Zaloguj się, aby obserwować  
BorneoM

Rock Progresywny

326 postów w tym temacie

Czy ktoś jeszcze słucha progressive rock? Ja osobiście za nim przepadam. Uwielbiam takie zespoły jak np. King Crimson, Yes, Procol Harum, Pink Floyd, Genesis czy Moody Blues. A co Wy o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 18:14, Bimbermistrz napisał:

Czy ktoś jeszcze słucha progressive rock? Ja osobiście za nim przepadam. Uwielbiam takie zespoły
jak np. King Crimson, Yes, Procol Harum, Pink Floyd, Genesis czy Moody Blues. A co Wy o nich
sądzicie?

A nie lepiej tutaj zapytać? Stary, dobry, poczciwy Rock ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5119&u=503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony gatunek muzyczny :)
Pink Floyd rządzi po całości. Poza tym lubię jeszcze Yes, King Crimson, Tangerine Dream (o ile go zaliczać do proga), Genesis.
Ponad to polecam płytę Quadrophenia autorstwa The Who. Bardzo dobry kawał proga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyh, nie ma znaczenia, czy się zalicza, czy nie.

Klasyczny rock progresywny, to taki w stylu Genesis chociażby a dzisiaj z powodzeniem często kontynuowany przez młodsze zespoły jak chociażby Magenta . Ja szczerze mówiąc, jestem pasjonatem tej muzyki, z rzeczy starszych przede wszystkim King Crimson (no, może nie starszy, bo grają do dzisiaj), ale często niestety klasyczną formułę znajduję nieco skostniałą. co zresztą jest powodem upadku tej muzyki w połowie lat 70 - muzycy zagubieni wśród niekończących się solówek chyba zapomnieli o samej muzyce. Dzisiaj wspaniale gra chociażby Tool, który wprawdzie z pięknem Genesis niewiele ma wspólnego, ale robi rzeczy niesamowite. Polecam też takie zespoły jak Sylvan (świetny ''Posthumous Silence''), Porcupine Tree czy genialny polski Riverside.

Aha i wszystkim fanom tej muzyki cierpiącym na zaburzenia snu muszę polecić stronę internetową poświęconą doskonałej audycji radiowej, która nadawana jest w Trójce w nocy z piątku na sobotę między 2 a 6 rano: www.pejzaze.trojka.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 20:45, Sareavok1 napisał:

Mam pytanie - kto dobrze zna U2(ju tu)??

Znać znam, ale jak się to ma do tematu? Wogóle. Prosiłbym o nie zaśmiecanie tego wątku więcej w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 22:00, siepu napisał:

Znać znam, ale jak się to ma do tematu? Wogóle. Prosiłbym o nie zaśmiecanie tego wątku więcej
w taki sposób.

No bo szukam pewnego ich starego kawałka, który w teledysku wyglądał że były tam sobie dzieci(w wieku przedszkolnym)videoklip jest czarnobiały i wykonawca(wokalista jest jeszcze młodziudki) wiesz jaki jest tytuł - kojarzysz. Szukam tego ale nie znam tytułu a w telewizjii jak raz puścicli to mi się bardzo podobał.
P.S. Ahh czy ja zawsze muszę zapomnieć tytułu dobrego kawałka :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rock progrsywny to szczerze polecam Porcupine Tree. A najbardzeij chyba album "On the sunday of life". Najbardziej kosmiczna płyta, z masą oryginalnych dźwięków i "trochę dziwną" atmosferą. Nie wiem do końca czemu ale ta płyta wciąga mnie najbardziej ze wszystkich dokonań PT. Pozostałe płyty też mi się podobają ale jeżeli chodzi o "progresywność" i wzbudzanie jakiś specyficznych odczuć to ta płyta przebija wszystkie. Z OtSoL pochodzą takie hity jak "Radioactive Toy" czy "Nine cats". No i sama treść: "Space Transmission" wiąże słuchacza z albumem na długi, długi czas:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow,nareszcie znalazłem temat dla mnie...bardzo sie ciesze,że ktoś go stworzył i że ktoś słucha takiej muzyki.Ja oczywiście uwielbiam progresje słucham jej od 1999 roku.Zaczynałem od takich grup jak Genesis i Yes,ale wtedy nawet nie wiedziałem,że to jest rock progresywny.Obecnie przżywam fascynacje gatunkiem Canterburu Scene,zespołami takimi jak Caravan,Soft Machine,Egg,SuperSister...dużo można wymieniać...zdecydowanie wole progresje w klasycznej postaci,bo neo to już nie to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rocku progresywnego, to lubię chyba jedynie nasz polski Riverside.
Nie orientuje się w rockowo progresywnej scenie ale znajomi mówią, że ten zespół trzyma światowy poziom i jest dobrze znany za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 13:00, zpawelz napisał:

Jeżeli chodzi o rock progrsywny to szczerze polecam Porcupine Tree.


ahh, włąsnie dostałem dziś ich płyty i baarrdzo się spodobało. w sumie, klasyfikacja muzyki na jakieś style to ciężka sprawa, ile zespołów tyle nowych nurtów ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:20, Fleming08 napisał:

Widze,że temat wymiera...moze jeszcze przyjdą dla niego lepsze czasy jak i dla rocka progresywnego:)


temat wymiera, bo ciężko o coś nowego, o czym jeszcze nie było. no i nie ma kto pisać. a dla rock''a (i ogólnie dobrej muzyki, znaczy się progressive rock i metal) nastały włąsciwe, dobre czasy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 00:50, pizmak666 napisał:

(i ogólnie dobrej muzyki, znaczy się progressive rock i metal) nastały włąsciwe, dobre
czasy ; )

Tzn.nie było tez tak aby ta muzyka kiedykolwiek zagineła,zawsze ktoś jej słuchał i to,że po ponad 25 latach nie umarła to świadczy o tym jak jest doskonała i ponadczasowa...choć,jak to stwierdziłeś,nastały teraz dla niej dobre czasy to jednak nie można porównać i z tym co było kiedyś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ czasy dla rocka progresywnego są teraz doskonałe! Doskonałą, najlepszą w swej dotychczasowej karierze płytę wydał Porcupine Tree, a przy okazji jest to muzyka taka, że jest w stanie dotrzeć do szerszej publiczności (pokazywałem teledysk - świetny swoją drogą - do Fear of the Blank Planet kilku swoim znajomym i każdy zapragnął więcej), wyszedł właśnie nowy singiel Riverside,a cały album już we wrześniu (a ten zespół w Polsce i nie tylko przecież furorę robi). Owszem, nigdy nie będzie to gatunek tak popularny jak całkiem spoo innych, ale muszę powiedzieć też, że ma się coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 09:19, siepu napisał:


Tak,zgadzam się...zauważam ,ze w polsce jest bardzo popularne Porcupine Tree..nawet wydali oni live z koncertu w Polsce...Co do czasów:no ale jednak nie są to zjawiska na taką skale jak kiedyś.TE grupy mimo iż grają dobrze to jednak są skazane na pozostanie w podziemiu...
Ps.Myśle,że w tym temacie forumowicze,którzy wiedzą o co chodzi,mogli by podzielić się wiadomościami o rzadkich płytach progresywnych-jaka jest ich ocena,gdzie udało im się zdobyć i takie tam.Wiele rzadkich wykonawców pozostaje w zapomnieniu,a czesto bywa tak,że są to wspoaniałe rzeczy:))Wiec jesli ktos chce coś zaproponować to to jest własnie miejsce do tego i ja na takie informacje czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żadkie płyty, żadkie zespoły... ciężko jest mi coś wysupłać. bo jak to ująłeś, są skazane na pozostanie w podziemiu, ale z tego co wiem to powoli wychodzą na świat. coraz ceściej się słyszy o tego typu zespołach jak Porcupine Tree.
co do tych żadkich zespołów, to nie wiem czy się zalicza, ale takie fajne to: Unkle, Muse (choć to raczej b. znany), Dragonforce... i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować