Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2010 o 21:28, Rusty-Luke napisał:

Nie musisz widzieć konieczności. Jak nie czujesz się Polakiem, to zażądasz zdjęcia godła?

gdybym nie czul sie polakiem nie widzialbym prawa uczeszczania do szkoly. jestem polakiem a nie katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:30, MamDowna napisał:

> Próbowałeś?
spytalem dyrektorke o to samo, czy moglbym wywiesic symbol mojej religii w klasach w
ktorych mam lekcje. powiedziala ze nie.
Pernia - ok. 14/30

Wróć z dokładniejszymi danymi. Na dzień dzisiejszy, 14/30, i mówisz większośc, więc o jakieś 10 osób za dużo na tym przedmiocie. Respekt dla katechety że chce mu się z takimi ludźmi siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:29, Pernia napisał:

więc jak tak bardzo chcesz, znajdź muzłumanów czy cokolwiek innego,
przeprowadź się tam, i tam żyj.

jedyny argument ktory slysze tak czesto;* oj katole, nie wymyslicie niczego nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:31, MamDowna napisał:

gdybym nie czul sie polakiem nie widzialbym prawa uczeszczania do szkoly. jestem polakiem
a nie katolikiem.

Ale to nie ma nic do rzeczy, że akurat ty nie jesteś katolikiem.
"wdzięczni naszym przodkom (...) za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu" - i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:33, MamDowna napisał:

> więc jak tak bardzo chcesz, znajdź muzłumanów czy cokolwiek innego,
> przeprowadź się tam, i tam żyj.
jedyny argument ktory slysze tak czesto;* oj katole, nie wymyslicie niczego nowego ?

Jest nas tak dużo, że nie musimy, że podam taki dość głupi przykład. Z tym, że ma sens. Nie rozumiesz? No cóż, trudno, zdaje się że masz problem, bo reszta tu dyskutujących to rozumie.
P.S To znowu ty? Ban za to, że nie potrafiłeś zrozumieć podstawowych rzeczy podczas dyskusji o twoim Realu nie zniechęcił cię? Znowu zamierzasz się uciekać do zwyzywania innych? Och, biednyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:30, MamDowna napisał:

spytalem dyrektorke o to samo, czy moglbym wywiesic symbol mojej religii w klasach w
ktorych mam lekcje. powiedziala ze nie.

Spytałeś się dlaczego? Gdybyś chciał powiesić np. paczuszkę chusteczek higienicznych też by się nie zgodziła. Podałeś jakiś argument, żeby powiesić ten makaron na ścianie?


@Helting
Owszem, ale jeśli ktoś jest przeciwny wieszaniu krzyży, bo jest ateistą i godzi to jego uczucia religijne (których przecież nie ma), to naturalne, że nie zgadza się na wieszanie symboli innych religii. Moje zdanie jest takie: wyznawcy każdej religii powinni mieć wolność do deklarowania swojej wiary poprzez symbole. Nie chodzi o to, żeby zdejmować krzyże, bo to do niczego nie prowadzi. Inne religie powinny mieć większą swobodę, ale ateizm powinien zostać w tej kwestii obojętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:29, Pernia napisał:

Cholera, znam innego siebie.


Mógłbyś kiedyś się spiąć i pokazać to inne oblicze.

>Nie mniej jednak, nie masz prawa się jakkolwiek czepiać, skoro się nie wypisałeś.

Nie przeszkadza mi to więc się nie czepiam. Powtarzam- jak zostałoby wprowadzone coś, co mi by realnie przeszkadzało, np. wspomniany podatek, wypisałbym się. A tak, to mi zwisa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:36, Pernia napisał:

Jest nas tak dużo, że nie musimy, że podam taki dość głupi przykład. Z tym, że ma sens.
Nie rozumiesz? No cóż, trudno, zdaje się że masz problem, bo reszta tu dyskutujących
to rozumie.
P.S To znowu ty? Ban za to, że nie potrafiłeś zrozumieć podstawowych rzeczy podczas dyskusji
o twoim Realu nie zniechęcił cię? Znowu zamierzasz się uciekać do zwyzywania innych?
Och, biednyś.

to ze stanowicie wiekszosc nie oznacza ze jestescie lepsi i macie specjalne prawa.
ps o czym ty pieprzysz ? jaki real ?oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:37, Miklak napisał:

Spytałeś się dlaczego? Gdybyś chciał powiesić np. paczuszkę chusteczek higienicznych
też by się nie zgodziła. Podałeś jakiś argument, żeby powiesić ten makaron na ścianie?

powiedzialem ze jako uczen tej szkoly mam do tego prawo. gdyby byla osoba szanujaca poglady i wierzena innych to by sie zgodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2010 o 21:38, MamDowna napisał:

to ze stanowicie wiekszosc nie oznacza ze jestescie lepsi i macie specjalne prawa.

Ale to że jest nas więcej, i obchodzimy Chrześcijańskie święta, modlimy się do krzyży, itd, to już nam prawa daje, chociażby do tego, by móc się do nich właśnie modlić. Skoro Polska szanuje inne wyznania, to Katolicyzm szanować też musi, bo jesteśmy jak każda inna religia. Proszę, dołącz do swoich braci tam gdzie wyznajecie swoją religię, i jedziecie z obrządkami. Kto wam zabrania? nikt.

Dnia 11.01.2010 o 21:38, MamDowna napisał:

ps o czym ty pieprzysz ? jaki real ?oO

Hm, to musiałem cię pomylić, chociaż twój styl pisania jest łudząco podobny do kogoś, z kim kiedyś prowadziłem ultradługą dyskusje, i kto dostał kolejnego bana. Do tego te całuski... brrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:42, Pernia napisał:

Proszę, dołącz do swoich braci tam gdzie wyznajecie swoją religię, i jedziecie
z obrządkami. Kto wam zabrania? nikt.

tyle ze dzien ten nie bedzie dniem wolnym od pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:40, MamDowna napisał:

powiedzialem ze jako uczen tej szkoly mam do tego prawo. gdyby byla osoba szanujaca poglady
i wierzena innych to by sie zgodzila

Dlaczego masz niby mieć do tego prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2010 o 21:43, MamDowna napisał:

tyle ze dzien ten nie bedzie dniem wolnym od pracy:)

jakby się was zebrało tyle co Katolików ( to jest wiekszość narodu) i byście napisali jakąś... petycję? do rządu o wprowadzenie tego dnia jako wolnego od pracy, to kto wie, może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:30, MamDowna napisał:

mogrim - niech w szkolach naucza sie religioznastwa a nie religii.


Bo co? Mamy demokrację. Załóż sobie partię z takim postulatem albo głosuj na taką, która takowy głosi. Jak wygracie wybory - zmieniajcie i likwidujcie do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:44, Miklak napisał:

Dlaczego masz niby mieć do tego prawo?

to dlaczego symbol ich religii jest zawieszony na scianie ? mam konstytucyjne prawo traktujace o rownosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:26, Pernia napisał:

@Miklak
Cholera, dość trafny przykład. Z tym że potrafię się postawić na ich miejscu. Nie wiem
jak inni ludzie, ale ja mam takie coś jak sumienie, i coś jak samoocena swojego postępowania,
czy cokolwiek. Nie chodzę do kościoła, robię z siebie debila na lekcji religii, podczas
modlitwie myśle jak tu wyrwać kolejną laskę, to jak do cholery mogę czegokolwiek od kościoła wymagać?

To zdanie nie ma nic wspólnego ze stawianiem się na miejscu ateisty. To obraz ateisty z Twojego punktu widzenia, który jest przecież zupełnie inny niż ateistyczny. Postaw się na miejscu ateisty i myśl jak on. Cóż, wiem, że to praktycznie niewykonywalne, ale może wstrzymałbyś się wtedy od pochopnych sądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:46, Mogrim napisał:

Bo co? Mamy demokrację. Załóż sobie partię z takim postulatem albo głosuj na taką, która
takowy głosi. Jak wygracie wybory - zmieniajcie i likwidujcie do woli.

ty oczywiscie bedziesz za tym by nauczac o ''jedynej slusznej i prawdziwej religii jaka jest katolicyzm'', tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2010 o 21:46, MamDowna napisał:

to dlaczego symbol ich religii jest zawieszony na scianie ? mam konstytucyjne prawo traktujace
o rownosci

Masz prawo i nie masz pojęcia na czym ono polega... Krzyż w urzędzie państwowym nie przeczy zasadzie równości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:47, Rusty-Luke napisał:

Masz prawo i nie masz pojęcia na czym ono polega... Krzyż w urzędzie państwowym nie przeczy
zasadzie równości.

wiec zawieszenie tam latajacego potwora spaghetti tez by nie przeczylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować