Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Mam takie pytanie jak zrobić żeby obrazek z strony głównej przeszedł tez na tło(te dwa boczne paski) bo z tego co widzę każdy ma to połączone. z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 18:07, Alchenik napisał:

Mam takie pytanie jak zrobić żeby obrazek z strony głównej przeszedł tez na tło(te dwa
boczne paski) bo z tego co widzę każdy ma to połączone. z góry dziękuje za pomoc

No...to trzeba go ustawić jako tło pod stroną, i nie ustawiać nic jako tło strony (odznaczyć w jego opcjach obrazek i kolor). Wtedy będziesz miał nieruchome tło, na tle którego porusza siecała zawartość GS''a. A zresztą co j siębędę rozpisywał, przecież dokładnie masz to opisane w poście przypiętym u góry (Update 5).

Mam nadzieję, że o to właśnie ci chodzilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 14:17, Alchenik napisał:

Acha da sie jeszcze jakoś zmienić kolor tekstu przy moich statystykach?? , bo mam na czarno liczby a za bardzo mi do tapetki nie pasuje.

Wyglad i uklad > Tytuł wpisów na blogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 14:17, Alchenik napisał:

Acha da sie jeszcze jakoś zmienić kolor tekstu przy moich statystykach?? , bo mam na
czarno liczby a za bardzo mi do tapetki nie pasuje.


zmieniasz to zmieniając kolor wpisów na blogu (jest jako oddzielna funkcja " tyttuły wpisów na blogu", tam wybierasz odpowiednii kolor)

ale razem z tym zmieniają się kolory tytułów wpisów na blogu i linki wstawiane na gramsajt, takze musisz dobrac to optymalnie dla tych 3 rzeczy

odpowie ktos na moje pytanie z poprzedniej strony???

post 12697, strona 634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:09, Vesania666 napisał:

nie mogę w ogóle pisać bloga (screen), dzieje się tak od wyjścia nowej Opery :S

Mam ten sam blad :/

Poza tym nie widze napisow Moi znajomi i Wyglad i uklad. Pomaga najechanie kursorem na miejsce, w ktorym te napisy powinny byc - lecz po odswiezeniu znow znikaja. Mam ten problem tylko w Operze 9.5 - nie mam i nie mialem wczesniejszych wersji. W FF3 RC2 wszystko jest dobrze. Mam zamiar calkowicie przerzucic sie na Opere, a tu zonk... :/
http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_25/20080617113104.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem niedawno Firefoxa 3 i od tego czasu gramsajty mi się "zacinają" (nie działają płynnie, gdy je przeglądam). Tylko ja mam taki problem czy ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściema! :P. U mnie jest wszystko w porządku, i każdy gramsajt, ładuję się tak samo krótko, jak się ładował,tzn około 2-3 sekund :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest faktycznie problem z Operą - w ogóle z nią są ciągle jakieś problemy, dlatego zdecydowanie jej nie polecam:)
Jeśli chodzi o FF3 i przycinanie się, to u mnie nie występuje, ale sprawdzę to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 13:11, Baluk25 napisał:

Ściema! :P. U mnie jest wszystko w porządku, i każdy gramsajt, ładuję się tak samo krótko,
jak się ładował,tzn około 2-3 sekund :P


Hmm...Z tego co wiem, to możesz być jednym z nielicznych, którym nic się nie dzieję.
Mi także na FF3 mój GS i inne Gramsajty się przycinają. Wyjątkiem są te, które mają nieskomplikowaną tapetę (lay), więc może FF3 ma jakiś problem z stronami, które zaopatrzone są w jakąś lepsza grafikę?
A może to wina czegoś na Gram? Może być tak, że ten serwis nie jest ,,przystosowany", czy też kompatybilny z FF3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:09, Vesania666 napisał:

nie mogę w ogóle pisać bloga (screen), dzieje się tak od wyjścia nowej Opery :S


Nie wiem czy u ciebie także zadziała to co zaprezentuję, ale dam ci screena takiego dość obrazowego co trzeba zrobić prócz wytłumaczenia słownego.;] Klikasz na "ja.gram.pl" by pokazał się adres nowego wpisu( i tym podobne) i klikasz na wstecz, na wcześniejszą stronę. U mnie pojawia się wpis który ma szare tło zamiast białego i tam mogę już napisać i wysłać dany wpis na gsa. Nie ręczę głową za to rozwiązanie, ale powinno działać, pozdrawiam użytkowników Opery;]

PS. Zauważyłem że w tym wcześniejszym oknie nie ma także tych suwaków scrollingu i to one pewnie stanowią problem.

Edit: Laid Back Ja tymczasem polecam Operę, moim zdaniem jest szybsza od Firefoxa 3 z którego także korzystam od czasu do czasu;]

20080620142739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 14:34, konrad16061990 napisał:

Edit: Laid Back Ja tymczasem polecam Operę, moim zdaniem jest szybsza od Firefoxa
3 z którego także korzystam od czasu do czasu;]



ja się przylaczę, bo tez uwazam ze opera jest lepsza... szybsza, no i popatrz Laid- jak masz Nintendo DS, to Opera jak narazie jedyna (chyba ze od 2tygodnii cos sie zmienilo, bo kolega szukal FF i IE no i nie znalazl...)

tylko niestety te wpisy nie dzialają... ja radzę gram.pl usunac ze strony http://ja.gram.pl/default.asp
napis: "Zalecamy korzystanie zawsze z najnowszej wersji swojej ulubionej przeglądarki: Opera" bo mnie (i na pewno innych) krew zalewa, na tej operze przecie ja.gram.pl nie dziala...
mimo to Opera jest znacznie nowoczesniejsza, lepsza, i otwarta na nowinki techniczne (kolejny ukłon w stronę DS-a)

P.S- to o wpisie co napisales dziala!!! dzieki.... a i jak chce sie edytowac wpis, to najpierw trzeba skopiowac text, kliknac wstecz i wkleic, to znikaja tylko obrazki, a inaczej to trzeba od nowa pisac... mozna sie zdziwic ze nie ma textu, wiec pamiętajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz?FF bije na łeb i na szyję IE i Operę.Sam widzisz,że z Operą są problemy przy pisaniu wpisu.(no,dobra,małe problemy w FF też są).I w ogóle FF jest szybszy.Weź zainstaluj wersję 3,a potem coś mów.
By nie robić off-topu,mam przy okazji pytanie.
Czy kod HTML w belkach Własny Tekst działa cały,czy działa tylko kilka komend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 17:42, pan m. napisał:

Co ty gadasz?FF bije na łeb i na szyję IE i Operę.Sam widzisz,że z Operą są problemy
przy pisaniu wpisu.(no,dobra,małe problemy w FF też są).I w ogóle FF jest szybszy.Weź
zainstaluj wersję 3,a potem coś mów.
By nie robić off-topu,mam przy okazji pytanie.
Czy kod HTML w belkach Własny Tekst działa cały,czy działa tylko kilka komend?


sorki, ale jak nie wiesz to nie mów. mam i IE 7, i FF3, i to Camino, ale jakies stare sprzed roku...
a wejdz sobie w IE 7 na swoj gramsajt i sproboj zrobic link z czyims adresem gs-a... co automatycznie wskakuje??? zle konfikuruje kod, i jak wpiszesz "ja.gram.pl/xxx" to link wskakuje "ja.gram.pl/ja.gram.pl/xxx" bo zle konfiguruje... To co wg ciebie dziala lepiej. moze nowe latki to naprawily, ale i tak nie dorasta do pięt Operce...
A opera- poprzednia wersja była prawie idealna, wszystko wchodzilo bez problemu....
poza tym jezeli calkowicie rozregulowany suwak nazywasz "drobnym problemem" to sorki ale chyba nie mamy o czym rozmawiac
Pozdrowienia
Zakrzysiunio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,ale w FF2 też wszystko chodziło idealnie.Tylko teraz ten suwak...w 3.1 pewnie poprawią.Owszem,starsza opera też dobrze chodziła,ale ta nowa ma problemy.A o IE nawet nie mówię,bo to strata czasu...Ale koniec kłótni.Ty mówisz,że lepsza Opera,ja że FireFox i na tym koniec,bo to już jest off-top.I proszę,nie odpisuj na to.
Mam jeszcze jedno pytanie co do gs''ów-czy reklamy stron z kolektywu w postaci banneru(jeśli poprzednio uzyskało się zgodę od redaktora serwisu)są dozwolone?(Oczywiście za free)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 18:10, pan m. napisał:

No,ale w FF2 też wszystko chodziło idealnie.Tylko teraz ten suwak...w 3.1 pewnie poprawią.Owszem,starsza
opera też dobrze chodziła,ale ta nowa ma problemy.A o IE nawet nie mówię,bo to strata
czasu...Ale koniec kłótni.Ty mówisz,że lepsza Opera,ja że FireFox i na tym koniec,bo
to już jest off-top.I proszę,nie odpisuj na to.


więc wlasnie nie odpisuję ci ze uwazam ze to najlepsze mozliwe rozwiązanie;-))) nie przekonamy się nawzajem...

Dnia 20.06.2008 o 18:10, pan m. napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie co do gs''ów-czy reklamy stron z kolektywu w postaci banneru(jeśli
poprzednio uzyskało się zgodę od redaktora serwisu)są dozwolone?(Oczywiście za free)


ja sądzę ze tak... bo jezeli nie to i reklamy gs-ow są niedozwolone... wogole nawet w podpisach nie moze byc reklam... bez przesady, pewnie chodzi o reklamy "vanisch- najlepszy odplamiacz do tkanin i dywanów"
sądzę, że nie byłoby problemu i bez tej zgody, poniewaz to jest pozytywne, ale zawsze warto zapytac. spotkalem się kiedys z opinia, ze jak jest pozytywne, to nie trzeba się autora o zgodę pytac... wg mnie pytac się trzeba, ale autor nie powinien się nie zgodzic...
a na twoim gs-ie pasuje ta reklama, w temacie
Pozdrawiam
Zakrzysiunio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować