Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2007 o 12:47, Probos napisał:

Zdecydowanie lepszym wyborem, będzie zakup Morrowinda wraz z dodatkami, dostajemy dużo więcej
godzin świetnej zabawy, a prawda jest taka, że NK, bardziej denerwuje swoim poziomem trudności,
niż dostarcza zabawy, mowa tu między innymi o wydawaniu pkt umiejętności, oraz o walce ze smokami.

Noc Kruka wogóle nie było trudne... Co tam było trudne? Praktycznie nic... No może oprócz walki z Kurkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 11:39, Cesarro napisał:

Rozwiń swą wypowiedź...i nie mów o Oblivku i G3 bo to nie ten temat...

cóż tu rozwijać? Lepiej mi sie gra w pierwsze gothicki niż w morrowinda i tyle (może to kwestia tego że gothic ma najlepsze spolszczenie jakie kiedykolwiek w grach widziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 13:20, ShaDoW The Dark napisał:

Noc Kruka wogóle nie było trudne... Co tam było trudne? Praktycznie nic... No może oprócz walki
z Kurkiem :D

U mnie , ale czytałem również sporo podobnych głosów innych graczy , walka z Krukiem to bylo jakieś nieporozumienie.Tytułowy boss był na 2-3 uderzenia mieczem.Trzy razy wgrywałem sejwa i za każdym razem praktycznie nie było z kim walczyć.
Skoro w tym wątku porównujemy , to dodam , że w Morrowindzie końcowa walka również jakby nie istniała.Wchodzę do jaskini , lewitacja , kilka uderzeń w serce nie czekając aż Dagoth Ur mnie dopadnie i po paru sekundach koniec.I w jednej i w drugiej grze mogli troszkę bardziej się postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno:czemu do jednego,biednego morka porównuje sie obie części sagi???Przecież to forum tyczy sie pierwszej części gothica i morrowinda, a nie obydwu części i morka.Dlaczego tak jest niewiem, może dlatego, że z jedną częścią sagi fani gothica niedają rady morrowindowi i potrzebują wsparcia w postaci drógiej.Z góry dzienkuję, ponieważ porównywanie dwóch gier do jednej to świetna rekomendacja dla tej osamotnionej.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 17:23, stanlee napisał:

>ciach

Ja za każdym razem porównuję jedynkę do morka.;)

Cóż ja szczerze mówiąc wolę Morrowinda od Gothica 1... Większy Świat itd. Tylkow Morku jak mówię STATYCZNE walki... Gothic jest bardziej rozbudowany dynammicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 15:53, Mr.Kubu napisał:

Zastanawia mnie jedno:czemu do jednego,biednego morka porównuje sie obie części sagi???Przecież
to forum tyczy sie pierwszej części gothica i morrowinda, a nie obydwu części i morka.Dlaczego
tak jest niewiem, może dlatego, że z jedną częścią sagi fani gothica niedają rady morrowindowi
i potrzebują wsparcia w postaci drógiej.Z góry dzienkuję, ponieważ porównywanie dwóch gier
do jednej to świetna rekomendacja dla tej osamotnionej.:P

Morrowind z dodatkami Tribunal i Bloonmoon wcale nie jest mniejszy od G1 i G2 razem wziętych.Zresztą zupełnie nie o to chodzi , ponieważ branie pod uwagę Gothic 2 nie zwiększa siły argumentów na rzecz Gothic.Obydwie części są tak do siebie podobne pod względem technicznym i grywalności , że raczej nie ma co się rozdrabniać.Podobnie jest z Morkiem i dodatkami.Spokojnie można je uznać za jedną nierozerwalną całość.
Całkiem inna sprawa to Oblivion i Gothic 3 z racji wielu wprowadzonych w porównaniu do poprzednich części zmian.Akurat te gry moim zdaniem nie powinny być brane pod uwagę w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolę Morrowinda od Gothica 1... Większy Świat itd. Tylkow Morku jak

Dnia 06.04.2007 o 17:46, ShaDoW The Dark napisał:

mówię STATYCZNE walki... Gothic jest bardziej rozbudowany dynammicznie.

Czyli potrzebna jest gra z różnorodnością i wielkością Morrowinda i systemem walki z Gothica.Wtedy wszyscy byliby zadowoleni , chyba że okazałoby się , że po takich zmianach gra już nikomu się nie podoba.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:18, KrzychW napisał:

wolę Morrowinda od Gothica 1... Większy Świat itd. Tylkow Morku jak
> mówię STATYCZNE walki... Gothic jest bardziej rozbudowany dynammicznie.
Czyli potrzebna jest gra z różnorodnością i wielkością Morrowinda i systemem walki z Gothica.Wtedy
wszyscy byliby zadowoleni , chyba że okazałoby się , że po takich zmianach gra już nikomu się
nie podoba.:-)

Nie ma gry idealnej... oblivion ma wszystkie cechy ale brakuje mu cech z Fable, czyli podrywania i wyrażania emocji, tak samo jak Gothicowi, co ma jedna gra to druga ma co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic I powstał przed Morrowindem, a Gothic II po Morrowindzie. W sumie, to NK już nie powinna w to wchodzić, wyszła dużo później, więc wykluczmy dodatek do II, skupmy się na podstawce oraz na I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:21, ShaDoW The Dark napisał:

Nie ma gry idealnej... oblivion ma wszystkie cechy ale brakuje mu cech z Fable, czyli podrywania
i wyrażania emocji, tak samo jak Gothicowi, co ma jedna gra to druga ma co innego...

Narażę się niektórym forumowiczom , ale chociaż grałem całkiem przyjemnie w Fable , to brak cech tej gry w Oblivionie uważam za pochwałę.Fable za bardzo przypomina konsolówkę , a akurat coś takiego nie bardzo mi odpowiada.To gra , w której brakuje wspomnianej rozległości świata , chociaż pomysł ze starzeniem się bohatera bardzo mi się podobał.
Z jednym nie sposób się nie zgodzić.Nie ma gry idealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 19:49, Probos napisał:

Gothic I powstał przed Morrowindem, a Gothic II po Morrowindzie. W sumie, to NK już nie powinna
w to wchodzić, wyszła dużo później, więc wykluczmy dodatek do II, skupmy się na podstawce oraz
na I.


Gothic I wyszedł przed Morrowindem, Gothic II KILKA miesięcy po Morku, a NK kilka miesięcy po G2 (mówię o premierach światowych), więc dodatek do G2 moze się liczyć w porównaniu, tak jak dodatki do Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dodatki do Morrowinda, oraz dodatek do Gothica, raczej rzadko były poruszane na łamach tego tematu, więc możemy je spokojnie wykluczyć, zwłaszcza, że temat brzmi " Morrowind kontra Gothic ", Gothic, czyli domniemam, że część pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 11:18, Probos napisał:

No tak, ale dodatki do Morrowinda, oraz dodatek do Gothica, raczej rzadko były poruszane na
łamach tego tematu, więc możemy je spokojnie wykluczyć, zwłaszcza, że temat brzmi " Morrowind
kontra Gothic ", Gothic, czyli domniemam, że część pierwsza :)


niby tak, a jednak nie: Pierwszy Gothic wyszedl zdecydowanie wcześniej niż TES3, ale drugi w podobnym terminie... No, ale spójrz: wszyscy porównywali tu Morrowinda + dodatki i G1, G2 + NK, więc niech lepiej będzie, tak jak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, lecz, jeżeli chcielibyśmy wywiązywać się z nazwy tematu, należałoby tylko pisać o Gothicu I i Morrowindzie bez dodatków ;) Ale dobra, poddaję się ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że wygrywa Morrowind .Może dlatego że w gothica grałem krótko i zniechęciła mnie ta trochę dziwna grafika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 12:31, Probos napisał:

No chyba tak, lecz, jeżeli chcielibyśmy wywiązywać się z nazwy tematu, należałoby tylko pisać
o Gothicu I i Morrowindzie bez dodatków ;) Ale dobra, poddaję się ;P


Proszę nie wprowadzać zamętu w szeregi potencjalnych nowych rekrutów do faklubu Morro. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować