Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 21:18, jarekao napisał:

Acha dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak kupie ja z seri platynowe kolekcja to
bedzie grywalna na 100% czy bede musiał ściągać do niej jakieś patche.?

Może ktoś z posiadaczy ci odpowie, ja mam premierówkę. Możesz też zapytać w dziale obsługi klienta CD Projekt''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W edycji z Platyny masz płytę dodatkową, na której są wszystkie patche od 1.0003 [ + - jedno zero ^^] do 1.0005 pamiętnik stalkera itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Cień Czarnobyla i w Podziemiach Agropromu (o ile dobrze napisałem) w dość długim tunelu spotkałem jakiegoś dziwnego mutanta, który uderza mnie jakąś falą. Mam takie zbliżenie na niego i z powrotem jestem tam gdzie byłem tylko jest przez chwile taki zamazany obraz. Da się go jakoś zabić albo ominąć, albo jest coś ciekawego za nim i jak się ten "stworek" nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... sam bodaj wczoraj miałem z nim kontakt ;-D. Po prostu musisz go zastrzelić zanim on w ciebie "wyceluje". Tzn strzelaj a gdy on będzie próbował atakować schowaj się za ścianą / drzwiami i rób tak póki go nie zabijesz. Poza tym dobrze by było jakbyś miał np: snajperkę lub karabin z celownikiem optycznym. To by ułatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:32, KŁEJK napisał:

Heh ... sam bodaj wczoraj miałem z nim kontakt ;-D. Po prostu musisz go zastrzelić zanim
on w ciebie "wyceluje". Tzn strzelaj a gdy on będzie próbował atakować schowaj się za
ścianą / drzwiami i rób tak póki go nie zabijesz. Poza tym dobrze by było jakbyś miał
np: snajperkę lub karabin z celownikiem optycznym. To by ułatwiło sprawę.

No mam tylko Akm''a :/ dopiero jestem na początku gry. A czy jest coś za nim coś ważnego albo coś cennego po co warto iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:37, mateusz.1994. napisał:

No mam tylko Akm''a :/

Zrób save''a i próbuj aż do skutku. Powoli i spokojnie a może uda ci się go rozwalić. A jak nie to jeszcze raz wczytaj grę i do roboty.
>dopiero jestem na początku gry. A czy jest coś za nim coś ważnego

Dnia 02.12.2008 o 22:37, mateusz.1994. napisał:

albo coś cennego po co warto iść?

Przechodzę Stalkera dopiero pierwszy raz i na mój rozum i tak będziesz musiał to pomieszczenie odwiedzić ( a przynajmniej dobrze by było ) więc proponuję albo go teraz rozwalić albo skombinować celownik / inną broń. Choć oczywiście pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:37, mateusz.1994. napisał:

No mam tylko Akm''a :/ dopiero jestem na początku gry. A czy jest coś za nim coś ważnego
albo coś cennego po co warto iść?

Z tego co pamiętam, to musisz go zabić żeby wydostać się na powierzchnię. Nie stosowałem do niego żadnej specjalnej strategii - posłałem mu z daleka serię z karabinu i po chwili nie żył. A wracając do pytania o jego nazwę - to Kontroler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:32, KŁEJK napisał:

Heh ... sam bodaj wczoraj miałem z nim kontakt ;-D. Po prostu musisz go zastrzelić zanim
on w ciebie "wyceluje". Tzn strzelaj a gdy on będzie próbował atakować schowaj się za
ścianą / drzwiami i rób tak póki go nie zabijesz. Poza tym dobrze by było jakbyś miał
np: snajperkę lub karabin z celownikiem optycznym. To by ułatwiło sprawę.

ta jasne, jakby Kontroler(tak się toto nazywa) nie atakował umysłu to można by się schować, ale atakuje, więc jedyne co pozostaje to nie dać mu się "namierzyć", strzelać wychylając się na krótko zza framugi, bo jeśli zaatakuje to zawsze trafi. Można też przyjąć pierwszy atak "na klatę" biegnąc mu na spotkanie, jak będziemy za blisko nie będzie mógł zaatakować i wystarczy wtedy użyć noża.

mateusz.1994.=>
stwór to Kontroler i broni przejścia do środka instytutu Agroprom zajętego przez żołnierzy. Teoretycznie daje nam ono możliwość szybkiego i łatwiejszego dotarcia do dokumentów bez wdawania się w utarczki ze strażnikami przy bramach (o ile nikt nas za szybko nie zauważy), takie wejście od tyłu. oczywiście w praktyce wygląda to różnie, zalezy jak kto sieumie skradać. Ale najbardziej się to przydaje do wywołania chaosu w bazie(kilka granatów tu i ówdzie i sięzacznie:) lub eliminowania zaskoczonych żołnierzy(polecam wypad nocą) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:42, Raylin napisał:

> No mam tylko Akm''a :/ dopiero jestem na początku gry. A czy jest coś za nim coś
ważnego
> albo coś cennego po co warto iść?
Z tego co pamiętam, to musisz go zabić żeby wydostać się na powierzchnię. Nie stosowałem
do niego żadnej specjalnej strategii - posłałem mu z daleka serię z karabinu i po chwili
nie żył. A wracając do pytania o jego nazwę - to Kontroler.

Wyjść można też inaczej. Ja wyszedłem w tej bazie wojskowej co trzeba zdobyć jakieś dokumenty. A wiecie gdzie można kupić lepszy kombinezon niż ten podstawowy? Tzn. mam jakiś, który znalazłem zwiększa metabolizm czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle to opisałem ale miałem na myśli to samo co ty.

mateusz.1994.

Kombinezony można znaleźć tu i ówdzie. Ja już niestety tyle ich uzbierałem i pochowałem że już nie pamiętam gdzie je znajdywałem. A żadnego jak do tej pory nie kupiłem. A kupić je można np: u Barmana lub nad Jeziorem Jantar u naukowca Sacharowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:50, mateusz.1994. napisał:

A wiecie gdzie można kupić lepszy kombinezon niż ten podstawowy? Tzn. mam jakiś, który
znalazłem zwiększa metabolizm czy coś takiego.

u dowolnego handlarzyny(do wyboru Barman, Sidorovicz i prof Sacharow, oraz handlarze frakcji: Wolności(Kutwa), Powinności(pułkownik Pietrienko). Dodatkowo tu i ówdzie można znaleźć kombinezony np. jest taki kombinezon najemnika schowany w Wiosce Kotów na strychu jednego budynku, jest tez SEVA ukryta (w schowku, więc bez namiarów kicha) w Dziczy... no, trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:21, zadymek napisał:

> A wiecie gdzie można kupić lepszy kombinezon niż ten podstawowy? Tzn. mam jakiś,
który
> znalazłem zwiększa metabolizm czy coś takiego.
u dowolnego handlarzyny(do wyboru Barman, Sidorovicz i prof Sacharow, oraz handlarze
frakcji: Wolności(Kutwa), Powinności(pułkownik Pietrienko). Dodatkowo tu i ówdzie można
znaleźć kombinezony np. jest taki kombinezon najemnika schowany w Wiosce Kotów na strychu
jednego budynku, jest tez SEVA ukryta (w schowku, więc bez namiarów kicha) w Dziczy...
no, trochę tego jest.

No udało mi się zwiedziłem prawie całe podziemie Agropromu ale w jedno miejsce nie mogłem wejść, tam gdzie są takie wyładowania elektryczne. Da się tam jakoś wejść na tym etapie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 00:04, mateusz.1994. napisał:

No udało mi się zwiedziłem prawie całe podziemie Agropromu ale w jedno miejsce nie mogłem
wejść, tam gdzie są takie wyładowania elektryczne. Da się tam jakoś wejść na tym etapie
gry?

zawsze się da:)
możesz albo zrobić skrót klatką schodową, którą spotkasz dalej -jest tylko jedna, więc trudno nie trafić. po prostu schodzisz nią na sam dół omijają Galaretę. Można też podobnie jak w podobnym tunelu w Kordonie wyczaić sekwencjepokazywania się anomalii i przejść tym tunelem.
Oczywiście nic sensownego nie znajdziesz na jego końcu bo prowadzi właśnie do tej klatki schodowej- conajwyżej ominiesz kilku żołnierzy. Później jednak(wraz z postępem fabuły) warto przemierzyć ten tunel ponownie, bo pojawiają się tam(o ile już jakichś tam nie ma) fajne artefakty Wytrzymałościowe-reguły nie ma, czasem przez kawał gry nie ma nic, a czasem od samego początku pojawiają się po kolei wszytkie 3 rodzaje(od Świecidełka po Blask księżyca). W kazdym razie u mnie było tak, że albo spawnowały się w Dziczy przy torach albo w tym tunelu, nigdy w obu miejscach na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle... w jesienne dni jak wracam ze szkoły ide przez nasyp kolejowy(wąskotorówki, tory już zdjęte i wgl) a że jak wspomniałem jesień to zazwyczaj jestem tam wtedy sam. Na lewo łaki, na prawo domy. Kolory jesieni wprawiają to miejsce że czuc się mozna jak w Kordonie... xD Bez kitu, normalnie taka cisza, szare i brązowe kolory przeważają... zajebioza :D. Zawsze słucham muzyki wracając do domu, a że teraz gram w stalkera i te pejzaże stalkerowskie widze... to tak miłym klimacikiem by były piosenki rosyjskie w grze... :D Czyli ze radio możemy włączyć pod czas wędrówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 20:28, peryfraz napisał:

W ogóle... w jesienne dni jak wracam ze szkoły ide przez nasyp kolejowy(wąskotorówki,
tory już zdjęte i wgl) a że jak wspomniałem jesień to zazwyczaj jestem tam wtedy sam.
Na lewo łaki, na prawo domy. Kolory jesieni wprawiają to miejsce że czuc się mozna jak
w Kordonie... xD Bez kitu, normalnie taka cisza, szare i brązowe kolory przeważają...
zajebioza :D. Zawsze słucham muzyki wracając do domu, a że teraz gram w stalkera i te
pejzaże stalkerowskie widze... to tak miłym klimacikiem by były piosenki rosyjskie w
grze... :D Czyli ze radio możemy włączyć pod czas wędrówki ;)



Hehe tylko że u ciebie nasyp nie jest pod działaniem promieniowania powstałego poprzez wybuch reaktora.
A co do STALKERA to jest on fajny ale jedyny aspekt mnie wkurza. A mianowicie lekko namolne frakcje. Jeden STALKER w barze daje zadanie aby ubić zdrajce. Misja prosta leci z ulepszonego pistola na 5 kulek. Ale późniejsze skutki kiedy wracałem do baru to już na miejscu zaatakowali mnie jego ziomale z frakcji. No i musiałem iść drogą okrężną bo jak zacząłem ich lojalnie bić to reszta przybiegła z wątami. Jednym słowem lepiej uważać na to czy dana ofiara nie ma ziomali w okolicach miejsc takich jak Bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic Stalkera i mam pytanie jaki patch nagrac zeby gra dzialala na slabszym kompie, bo wiem ze w PK sa patche do 1.0005 czy to wystarczy czy bede musial nagrac jakies inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 12:34, jarekao napisał:

Zamierzam kupic Stalkera i mam pytanie jaki patch nagrac zeby gra dzialala na slabszym
kompie, bo wiem ze w PK sa patche do 1.0005 czy to wystarczy czy bede musial nagrac jakies
inne?


Spatchowanie do wersji 1.0005 spokojnie wystarczy. Jeśli będziesz grać na kompie, którego parametry podałeś na gramsajcie to nie zależnie od wgranego patcha będzie ciężko... nawet na mocnym sprzęcie Stalker potrafi "się rzucać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tak :P. Dlatego ja nie wziąłem tej misji... domyślałem się jakie mogą być skutki :}...

PS. Na razie odalam się od gry w stalkera... Trochę za duża częśtotliwośc gry :}... Teraz sobie odpoczne do 6 grudnia (Fallout 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować