Zaloguj się, aby obserwować  
TigerXP

Dragon ball - Quiz

6159 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 21:14, ibisz napisał:

To ja może dam proste: Zacytuj słowa Vegety przed atakiem kamikaze na grubym Buu.


Chodzi ci o "Zaordynuje ci dietę grubasie",czy o "Żegnajcie...Bulmo,Tronk i Songo" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:55, Nertis napisał:

> To ja może dam proste: Zacytuj słowa Vegety przed atakiem kamikaze na grubym Buu.

Chodzi ci o "Zaordynuje ci dietę grubasie",czy o "Żegnajcie...Bulmo,Tronk i Songo" .

Raczej o to drugie :), co ciekawe w polskiej wersji usłyszeliśmy coś podobnego co ty powiedziałeś, a w angielskiej: "To dla Ciebie Bulmo... i dla Ciebie Trunks... i nawet dla Ciebie Kakarotto", tak więc kolejny dowód na to, że polska wersja jest nie do końca udana :), ale to tylko ciekawostka. Nertis+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 10:49, ibisz napisał:

> Chodzi ci o "Zaordynuje ci dietę grubasie",czy o "Żegnajcie...Bulmo,Tronk i Songo" .
Raczej o to drugie :), co ciekawe w polskiej wersji usłyszeliśmy coś podobnego co ty powiedziałeś,
a w angielskiej: "To dla Ciebie Bulmo... i dla Ciebie Trunks... i nawet dla Ciebie Kakarotto",
tak więc kolejny dowód na to, że polska wersja jest nie do końca udana :)


Bo polska wersja jest z francuskiej :P...a francuska ma pełno błędów...no i ostra cenzurka ;(...nawet tego momentu z Bulmą w serii DB nie było ;(.

Więc ja zadaje :D...jak Songo pokonał drugiego przeciwnika na statku Babidiego (seria DBZ dla niekumatych xD)...ten przeciwnik nazywał się chyba Yakon jeśli dobrze pamiętam xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 15:17, Nertis napisał:

> > Chodzi ci o "Zaordynuje ci dietę grubasie",czy o "Żegnajcie...Bulmo,Tronk i Songo"
.
> Raczej o to drugie :), co ciekawe w polskiej wersji usłyszeliśmy coś podobnego co ty
powiedziałeś,
> a w angielskiej: "To dla Ciebie Bulmo... i dla Ciebie Trunks... i nawet dla Ciebie Kakarotto",

> tak więc kolejny dowód na to, że polska wersja jest nie do końca udana :)

Bo polska wersja jest z francuskiej :P...a francuska ma pełno błędów...no i ostra cenzurka
;(...nawet tego momentu z Bulmą w serii DB nie było ;(.

Więc ja zadaje :D...jak Songo pokonał drugiego przeciwnika na statku Babidiego (seria DBZ dla
niekumatych xD)...ten przeciwnik nazywał się chyba Yakon jeśli dobrze pamiętam xD.

No wiem, ta wersja z Francji jest ostro ocenzurowana. Np. przy tym momencie kiedy Yamcha patrzy na nagą Bulmę pod prysznicem, to Yamcha się tłumaczy że boi się szamponu :( A odpowiedź na pytanko: Yakon odżywiał się światłem (czy energią? nie pamiętam) i Goku wydzielając z siebie baaardzo dużo światła (energii?) sprawił że Yakon się przejadł i zobaczyliśmy efekt smoka wawelskiego (wybuchł). Podkreślam że dawno nie widziałem tego więc nie śmiej się jak coś zmyśliłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 19:53, ibisz napisał:

/ciach/


Heh...można powiedzieć ,że się przejadł "światłem" (żywił się światłem :P...),ale na końcu Songo puścił natężoną dawkę energii (która się przekształciła w światło na aurze Songa ;) ) no i bum...
Uznam odpowiedź ;) ibisz +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, mniej więcej zapamiętałem. Z pamięcią nie jest tak źle jak myślałem :) Pytanie: Ile lat zajęło Genialnemu Żółwiowi wymyślenie i dopracowanie Kamehamehy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:18, ibisz napisał:

No, mniej więcej zapamiętałem. Z pamięcią nie jest tak źle jak myślałem :) Pytanie: Ile lat
zajęło Genialnemu Żółwiowi wymyślenie i dopracowanie Kamehamehy?


Eee....nie pamiętam....teraz to będzie kompletny strzał ...może 50 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:18, ibisz napisał:

No, mniej więcej zapamiętałem. Z pamięcią nie jest tak źle jak myślałem :) Pytanie: Ile lat
zajęło Genialnemu Żółwiowi wymyślenie i dopracowanie Kamehamehy?


100 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 lat :) Nertis+1 zadajesz. Coś zbytnio trafne te strzały masz :) Inni też chcą odpowiedzieć :) lis899 miałeś rację z tym że było to wtedy kiedy Boski rozwalał górę patelniową, ale niestety nie trafiłeś :) Goku nauczył się jej od razu, co ciekawe Yamcha też bardzo szybko się jej nauczył, a jeszcze podczas 22 turnieju Genialny Żółw był silniejszy. No ale w DB było dużo takich niedomówień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 18:32, ibisz napisał:

50 lat :) Nertis+1 zadajesz. Coś zbytnio trafne te strzały masz :) Inni też chcą odpowiedzieć
:)


Ha...jaki zbieg okoliczności ;)...coś tam mi się przypomniało ,że na początku serii DB Genialny Żółw mówił dla Goku ,że trzeba 50 lat (i tu w tym momencie strzelałem xD) aby do końca wymasterować tą technikę ;).

Może coś prostego (jak zwykle xD)...co uratowało Vegete i Goku ,gdy byli oni w umyśle Buu i walczyli z imitacjami bohaterów (chodzi mi o Szatana Serduszko,Goten''a,itp. ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buu poszedł do miasta, zobaczył cukiernię i przez to że imitacje bohaterów był wymyślone przez Buu, jego myśli zajęły cukierki i w nie właśnie zamienili się wojownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:34, ibisz napisał:

Może... Kto wszedł pierwszy do Room of Spirit and Time i kiedy?


Jeśli się nie mylę to pierwszy był Songo w serii DB...chyba to był trening przed turniejem gdzie miał być Szatan Serduszko...jeśli dobrze pamiętam to Songo nie wytrzymał tam 3 miesięcy wtedy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:39, Nertis napisał:

> Może... Kto wszedł pierwszy do Room of Spirit and Time i kiedy?

Jeśli się nie mylę to pierwszy był Songo w serii DB...chyba to był trening przed turniejem
gdzie miał być Szatan Serduszko...jeśli dobrze pamiętam to Songo nie wytrzymał tam 3 miesięcy
wtedy ;).


Ah, dopiero teraz mi się przypomniało, trenował tam razem z Mr.Popo, w zwykłym DB, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:41, Badyl13 napisał:

Ah, dopiero teraz mi się przypomniało, trenował tam razem z Mr.Popo, w zwykłym DB, tak?


Chyba tak.Tego pokazywanego w DB chyba nie było ,ale jeśli dobrze pamiętam kiedyś ktoś o tym wspominał (nie pamiętam ,czy to było w DB, czy DBZ ;) ).Coś kiedyś mi się obiło o uszy oglądając DB ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:39, Nertis napisał:

> Może... Kto wszedł pierwszy do Room of Spirit and Time i kiedy?

Jeśli się nie mylę to pierwszy był Songo w serii DB...chyba to był trening przed turniejem
gdzie miał być Szatan Serduszko...jeśli dobrze pamiętam to Songo nie wytrzymał tam 3 miesięcy
wtedy ;).

Dokładnie :) Nertis+1 no wreszcie ktoś dołączył witam Badyl13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować