Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 13:24, luzac napisał:

Może zainstalowałaś jakąś nową wtyczkę do FF?

Nie, dawno nic nie instalowałam do FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 14:20, Karharot napisał:

U mnie Twój GS wygląda w porządku czyli albo go już naprawiłeś albo też problem leży
jednak po stronie Twojej przeglądarki.

Tak, otworzyłam w IE i wszystko było OK.
To co mam zrobić z FF żeby było w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać o coś poniewasz chciałem zrobic mój gramsajt naprawdę bardzo prosty i czytelony dlatego wpadłem na pomysł aby zrobić guziki np.naciskam na guzik Statystyki i otwiera sie nowa strona tylko ze statystykami moimi, o mnie i znów to samo i tak z wszystkim.Tylko, że nie wiem jak zrobić żeby gramsajt miał kilka stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego czegoś z tego co ja się orientuję to zrobić się nie da ale można zrobić coś na podobę [ o ile załapałem o co ci chodzi ], mianowicie w zasobniku masz takie coś co się nazywało chyba "Własny tekst". Umieszczasz takie coś sobie gdzieś na GSie, edytujesz i dajmy na to wrzucasz obrazek z logiem gram.pl lub wpisujesz jakiś znak na przykład "." bez cudzysłowu rzecz jasna. Potem albo klikasz na obrazek i łańcuszek na pasku narzędziowym i dodajesz linka w nowo otwartym oknie, wybierasz odpowiednie opcje i akceptujesz. Podobnie jest z ".". Wtedy to po naciśnięciu na obrazek będzie się otwierała w przeglądarce dodatkowa karta ale nie wiem czy o takie coś ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 13:29, Sareth14 napisał:

Jak mogę zmniejszyć rozmiar pliku?


Yyy, graficznego, aye? Możesz zmienić rozszerzenie na żrące mniej miejsca (np. *.jpg, przy okazji jeśli program łaskawy, będziesz miał możliwość ustawić jakość zapisu), zmniejszyć rozmiar obrazu, pobawić się w gimpie różnymi pierdołami. Ostatni fragment uważam za najbardziej pomocny, ach te szczegółowe opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 19:55, Shlafrok napisał:

> Jak mogę zmniejszyć rozmiar pliku?

Yyy, graficznego, aye? Możesz zmienić rozszerzenie na żrące mniej miejsca (np. *.jpg,
przy okazji jeśli program łaskawy, będziesz miał możliwość ustawić jakość zapisu), zmniejszyć
rozmiar obrazu, pobawić się w gimpie różnymi pierdołami. Ostatni fragment uważam za najbardziej
pomocny, ach te szczegółowe opisy.

No tak xd dzieki zapomniałem ze roździelczość jest za duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu technicznego z gramsajtem, ale mam pytanie dotyczące jego. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak robi się zasłonę nicku i avatara na gsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie żeby nie było ich widać? Nicka możesz zamaskować dając pod nim tło o identycznym kolorze jak jego czcionka (odwrotność tego co zrobiłeś na swoim GS-ie), awatara zamaskować się nie da (no chyba że wstawisz na jego miejsce obrazek o jednolitym kolorze identycznym z kolorem tła które dasz pod nim w nagłówku ale raczej nie o to Ci chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 02:39, Karharot napisał:

W sensie żeby nie było ich widać? Nicka możesz zamaskować dając pod nim tło o identycznym
kolorze jak jego czcionka (odwrotność tego co zrobiłeś na swoim GS-ie), awatara zamaskować
się nie da (no chyba że wstawisz na jego miejsce obrazek o jednolitym kolorze identycznym
z kolorem tła które dasz pod nim w nagłówku ale raczej nie o to Ci chodzi).

Nie chodziło mi o takie coś, ale spoko, problemik rozwiązany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się - tak samo zachowują się czasami wpisy na blogach. Jedyne wyjście - robić kopie w notatniku czy Wordzie i dopiero wklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam problem z nagłówkiem. Chcę, aby był on przezroczysty, jednak robi się on biały lub zielony. Robię tak samo jak częścią główną strony, z którą wszystko ok. Wcześniej z nagłówkiem też problemu nie było, dopiero wczoraj coś się schrzaniło i nie mogę tego naprawić. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do Prry_Coxa, tyle, że u mnie w ogóle nie chce załadować tego na gramsajta. Pisze, że Gramsajt nie obsługuje danego formatu. Dodam, że robiłem nagłówek w Gimpie 2.6 i korzystałem z instrukcji do niego przeznaczonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 12:37, Perry_Cox napisał:

Jakieś porady?


Odhaczyłeś opcje ''kolor''? Jeśli nie, to w tym miejscu, gdzie obrazek jest przezroczysty, pokazuje się kolor tła.

@Arry - na pewno robisz w png? Może za dużo waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować