Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

UE zaostrzy regulacje dotyczące brutalnych gier

84 postów w tym temacie

Może i dobrze, że próbują walczyć z przemocą młodzieży, ale bez przesady...Może(MOŻE!!) jedna osoba na 100tys. innych jest brutalna przez gry, ale to i tak mało prawdopodobne...Moim zdaniem to nie przez gry, poprostu ten koles miał jakieś problemy psychiczne, moze dokuczali mu a on był np. upośledzony psychicznie i się zdenerwował i zastrzelił paru kolegów... nie można wszystkiego zwalać na gry...Takie przypadki najczęściej spowodowane sa tym, że ten ktos kto to zrobił jest chory psychicznie lub ma jakieś problemy w życiu.
To jest moje zdanie i wcale nie musicie sie z nim zgadzać :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą tego zrobic , gry mają skale wiekowa powinno sie do nich stosowac, a nie, moze jedna osoba na 1mln zwariuje , np: mam 14 lat gram we wszystkie gry rodzice o tym wiedza ale wiem ze to jest gra a nie ide odrazu na dwór z siekiera i zabijam pierwszego lepszego człowieka.To jest chore osoby które tak robią to maniacy bez wyobrazni powinni sie leczyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, dopóki chcą oznaczać niech robią co chcą pod warunkiem, że nie będzie to przesadnie upierdliwe (np. pudełko to jedna wielka czerwona osiemnastka na białym tle, tytuł gdzieś drobnym druczkiem) ani nie będą przeginać z ocenami gier (szachy 16+, bo pionki się biją no i rasizm, biali zawsze zaczynają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co śmiać. Dodajcie do tego jeszcze fakt że teraz przewodnictwo w Unii przypada na Niemcy i wszystko się składa w piękną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak gadałem z kuzynem z niemiec o tej cenzurze, oni mają tam przewalone, ja bym tam nie wytrzymał bez brutalnych gier do pełnoletności i na dodatek jeszcze nektóre "zbyt " brutalne gry nie były tam wydane. ŻAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste jak dla mnie- brutalne gry dla dużych dzieci (tzn. po 18 roku życia :P ) a cała reszta dla innych i tyle. Przecież to nie wina developerów że szkopy nie potrafią utrzymać swoich smarkaczy jako-tako wychowanych niech spojrzą najpierw do siebie a nie szukają winy u innych- po prostu żenada, szukanie winnych- no bo przecież to co złe to nie niemiecki rząd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza poinna zostać zakazana gra w Szachy. Tam notorycznie bije się: Konia, Króla, Królową, Gońca i wiele innych pionków. Co wyrośnie z młodocianego gracza po kontakcie z tak brutalną grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże...
Najgorsze jest to że my sobie tu krytykujemy ich pomysł, czasem podajemy sensowne, a nawet i lepsze rozwiązania,
a oni i tak mają to w d***e. Oni wiedzą lepiej, bo są "wykształceni", starsi, bardziej doświadczeni życiowo. A gówno, założę się że jakieś 30% - 40% z nich zagrywa się w Qfaka po sieci, lub takiego WoWa. Ale oni muszą wszystko kontrolować, troche mi to zarysowywuje komuną choć wiem o niej tylko tyle co z opowieści moich dziadków.
Pewnie jak by developerzy płacili im "legalny characz" to problemu by szukali gdzie indziej.

----------------------------------------

Do developerów: NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ I RÓBCIE SWOJE!!!

----------------------------------------

Ciekawe co by wyszło jak by ten Sebastian nie miał kompa, tylko zaczytywał się dziełami np. takiego Lovecrafta.
Więzienie za napisanie książki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie zamiast pojedynczego znaczka "przemoc" ustalenie także POZIOMU tej przemocy. Czasami jest to totalna głupota. Np. Zeus: Pan Olimpu ma taki znaczek i taki sam ma Manhunt. Oto moja lista propozycje na listę:

Poziom 1 - Dziecięcy
Poziom 2 - Nastoletni gracze
Poziom 3 - Dorośli gracze

Jest z tym małe zamieszanie, ale to tylko drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczki PEGI mają podobne znaczenie do tych "poziomów" podanych przez Ciebie.

Dnia 18.12.2006 o 19:53, Adamzzz napisał:

Poziom 1 - Dziecięcy

3+,7+

Dnia 18.12.2006 o 19:53, Adamzzz napisał:

Poziom 2 - Nastoletni gracze

12+,16+

Dnia 18.12.2006 o 19:53, Adamzzz napisał:

Poziom 3 - Dorośli gracze

18+
Chyba znasz te oznaczenia, co nie? Wprowadzenie nowych wprowadziłoby tylko niepotrzebny zamęt, który i tak już panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 20:04, grand10pelu napisał:

Znaczki PEGI mają podobne znaczenie do tych "poziomów" podanych przez Ciebie.

> Poziom 1 - Dziecięcy
3+,7+
> Poziom 2 - Nastoletni gracze
12+,16+
> Poziom 3 - Dorośli gracze
18+
Chyba znasz te oznaczenia, co nie? Wprowadzenie nowych wprowadziłoby tylko niepotrzebny zamęt,
który i tak już panuje.


Znam to bardzo dobrze. Ale masz jeszcze taki mały piktogram z piąchą można by go jakoś inaczej oznaczyć! Ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przecież już jest PEGI, które również przesadza przy oznaczaniu co poniektórych gier, a oni jeszcze chcą coś doklejać? Szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadajmy sobie jedno bardzo teoretyczne pytanie czy ta strzelanina była spowodowana grą ? KOMPUTEROWĄ !? nie sądzę na pewno ten Niemiec to był niewyrzyty gości, a propo UE zbliża do "Co się stało śie" "ZLIKWIDUJE WSZYSTKO!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że powinno być prawo, które nie ogranicza ludzi - jeśli chcesz pociachać na plastry kolesia w grze to rób to do woli - ale jeśli masz wybujałą fantazję to lepiej strzel sobie w dynke. poza tym w Polsce nie ma problemu bo mało kto daje małym dzieciom pograć w quake, bloodrayne czy resident evil etc.;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na ćmikach ! "Granie w gry komputerowe wywołuje agresję !!! [raka i choroby serca pewnie też !!!!!!!]" A tak na serio sprawa jednego psychola nie powinna wywoływać takiej burzy. Praktycznie od kilkunastu lat młodzież gra w gry praktycznie od początku swojego życia. Istnieją jednostki ,którym powinno się ograniczyć dostęp do gier, ale tu powinni zadziałać rodzice nie państwo. Nie można wszystkich wiecznie wyręczać regulacjami prawnymi ! Ludzie tworzą społeczeństwo. Jeżeli ludzie sami się nie zmienią, to żadne prawo tego za nich nie zrobi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować