Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2014 o 17:58, Tyler_D napisał:

Dlaczego w Lost Alphie nie ma quicksave/quickload? Przyciski za to odpowiedzialne po
prostu nie reagują ...


Jak nie jak jest. F6 - to savegame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem że przyciski za to odpowiedzialne nie działają.

W ogóle coś jest chyba mocno nie tak. Quicków nie ma, ustawienia graficzne się resetują po włączeniu gry od nowa, sejwy nie chcą się wczytywać, wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu ... Skąd wy ściągaliście Alphę? Podobno dwie wersje się ukazały w tym jedna poprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 18:39, Tyler_D napisał:

No przecież pisałem że przyciski za to odpowiedzialne nie działają.

W ogóle coś jest chyba mocno nie tak. Quicków nie ma, ustawienia graficzne się resetują
po włączeniu gry od nowa, sejwy nie chcą się wczytywać, wywala mnie do pulpitu bez żadnego
komunikatu ... Skąd wy ściągaliście Alphę? Podobno dwie wersje się ukazały w tym jedna
poprawiona.


U mnie wszystko działa jak należy. Przejrzyj forum stalker.pl może tam znajdziesz odpowiedź na większość problemów. Ja ściągałem stąd: http://gameupdates.org/details.php?id=5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to powoli wku...rzać. Kombinuję na różne sposoby ale a to niektóre opcje graficzne nie chcą dać się w ogóle włączyć, to wywala mnie na pulpit przy tworzeniu nowej gry, to gra nie chce się wczytać i też wywala. Co za ...

Na jakich opcjach graficznych i na jakim DX to odpalacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... chyba w końcu doszedłem do ładu z tym wszystkim, tak mi się wydaje. Za same normalne granie zabiorę się później ale już teraz muszę napisać o paru rzeczach.

Przede wszystkim brawa dla wszystkich twórców że im się w ogóle chciało to robić, że stworzyli to wszystko i mogło to ujrzeć światło dzienne.

Co się rzuca w oczy od niemal samego początku to:

- fajnie zrobione intro, niby amatorska robota ale naprawdę trzyma poziom
- mnogość opcji, przedmiotów i zwiększenie realizmu [ ''przypinanie'' pestek do pasa [!] - nie wiem czy w jakiejkolwiek grze było coś takiego zaimplementowane ], dodanie wskaźnika pragnienia [ które jak sądzę też trzeba będzie mieć w normie ], bateryjki do latarki [ wyczerpujące się dosyć szybko, a jakże ] ... a to dopiero pierwsze minuty gry i przejrzenie manuala ...
- sporo dodatkowych przedmiotów - śmiesznie to trochę wyglądało jak chodząc po Kordonie można było znaleźć a to puszkę kukurydzy a to jakieś paczkowane mięso [ chyba ], niby pierdółki ale fajnie urealniają rozgrywkę, poza tym mamy gitarkę i harmonijkę [ ciekawe czy można ich używać ;-) ]
- o graficzno-menusowych dodatkach wspomnę tylko z obowiązku
- w manualu widać wyraźnie nowe lokacje, sam jestem ciekaw jak to wygląda, stare też zostały dość mocno przemodelowane mówiąc delikatnie
- pozytywnie w sumie byłem też zdziwiony walką - odniosłem wrażenie że tutaj naprawdę wystarczy jedna celna kulka by kogoś powalić [ i to działa właściwie w obie strony ] - o dziwo to samo jest z mutantami [ a przynajmniej z kilkoma mięsaczami - padały 1-3 kulach zazwyczaj wymierzonych ''frontowo''.

Także no ... zapowiada się ciekawie, oj ciekawie.

W każdym razie prośba o opcje graficzne i Directa jest nadal aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 20:31, Tyler_D napisał:

W każdym razie prośba o opcje graficzne i Directa jest nadal aktualna.


Ja gram na DX10 + wszystko full oprócz AA. I chodzi bardzo dobrze. ;) Później pomierzę frapsem ilość FPS + wrzucę zdjęcia z opcjami graficznymi jak trzeb będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że prawdopodobnie udało mi się rozwiązać kwestię ustawień/włączania/sejwowania/wczytywania gry ale jednak zdarzają mi się crashe ...

Raz bodajże podczas wczytywania używając F7 zamiast z menu głównego [ o tym nieco później ]

Raz podczas wchodzenia w PDA w ikonkę ''kontaktów''.

Co ciekawe później quickload tymże F7 jak i kontakty działały [działają?!] ...

Ale do rzeczy ...

Spędziłem przy tym dłuższą chwilę i ... jest fajnie ale nie do końca.

Zastanawia mnie przede wszystkim dosyć dziwna animacja gdy biegniemy trzymając w łapach np AKSu, wszystko to się tak buja i rozprasza ... Poza tym aż tyle roślinności w Kordonie mi się nie podoba ...

Dalej ... tunel podziemny w Kordonie. Jedne drzwi znalazłem w okolicu kładki [ tam gdzie czaił się Pietrucha ], drugie po prawo od posterunku wojskowych nad zawalonymi torami. Z początku te drzwi koło Pietruchy były zablokowane - teraz już dały się otworzyć - gdzieś zdobyłem klucz? Gdzie? Te przy posterunku zawsze były otwarte czy też je coś odblokowuje?

W samym tunelu jest fajnie ale ... nie mogę się z niego wydostać ... drzwi które otworzyłem już pod ziemią zamknęły się i nie chcą się otworzyć ... dochodzę albo do kolejnych drzwi które także są zamknięte albo do barykady ze skrzyń i ciała albo dwóch której nie da się [?] przeskoczyć ... WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu rozgryzł ten motyw napraw u Lisa? Dlaczego mając np: 2 albo 3 przedmioty w ekwipunku [ nadpsute oczywiście ] ''wyklikać'' do naprawy mogę tylko jeden?

Wykonując misje dodatkowe dla Sida w nagrodę dostajemy itemki i ''new point received xxx'' np: ''new point received 1 13''. Co to jest? Schowki? Jeżeli tak to przecież nie są zaznaczone na mapce w PDA więc co to takiego?

Naprawdę dziwny jest ten mod jak na razie ...

Poza tym nadal losowo przy próbie wejścia w kontakty w PDA wyskakuje mi błąd.

Engine error. Last line in stack trace

lub

Engine error. Last line in stack trace: D:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\wrap_oal.dll

Przy czym przy tym drugim przypadku gra się po prostu zwiesza i muszę ją killnąć w Menadżerze. Macie jakieś pomysły co do jakiekolwiek kwestii, także wcześniejszych postów?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, nie wiem jak wy ale ja sobie niestety Lost Alphę chyba odpuszczam. Przynajmniej do momentu jak nie uda mi się wyguglać czy w inny sposób wykombinować czemu tak wiele rzeczy się pier...niczy. No niby grać się da [ doszedłem do podziemi Agropromu ] ale ... trzeba się wszystkiego uczyć na nowo a Zona nie jest zbyt przyjazna.

Oprócz wspomnianych wcześniej crashy i problemów z save/load wiele rzeczy nie jest wyjaśnionych [ kwestia naprawy, upgrade''ów, pozamykanych drzwi, momentami nie za bardzo wiadomo co i gdzie ... przydałby się jakiś taki konkretniejszy manual wyjaśniający różne kwestie.

Sam mod nie jest zły. Jest mnóstwo nowych terenów, nowego sprzętu, dodatków, samego żarcia jest co najmniej kilka rodzajów, podobnie z trunkami. Misje są nawet ciekawe ale te problemy ...

Strasznie mnie irytuje też to że chodząc po Zonie natrafiamy na tony sprzętu a po chwili już nie możemy biegać by za chwile nasza postać stanęła na amen. A skrzynek jakoś nie widać, podobnie jak aut co jest bardzo dziwne.

Podobno jest już w przygotowaniu [?] pierwszy patch. Mam nadzieję że wtedy będzie to naprawdę grywalne.

Poza tym wydaje mi się że teraz gra jest jeszcze bardziej hm ... realistyczna, bardziej taktyczna i ... wolniejsza. I wbrew pozorom te spowolnienie nie jest wadą, poznajemy postacie, świat i questy dosyć powoli ale jest to dobrze wykonane. Gdybyśmy tylko mogli więcej dźwigać. O dziwo znalazłem jakiś artefakt niebieski podnoszący ''endurance'' ale to zbytnio nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Dimas moda ...

Czy ktoś miał problem tego typu że w menu ekwipunku pojawił się napis Artifact/Devices w miejscu pistoletu? A same kwadraty ukazujące siatki na broń i artefakty są przesunięte? Z czego to może wynikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mody na overhaul polecacie, które pozwolą mi się zapoznać z grą dopasowaną do dzisiejszych standardów, a nie zmieniające drastycznie rozgrywki?

Próbowałem Misery mod, ale ciągle oklep dostawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dima''s Mod. Właśnie znów go katuję po niemiłej przygodzie jaką niestety sprawił mi Lost Alpha. Nie jest to coś tak ''och'' jak Alpha [ przynajmniej u tych u których owa Alpha działa ] ale na pewno znacząco zmienia rozgrywkę w stosunku do gołego Stalkera.

castlerock - a ty jakie miałeś przeboje z LA? Ja swoje opisałem we wcześniejszych postach, nie wiem - naprawdę nie wiem jak inni w to grają a tym bardziej nie wiem jak im to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 15:45, Tyler_D napisał:

Dima''s Mod. Właśnie znów go katuję po niemiłej przygodzie jaką niestety sprawił mi Lost
Alpha. Nie jest to coś tak ''och'' jak Alpha [ przynajmniej u tych u których owa Alpha
działa ] ale na pewno znacząco zmienia rozgrywkę w stosunku do gołego Stalkera.

castlerock - a ty jakie miałeś przeboje z LA? Ja swoje opisałem we wcześniejszych postach,
nie wiem - naprawdę nie wiem jak inni w to grają a tym bardziej nie wiem jak im to działa.


Tyler, nawet nie bede wymieniał co sie pierniczyło, w najwiekszym skrócie - poczawszy od 2 dni walki z tym aby sie w ogóle odpalało (nie mogłem go odpalic na trzech róznych kompach z trzema róznymi systemami), do utraty WSZYSTKICH savów w ok 1/2 rozgrywki... Juz mi troche przeszło, ale byłem WŚCIEKŁY. jestem maniakiem Stalkera, ksiązki łyknąłem jak pelikan, od premiery gram non-stop w którąs część i wszelakie mody, jakie mi tylko ruszyły i były jako tako grywalne, po Zonie to ja moge chodzic nawet z wyłączonym monitorem :D jak stawiam system to pierwszymi grami jakie ladują na dysku są 3 Stalkery, a potem Gothic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinno być większych problemów. Sam ogrywam go enty raz [ w wolnej chwili, także teraz ] więc w razie czego mógłbym pomóc w czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować