Zaloguj się, aby obserwować  
Ksiaze_Polkrwi

Harry Potter i Insygnia Śmierci

1151 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 18:18, xXx-man napisał:

ello moim zdaniem jest to jedna z dwóch lepszych części ale wszystko w niej sie szybko dzieje....
jakby dwie ksiazki byly upchniete w jedna....
no i nareszcie nie bylo tu (prawie przez duze ''''P'''') hogwartu..... w sensie nauki...
fajna ksiazka ale po przeczytaniu czuje sie niedosyt....

Chyba jak każdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Stałem się szczęśliwym posiadaczem książki :)
Co najśmieszniejsze, była do sprzedaży w Biedronce w cenie promocyjnej 39,90 xD

Wow, respekt Panowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 12:04, Asthariel napisał:

Dla wszystkich przerażonych epilogiem:
http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=5919


Epilogo mnie rozwalił :) jest dosc ciekawy....A ja kupiłem swoja ksiazke w hipermarkecie real za 35 zł i jeszcze dostałem bon na 10 zł :) i co teraz powiecie o cenach promocyjnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!! SPOILER !!!
Czytałem już w oryginale i ciekawi mnie, jak przetłumaczona została gra słów po tym jak George stracił ucho i po raz pierwszy (chyba) się odezwał.
!!! KONIEC SPOILERA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:25, lampak napisał:

!!! SPOILER !!!
Czytałem już w oryginale i ciekawi mnie, jak przetłumaczona została gra słów po tym jak George
stracił ucho i po raz pierwszy (chyba) się odezwał.
!!! KONIEC SPOILERA !!!


no to łap ten fragment ;)

!!!SPOILER!!!
[...] Być może obudzony przez hałas, jaki wywołał powrót Freda i ojca, George poruszył się.

- Jak się czujesz, Georgie ? - szepnęła pani Weasley.
Pomacał sobie głowę.
- Jak uduchowiony - wymamrotał.
- Co mu się stało? - wychrypiał Fred z przerażoną miną - Mózg ma uszkodzony? ( xD )
- Jak uduchowiony - powtórzył George, otwierając oczy i patrząc na brata. - Widzisz... jestem trochę uduchowiony. ODUCHOWIONY, Fred, łapiesz teraz?
Pani Weasle zaszlochała głośno. Twarz Freda odzsykała zwykłą barwę.
- To żałosne - powiedział. - Naprawdę żałosne! Tyle jest dobrych dowcipów o uszach, a ty wyskakujesz z tym uduchowionym?
- Ach, mamo - powiedział George, uśmiechając się do zalanej łzami matki - teraz będzie ci już łatwo nas odróżnić.

!!!KONIEC SPOILERA!!!

achh, te teksty bliźniaków ;))


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:56, lisek93 napisał:


achh, te teksty bliźniaków ;))


!!! SPOILER !!!

Tia, szkoda że Fred umarł... To jedna z czterech postaci (Zgredek, Snape, on i Hedwiga) których Rowling wybaczyć nie umiem ;/ Po prostu jakoś tak dziwnie ;-/ Się starałem zapomnieć, ale to po prostu takie...
No i jeszcze w wypadku Freda, eh ;/

!!! KONIEC SPOILERA !!!

A co do tego fragmentu, to zaraz sobie sobacze, jak w oryginale brzmiał :P Mam dwie wersje - angielską i polską, heh :P A mimo to czekałem na wydanie polskie, dziwny jestem :P Po prostu jakoś tak dziwnie byłoby się w ostatnim tomie oderwać od tradycji czytania *tylko*po*polsku* , nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze całej nie przeczytałam ;))
Ale ta
!!! SPOILER !!!

śmierć Hedwigi mnie ''rozwaliła'' - żeby tą biedną sówkę uśmiercać... ;PP

!!! KONIEC SPOILERA !!!

btw. nie wiem jak Wy, ale ja byłam na premierze polskiej wersji HP i Insyngnia Śmierci w Empiku o 24.00 :PP ... nie dość, że się przedłużało to jeszcze było zimno ...
w ogóle, "powaliły" mnie wymyślone przez nich "gry i zabawy" ...np.
jakaś kobieta przebrała się za czarownice ( tjaa... pewnie myślała, że będzie ''fajna'' jak sobie taki kostium załatwi ^^ - ok mniejsza :P ) i miała w kapeluszu(tiarze) jakieś losy - jak się ludzie rzucili ;| ... Patrzę a tam jakieś osoby po 40-50 lat biegną po te losiki - no comment :DD ( w końcu skończyło się na tym, że wyrwano jej ten kapelusz z rąk, a kupony porozrzucały się po ziemi - nastała jeszcze większa walka o te "numerki", lol xD )
później odbyło się losowanie i osoba, której numerek wylosowano ... miała ''zaszczyt''przeciąć wstęgę :| ...
ok... lecimy dalej... Wchodzę, a tu ... ileż dzieciarni! xD
ledwo się szło przecisnąć :P do tego "krówki" ( wiecie, te cukierki ;) ) były rozdawane i specjalnie zapakowane w Potterowskie papierki xD ( np. ''opakowanie'' z napisem "wzruszajki anyżkowe" itp. ;) )

Zapowiadane były też jakieś Quizy xD - choć tego nie widziałam z braku czasu ;P ( pewnie były pytania w stylu : " Jak ma na nazwisko Hermiona? " :PP )

Ogólnie nie zrobili na mnie wielkiego wrażenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 22:01, Mr.M napisał:

A co do tego fragmentu, to zaraz sobie sobacze, jak w oryginale brzmiał :P Mam dwie wersje
- angielską i polską, heh :P A mimo to czekałem na wydanie polskie, dziwny jestem :P Po prostu
jakoś tak dziwnie byłoby się w ostatnim tomie oderwać od tradycji czytania *tylko*po*polsku*
, nie? :P

A czy możesz podać stronę, na której znajduje się ten fragment? Oczywiście z angielskiej wersji książki.
Ja również mam Insygnia Śmierci od czasu światowej premiery, ale gdzieś tak po połowie książki strasznie mi się ona znudziła i sięgnąłem po Wiedźmina... Słyszałem, że to akurat jeden z nudniejszych fragmentów w książce i najlepiej po prostu przez niego przebrnąć więc chyba jutro zacznę czytać dalej :) Potem zamierzam jeszcze raz przeczytać, tym razem polska wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2008 o 23:51, Igor FCBayern napisał:

A czy możesz podać stronę, na której znajduje się ten fragment? Oczywiście z angielskiej wersji
książki.


Oczywiście :) Strona chyba 67 ;-)

A do którego momentu doszedłeś w czytaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 08:51, Mr.M napisał:

Oczywiście :) Strona chyba 67 ;-)

Dzięki!

Dnia 28.01.2008 o 08:51, Mr.M napisał:

A do którego momentu doszedłeś w czytaniu?

Rozdział ''Shell Cottage''... Skończę tylko czytać "Komórkę" Stephena Kinga i zabieram sie z powrotem za Pottera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2008 o 09:11, Igor FCBayern napisał:

Rozdział ''Shell Cottage''... Skończę tylko czytać "Komórkę" Stephena Kinga i zabieram sie
z powrotem za Pottera :)


No ja myślę, bo warto wrócić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem już jak to jest czytając pottera...
Oderwać się od książki nie można, do pójścia spać też jakoś zmusić się nie mogłem...

Tak na wszelki wypadek, bo coś tam z fabuły pewnie zdradziłem:

SPOJLER!

Ja dostałem właśnie Insygnia 30 minut temu i już przeczytałem 1 rozdział i nie moge sie doczekać końca.

Ja nie wiem jak ty tak możesz... Ja z niepokojem patrzyłem na topniejącą ilość stron do końca...



Tia, szkoda że Fred umarł... To jedna z czterech postaci (Zgredek, Snape, on i Hedwiga) których Rowling wybaczyć nie umiem ;/ Po prostu jakoś tak dziwnie ;-/ Się starałem zapomnieć, ale to po prostu takie...
No i jeszcze w wypadku Freda, eh ;/



Gdyby nie ich śmierć, książka skończyłaby się żałosnym happy endem. A tak? Do samego końca czytelnik obawia się o życie pozostałych czołowych postaci.
Choć, szczerze mówiąc, mnie przejęła tylko śmierć Freda - zgredek mnie irytował, życiorys Snapa jakoś nieszczególnie odwrócił moje zdanie o nim, a fakt, że Hedwiga nie żyje nawet nieszczególnie odwrócił moją uwagę...


Kończąc Pottera uświadomiłem sobie, że nie wszystkie happy endy są złe (notabene, zacząłem to już podejrzewać kończąc ''Skrytobójcę'' Hobb - tyle że gdy skończyłem jej następne dwie trylogie, zupełnie o tym zapomniałem i jeszcze bardziej ich znienawidziłem). Gdyby jednak Potter zginął, poczułbym się lekko rozczarowany. A autorka świetnie to wszystko rozegrała - na końcu ''Wszyscy żyją długo i szczęśliwie'', ale nawet ja, gorliwy przeciwnik szczęśliwych zakończeń, byłem z niego zadowolony. Trochę dobry smak zakończenia popsuła mi śmierć i Lupina, i Tonks - cudowny zbieg okoliczności, że z całej brygady musiała zginąć właśnie para, przez co nikt szczególnie nie robił tragedii... Powiedziałbym, że lepszym rozwiązaniem byłoby uśmiercenie tylko jednej osoby z nich dwojga (ze wskazaniem na Tonks) - rozpacz drugiej osoby nadałby byłaby takim podkreśleniem tragedii ich śmierci... ale tak nie powiem, bo jeszcze za sadyste mnie weźmiecie :P
Na zakończenie tylko powiem, że przydałoby się rozwinięcie wątków Harry-Giny i Hermiona-Ron - niby coś jest, ale jest to tak narwane i nieregularnie porozrzucane po całej książce tak że w końcu nie wiadomo czy coś jest, czy tylko się nam zdawało...

The end SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 14:08, ziomal1234 napisał:

Ja dostałem właśnie Insygnia 30 minut temu i już przeczytałem 1 rozdział i nie moge sie doczekać
końca.


:P Ja miałem tak, że wręcz przeciwnie, chciałem czytać i czytać, byleby do końca nie dojść :P

@ Rosomk - nikt ci nie kazał, zresztą spoilery są oznaczone...
Ps. Ja też znałem spoiler w wyniku żartu kumpla :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 15:47, Mr.M napisał:

> Ja dostałem właśnie Insygnia 30 minut temu i już przeczytałem 1 rozdział i nie moge sie
doczekać
> końca.

:P Ja miałem tak, że wręcz przeciwnie, chciałem czytać i czytać, byleby do końca nie dojść
:P

@ Rosomk - nikt ci nie kazał, zresztą spoilery są oznaczone...
Ps. Ja też znałem spoiler w wyniku żartu kumpla :s


Spojlery, spojlery... Ja unikam czytania tematów na temat książek, w których trakcie czytania jestem - niby spojlery są oznaczone, ale zawsze kątem oka coś wpadnie, a tego nie mogę znieść.
Kiedyś znajoma powiedziała mi, kiedy byłem podczas czytania szóstego tomu, do Albusa zabije Snape... Myślałem że ją zabije - zepsuła mi całą radość z czytania książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile stron ma nowy Potter?:) Ale mam ochotę poczytać. Zostawię sobie na ferie jeśli wytrzymam, bo do tej pory jeszcze trzy książki do przeczytania. I niewiem co mnie podkusiło żeby jednego spoilera przeczytać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 15:54, kedzior141 napisał:

Ile stron ma nowy Potter?:) Ale mam ochotę poczytać. Zostawię sobie na ferie jeśli wytrzymam,
bo do tej pory jeszcze trzy książki do przeczytania. I niewiem co mnie podkusiło żeby jednego
spoilera przeczytać:/


774 - ale jak dla mnie to i tak za mało
A za Pottera warto się wziąć - ja bym odłożył tamte książki na półkę, a z Potterem pobył przez te dwa wieczory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 16:00, Aldarion napisał:


774 - ale jak dla mnie to i tak za mało
A za Pottera warto się wziąć - ja bym odłożył tamte książki na półkę, a z Potterem pobył przez
te dwa wieczory...


Niestety dwie z nich to lektury szkolne, a tą trzecią (piknik na skraju drogi) chcę przeczytać przed Potterem, bo nie lubię sobie książek mieszać. Ale i tak już nie mogę się doczekać Harrego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować