Dark Messiah to przede wszystkim akcja i w miarę rozbudowany system walki, skromne elementy rpg(związane tylko z walką) i całkiem pokaźne możliwości interakcji z otoczeniem-również tylko i wyłącznie w celach militarnych(np. rzucanie przedmiotami, podpalanie wroga, zrzucanie w przepasć itp)
Ogólnie brak zbieżności, no chyba, że chodzi o super grafikę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:23, NuGGet napisał:

> Mam pytanko czy opłaca się kupowac tą gierkę? Podobno jest podobna =P do Obliviona
(stylem
> rozgrywki).
Ja dzisiaj kupiłem i nie żałuje ;] A podobna do Obliviona to raczej nie jest ;p Oblivion
to RPG, a Dark Messiah to po prostu sieczka z elementami RPG (dostaje się punkty które
przydziela sie do różnych umiejętności). Ale gra jest super ;D


To chyba sobię zakupię, bo duzo osób sobię tą grę chwali ;) A co do Obliviona to chodziło mi, że tak samo się sieka itp. Zanczy widok z pierwszej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:28, 332 napisał:

To chyba sobię zakupię, bo duzo osób sobię tą grę chwali ;) A co do Obliviona to chodziło
mi, że tak samo się sieka itp.

O nie!
Tu się sieka o wiele lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:28, 332 napisał:

To chyba sobię zakupię, bo duzo osób sobię tą grę chwali ;) A co do Obliviona to chodziło
mi, że tak samo się sieka itp. Znaczy widok z pierwszej osoby.

bo ja wim, poza perspektywą FPP (a w Oblivion''ie jest też TPP) nie ma żadnych podobieństw. Walka w DM nie jest tak poprawna politycznie jak w Oblivionie. Zresztą co ja będę komentował, grałem tylko w DM, Oblivin znam tylko z wiści, ale nie sądze, żeby zmieniło się wiele w tej kwestii od czasu Morrowind''a wiąc mogę podyskutować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:59, zadymek napisał:

> To chyba sobię zakupię, bo duzo osób sobię tą grę chwali ;) A co do Obliviona to
chodziło
> mi, że tak samo się sieka itp. Znaczy widok z pierwszej osoby.
bo ja wim, poza perspektywą FPP (a w Oblivion''ie jest też TPP) nie ma żadnych podobieństw.
Walka w DM nie jest tak poprawna politycznie jak w Oblivionie. Zresztą co ja będę komentował,
grałem tylko w DM, Oblivin znam tylko z wiści, ale nie sądze, żeby zmieniło się wiele
w tej kwestii od czasu Morrowind''a wiąc mogę podyskutować:)


Tylko, że TPP w Oblivionie jest denny... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:47, zadymek napisał:

> Tylko, że TPP w Oblivionie jest denny... ;P
...a w Dark Messiah nieobecny:)


No i cio? =P
TPP to najlepszy w Gothic''u a inne gry (RPG) oczywiście jakoś słabo.. no może Morrowind jeszcze ma TPP dobry ;) i Two Worlds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować