Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2009 o 16:37, meryphillia napisał:

Brawo za szybką interwencję, ale... straciłem wenę i wpisu nie będzie. :F


Czyli możesz dodawać nowe wpisy ? , u mnie wyświetla się informacja wystąpił błąd proszę spróbować za kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh. W dalszym ciągu nie idzie opublikować wpisu. Dobrze, że zauważyłem ZANIM zacząłem pisać, bo bym się lekko wku...rzył, mimo faktu, że zawsze mogę najpierw zapisać tekst w notatniku. Widziałem, że dodaliście kilka nowych opcji, ale dlaczego zawsze dodawanie nowych opcji wiąże się ze złym działaniem starych?
Drobna rada - zanim coś dodacie, sprawdźcie to po cichu i, ewentualnie, poprawcie kod. Fajnie, że GSy są rozwijane, ale ciut więcej uwagi nt. ich działania i będzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. chmura tagów - czcionka jest czarna, mimo że font opcjonalnych okien ma ustawienie białe. W rezultacie nic nie widać na moim ciemno granatowym tle. Ponadto kolejne tagi w tej chmurze umieszczone są zbyt blisko siebie (praktycznie jeden na drugim).

2. dodaliście opcję "podziel wpis", która wyróżnia lid. Niestety, gdy klikniemy na tag wpisu, w którym użyto tej opcji, okazuje się, że wyświetlana zajawka nie ma ani grafiki, ani formatowania - mimo że w pełnym wpisie wszystko wygląda jak należy. Podam przykład. Mam u siebie recenzje gier - gdy klikam tag ''recenzje'' wyświetlają mi się ich tekstowe zajawki (bez żadnego wytłuszczenia, wyrównania itd.), ale nie wyświetlają się banery, które są przed każdym z tych tekstów.

3. czy dałoby się włączyć podgląd kodu HTML? Bardzo ułatwiłoby to edycję - WYSIWYG czasem doprowadza mnie do furii.

4. czy zamierzacie wprowadzić system private message? PM-y ułatwiłyby komunikację i byłyby świetnym czynnikiem integrującym. Można by przy okazji wdrożyć system powiadomień na skrzynkę PM, a nie na maila - mniej więcej tak, jak zrobiono to na deviantart.com

5. Do okna "archiwum wpisów" proponuję wprowadzić rozwijalną strukturę drzewkową sporo miejsca można by oszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 17:25, Vojtas napisał:

3. czy dałoby się włączyć podgląd kodu HTML? Bardzo ułatwiłoby to edycję - WYSIWYG czasem
doprowadza mnie do furii.

Na aktualnym etapie nie mamy tego w planach. W przyszłości może, ale teraz nic nie chcę obiecywać. Na pewno rozważymy wszelkie za i przeciw.

Dnia 16.10.2009 o 17:25, Vojtas napisał:

4. czy zamierzacie wprowadzić system private message? PM-y ułatwiłyby komunikację i byłyby
świetnym czynnikiem integrującym. Można by przy okazji wdrożyć system powiadomień na
skrzynkę PM, a nie na maila - mniej więcej tak, jak zrobiono to na deviantart.com

Sam system mamy w planach, nawet w bardzo bliskich. System powiadomień na PM jest bardzo fajnym pomysłem i na pewno będzie rozważony. Dzięki za pomysł.

Odnośnie pozostałych kwestii, przekieruję je zaraz w odpowiednie miejsca. Dzięki za wszelkie uwagi.

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludze, co się dzieje? Napisałem długaśni wpis, nacisnąłem publikuj i nic, wpisu nie ma! Sprawdziałem zarówna na Operze, na IE jak i Mozilli, wszędzie to samo. Podobnie nie mogę komentować wpisów, bo komentarze sie nie pojawiają. dzieki gram.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda wpisy mogę publikować ale po wczorajszym sprawdzaniu nowych czy ostatnio dodanych możliwości na gs''ach cały układ z niewiadomych przyczyn się rozsypał. teoretycznie wszystko powinno być w porządku bo w ustawieniach wszystko jest po staremu a w praktyce wszystkie te rameczki które jeszcze niedawno były po prawej stronie gs''a zjechały na sam dół :/ wie ktoś jak to przywrócić do poprzedniego układu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pomysłów:

1. proponuję dodać zakładkę z księgą gości, gdzie można by podsumować czyjegoś GS-a, jeśli nie ma się ochoty komentowania konkretnego wpisu.

2. dodanie możliwości edycji komentarzy (moich własnych chociażby) i możliwość ich całkowitego kasowania (nie tylko samej treści),

3. dodanie możliwości zapisania powiedzmy 5-6 stylów użytkownika - czyli jak ma wyglądać dany wpis (krój, kolor i wielkość czcionki, marginesy, wcięcia, kolory linków, wyróżnienia itd. - na takie samej zasadzie jak to jest w CSS). Obecnie jeśli chcę dokonać jakiejś bardziej zaawansowanej manipulacji muszę na ślepo (bo nie ma podglądu kodu) wklepać tagi poszerzone o CSS. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebuję dokonać powtórnej edycji tego fragmentu, nierzadko muszę tagować wszystko powtórnie. Czyż nie byłoby lepiej, gdyby każdy mógł jednym kliknięciem ustalić, końcowy wygląd tekstu? Ja bardzo chętnie skonfigurowałbym sobie styl podpisu obrazka, dłuższego cytatu, lidu, inicjału, disklejmera. ;)

4. reorganizację modułu uploadu grafiki - obecnie wyświetlana jest lista miniaturek. Dodajmy: bardzo długa lista u tych, którzy nie piszą od wczoraj. Wszystkie te miniaturki przy każdym otwarciu okna muszą się załadować. Nie dałoby się pogrupować je w katalogi zakładane przez użytkownika? Łatwo można by odnaleźć coś, co już kiedyś się wgrywało.

5. rozwijając temat wprowadzenia drzewkowej listy w dziale "archiwum wpisów", chodziło mi o taką strukturę:

+ 2009 (6)__
|
|_+ styczeń (2)
| |_[wpis #1]
| |_[wpis #2]
|_+ luty (4)
|_[wpis #1]
|_[wpis #2]
|_[wpis #3]
|_[wpis #4]

Wszystko rozwijane/zwijane plusikiem/minusikiem albo innym trójkątem.

6. Czy dałoby się zrobić tak, by po kliknięciu w następną podstronę komentarzy, przeładowywała się tylko ta część wpisu, a nie cała strona? Tak jak na tubie.

>> 3. czy dałoby się włączyć podgląd kodu HTML? Bardzo ułatwiłoby to edycję - WYSIWYG
>> czasem doprowadza mnie do furii.

Dnia 17.10.2009 o 10:44, doktorevil napisał:

Na aktualnym etapie nie mamy tego w planach. W przyszłości może, ale teraz nic nie chcę
obiecywać. Na pewno rozważymy wszelkie za i przeciw.


A to jest duży problem? Edytor na Allegro ma taką funkcję, a nie jest to jakieś mistrzostwo świata.
Jeśli to faktycznie takie trudne, to może powiększcie chociaż możliwości WYSIWYG? Np. o tabelki, rozwijane jednym kliknięciem fragmenty tekstu i grafiki (czyli takie które najpierw są "schowane") itp.

Dnia 17.10.2009 o 10:44, doktorevil napisał:

Sam system mamy w planach, nawet w bardzo bliskich. System powiadomień na PM jest bardzo
fajnym pomysłem i na pewno będzie rozważony. Dzięki za pomysł.


Rozwijając temat wspomnę, jak to zostało wdrożone na Deviantart.com. W tym społecznościowym serwisie twórców (grafików, fotografików, rysowników itd) jest osobna przegródka, na którą dostaję powiadomienia o:
a. prywatnej wiadomości (u nich nazywa się note),
b. wpisie na głównej stronie mojego profilu (na GS-ach mogłaby to być wspomniana wyżej Xięga Gości),
c. komentarzu pod moim wpisem,
d. odpowiedzi na mój komentarz pozostawiony pod wpisem na moim GS-ie,
e. odpowiedzi na mój komentarz pozostawiony pod wpisem na innym GS-ie,
f. nowym wpisie mojego znajomego,
g. o odpowiedzi na mojego posta na forum.

Dodatkowo można wpisy na innych GS-ach obserwować, co oznacza podsyłanie powiadomień, gdy pojawi się czyjś komentarz (czyjś = nie nasz;). Po kliknięciu w Opcje można sobie włączyć wszystkie, bądź tylko niektóre powiadomienia. Można też je wyłączyć w ogóle. Jest to świetne udogodnienie, bo nic nie ginie. Obecny system powiadamiania na GS-ach nie dość że jest szczątkowy (posty na forum, wpis na blogu), to jeszcze pojawia się nie-wiadomo-kiedy - kolega wpisu dokonał, a powiadomienie pojawia się lub nie (do dziś nie wiem, od czego to zależy, ale prawdopodobnie od tego, czy wcześniej zapisał tekst jako "roboczy"). Po powiadomieniu o nowym wpisie na GS-ie obecnie nie pozostaje żaden ślad - gdy znowu wchodzę na swojego bloga, po prostu nie pamiętam, co się zmieniło u znajomego. System zastosowany na Deviantarcie nie pozwala zapomnieć o tym, co się pojawiło, ani co zostało skomentowane - nieważne czy u mnie, czy tam gdzie bywam. Powiadomienia na DA.com są po prostu automatycznymi PM-ami, które trzeba ręcznie usunąć ze skrzynki. Tam po prostu nie da się NIC przegapić. :) Na GS-ach, jeśli się samemu nie sprawdza odpowiednich wpisów (trzeba pamiętać których), to po prostu można komentarze przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co biega z tymi gorącymi wpisami?

Btw: Funkcja dzielenia wpisu wymiata, gdyby nie fakt, że po takiej czynności wpis dzieli się, ale niestety żeby przeczytać całość musimy kliknąć ,,czytaj dalej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 20:36, Baluk25 napisał:

O co biega z tymi gorącymi wpisami?


Chyba o to, że są przypięte - czyli zawsze na samej górze, choćby się waliło i paliło. Do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Dnia 18.10.2009 o 20:36, Baluk25 napisał:

Btw: Funkcja dzielenia wpisu wymiata, gdyby nie fakt, że po takiej czynności wpis dzieli
się, ale niestety żeby przeczytać całość musimy kliknąć ,,czytaj dalej"...


A myślałeś, że co to jest? Pozioma kreska tylko? Przecież o to chodzi.

Tu przy okazji jeszcze jednego buga wykryłem w tej opcji: od czasu do czasu po podzieleniu wpisu, i powrocie na stronę główną, layout lub się totalnie rozjechać: czcionka się zmniejsza. okna są poprzestawiane i poukładane w stos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo, tu znowu Maruda! ;)

Chmura tagów -

1. nie ma czarnej czcionki: super, można wszystko odczytać! Teraz czcionka jest zielona - yyyy... przydałaby się możliwość zdefiniowania jej koloru, albo po prostu przyjęcia koloru treści strony (u mnie jasnoszary, "prawie biały")

2. Dlaczego nie wyświetlają się wszystkie tagi tylko za każdym odświeżeniem inne? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 17:43, Vojtas napisał:

Halo, halo, tu znowu Maruda! ;)

Chmura tagów -

1. nie ma czarnej czcionki: super, można wszystko odczytać!


Kto moze - to moze ;)
Ja na ten przyklad nie moge - bo tagi w tym kolorze praktycznie gina na tle mojego GSa.

Dnia 19.10.2009 o 17:43, Vojtas napisał:

- yyyy... przydałaby się możliwość zdefiniowania jej koloru, albo po prostu przyjęcia
koloru treści strony (u mnie jasnoszary, "prawie biały")


Ja jestem bardzo mocno za - teraz w moim przypadku tagi moge sobie wylaczyc - ich uzytecznosc po tym kroku kompletnie sie nie zmieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować