Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Racja...Morrowind wciąga po bliższym poznaniu.Jego główną zaletą w poznawaniu świata jest to że fabuła jest z lekka dziwna.Oddajesz list temu gościowi a on mówi ci żebyś robił sobie co chcesz i dał mu spokój.Nie mówi tego dosłownie ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakimi tam miesiącami, ja grałem 3 lata ^^. Co do płytkości Gothica, może nie jest on, aż tak strasznie prosty, lecz mówisz ( piszesz ^^ ) prawdę, przejdziesz 3 razy i znasz całą grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja Gothic (w moim przypadku II) znudził mi się po tym jak przeszedłem grę magiem.Potem chciałem przejść grę paladynem ale znudziło mi się bo wiedziałem jak zrobić wszystkie questy itp.Natomiast Morrowinda możemy "odkrywać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrywam Morrowinda od 3 lat i go do końca zgłębić nie mogę. I to nie dlatego, że ''gópi'' jestem.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej podoba się Gothic. W morrowinda grałem, ale znudziło mi się. A poza tym to tak naprawdę odrzuciła mnie grafika z perspektywy 3-ciej osoby. Gtohic przypadł mi do gustu dopiero w drugiej części, wiecie : większy świat, lepsza grafa. Ale o Gothicu dowiedziałem się od kuzyna i jestem mu za to wdzięczny.


GOTHIC RULES.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Gothic, ma świetny klimat, wciągającą fabułe, i lepszą grafike od Morrowinda. Morrowind znudził mi się przez tydzień a seria gothica chyba nigdy mi sie nie znudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morrowindzie możesz mieć 1 osobę, jak i 3 osobę, więc nie wiem w czym problem. Co do grafiki 3 osobowej, nie prezentuje się gorzej, niż ta w Gothicu. Ba ! Powiem więcej, jest lepsza, nawet od tej z Gothica II : NK. W dodatku posiadają mniejsze wymagania sprzętowe. Gothic jest taki kanciasty oraz pełen pikseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 22:01, Mroczny Rev napisał:

Otóż to! Gothic IMO jest grą płytką jak cholera, siadasz i niby od razu wciąga, ale jak się
lepiej przyjżeć to wszystko takie proste, że się płakać chce.


Jest grą płytką? To że jest krótszy od Morrowinda, wcale nie jest gorszy. Ma wiele zwrotów akcji, np. kto by się spodziewał, że kopalnia zawali się, a magnaci zabiją magów. Takie szokujące i niespodziewane zwroty akcji są naprawdę ciekawe. A w Morrowindzie jak dla mnie wieje nuuuuuuudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 20:12, MroK666 napisał:

Oczywiście Gothic, ma świetny klimat, wciągającą fabułe, i lepszą grafike od Morrowinda. Morrowind
znudził mi się przez tydzień a seria gothica chyba nigdy mi sie nie znudzi :)


1. Morrowind ma zdecydowanie lepszą grafike niż ta w Gothicu, i na pewno nie dużo gorszą do tej w Gothicu 2.
2. Jeśli chodzi o klimat i fabułę, to w obydwu tytułach jest bardzo dobrze. Obydwie gry są bardzo oryginalne, choć skłonny byłbym stwierdzić, że Morrowind jest troche bardziej niebanalny...
3. Jeśli chodzi o to, która gra mi się bardziej podobała, to jest to oczywiście Morrowind. Ale to jest tak, że jedym nie nudzi się Gothic, a po tygodniu odkładają Morrowinda, a innym dokładnie odwrotnie...
Osobiście nie znam nikogo, kto polubiłby obydwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2007 o 16:26, Krozin napisał:

Osobiście nie znam nikogo, kto polubiłby obydwie...



To juz znasz. Mi gothic sie spodobał, morrowind również , ale morrowind jset bardziej rozbudowanym RPG i trochę lepszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również przeszedłem obydwie, lecz w Gothicu dobiło mnie to, że każdy quest jest związany z walką. W Morrowindzie mamy urozmaicenie zadań, znajdujemy zatrudnienie nawet jako zbieracz grzybów xD ( mówię tutaj o I Gothica )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Nie wszystkie zadania są związane z walką. Ile to razy trzeba było uzbierać określoną ilość ziół. Przykładem zadania nie związanego z walką jest np. odszukanie zaginionego strażnika Neka, czy kupienie broni dla Świstaka od Fiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój błąd, ale większość zadań, około 90% jest związanych z walką. W Morrowindzie mamy bardzo duże urozmaicenie, zdecydowanie większe niż w Gothicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 22:01, Mroczny Rev napisał:

> powiem tak w gothica gralem tydzien temu i moge grac jeszcze wieki a w morrowinda niedawno

> kupilem zlota edycje i pomalutku tez mnie wciaga

Otóż to! Gothic IMO jest grą płytką jak cholera, siadasz i niby od razu wciąga, ale jak się
lepiej przyjżeć to wszystko takie proste, że się płakać chce. A żeby wciągnąć się w Morrowinda
trzeba pograć jakiś czas, poznać tę grę i zobaczyć co ten świat ma do zaoferowania. Gothic
jest taką szybką grą, przejdziesz nawet na te trzy sposoby i już znasz cały świat, a w Morrowinda
można grać miesiącami.

Otóż to ! oczywiście sie zgadzam ! jednak zależy to od Gothica bo jesli o 3 chodzi to tu macie racje! ale Gothica 1 i 2 to wciąga od początku do końca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi to się najlepiej grało w gothic
nie trawie zbytnio morrowind
gothic ma ten klimacik a morrowind nie ma tego czegoś no i jeszcze grafika
bardziej mi się podoba !!!
^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole Gothica, w Morrowindzie ten swiat taki przymulony:P w Gothicu kazdy NPC cos robi, w nocy spi itd. A w Morrowindzie dzien czy noc kazdy robi to samo, stoi i sie rozglada na wszystkie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 12:09, milten6 napisał:

Jest grą płytką? To że jest krótszy od Morrowinda, wcale nie jest gorszy. Ma wiele zwrotów
akcji, np. kto by się spodziewał, że kopalnia zawali się, a magnaci zabiją magów. Takie szokujące
i niespodziewane zwroty akcji są naprawdę ciekawe. A w Morrowindzie jak dla mnie wieje nuuuuuuudą.


Nie chodzi mi o długość gry. W Gothicu wszystko jest związane z głównym wątkiem, ludzie nie mają jakby zbyt wielu innych zajęć, a wszystkie gildie i tak w drugim rozdziale mają niemal takie same cele, tu chodzi mi o Gothica 2. Co do pierwszej części, już wiele razy pisałem w tym temacie, że ją lubię i owszem, w tym przypadku fabuła jest ciekawa. Pisząc o płytkości miałem głównie na myśli świat. Nie jest rozwinięty, nie ma ciekawej historii, a w czasie kiedy my się w nim pojawiamy, wszyscy zaczynają się interesować naszą sprawą.
W Morrowindzie za to nawet nie musimy robić głównego wątku. Odpowiesz, że w Gothicu też, cóż taka jest prawda, ale w tym drugim przypadku daleko nie zajdziesz, a questy poboczne skończą się po kilku godzinach gry. W Morku możesz zabić ludzi potrzebnych do skończenia gry, olać main questa, a i tak masz szanse stać się znany i rozpoznawany na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować