Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 19:19, S1G napisał:

Jaka wersja Firefoxa? Nie wiem jak tam z Windowsem, ale pod Linuksem bywały problemy
z obsługą flasha. Niemniej jednak aktualny 3.5.3 ich nie przejawia.

O ile reinstall miałem na starszej wersji FF, to tyle alarm wyskoczył mi na 3.5.3.
Niektóe strony przejawiają długie wczytywanie(ale nie wiem czy to przez przeciążenia internetu, czy przeglądarkę)
Tak poza tym.. To jak często poprawiają produkt? Istnieje jakiś dzień/termin z góry ustalony, czy tak ot sobie mogą "zażądać" update''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 20:08, Niewiernus napisał:

czy tak ot sobie mogą "zażądać" update''u?

To nie Microsoft, aktualizacje wychodzą jak są gotowe bez czekania na określony dzień. chociaż zwykle wiadomo wcześniej kiedy się ukażą o ile testy nie wykażą większych uchybień (ze względu na te ostatnie data jest "przestawna" w obie strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: czasami jak mam kilka otwartych zakładek, któraś z nich się "wykrusza" i otwiera w nowym oknie. Da się coś zrobić żeby zostawały na swoich miejscach? Bo to jest szczególnie denerwujące, jak długi czas ładuje mi się np. filmik na YT, a tu nagle się wyłącza i włącza ładując się od początku. Tylko ja tak mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problemy z dodatkiem adblok plus?
Ostatnio zauważyłem że nie działa. Postanowiłem odinstalować i zainstalować jeszcze raz. No i zaczęły się schody bo Firefox mi nie pozawala. Wyświetla błąd :

var itemLocation = e.location.getItemLocation(e.id).QueryInterface(Ci.nsILocalFile);

A bez tego dodatku to koszmar. Tyle tego szajsu blokował że teraz nie wyobrażam sobie żebym mógł go nie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może odinstaluj jeszcze raz ff i zainstaluj ponowienie.
Ja ostatnio po instalacji win 7 zainstalowałem ff i chciałem zainstalować adblock plus, zainstalować zainstalowałem ale nic nie blokował, wcześniej po instalacji tego dodatku wyskakiwało pole wyboru z jakich filtrów chcesz korzystać a teraz tego nie miałem, a chodzenie po sieci bez programów blokujących reklamy to istny KOSZMAR, zainstalowałem sobie Ad Munchera, miałem klucz z jakiejś gazety i śmiga świetnie, nie wyskakują już żadne reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg supportu Mozilli - http://kb.mozillazine.org/Unable_to_install_themes_or_extensions_-_Firefox#Corrupt_extension_files (en) - najprawdopodobniej powinieneś, przy zupełnie zamkniętej przeglądarce, usunąć (albo zmienić nazwy) plików:
extensions.ini
extensions.cache
extensions.rdf

z folderu profilu Firefoksa ( http://www.mozillapl.org/wiki/Profile#Firefox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 11:57, Inker napisał:

Wg supportu Mozilli - http://kb.mozillazine.org/Unable_to_install_themes_or_extensions_-_Firefox#Corrupt_extension_files
(en) - najprawdopodobniej powinieneś, przy zupełnie zamkniętej przeglądarce, usunąć (albo
zmienić nazwy) plików:
extensions.ini
extensions.cache
extensions.rdf

z folderu profilu Firefoksa ( http://www.mozillapl.org/wiki/Profile#Firefox).


Dzięki. Zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde właśnie zobaczyłem, że moja wersja ff ma już z pół roku. Zainstalowałem aktualną ale coś z nią nie tak:/ Otóż za każdym razem jak wyłażę z gram.pl i wchodzę ponownie to jestem wylogowany. Co gorsza klikam loguj i nic się nie dzieje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to na forum są wprowadzane po kryjomu, "na żywca", jakieś zmiany - ja na Operze się nie mogę zalogować (wchodzę na gram.pl - jestem zalogowany, wchodzę na forum - nie jestem i tak w koło Macieju), FF bredzi mi coś o "Nieprawidłowym stanie przekierowania", dopiero na SeaMonkey udało mi się poprawnie zalogować :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. To wylogowywuje, przy otwieraniu odnośników w nowej zakładce środkowym klawiszem gryzonia to samo, to w ogóle się odnośniki nie otwierają. Trzeba przeboleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie ciekawy dodatek do Firefoksa:

http://www.getpersonas.com/

Po pierwsze, dodaje obsluge Aero w nowszych Windowsach. po drugie - pozwala stosunkowo szybko ''ubrac'' naszego liska w nowe ubranko :). Jak dla mnie bardzo fajna rzecz. Co jeszcze fajniejsze, wystarczy jedynie najechac na dany skin na liscie do wyboru by, bez koniecznosci jego uruchamiania, zobaczyc jak sie prezentuje na naszym komputerze. Dopiero klickniecie na dana pozycje sprawia, ze sorka ustawiana jest ''na stale'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo osób pada ofiarą tego czegoś, może zróbmy listę używanych addonów ?
Ja posiadam osobiście:
-AB+
-Download Helper
I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 01:42, Cirno napisał:

I to tyle.

Rozszerzenia
* Adblock Plus 1.1.1
* Add Bookmark Here ² 3.5.20090920
* Embedded Objects 2.0
* Image Zoom 0.3.1
* ImTranslator 3.2.9
* mediaplayerconnectivity 0.9.2
* MR Tech Toolkit 6.0.3.4
* NoScript 1.9.9.14
* Open Image In New Tab 1.1
* Polski slownik poprawnej pisowni 1.0.20090810
* pwgen 0.2
* QuickNote 0.6.0.4
* United States English Dictionary 4.0.0


wtyczki:
* Default Plugin
* DivXÂŽ Web Player
* Java(TM) Plug-in 1.6.0_15
* QuickTime Plug-in 7.2.0
* Shockwave Flash
* VLC Multimedia Plugin (compatible Totem 2.26.1)
* Windows Media Player Plug-in 10 (compatible; Totem)

Przedstawionego problemu nie stwierdziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to stwierdziłem i wkurza mnie to równie mocno, kiedy nagle strona otwiera mi się w nowym oknie. Moje addony:
- Adblock Plus + Element Hiding Helper + Filter Uploader
- Download Helper
- Tab Scope
- Flashblock
- Flagfox
- Fast Dial
- Extended Statusbar
- Fission
- Image Zoom
- Simple Dyyno Launcher
Do tego jeszcze NoScript i Screengrab, ale wyłączone. Ponadto Adblock zaczął mi świrować po ostatniej aktualizacji, przestał blokować niektóre elementy i działa "jak chce", Flashblock odwala robotę za niego. Czas na reinstalację.

Wtyczki:
- 2007 M$ Office System + M$ Office Live
- Adobe Acrobat
- Dyyno Player Plugin
- Java (TM) Platform SE 6 U13
- WMP FF Plugin
- Default
- QuickTime Plug-in
- Panda ActiveScan 2.0
- Shockwave Flash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 11:18, Siriondel napisał:

- Download Helper

Mogę jakiś link do tego? na addonach mozilli nie widzę, a wy macie to rozszerzenie i macie problem. Ja go nie mam i problemu też nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 13:28, S1G napisał:

> - Download Helper
Mogę jakiś link do tego? na addonach mozilli nie widzę, a wy macie to rozszerzenie i
macie problem. Ja go nie mam i problemu też nie mam


https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006
Dodam tylko że ja dodatek mam (choć praktycznie nie korzystam), a problemu żadnego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować