Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 11:54, igorinho napisał:

Co do pomysłu to myślałem, że przyszedł i nieco innych okolicznościach... :D

Domyślam się, co masz na myśli... ;)

Azra
A niech słodzą, mnie tam to nie przeszkadza - wręcz przeciwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:11, Lumbago napisał:

skorzystaj z jakiś poradników i ucz się jak rysować twarz na podstawie okręgu narysowanego
cyrklem. Mi to pomogło.



czytałem o tym ale jak na razie za bardzo nie mam czasu by próbować..tak jak napisałem to był przerywnik pomiędzu zadniami do matury:) w wakacje mam zamiar porysować trochę.
Andrew Loomis wydał świetne książki nie wiem czy u nas dostępne..ja znalazłem na mulku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:11, Lumbago napisał:

skorzystaj z jakiś poradników i ucz się jak rysować twarz na podstawie okręgu narysowanego
cyrklem. Mi to pomogło.


Ja uczyłem się proporcji części twarzy na kształcie przypominającym jajko (zwróconym "ostrzejszym" końcem w dół). To bardzo proste - i rysunki wyglądają o wiele lepiej, bo oczywiście realistycznej. Podręczniki to dobry sposób do nauki rysunku i najważniejsze - anatomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:22, Fanagarth napisał:

> skorzystaj z jakiś poradników i ucz się jak rysować twarz na podstawie okręgu narysowanego

> cyrklem. Mi to pomogło.

Ja uczyłem się proporcji części twarzy na kształcie przypominającym jajko (zwróconym "ostrzejszym"
końcem w dół). To bardzo proste - i rysunki wyglądają o wiele lepiej, bo oczywiście realistycznej.
Podręczniki to dobry sposób do nauki rysunku i najważniejsze - anatomii.



no metody te są bardzo pomocne ale też trzeba mieć wprawę:)
Loomis rozpisał gdzie co na twarzy i w jakich odstępach np.: przerwa pomiędzy oczami jest równa wielkości oka.
Bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:34, Symbiott napisał:

no metody te są bardzo pomocne ale też trzeba mieć wprawę:)
Loomis rozpisał gdzie co na twarzy i w jakich odstępach np.: przerwa pomiędzy oczami jest równa
wielkości oka.
Bardzo przydatne.


Te reguły i proporcje są bardzo proste. Wystarczy je zapamiętać i wykorzystywać w swoich szkicach i innych "dziełach". No i w ten sposób nabieramy wprawy - ćwicząc, ale to wie chyba każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic tylko brać ołówek do ręki:)
potem myśle zacząć się bawić w kolorowanie w Photoshopie..dziś pomalowałem na szybkiego ten szkic i nawet źle nie wyszedł:) przynajmniej tak mi się wydaję co sądzicie?
Tylko zaznaczam, że to było na szybko i trochę ''na odwal'' co widać po tym, że np.: górna ''smycz'' nie jest pokolorwana;)

20070425155803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tak nie potrafię, ale dodam niedługo jakiś porządniejszy rysunek do tego tematu i...zobaczymy:P, nie takie co mam na gramsajcie. Ogulnie to ok tylko sutki jak prezerwatywy wyglądają X) (bez urazy). I pomyśl czy włosy z tyłu tak się układają? No chyba, że ma rysowany żel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:17, Dominik000 napisał:

Sam tak nie potrafię, ale dodam niedługo jakiś porządniejszy rysunek do tego tematu i...zobaczymy:P,
nie takie co mam na gramsajcie. Ogulnie to ok tylko sutki jak prezerwatywy wyglądają X) (bez
urazy). I pomyśl czy włosy z tyłu tak się układają? No chyba, że ma rysowany żel.



hehe za dużo się naczytałeś Człowieka Gumy:D
no wiem włosy i ogólnie twarz to badziewie:)
Miały być najpierw zadarte do góry a potem jak nie wyglądało najlepiej poszły w dół tak by to zakryć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 15:59, Symbiott napisał:

nic tylko brać ołówek do ręki:)
potem myśle zacząć się bawić w kolorowanie w Photoshopie..dziś pomalowałem na szybkiego ten
szkic i nawet źle nie wyszedł:) przynajmniej tak mi się wydaję co sądzicie?
Tylko zaznaczam, że to było na szybko i trochę ''na odwal'' co widać po tym, że np.: górna
''smycz'' nie jest pokolorwana;)



Nie no, źle nie wygląda. Jeszcze jak mówisz, że to na szybkiego robione. Niezłe efekty można robić na kompie, ale ja jestem za oldschool''em - więc preferuję kredkę i ołówek. Ale jeśli program ma komuś pomóc (w końcu do tego też trzeba mieć talent) to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 16:30, Fanagarth napisał:

Nie no, źle nie wygląda. Jeszcze jak mówisz, że to na szybkiego robione. Niezłe efekty można
robić na kompie, ale ja jestem za oldschool''em - więc preferuję kredkę i ołówek. Ale jeśli
program ma komuś pomóc (w końcu do tego też trzeba mieć talent) to czemu nie.



Też cenię sobię kredkę i ołówek ale z tego co słyszałem profesjonlne kredki trochę kosztują a ze zwykłymi nie da się wszystkiego uzyskać..dlatego ja pomyślałem o połaczeniu.. czyli robić szkic na kartce (tu akurat zarys był ołówkiem reszta długopisem) saknować i dalej na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 15:59, Symbiott napisał:

nic tylko brać ołówek do ręki:)
potem myśle zacząć się bawić w kolorowanie w Photoshopie..dziś pomalowałem na szybkiego ten
szkic i nawet źle nie wyszedł:) przynajmniej tak mi się wydaję co sądzicie?
Tylko zaznaczam, że to było na szybko i trochę ''na odwal'' co widać po tym, że np.: górna
''smycz'' nie jest pokolorwana;)


Ogolnie spoko- biorac poprawke na to, ze kolorowane na szybko. Ale ta twarz z profilu, nasuwa mi skojarzenie z Beavisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i ciekawe! Nie jestem pewny, ale coś z rękami - trochę wyglądają jakby były nie na miejscu - można by było to poprawić jakoś fałdami na materiale... Poza tym chyba za małe ma stopy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 13:44, Symbiott napisał:

Mała przerwa na malowanie pomiędzy robienie maturek
Zbytnio twarzy nie potrafię rysować niestety:l
co o tym myślicie?


Powiem tyle - niezbyt udana kopia dzieła Borisa Vallejo... Zwaliłeś twarz i trochę piersi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 13:50, Graszczur napisał:

Fanki, zdejmujcie staniki, albowiem nadchodzi kolejny epizod przygód waszego idola, Człowieka
Gumy!
;P
Dla forum ocenzurowałem pomniejsze przekleństwa - na gramsajcie będzie wersja bez cenzury :)


Ciekawe, ale z lepszą oprawą graficzną było by o niebo lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 16:50, Symbiott napisał:

Też cenię sobię kredkę i ołówek ale z tego co słyszałem profesjonlne kredki trochę kosztują
a ze zwykłymi nie da się wszystkiego uzyskać..dlatego ja pomyślałem o połaczeniu.. czyli robić
szkic na kartce (tu akurat zarys był ołówkiem reszta długopisem) saknować i dalej na komputerze.


Oj, cena tych kredek jest naprawdę wysoka. Ale jeżeli dają takie efekty jakie widziałem na stronie James''a Ryman''a to ja bym z chęcią dał każde pieniądze... gdybym miał tyle (zestaw 32 kredek akwarelowych to wydatek ok. 160 zł!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 07:17, Sophikar napisał:

Powiem tyle - niezbyt udana kopia dzieła Borisa Vallejo... Zwaliłeś twarz i trochę piersi...



No bo to było tak naszybkiego na podstawie tego malowane:) Wiem właśnie ale jak poprawiłem długopisem to już było za późno na poprawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 09:00, Fanagarth napisał:

Oj, cena tych kredek jest naprawdę wysoka. Ale jeżeli dają takie efekty jakie widziałem na
stronie James''a Ryman''a to ja bym z chęcią dał każde pieniądze... gdybym miał tyle (zestaw
32 kredek akwarelowych to wydatek ok. 160 zł!!!).



Bez komentarza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować