Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2006 o 21:44, L33T napisał:

Hmm Rc 3 jest spoko tylko 2 pluginy mi nie działają (Faster Fox i Silver skin) ale generalnie
jest gites :D

fasterfox i tak chyba niewiele daje, przynajmniej ja różnicy nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2006 o 22:11, sig. napisał:

fasterfox i tak chyba niewiele daje, przynajmniej ja różnicy nie zauważyłem


Daje i to sporo ;) Zależy od prędkości łącza, u mnie na wolnym necie widać różnice wyraźnie. Właśnie na FF2.0 nie chce mi zainstalowac tej wtyczki twierdzac ze nie kompatybilna, ma ktos moze pomysla jak to ominac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 22:16, Qcza napisał:

Daje i to sporo ;) Zależy od prędkości łącza, u mnie na wolnym necie widać różnice wyraźnie.
Właśnie na FF2.0 nie chce mi zainstalowac tej wtyczki twierdzac ze nie kompatybilna, ma ktos
moze pomysla jak to ominac?


Obawiam się, że nie ominiesz. Większość wtyczek i rozszerzeń jest przeznaczona do ff tylko do wersji 1.5. Ja sam osobiście wczoraj zaktualizowałem ff do wersji RC3 i miałem np. kłopoty z themes i wtyczką Forecastfox (pokazuje pogodę na dziś, jutro i pojutrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się może orientuje lub domyśla, kiedy FF 2 będzie miał wersję finalną? Czytałem, że jeżeli nie znajdzie się wiele błędów w wersji RC3, to być może to będzie ostatnia wersja. Więc ile mogą zająć takie testy? Jescze tydzień? Dwa? Miesiąc? Już nie mogę się doczekać!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 02:09, s2nto napisał:

> Mój się nie aktualizował do żadnej wersji testowej. Sprawdzałem nawet przed chwilą.

I się nie zakutalizuje - musisz ściągnąć z oficjalnej (polskiej) strony. Nowości jest naprawdę
sporo między innymi:
- słownik
- wracanie do zamknietych przed momentem okien
- zapisywanie sesji
- odświeżenie grafik


Ale to wszystko z urzędu jest wbudowane w ff od wersji 2.0RC1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FF2 jest też o wiele poprawione bezpieczeństwo! Zawsze na koniec dnia sprawdzam komputer programem Ad-Aware SE. Zauważyłem, że tego całego dziadostwa z netu jest teraz o wiele mniej! Brawo Mozilla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 02:09, s2nto napisał:

- słownik
- wracanie do zamknietych przed momentem okien
- zapisywanie sesji
- odświeżenie grafik


Mam to wszystko oprócz słownika (bo mi nie potrzebny :p) w Firefoxie 1.5.0.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobreprogramy.pl znajduje się wersja FF2.0 bez żadnych oznaczeń RC itp. Mam nadzieję, że to już wersja końcowa.
Musiałem sobie napisać tego posta aby sprawdzić jak to wszystko będzie się prezentować.
Narazie ok.
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Przypatrzcie się uważnie na dwójkę. Nowy Firefox jest dowodem na to, że coraz usilniej kopiują Operę. Może dziwne, ale używam obydwu tych przeglądarek. Na forum zawsze wchodzę za pomocą Liska. Jeśli działam na większej ilości zakładek (Komputronik, Allegro...), to tylko Opera, jeśli chodzi o funkcjonalność i szybkość jest jak na razie bezkonkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 23:38, waldiben napisał:

Dobra, dobra. Przypatrzcie się uważnie na dwójkę. Nowy Firefox jest dowodem na to, że coraz
usilniej kopiują Operę. Może dziwne, ale używam obydwu tych przeglądarek. Na forum zawsze wchodzę
za pomocą Liska. Jeśli działam na większej ilości zakładek (Komputronik, Allegro...), to tylko
Opera, jeśli chodzi o funkcjonalność i szybkość jest jak na razie bezkonkurencyjna.

Zgadzam się z przedmówcą. Ja także korzystam z tych dwóch przeglądarek i muszę przyznać, że Opera bije na głowę FF w kwestii szybkości. Proponuję wszystkim niedowiarkom mały test: przez 5 min pochodzić po tych samych stronach Operą i FF, różnica będzie łatwo zauważalna. A jeszcze lepiej spróbować cofnąć do poprzedniej strony - Opera robi to natychmiast, FF wczytuje ją od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 08:41, tosz napisał:

dzisiaj ma być premiera finalnej wersji Firefoxa 2 - jak juz będzie to niech ktoś da znać ze
juz jest

znalazłem takie coś:Mozilla Firefox 1.5 beta 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 13:26, ArturBis napisał:

> dzisiaj ma być premiera finalnej wersji Firefoxa 2 - jak juz będzie to niech ktoś da znać
ze
> juz jest
znalazłem takie coś:Mozilla Firefox 1.5 beta 2

nic z tego to ma być Firefox 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować