Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

wczoraj zainstalowałem Firefoxa 3 i mam pytanie - dlaczego nie zapisują się na stałe adresy stron w pasku adresowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Firefoxie3 są dwie genialne sprawy - tryb pełnoekranowy oraz add-on, który jednym kliknięciem przywraca ostatnio zamkniętą zakładkę. Nie przypadł mi do gustu natomiast nowy wygląd okienka pobierania plików oraz przebajerzony pasek adresu... Na szczęście z tego drugiego korzystam rzadko, bo wszystkie interesujące mnie strony mam w zakładkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wstrzymywanie i kontynuowanie pobieranie nie działa za dobrze :/ Zacząłem ściągać sobie ten kreator Spore''a, kliknąłem wstrzymaj, potem kontynuuj i jakiś błąd wyskoczył, że nie można źródła znaleźć czy coś, musiałem od nowa ściągać. A już sie cieszyłem, ż e wreszcie można wstrzymywać i potem kontynuować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 11:02, Ecko09 napisał:

Szkoda, że wstrzymywanie i kontynuowanie pobieranie nie działa za dobrze :/ Zacząłem
ściągać sobie ten kreator Spore''a, kliknąłem wstrzymaj, potem kontynuuj i jakiś błąd
wyskoczył, że nie można źródła znaleźć czy coś, musiałem od nowa ściągać. A już sie cieszyłem,
ż e wreszcie można wstrzymywać i potem kontynuować :/


To pewnie nie wina przeglądarki tylko serwera - niektóre nie dają takiej możliwości i po prostu się nie da kontynuować pobierania po wstrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy używam FF''a to po jakimś czasie coś się dzieje z komputerem - tak jak by na klawiaturze nacisną lewy kursor "<-" i przytrzymał, objawia się to, że kursor na ekranie edycji tekstu cały czas przyklejone jest do lewego akapitu i nic nie mogę pisać, jak zaznaczę ikone jakąkolwiek to jest podobnie.
Mieliście coś takiego ? Jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRAMIRC pod firefoksem 3 jednak działa, po prostu trzeba baaaaaaaardzoooooooo dłuuuuuuugoooooooooo czeeeeeeeekać (u mnie dopiero po 7 minutach się pokazał)
ps jak by was rozłączyło ze względu na długi czas logowania to starczy przeładować stronę (tym razem załaduje się od razu, więc problemu nie będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy fatalne, bardzo powolne działanie przeglądarki (głównie przewijanie strony) na witrynach z przeźroczystymi grafikami to reguła czy też jestem swoistym rodzynkiem? Mowa oczywiście o Firefoksie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej reguła.
przede wszystkim dzieje się tak na GS''ach, co już większość chyba zauważyła.
imho pojawi się nie długo jakaś łatka poprawiająca ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 17:52, pizmak666 napisał:

raczej reguła.
przede wszystkim dzieje się tak na GS''ach, co już większość chyba zauważyła.
imho pojawi się nie długo jakaś łatka poprawiająca ten błąd.

hm raczej nie zauważyłem..... mogę dostać link do takowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

choćby mój.
mówi się, że każdy GS, jak i każda strona posiadająca przezroczystości się wiesza.
ja zauważyłem to tylko na GS''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 22:47, pizmak666 napisał:

choćby mój.
mówi się, że każdy GS, jak i każda strona posiadająca przezroczystości się wiesza.
ja zauważyłem to tylko na GS''ach.

hm to chyba faktycznie wina tła (a więc przezroczystość), dopóki się nie załadowało chodził dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieć na dysku jednocześnie dwa Firefoxy (1 i 2)? Po prostu chcę wypróbować trójkę, jednocześnie nie tracąc ustawień i wtyczek z dwójki. A, i jeszcze prosiłbym o podanie najlepszej wtyczki do zrobienia backupu firefoxa (ustawienia itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 11:05, Graszczur napisał:

Czy można mieć na dysku jednocześnie dwa Firefoxy (1 i 2)? Po prostu chcę wypróbować
trójkę, jednocześnie nie tracąc ustawień i wtyczek z dwójki. A, i jeszcze prosiłbym o
podanie najlepszej wtyczki do zrobienia backupu firefoxa (ustawienia itp.)

Skoro chcesz testować wersję 3, to pewnie przyda ci się portable firefox czyli wersja której nie trzeba instalować (bo wszystko z ustawieniami i zakładkami włącznie jest w jednym katalogu) http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable#legacy. A bez firefoxa 3, instalacji obecnie posiadana wersja nadal będzie działać jak dawniej. Do archiwizacji zakładek/ustawień używam bookmark backup, niestety chwilowo nie działa z wersją 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 11:26, sig. napisał:

Do archiwizacji zakładek/ustawień używam bookmark backup, niestety chwilowo nie działa z wersją 3.

Akurat na zakładkach średnio mi zależy; chodzi mi o wtyczkę robiącą backup wtyczek i ustawień. Bo jestem jednym z tych ludzi, którzy lubią wszystko dopasować do swoich upodobań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się dziś bawić addonem PicLens. zainstalowałem go jeszcze pod ff2, ale pod ff3 też jest wersja.
link: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/5579
szkoda jedynie tego, że współpracuje on z niewielką ilością serwisów.
no i kiepska jest jakość, wyświetlanych przez ten addon, grafik... :/
mimo wszystko, polecam zainteresować się tym addonem (:
screeny:

20080622000050

20080622000134

20080622000154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:52, Igor FCBayern napisał:

W Firefoxie3 są dwie genialne sprawy - tryb pełnoekranowy oraz add-on, który jednym kliknięciem
przywraca ostatnio zamkniętą zakładkę.


nie potrzebujesz add-ona :) wystarczy ze wejdziesz w historia -> ostatnio zamkniete karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:02, pizmak666 napisał:

no i kiepska jest jakość, wyświetlanych przez ten addon, grafik... :/

Ten pasek co zaznaczylem na screenie udowadnia, ze NIE wczytalo sie do konca zdjecie. Jak widac po niebieskim pasku postepu SPORO jeszcze zostalo do sciagniecia ... Poczekaj chwile. Zdjecie powinno sie wczytac, a jakosc bedzie taka jak na stronie skad pochodzi


>>> Igor FCBayern

Dnia 22.06.2008 o 00:02, pizmak666 napisał:

oraz add-on, który jednym kliknięciem przywraca ostatnio zamkniętą zakładkę.

Spoko... W FF 2 tez byla taka opcja i nie potrzeba bylo zadnego add-onu... NIC nowego wiec...

20080622000736

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:07, Piotrek K. napisał:

Ten pasek co zaznaczylem na screenie udowadnia...


a to Ci dopiero... taki malutki ten pasek, że nie zauważyłem :P
thx, za zwrócenie uwagi.
teraz PicLens jest imho jeszcze lepszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować