Zaloguj się, aby obserwować  
saszavkrk

FIFA 2008 - temat ogólny (jaka będzie i co chielibyście aby w niej zmieniono?) [M]

705 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2007 o 18:39, Łeber napisał:

I ja nie jestem przekonany do PES''a i szukam w nim każdej byle jakiej wady :D


Też tak kiedyś robiłem. Potem zmusiłem się do zagrania paru meczy i gram do dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest zwyczajnie kiepawa. W wersji na pc. Bo na konsolach next gen to PES 2008 może nie mieć czego szukać, tak dobra jest ponoć tam nowa Fifa. A u nas to można to opisać kilkoma słowami: ""Fifa 2005 + 06 + 07". Macie cały obraz tej gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:33, Łeber napisał:

Zawsze i wszędzie Fifa ze mną będzie. Takie moje motto. Nie zamierzam się przenosić na PES
choćby mi dawali za to pieniądze.


Jak gdybym miał przyjemność zagrać w najnowszą cześć PES''a to nie pogardziłbym. Ale i tak w mojej ogólnej ocenie wygrywa FIFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:39, Łeber napisał:

W sumie ja także się wychowałem na FIFie i nie chcę jej zamieniać na nic innego. PES mi zupełnie
nie podchodzi, grałem w niego oczywiście. Rządzą mną jeszcze czasy dzieciństwa, jak się uczyłem
grać w FIFę na PS one jeszcze :)

Eh to było coś.

I ja nie jestem przekonany do PES''a i szukam w nim każdej byle jakiej wady :D

Ja tak samo...ale ja sie na PESa przerzuciłem, bo jak miałem 9-10 lat to grałem także w PESa - ach ten salon gier... Dorośnij chłopie(taki jakby żart xP) I przerzuć się na PESa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru, no może kiedyś ale w obecnej chwili gram w moją z najbardziej ulubionych gier. :P
PES dla mnie nie jest fajny, mnie się nie podoba. Szczególnie mnie razi, że nie ma full licencji oraz ma słaby tryb kariery.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Na co mi Liga rumuńska ? ruska ? itp. jak i tak nie będę nimi grał ? Z polskiej ligi to by mi 2 zespoły wystarczyły (np. Wisła i Legia - w 2008 będzie tylko Wisła ale zawsze coś)
2. W FIFIE to nie jest tryb kariery tylko powiedziałbym tryb managerski, po co EA wydaje FIFA Manager(czy jakoś tak?)
3. Licencje i tryb ,,kariery" nic nie zmienia w gameplayu, w którym PES bije FIFA że FIFA nie ma siły się bronić xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem pierwszy mecz w pełnej wersji FIFY 08 (ang). Wrażenia?
Nadal jest troszkę błędów, komputer oszukuje, serwując 40-metrowe idealne podania. Jeśli danemu zawodnikowi nie uda się jakiś trik i przeciwnik zabierze mu piłkę, ten nierealistycznie przez chwilkę się nie porusza. Co w tym nierealistycznego? Że tak się dzieje w 90%. Bardzo skuteczne sposoby na bramkę w 07 zostały przesadnie "ograniczone", zwłaszcza denerwuje mnie podanie na wolne pole.
Za to jest tez trochę plusów, gra jest trudniejsza. Mimo wszystko AI graczy zostało poprawione. Kiedy strzelając bramkę na 1-0 na obcym stadionie w 88. minucie, jakież było moje zdziwienie, kiedy zaraz po rozpoczęciu Torres sam (!) rzucił się do ataku, próbując rozpaczliwie pokonać moją obronę. A kiedy odebrałem mu piłkę, kibice zaczęli niemiłosiernie krzyczeć, buczeć i co tam jeszcze. Ciarki po mnie przeszły. Strasznie to fajne i jestem pewien, że w aspekcie atmosfery na boisku 08 pokonuje PESa o kilka długości. To tak pokrótce, w końcu to był pierwszy mecz.
I choć sądzę, że Pro Evo 2008 będzie lepsze, to wiem, że najnowsza FIFA jest całkiem niezła. Tylko ta OKROPNA grafika, płakać się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka za dubla, ale jeszcze jedno...

Dnia 03.10.2007 o 17:36, crespo1 napisał:

ja gram w fife od wersji 98 i nawet beznadziejna wersja 2004, niezraziła mnie do tej, gdzies
mam co inni sadzą o tej grze. Kazdy kto gra w komputerowa piłke nożna niech sobie przypomni
wco grał przed wyściem PES, jak wychwalali ta gre, a teraz wyszedł PES i mówią ze cała seria
FIFA to syf.


No dobra, ten kto to powiedział może przegiął, ale gadanie, że seria jest ok, bo grali w nią wszyscy (ok. ''99 roku) jest bez sensu - przecież nie miała konkurencji.

Dnia 03.10.2007 o 17:36, crespo1 napisał:

W fifei wystarczy jedno prostopadłe podanie i masz sam na sam. A co do gry, sam niewiem ile
jest tricków w pes i fifie bo nieposiadam pada, wiec niekomentuje, ale w serii fifa nietylko
my potrafimy szpanowac trickami, komp też świruje z trickami.I niewiem czy w PES jest cos takiego
ze jak słaby zawodnik próbuje wykonac jakiegos tricka, to sie przewraca, w FIFIE tak jest:)


Oj, widać że malutko grałeś w PESa... o ile. Triki to mało w porównaniu z resztą. A przede wszystkim TAKTYKA, której próżno szukać w FIFIE. I mógłbym tak dłuugo gadać.

Dnia 03.10.2007 o 17:36, crespo1 napisał:

Kwestią gustu jest to co kto lubi:)


I to jest fakt. :-)

Dnia 03.10.2007 o 17:36, crespo1 napisał:

W fifie pasował by mi bardziej rozbudowany tryb tworzenia (zwłaszcza drużyn), lepsza grafa,
większy realizm i byłoby git :)


Grafika (w tym animacje, bo choć od FIFY 2005 znacząco je poprawili, to daleko im do PESA), AI, Realizm, Taktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem niedawno<wczoraj> fife 2008 i mam mały problem oto na moim sprzecie[ P4 3ghz 1,5gb ram geforce 7800GS] zacina sie nawet na najniższych ustawieniach dla porównania fifa 2007 śmigała aż miło...
Próbowałem chyba już wszystkiego a gra zacina tak ze aż sie odechciewa

Z góry thx za każdą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:53, SuRi napisał:

Witam!

Kupiłem niedawno<wczoraj> fife 2008 i mam mały problem oto na moim sprzecie[ P4 3ghz
1,5gb ram geforce 7800GS] zacina sie nawet na najniższych ustawieniach dla porównania fifa
2007 śmigała aż miło...
Próbowałem chyba już wszystkiego a gra zacina tak ze aż sie odechciewa

Z góry thx za każdą pomoc

Nie wiem o co chodzi ja mam 3,4GHz, 7600GS i 1024MB RAMu... I mi śmiga jak ''07. Nawet lepiej;)
Ale grasz offline, tzn. nie grasz w sieci??? Bo tam możesz mieć czasami lagi, tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:00, Ari Zmc napisał:

1. Na co mi Liga rumuńska ? ruska ? itp. jak i tak nie będę nimi grał ? Z polskiej ligi to
by mi 2 zespoły wystarczyły (np. Wisła i Legia - w 2008 będzie tylko Wisła ale zawsze coś)

2. W FIFIE to nie jest tryb kariery tylko powiedziałbym tryb managerski, po co EA wydaje FIFA
Manager(czy jakoś tak?)
3. Licencje i tryb ,,kariery" nic nie zmienia w gameplayu, w którym PES bije FIFA że FIFA nie
ma siły się bronić xP


tryb kariery jest ciekawsszy bo mozesz zmieniac kluby. A nie jak w PES ze zaczynasz Real i do smierci nim grasz, a jak ci sie znudzi to musisz wszystko od nowa. a w fifie to zmieniasz se klub po sezonie(oczywiscie jesli masz odpowiednie osiągnięcia, bo nikt nieweźnie trenera z jedna gwiazdką do barcelony), PES powtarza błedy fify do wersji 05 gdzie mogłes rozegrać 12 sezonow ale tylko w jednym klubie. A co w karierze w PES mozesz zrobić tylko dream team, byc na pierwszym miejscu w ranking i koniec. A potem wszystko od nowa, a fifie są jeszcz wyzwania:) przy fifie można dłuzej posiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:24, DJ Szlafrok napisał:

Zagrałem pierwszy mecz w pełnej wersji FIFY 08 (ang). Wrażenia?
Nadal jest troszkę błędów, komputer oszukuje, serwując 40-metrowe idealne podania. Jeśli danemu
zawodnikowi nie uda się jakiś trik i przeciwnik zabierze mu piłkę, ten nierealistycznie przez
chwilkę się nie porusza. Co w tym nierealistycznego? Że tak się dzieje w 90%. Bardzo skuteczne
sposoby na bramkę w 07 zostały przesadnie "ograniczone", zwłaszcza denerwuje mnie podanie na
wolne pole.
Za to jest tez trochę plusów, gra jest trudniejsza. Mimo wszystko AI graczy zostało poprawione.
Kiedy strzelając bramkę na 1-0 na obcym stadionie w 88. minucie, jakież było moje zdziwienie,
kiedy zaraz po rozpoczęciu Torres sam (!) rzucił się do ataku, próbując rozpaczliwie pokonać
moją obronę. A kiedy odebrałem mu piłkę, kibice zaczęli niemiłosiernie krzyczeć, buczeć i co
tam jeszcze. Ciarki po mnie przeszły. Strasznie to fajne i jestem pewien, że w aspekcie atmosfery
na boisku 08 pokonuje PESa o kilka długości. To tak pokrótce, w końcu to był pierwszy mecz.
I choć sądzę, że Pro Evo 2008 będzie lepsze, to wiem, że najnowsza FIFA jest całkiem niezła.
Tylko ta OKROPNA grafika, płakać się chce...


efekty dziwiekowe w FIFIE zawsze były rewelacjne.90 min kibice gwiźdzą zeby sędzia skączył mecz kibice albo jak jest faul na zawodniku,oficjalne przyspiewki stadionowe, ja strzelisz bramke na wyjeździe cisza na stadionie, słychac tylko ciche przyspiewki kibiców gosci, to robi wrażenie i jeszcze komentarz, nie to co w PES:/ Scieżki dzwiękowe w każdej grze EA są rewelacyjne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 22:40, Ari Zmc napisał:

Jeżeli jesteś piratem to lepsza jest fifa, jeżeli nie to PES (na co mi taka kariera, jeżeli
mogę pograć w sieci....) - o nic cię nie oskarżam


w fifie tez można grać po necie i wtedy też niebędziesz narzekał na schematycznośc grając z innym graczem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:00, Ari Zmc napisał:

1. Na co mi Liga rumuńska ? ruska ? itp. jak i tak nie będę nimi grał ?

A na co Rumunowi liga polska? Jak i tak nie będzie w nią grał?

Dnia 03.10.2007 o 20:00, Ari Zmc napisał:

3. Licencje i tryb ,,kariery" nic nie zmienia w gameplayu, w którym PES bije FIFA że FIFA nie
ma siły się bronić xP

Dokładnie :) Nie wiem jak na konsole, ale na PC PES rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować