Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Ok. Zamówiłem całą serię Dragon Age. Jutro lub po jutrze powinna dotrzeć paczka. W sumie przekonała mnie trochę ta oldschoolowość "jedynki" oraz demko "dwójki" ;p. Czytałem także recenzje i opinie fanów na innych forach i w sumie ta gra nie jest taka zła. Dostawała nawet noty wyższe od DA1. No i znalazłem gościa, który przeszedł DA2 26 razy ;P Zobaczymy jak to będzie. Kolega zachwalał całą serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:12, Gromo napisał:

No i znalazłem gościa, który przeszedł DA2 26 razy ;P


To chyba bardzo mu się nudziło :)
Ja DA:O przeszedłem 3 razy. DA2 1,5 raza bo mnie zanudziło.
Gra zła nie jest ale na pewno nie trzyma poziomu Origins.
Choć to też kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:12, Gromo napisał:

Ok. Zamówiłem całą serię Dragon Age. Jutro lub po jutrze powinna dotrzeć paczka. W sumie
przekonała mnie trochę ta oldschoolowość "jedynki" oraz demko "dwójki" ;p. Czytałem także
recenzje i opinie fanów na innych forach i w sumie ta gra nie jest taka zła. Dostawała
nawet noty wyższe od DA1. No i znalazłem gościa, który przeszedł DA2 26 razy ;P Zobaczymy
jak to będzie. Kolega zachwalał całą serię.


bo cała seria jest godna pochwalenia zwłaszcza że jest taka posucha w tym rodzaju gier że aż szkoda patrzeć.

co do ilości przechodzenia ja DA2 przeszedłem 5,5 raza (każdy rodzaj postaci + 2 różne płcie :) ) Ale już t powyżej 2 raza to praktycznie na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:12, Gromo napisał:

No i znalazłem gościa, który przeszedł DA2 26 razy ;P


To musiał być jakiś masochista na dodatek ze sporą ilością wolnego czasu, jedynkę skończoną tyle razy jestem w stanie zrozumieć, ale i to ciężko sobie wyobrazić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak jak mówiłem, paczka doszła następnego dnia. Przez ten czas, który upłynął ukończyłem DA1 i Przebudzenie. Aktualnie jestem w trakcie DA2. Jak na razie grałem tylko i wyłącznie wojownikiem od broni dwuręcznych. O DA1 można powiedzieć jedno: jest to najlepszy RPG w jaki grałem od kilku lat. Pod względem fabuły, mechaniki, jakości rozmów, historii towarzyszy jest nie do pokonania. Jedynie pod względem klimatu przegrywa z Falloutem bądź Wiedźminem 2. Po ukończeniu DA2 na 100% zagram drugi raz i podejrzewam, że na nim się nie skończy. Dodatek Przebudzenie jest dobrą gra,

Spoiler

bardzo fajny był motyw Architekta oraz Twierdzy Czuwania.

Ale to w sumie jedyne co można o nim powiedzieć, co co w podstawce mnie zachwyciło, tu jedynie odrobinę obniża poziom. Po prostu dodatek był odrobinę za krótki i nie miał tak dobrze rozbudowanych lokacji/lochów/podziemi jak podstawka. No i poziomy trochę za szybko się zdobywa, sprawia to wrażenie, że celem dodatku była zabawa nowymi umiejętnościami postaci niż dokończenie fabuły. Dwójka na razie mi się podoba. Fabularnie dość ciekawa, nie zachwyca może jak DA1 ale trzyma poziom. Walka jest o wiele ciekawiej zrobiona, choć balans klas pozostawia wiele do życzenia. W DA1 więcej niż 1 mag był niezłym osłabieniem wytrzymałości drużyny, w DA2 jest zaś zmaksymalizowaniem możliwości bojowych drużyny. No i ilość zaklęć nie powala. W DA2 strasznie rzuca się w oczy uproszczenie dzisiejszych gier. DA1 spokojnie mogłem nazwać spadkobiercą Baldur''s Gate''a zaś DA2 to jedynie namiastka tego. W ogóle Bioware ostatnio ma dziwną tendencję do gier. już 3 serie wydała w stylu: pierwsza część super. klasyczne RPG itd. druga część to RPG z dużym dodatkiem akcji. To samo mówili o Mass Effect 1 i 2 i tak też jest z Dragon Age. Mam tylko nadzieję, że w trójce twórcy wrócą do korzeni i wydadzą równie hardkorową, rozbudowaną grę jak jedynka. Jedynkę przeszedłem w zaledwie 33-34 godzin, w sumie nie wiem dlaczego tak szybko skończyłem, możliwe chyba szybko chciałem zagrać w dodatek i w dwójkę, nadrobię następnym, razem.. Dodatek zajął mi ok. 20 głownie dlatego, że na kilka godzin zostawiłem grę na "escape" i licznik chyba leciał dalej. Generalnie serię oceniam bardzo dobrze, moim zdaniem jest to najlepsze RPG w klasycznym stylu ostatnich co najmniej 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 21:59, Gromo napisał:

Aktualnie jestem w trakcie DA2. Jak na razie grałem tylko i wyłącznie wojownikiem od broni dwuręcznych.

IMO dobry wybór bo broń dwuręczna prezentuje się chyba najefektowniej ;)

Dnia 23.02.2012 o 21:59, Gromo napisał:

Dodatek Przebudzenie jest dobrą gra,

Spoiler

bardzo fajny był motyw Architekta oraz Twierdzy Czuwania.

Ale to w sumie jedyne co można o nim powiedzieć, co co w podstawce mnie zachwyciło, tu jedynie odrobinę obniża poziom. Po prostu dodatek był odrobinę za krótki i nie miał tak dobrze rozbudowanych lokacji/lochów/podziemi jak podstawka.

Cóż, bo był to dodatek ;)

Dnia 23.02.2012 o 21:59, Gromo napisał:

No i poziomy trochę za szybko się zdobywa, sprawia to wrażenie, że celem dodatku była zabawa nowymi umiejętnościami postaci niż dokończenie fabuły.

Fabuła podstawki została niemal całkowicie zakończona w podstawce więc dodatek nie za bardzo miał co w niej zamykać (zwłaszcza że dalsze losy Morrigan są zawarte w jednym z DLC) i trzeba się zadowolić nową historią (która zresztą wciągnęła mnie bardziej niż ta z DA2) ;)

Dnia 23.02.2012 o 21:59, Gromo napisał:

W DA2 strasznie rzuca się w oczy uproszczenie dzisiejszych gier. DA1 spokojnie mogłem nazwać spadkobiercą Baldur''s Gate''a zaś DA2 to jedynie namiastka tego. W ogóle Bioware ostatnio ma dziwną tendencję do gier. już 3 serie wydała w stylu: pierwsza część super. klasyczne RPG itd. druga część to RPG z dużym dodatkiem akcji. To samo mówili o Mass Effect 1 i 2 i tak też jest z Dragon Age.

Tak naprawdę to trudno jest nazwać ME erpegiem, elementy rpg są tam bowiem przemieszane z (mocno uproszczonym) shooterem i czymś co można określić jako interaktywny film. Co więcej część druga jest nieco lepsza od pierwszej bo zrezygnowano w niej z tego co najbardziej bolało w jedynce czyli z wielokrotnego używania tych samych lokacji (za wyjątkiem lokacji z głównej fabuły na dziesiątkach odwiedzanych planet były 3 typy budynków różniące się co najwyżej "umeblowaniem"), do tego całkowicie poronionego pomysłu powrócono w DA2 gdzie ktoś wpadł na pomysł że jeśli do tego samego modelu lochu wpuści się gracza z przeciwnej strony to ten się nie zorientuje że już to gdzieś widział :/

Dnia 23.02.2012 o 21:59, Gromo napisał:

Mam tylko nadzieję, że w trójce twórcy wrócą do korzeni i wydadzą równie hardkorową, rozbudowaną grę jak jedynka.

Też mam taką nadzieję :) Co prawda BioWare ma obecnie tendencję do strasznego upraszczania swoich gier ale ponieważ DA2 został przyjęty przez graczy znacznie chłodniej niż się spodziewali to może się z tego wycofają i przypomną sobie że reputację giganta gatunku RPG gracze przyznali im za bardziej ambitne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 23:16, Karharot napisał:

Też mam taką nadzieję :) Co prawda BioWare ma obecnie tendencję do strasznego upraszczania
swoich gier ale ponieważ DA2 został przyjęty przez graczy znacznie chłodniej niż się
spodziewali to może się z tego wycofają i przypomną sobie że reputację giganta gatunku
RPG gracze przyznali im za bardziej ambitne gry.


Niestety nie liczyłbym na to, bioware bowiem celuje w połączenie najlepszych elementów jedynki i dwójki, znając życie z jedynki zaczerpną tylko różnorodność lokacji, a reszte pozostawią w takiej samej formie(tj. IMO beznadziejny system walki i dialogów, co na starcie dyskfalifikuje tą grę jako dobry RPG) co gorsza druga część jeśli się nie mylę, mimo gorszych ocen w prasie i chłodniej przyjęta przez fanów pierwszej części sprzedała sie lepiej od swojej poprzedniczki, z pewnością dużo udziału miała tutaj owa część rozpoczynająca sagę która wyrobiła renome marki, ale kto wie jak to zinterpretuje bioware, (kauzualizacja- więcej potencjalnych odbiorców= wieksze zyski?) miejmy nadzieje, że nie.

A skoro już mowa o wrażeniach z Dragon age to i ja się podziele wrażeniami.
Tytuł ten zrobił na mnie piorunujące wrażenie, żaden inna gra nie pozowoliła mi się tak wczuć w świat jak Dragon Age. Za sprawą dużej ilości opcji dialogowych, braku głosu głównego bohatera, i wyborów morlanych wprost czułem, że jestem szarym strażnikiem z krwi i kości.

Spoiler

Do dzisiaj pamiętam, ile to się namyśliłem w jaki sposób rozwiązać sprawe dotyczącą kto ma zadać ostateczny cios arcydemonowi, (zrobienie dziecka z Morrigan nie wchodziło w grę, bo kłóciło się z moim "kodeksem moralnym"), złożenie siebie w ofierze też mi nie pasowała bo chciałem utrzymać logiczny ciąg fabularny w dodatku, a z Alistairem zbyt bardzo się zżyłem, żeby pozowlić mu zginąć, w ostatecznym rozrachunku, wybrałem i tak śmierć siebie

, i gre nowo powstałym bohaterem w przebudzeniu. Ehem no tak, być może podszedłem do tego zbyt poważnie ;P

Jeszcze taka mała ciekawostka dla tych co nie zamierzają czytać drugiej części ksiązki Dragon Age:
Spoiler

Wiedzieliście, że matka Alistaira była elfką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 01:44, korinek2 napisał:

Spoiler

Wiedzieliście, że matka Alistaira była elfką :)



WTF?! to mnie zszokowało. chociaż chyba czytałem gdzieś, że w uniwersum DA dziecko elfa i człowieka zawsze jest człowiekiem... czy coś mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w uniwersum Dragon Age ludzie posiadają znacznie "mocniejsze" geny od elfów, dlatego stosunki seksualne pomiedzy nimi zawsze skutkują narodzeniem sie dziecka rasy ludzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 18:40, BlackSnow napisał:

Teraz mój problem - zawitałem w Lothering drugą postacią i tym razem rozpocząłem od Stena,
Leliany i dokładnej eksploracji kieszeni mieszkańców. Gdy próbuję porozmawiać z Nestorką
Miriam albo Allison (obie mają nad głowami znaczek questa) mówią, że sprawiam kłopoty/nie
potrzebują tu kłopotów i odsyłają mnie w diabły. Poprzednia postać nie miała żadnych
problemów z tymi questami. Ktoś może pomóc/wyjaśnić o co chodzi?


Kradłeś i nie wyszło, efektem jest takie nastawienie ludzi we wiosce. ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:02, GodOfLiar napisał:

Czy dawanie przedmiotów do skrzyń zaopatrzeniowych sojuszników coś zmienia?

Dostajesz trochę doświadczenia za wspomożenie ich. Chyba to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:22, Elminster napisał:

> Czy dawanie przedmiotów do skrzyń zaopatrzeniowych sojuszników coś zmienia?
Dostajesz trochę doświadczenia za wspomożenie ich. Chyba to tyle.


To słabo. Poprzednimi razy jak grałem to nie dawałem im zbyt wiele. Myślałem, że nie ma żadnej zmiany bo za mało daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować tę grę? Czy na gtx 260, 4gb, 4x2.5ghz i Widnowsie Vista będzie śmigać w miarę dobrze? Jak się ma fabuła?

Spoiler

(tj czy ta gra nie kończy się czymś w rodzaju - zabij arcydemona i uratuj świat, ale czymś głębszym? proszę o drobne bardzo spoilery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem DA przez origin i takie pytanie mam po doświadczeniu z Dead Space:
1. czy jest po polsku? w sklepie origin przy Dead Space nie było jasno napisane, tylko polska okładka, przy instalacji okazało się, że gra jest po niemiecku.
2. działa dobrze? DS rozkracza się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:45, Adamantium napisał:

Warto kupować tę grę?

Warto :)

Dnia 25.03.2012 o 23:45, Adamantium napisał:

Czy na gtx 260, 4gb, 4x2.5ghz i Widnowsie Vista będzie śmigać w miarę dobrze?

Powinna. Ta gra ma już ponad 2 lata i od początku nie miała zbyt wyśrubowanych wymagań.

Dnia 25.03.2012 o 23:45, Adamantium napisał:

Jak się ma fabuła?

Ogólny poziom fabuły jest bardzo dobry

Spoiler

Świat niestety zbawić musisz (to jest gra BioWare więc trudno wymagać czegoś innego) ale na szczęście po drodze będzie parę głębszych wyborów do podjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:56, Karharot napisał:

Ogólny poziom fabuły jest bardzo dobry

Spoiler

Świat niestety zbawić musisz (to jest gra BioWare
więc trudno wymagać czegoś innego) ale na szczęście po drodze będzie parę głębszych wyborów
do podjęcia.


Spoiler

Coś gdzieś wyczytałem, że główny przeciwnik to arcydemon, którego trzeba zabić samemu lub z towarzyszami... to prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:59, Adamantium napisał:

Spoiler

Coś gdzieś wyczytałem, że główny przeciwnik to arcydemon, którego trzeba zabić samemu lub z towarzyszami... to prawda? :P


Spoiler

Celem gry jest pokonanie Arcudemona a w ostatniej walce uczestniczysz z całą drużyną oraz możliwą dodatkową pomocą (przez całą walkę na obszar wbiegają zarówno jednostki sojusznicze jak i przeciwnicy).




Duży
Spoiler

To o czym mówisz dotyczy tego kto zada ostatni cios zabijający Arcydemona - osoba która to robi ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:50, AgayKhan napisał:

Zastanawiam się nad kupnem DA przez origin i takie pytanie mam po doświadczeniu z Dead
Space:
1. czy jest po polsku? w sklepie origin przy Dead Space nie było jasno napisane, tylko
polska okładka, przy instalacji okazało się, że gra jest po niemiecku.
2. działa dobrze? DS rozkracza się .


Przy kupnie gry w originie jest info jakie języki są dostępne w grze.
1. Gra na pewno jest po polsku wystarczy , że zobaczysz info na platformie podczas etapu kupowania.
2. Do Dragon Age wyszło parę patchy, więc nie powinno być problemów z jego stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować