Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dobra, nie chce mnie się czytać reszty postów, bo tylko jedno stwierdzenie nasuwa mnie się na myśl:
- dlaczego fani G, za przykłady, za, swoją ulubioną grą podają argumenty typu: aaa, morrowind jest "dziwny", nie podobało "mi się", że ..., bo nie wiedziałem co zrobić, bo za dużo trzeba gadać, misji głownej nie trzeba robić itd.
Ludzie, kogo tak przekonacie? Może tylko fani got. myślą, że coś takiego skłoni fanów serii tES do jakiej kolwiek zmiany swoich poglądów?? A wiadomo, że tylko krowa nie zmienia zdania, więc zamiast pokazać, że Gothic jest coś warty to tylko się błaźnicie, nic więcej. Nicki typu Gorn1,2...., Milten..., Bezimienny, Diego itd. ? dobre sobie
ehhh, będzie nagonka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie mów, że jedynym moim argumentem jest odzywka w stylu "tak bo tak". Przytoczę ci mojego posta z kilku poprzednich stron ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1670&pid=1520 ). I może nazwiesz to takim tłumaczeniem?

PS. Nie spamuj.(6 postów pod rząd nazywamy spamem, mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie) A i co masz do mojego nick''a? Mam komentować twój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 11:47, Gul4sH napisał:

A widzisz, nie musisz się szkolić u trenerów - bo i po co ? kupe kasy biorą szkolą tylko na
niższych poziomach i samemu się nie nabija poziomów - to dla leszczy, więc nie trzeba tego
robić i święto.

Tutaj nie wiem czy to był zarzut pod względem mojej wypowiedzi czy kogoś innego, bo ja napisałem w sumie to samo i mam podobne zdanie.

Dnia 25.03.2007 o 11:47, Gul4sH napisał:

dziwne dziwne dziwne, co to znaczy?

Dziwne znaczy prowadzone w sposób bezosobowy, twój bohater po prostu nie rozmawia. To tak jakby wyszukiwać w encyklopedii hasło i czytać jaego opis

Dnia 25.03.2007 o 11:47, Gul4sH napisał:

A i tu nie prawda, można zostać typową "mendą" zabijać ludzi, okradać, przyjmować misję od
szemranego towarzystwa, zostać spaczonym (no może tylko chwilkę) i ludzie cię nie lubią, boją
się itd. Ja np. żeby wyrobić sobie respekt wymordowałem prawie calą Balmorę :P

Zgoda, można zabijać ludzi, siać postrach niszcząc każdego kto wejdzie Ci w drogę, ale co z tego? Minusem Morrowinda jest to, że nasza postać jest słabo zarysowana, głównie przez dialogi, nie możemy poznać jaki ma charakter, nie wiemy jak się wypowiada. To samo dotyczy też innych postaci w świecie Morrowinda.

Post jest pisany na szybko, nie mam teraz zbytnio czasu, wieczorem jeszcze się tu pojawie to bardziej się wysilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2007 o 12:11, milten6 napisał:

Nie mów, że jedynym moim argumentem jest odzywka w stylu "tak bo tak". Przytoczę ci mojego
posta z kilku poprzednich stron ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1670&pid=1520 ).
I może nazwiesz to takim tłumaczeniem?

sam napisałeś, że chyba tylko Ty to umiesz uzasadnić...

Dnia 25.03.2007 o 12:11, milten6 napisał:

PS. Nie spamuj.(6 postów pod rząd nazywamy spamem, mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie) A
i co masz do mojego nick''a? Mam komentować twój?

Wiesz grożby są karalne :P, a tak poza tym to nie miałem neta przez 4 dni więc korzystam ile mogę,
a co do nicka, to po prostu uważam, za mało oryginalny, a mój jest niewymuszony - ja go sobie nie wymysliłem, a czy ktoś na Ciebie mówi milten na dodatek 6 - mam na myśli znajomych np. z sąsiedztwa?
Aha, sorki że dodam:
MAŁYSZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnij jedną rzecz.

Dlaczego około 93,1% wypowiadających się tutaj gothicomaniaków nie potrafi sklecić sensownie i po polsku żadnego zdania, tylko odrazu plują człowiekowi w twarz i zasłaniają się wyżej wymienionymi argumentami("tak bo tak")? A natomiast ci, co bronią Morrowinda starają się z głową prowadzić tutaj dyskusje i próbują przekonywać, wyciągać argumenty od tych "misiów".

Mnie pierwsza odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy na to pytanie, to to, że albo Gothic wypacza człowiekowi mózg albo jest to gra dla idiotów(nie obrażając wszystkich, ukłon w stronę zwolenników, którzy są "ludźmi").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:16, Mroczny Rev napisał:

> A widzisz, nie musisz się szkolić u trenerów - bo i po co ? kupe kasy biorą szkolą tylko
na
> niższych poziomach i samemu się nie nabija poziomów - to dla leszczy, więc nie trzeba
tego
> robić i święto.
Tutaj nie wiem czy to był zarzut pod względem mojej wypowiedzi czy kogoś innego, bo ja napisałem
w sumie to samo i mam podobne zdanie.

ok, nie czepiam się :P

Dnia 25.03.2007 o 12:16, Mroczny Rev napisał:

> dziwne dziwne dziwne, co to znaczy?
Dziwne znaczy prowadzone w sposób bezosobowy, twój bohater po prostu nie rozmawia. To tak
jakby wyszukiwać w encyklopedii hasło i czytać jaego opis

widzisz sam możesz zastąpic to słowo innym, określającym coś

Dnia 25.03.2007 o 12:16, Mroczny Rev napisał:

> A i tu nie prawda, można zostać typową "mendą" zabijać ludzi, okradać, przyjmować misję
od
> szemranego towarzystwa, zostać spaczonym (no może tylko chwilkę) i ludzie cię nie lubią,
boją
> się itd. Ja np. żeby wyrobić sobie respekt wymordowałem prawie calą Balmorę :P
Zgoda, można zabijać ludzi, siać postrach niszcząc każdego kto wejdzie Ci w drogę, ale co
z tego? Minusem Morrowinda jest to, że nasza postać jest słabo zarysowana, głównie przez dialogi,
nie możemy poznać jaki ma charakter, nie wiemy jak się wypowiada. To samo dotyczy też innych
postaci w świecie Morrowinda.

ok. napisłem że nie jest najlepiej, ale nie jest też najgorzej, bo samemu się decyduje czy się jest pozytywną postać czy negatywną

Dnia 25.03.2007 o 12:16, Mroczny Rev napisał:

Post jest pisany na szybko, nie mam teraz zbytnio czasu, wieczorem jeszcze się tu pojawie
to bardziej się wysilę.

ok. poczekam, zazdroszczę czasu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:22, Gul4sH napisał:

sam napisałeś, że chyba tylko Ty to umiesz uzasadnić...

Ale napisałeś "fani Gothic''a" więc dotyczyło to również mnie.

Dnia 25.03.2007 o 12:22, Gul4sH napisał:

Wiesz grożby są karalne :P, a tak poza tym to nie miałem neta przez 4 dni więc korzystam ile
mogę,

Czy to była groźba? Chyba źle to zinterpretowałeś.

Dnia 25.03.2007 o 12:22, Gul4sH napisał:

a co do nicka, to po prostu uważam, za mało oryginalny, a mój jest niewymuszony - ja go sobie
nie wymysliłem, a czy ktoś na Ciebie mówi milten na dodatek 6 - mam na myśli znajomych np.


A na ciebie mówią Gul4sH (razem z 4 )? A co do tego nicka- Gdy wybrałem sobie ten nick, mało osób miało nick związany z Gothic (chodzi mi o postacie). Dopiero teraz się "taka moda" zrobiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja sam do takich ludzi nie należę. To że inni nie umieją tego sensownie uargumentować to już nie moja sprawa.
Gothic wcale nie wypala mózgu czy nie ogłupia bo ja jestem normalny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 11:51, Gul4sH napisał:

skrypt realistyczny? oho
No nie wiem czy chodzą w kółko, popatrz sobie przez jeden dzień na gościa i przez drugi - na
pewno nie będzie chodził tą samą drogą. Może nie dopracowane życie npców w morrowindzie, ale
cóż, w gothicu też nie.



No cóż ale w morrowindzie nie przyybijają desek nie piją piwa i nie robią tak realistycznych rzeczy jak w gothicu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to gulash to kazdy nick ma jaki chce. po drugie powiedz mi kilka sensownych argumentow ktore przemawiaja za morkiem a ja je przemysle i na nie odpowiem. pisanie ogolnikowo ze wszyscy tak robia jest bez sensu, bo ja moge powiedziec, ze wszyscy fani morka piją do fanow gothica zamiast skupic sie na tym ktora gra jest lepsza. czekam na argumenty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?
Zdecydowanie w Morrowinda - więcej questów, większy świat, ogólnie bardziej rozbudowany, bardziej klimatyczny. Gothic też był fajny, ale wolę Morrowinda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:31, Cesarro napisał:

No cóż ale w morrowindzie nie przyybijają desek nie piją piwa i nie robią tak realistycznych
rzeczy jak w gothicu :)


Pewnie... bo przybijanie deski przez 12 godzi to rzecz realistyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:31, Cesarro napisał:

> skrypt realistyczny? oho
> No nie wiem czy chodzą w kółko, popatrz sobie przez jeden dzień na gościa i przez drugi
- na
> pewno nie będzie chodził tą samą drogą. Może nie dopracowane życie npców w morrowindzie,
ale
> cóż, w gothicu też nie.


No cóż ale w morrowindzie nie przyybijają desek nie piją piwa i nie robią tak realistycznych
rzeczy jak w gothicu :)


maja piwo i to norskie :D do tego maja wina, i inne trunki. fakt ze swiat morrwinda jest ubogi pod wzgledem czynnosci ktore wykonuja jego mieszkancy (kazdy stoi :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:35, Madt napisał:

>Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?
Zdecydowanie w Morrowinda - więcej questów, większy świat, ogólnie bardziej rozbudowany, bardziej
klimatyczny. Gothic też był fajny, ale wolę Morrowinda


Nie zgodzę się, że Gothic jest mniej klimatyczny. Powiem więcej, ma lepszą fabułę oraz klimat. W Gothic''u nie przeszkadza mi mały świat, liczy się klimat. Może ogrom świata w Morrowindzie (przynajmniej dla mnie, żeby nikt mnie zaraz nie atakował) niszczy klimat, przez co gra staje się monotonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale niemam nic do morrowinda. W niego też dość długo grałem i mi się też spodobał równie tak samo jak gothic :) Tylko że każda gra ma wady i zalety :) W morrowindzie to najlepsze jest to że jest grą w której można robić co się żyw niepodoba i są piękne widoki :) W gothicu ta samowolka jest troszeczkę ograniczona a i tak obie gry mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:37, Be-Yacz napisał:

dodam jeszcze ze w morku sa narkotyki :D zdecydowanie na + dla morka. ale i tak wole gothica


A w Gothic''u jest bagienne ziele. Ma one podobne działanie. Ci którzy grali wiedzą o czym mówię ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:37, Be-Yacz napisał:

dodam jeszcze ze w morku sa narkotyki :D zdecydowanie na + dla morka. ale i tak wole gothica


Wyżej napisałeś, że pisanie ogólnikowo jest bez sensu, a jak nazwiesz tekst "ale i tak wole gothica"? Ja wiem, o gustach się nie dyskutuje, można coś lubić i już, ale jeżeli od innych czegoś wymagasz, to dawaj dobry przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2007 o 12:36, Be-Yacz napisał:

maja piwo i to norskie :D do tego maja wina, i inne trunki. fakt ze swiat morrwinda jest ubogi
pod wzgledem czynnosci ktore wykonuja jego mieszkancy (kazdy stoi :D )


Nie zgodzę się z tym, że każdy stoi. W sklepach, czy domkach [i to nie zawsze] owszem, ale np. popatrz na podwórko, często jest tak że się przemieszczają NPC''ki. Strażnicy, losowi mieszkańcy itd. Właściwie to chyba przemieszcza się niemal każdy, kto nie ma czegoś konkretniejszego do zaoferowania [nie daje jakiegoś poważniejszego questa itp].
Chociaż faktem jest, że np. desek nie przybijają... ale gra się wciąż przyjemnie.
A tak - Mroczny Rev ma rację. Tak mi się teraz przypomniało z Gothica 2, że gościu w mieście przybijał deskę na początku gry... i wciąż tę samą przybijał w dużo późniejszym etapie.
Hehe, faktycznie, średnio realistyczne. Może jakieś kompletne kalectwo to było. ;p Ale nic nam o tym nie wiadomo.
A, że Gothic 2 nie jest wolny od bugów, to np. gościu mi daje questa, żebym uciszył gościa walącego w deskę, uciszam go, biorę zapłatę... patrzę, a ten gościu dalej wali w deskę O.o. No tak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować