Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

/.../

Nie ma sprawy.
Niestety nawet pełnopłatne programy antywirusowe mogą "ominąć'' tego typu świństwa. Wystarczy, że otworzysz np. maila (których masa pojawia się w skrzynkach pocztowych) typu "Drogi Przyjacielu...". I pozamiatane. Dla pewności zeskanuj jeszcze komputer Avastem podczas rozruchu. Sprawdzi on czy w sektorach rozruchowych dysku czy pamięci nie siedzi jeszcze jakiś shit.
I porada na przyszłość: raz- skanuj systematycznie (raz w miesiącu) komputer spybootem, dwa - nie ruszaj (od razu usuwaj) wiadomości, których się nie spodziewasz ani nie znasz nadawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 09:35, mrosi napisał:

/.../

Nie ma sprawy.
Niestety nawet pełnopłatne programy antywirusowe mogą "ominąć'' tego typu świństwa. Wystarczy,
że otworzysz np. maila (których masa pojawia się w skrzynkach pocztowych) typu "Drogi
Przyjacielu...". I pozamiatane. Dla pewności zeskanuj jeszcze komputer Avastem podczas
rozruchu. Sprawdzi on czy w sektorach rozruchowych dysku czy pamięci nie siedzi jeszcze
jakiś shit.
I porada na przyszłość: raz- skanuj systematycznie (raz w miesiącu) komputer spybootem,
dwa - nie ruszaj (od razu usuwaj) wiadomości, których się nie spodziewasz ani nie znasz
nadawcy.

No ja takich maili nigdy nie otwieram. Ok zeskanuję, i wymienię antyvira :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 08:43, seles napisał:

(BTW. avast jest do niczego, sciągnęłam niby "avast home edition" , która jest darmowa,
a wysyła mi komunikat, że licencja niedługo wygaśnie- wtf?, podobno on jest freeware
:s ale jeszcze działa)


Trochę offtop, ale:
a) Avast jest darmowy, ale wymaga bezpłatnej rejestracji, po której za darmo dostajemy klucz dzięki któremu będziemy mogli korzystać z programu. Wszystko jest jak wół napisane na stronie Avasta (zakładam że stamtąd ściągałeś), na portalach z instalkami też zwykle jest ta informacja.
b) Nie znam antywirusa (tym bardziej bezpłatnego), który choćby zbliżył sie do skuteczności Spybota, jeśli chodzi o usuwanie tego typu świństwa, więc bez skanowania komputera Spybotem co jakiś czas, raczej się nie obejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam avg free (bo avast potrafi być mocno problematyczny, potrafi np psuć pliki wykonywalne), pozatym jak już wyżej napisano antywirusy nie zajmują się takimi programikami, do nich trzeba spybota albo ad-aware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 10:11, sig. napisał:

polecam avg free (bo avast potrafi być mocno problematyczny, potrafi np psuć pliki wykonywalne),
pozatym jak już wyżej napisano antywirusy nie zajmują się takimi programikami, do nich
trzeba spybota albo ad-aware.

Jesli mogę trochę offtopu, Kaspersky Internet Security wykrywał niekiedy takie "ciasteczka" . Nie wiem tylko czy wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 10:25, seles napisał:

Jesli mogę trochę offtopu, Kaspersky Internet Security wykrywał niekiedy takie "ciasteczka"
. Nie wiem tylko czy wszystkie...


Kontynuując offtop... ;-P
Wg KomputerBild skuteczniejszy od Avasta jest Avira (sam używam). Co zaś do Kaspersky IS - to obecnie najskuteczniejszy (no może poza Symantec-em) antywirus na rynku. A już na pewno jest najmniej obciążającym system antywirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 10:25, seles napisał:

. Nie wiem tylko czy wszystkie...

Cookies można zablokować w samej przeglądarce, ale potrafi to uniemożliwić przeglądanie niektórych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 10:50, mrosi napisał:

> Jesli mogę trochę offtopu, Kaspersky Internet Security wykrywał niekiedy takie "ciasteczka"

> . Nie wiem tylko czy wszystkie...

Kontynuując offtop... ;-P
Wg KomputerBild skuteczniejszy od Avasta jest Avira (sam używam). Co zaś do Kaspersky
IS - to obecnie najskuteczniejszy (no może poza Symantec-em) antywirus na rynku. A już
na pewno jest najmniej obciążającym system antywirusem.

wiesz co, dziś rano jak włączyłam kompa znowu firefox sam się uruchomił (przywracanie sesji) a potem znowu ta arabska strona. Najdziwniejsze, że nie miałam wtedy podłączonego netu, a mimo to ona próbuje sie uruchomić, jakby to w firefoxie jakiś shit się zainstalował i kazał mu samemu stratować i otwierać jedną daną stronę. Czy to możliwe, zeby jakiś shit się podszył pod automatyczną aktualizację i firefox tego nie rozpoznał i to zainstalował?

Już nie wiem co z tym zrobić:( Chętnie bym przeinstalowała firefoxa, ale wtedy i tak ściagnie te "aktualizacje" czy inny shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 09:14, seles napisał:

wiesz co, dziś rano jak włączyłam kompa znowu firefox sam się uruchomił (przywracanie
sesji) a potem znowu ta arabska strona. Najdziwniejsze, że nie miałam wtedy podłączonego
netu, a mimo to ona próbuje sie uruchomić, jakby to w firefoxie jakiś shit się zainstalował
i kazał mu samemu stratować i otwierać jedną daną stronę. Czy to możliwe, zeby jakiś
shit się podszył pod automatyczną aktualizację i firefox tego nie rozpoznał i to zainstalował?


Możliwe, że FF coś podinstalował. Sprawdź listę dodatków w FF i wrzuć screena.

Dnia 22.11.2008 o 09:14, seles napisał:

Już nie wiem co z tym zrobić:( Chętnie bym przeinstalowała firefoxa, ale wtedy i tak
ściagnie te "aktualizacje" czy inny shit.


Samo przeinstalowanie nic nie da. Musiałabyś fizycznie pousuwać pozostałości (foldery) pozostałe z FF.
Najpierw popatrzmy na listę dodatków.
Rozumiem, że Avastem przeskanowałaś kompa w trakcie uruchamiania systemu, tak jak napisałem wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam "gruntowny skan" avastem. I nic nie znalazł. Słownie: nic. Trochę to dziwne...
Oto dodatki:(mam adblock już od dawna)ale jak jest jakiś shit to się chyba nie wyswietli. Co może kazać firefoxowi otwierać stronę, której nigdy nie otwierałam, której nie ma prawa mieć w pamięci. Chyba, że by wyczyścić pamięć przeglądarki, ale skoro raz coś się samo tam dodało to może się powtórzyć.

Może jakiś trojan czy inny shit może to robić?

20081122110414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 16:40, rob006 napisał:

Po zamknięci FF sprawdź w procesach, czy nie jest jeszcze uruchomiony - może on się po
prostu nie wyłącza.

to raczej nie możliwe, bo chodzi tylko i wyłącznie o sytuację tuż po uruchomieniu kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem wyżej avast jako antywirus nie zajmuje się takimi programikami, bo to spyware (w tym przypadku reklamiarz) a nie wirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z pobieraniem plików. Nie chodzi o proces ściągania, a o samą inicjację tego procesu. Otóż kiedy chcę ściągnąć cokolwiek, początkowo w przeglądarce wyświetla mi się [obrazek nr 1], a następnie [obrazek nr 2 - o ironio, korzystam z FF3...]. Wiem, że dotyczy to programu GetRight i firefoksowej wtyczki FlashGot. Problem w tym, że NIE INSTALOWAŁEM tego programu. FlashGota zaś owszem, miałem przez chwilę, ale nawet nie zdążyłem go skonfigurować, a już miałem z tym kłopoty. Ostatecznie wtyczkę zupełnie odinstalowałem, jednak problem pozostał. Jako ciekawostkę podam, że jeszcze przed usunięciem pluga sprawdziłem, co jest domyślnym programem pobierania. Na liście GetRighta brak...
Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Najbardziej irytujące jest to, że FF od tamtego momentu nie przejmuje pobierania, a domniemany GR właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 20:05, sig. napisał:

jak już pisałem wyżej avast jako antywirus nie zajmuje się takimi programikami, bo to
spyware (w tym przypadku reklamiarz) a nie wirusy

no to co się tego pozbędzie? spybot search and destroy nie wykrywa juz nic, a problem trwa... moze to było w jakims programie, który instalowałam. Ale teraz tego nie ustalę w którym.
@mrosi- a co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka nie zapamiętuje mi haseł i autologowania na serwisach typu youtube czy forum gram.pl. Jakieś rady które pomogą rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:40, marcinshinoda napisał:

Wyszukiwarka nie zapamiętuje mi haseł i autologowania na serwisach typu youtube czy forum
gram.pl. Jakieś rady które pomogą rozwiązać ten problem?

narzędzia >> opcje >> prywatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:44, seles napisał:

> Wyszukiwarka nie zapamiętuje mi haseł i autologowania na serwisach typu youtube
czy forum
> gram.pl. Jakieś rady które pomogą rozwiązać ten problem?
narzędzia >> opcje >> prywatność


a dokładniej:P? Mam zaznaczone pamiętam dane i pobrane pliki. Zachowuj historie przez 30 dni. Akceptuj cookie i poproś o potwierdzenie danych przed czyszczeniem. Co mam jeszcze zaznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować