Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 12:55, Prince_Miki napisał:

Tak więc co mam pobrać? Bo już się lekko pogubiłem. ;)


klienta typu hexchat / kvirc / uzyc mozzilowej chatzilli. Są też jakieś płatne mIRCe, xchaty albo można użyć IRCclouda z poziomu przeglądarki (świetny klient przeglądarkowy, przebija wiele desktopowych) Następnie wpisujesz nazwę serwera irc.gram.pl, nick logowania taki jak na forum, hasło logowania takie jak na forum, port jako 6667 lub 1667 i zaznaczasz opcję autentykacji za pomocą protokołu SSL która zwiększa bezpieczeństwo (niezbędne gdy hasło dostępu do IRCa pokrywa się z forumowym, a już na pewno kiedy służy jeszcze do obsługi sklepu tak jak na gramie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 12:55, Prince_Miki napisał:

Tak więc co mam pobrać? Bo już się lekko pogubiłem. ;)


Jeżeli korzystasz z firefoxa, to jest do niego taki dodatek, co się zwie chatzilla.
Jeżeli wolisz osobną apkę, to polecam hexchat, który jest całkiem łatwy i przyjemny w obsłudze.

@Thrandir
Będę niezmiernie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc specjalisty. ;]
A rozwiązanie mimo wszystko nie do końca takie, jak dawniej, więc dlatego wolałem je nazwać półśrodkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od 30 minut próbuję zalogować się IRC''a poprzez IrcCloud i niestety mam problem. Otóż w ogóle nie mogę się zalogować, bo jest napisane, że jestem rozłączony, a wszystko jest wpisane poprawnie, tak jak na obrazku.

20140928133336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 13:34, Prince_Miki napisał:

Witajcie. Od 30 minut próbuję zalogować się IRC''a poprzez IrcCloud i niestety mam problem.
Otóż w ogóle nie mogę się zalogować, bo jest napisane, że jestem rozłączony. Wszystko
widać na załączonym obrazku.


Mam to samo w Byrdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba nie będzie to takie proste, gdyż wymagany przez serwer irc.gram.pl password to nie nickserv password a hasło dostępu do serwera. Autentykacja za pomocą nickserva odbywa się już po dołączeniu do serwera, tutaj serwer wymaga hasła do samego dostępu do sieci.

Już sprawdzam, czy istnieje jakiś sposób rozwiązania tego, nie pomyślałem o tym :/

EDIT: Moj blad. IRCcloud nie obsługuje prywatnych serwerow w darmowej wersji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie wiedziałem, że tak działa irc.gram.pl.
Pozostaje wykorzystanie klienta jak hexchat/chatzilla/kvirc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 13:34, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> Witajcie. Od 30 minut próbuję zalogować się IRC''a poprzez IrcCloud i niestety mam
problem.
> Otóż w ogóle nie mogę się zalogować, bo jest napisane, że jestem rozłączony. Wszystko

> widać na załączonym obrazku.

Mam to samo w Byrdzie.



syntax w byrdzie: server:port:server_password
czyli irc.gram.pl:6667:Twoje_haslo

pole nickserv zostawiasz puste, powinno dzialac

tylko nie wiem czemu mi nie działa.... Czy byrd na pewno obsługuje SSL?

Prince_Miki: kanał to gram.pl / #gram.pl (różne klienty różnie reagują na wstawienie hashtaga przed- niektóre dodają automatycznie i wtedy się dubluje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:11, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Wywala mi taki błąd:

Connection failure. Result -105.


Mi też wyrzucało błąd połączenia, wprawdzie bez kodu błędu ale cały czas- nie działało. Podejrzewam, że to wina braku autentykacji SSL. Sprawdzam teraz inne klienty do chrome, dam znać jak znajdę coś działającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:13, Prince_Miki napisał:

Robię dokładnie tak, jak piszesz i zupełnie nic. Mam taki sam błąd, jak Alexei_Kaumanavardze.
Zresztą Tobie też nie działa. :(


Sprawdziłem CIRCa i Byrda - w żadnym nie poszło.CIRC nie miał żadnych ustawień, Byrd- widocznie nie obsługiwał SSL (A raczej: zapewnie nie umiem go zmusić do obsługi, bo na 99% jest jakaś opcja).

Zainstalowałem plugin mbitta ( https://chrome.google.com/webstore/detail/mibbit-webchat/hbadbkkklnhamjjeagmknajgmbgcmnpi?utm_source=chrome-ntp-launcher ) i to podziałało

Wybieramy: serwer irc: irc.gram.pl:+6667 (plusik bo ssl)
auth: wybieramy pass nie nickserv: nasze haslo na gram.pl
nick: taki jak na gram.pl

mi zadzialalo. Póki co innego rozwiązania dla chrome nie widzę, z tego co wiem- klient opery radzi sobie bez problemu, chatzilla ma opis postępowania w newsie zalinczonym przez zoso.

http://i.imgur.com/e6DB2sQ.png

Zdjęcie dla potrzebujących pomocy w konfiguracji mbitta (wtyczka do chrome).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chatzilli u mnie działało /attach ircs://irc.gram.pl:6667/gram.pl,needpass bodajże... Oczywiście po uprzednim ustawieniu nicka, etc. Wywalało okienko do wpisania hasła i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować