Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2007 o 22:31, ReWelot napisał:

Czy może mimktoś powiedzieć czy warto zainwestować w Netie?? chodzi mi o jakość...


Powiem tak - nie wiem jak tam w Netii teraz z oferta bo mam neta u nich od 3lat jakos (starym cennikiem lece) mam łacze 800Kb/s, miesieczne rachunki (net, tel, abonament) nie przekraczaja 90zł (moze dlatego ze niemal nie korzystam z telefonu :P) pliki zasuwaja max 86KB/s czyli niemal 1MB/s :P nie ma limitow. Co do crash''ow to net padl mi 2 czy 3 razy w ciagu tych 3+lat :P Raz bylo to uzasadnione bo gdzies droge remontowali czy cos i przecieli swiatlowod Netii (to bylo w sobote po 16 i w niedziele rano net juz wrocil)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:31, ReWelot napisał:

Czy może mimktoś powiedzieć czy warto zainwestować w Netie?? chodzi mi o jakość...


To co napisał Ci Morfieusz, nie daje nam jednoznaczej odpowiedzi na pytanie, czy warto założyć Netię, ponieważ Morfieusz ma Netię po kablach z Netii.;)
A za pewnie Ty się pytałeś o Netię po kablach z TP - czyli kablach neostrady. Możemy się domyślać, że jeżeli Netia będzie po kablach z TP, to po założeniu tego internetu będziemy mieli po prostu taką tańszą, wydajniejszą neostradę bez limitów - jednak pokreślam to są tylko moje przypuszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Net24 Optimum+ i zero zastrzeżeń. Odkąd mam internet (czyli od ok 2 lat) byly tylko dwie czy trzy awarie linii, szybkość łącza (przepustowość to się nazywa?) bardzo rzadko spadala, dwukrotnie zmieniano mi (po telefonicznym potwierdzeniu) uslugę na lepszą (i tańszą - teraz mam dodatkowy rabat 10 zł na rozmowy telefoniczne, co przy mojej częstotliwości dzwonienia oznacza, że za telefon tylko abonament płacę). Tylko nie wiem, czy coś Wam to daje, bo tak jak Morfieusz mam Netię od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę zaryzykować, ale ja już zamówiłem. Według mnie to będzie lepsza nesotarada. Przecież tymi samymi kablami idzie. A jeżeli podpiszę umowę z Netią to oni będą mieli za zadanie naprawy w przypadku usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neta...
Ja zadzwoniłem dziś żeby przysłali kuriera z modemem nowym (na stary juz patrzeć nie mogę).
Dowiaywałem się o Net24, i już wiem...

To bedzie taka sama Neostrada, z łąxczami TP. Ale sporo tansza, jesli ktos podpisywał umowe jeszcze w 2005 roku...
A i od obecnej nieco tańsza...
Oczywiście bez żadnych !@#$% limitów!!!
Więc eMule możesz miec właczone cały czas...
A i wszystkie pliki bez oporów pobierać też mozesz..

Co tu wiele mowić... zastanawiałem sie... jakieś 5 minut... a potem zadzwonilem (bo jak zadzwonisz a nie wypełnisz formularz w necie to szybciej nto załatwią...)

Jak coś to numer do Neti to 0 801 802 803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj - zobaczymy jak to będzie. A jeśli chodzi o limity, to nie tylko e-mule. 7GB limit (wersja dla 128kbps) można załatwić w ciągu tygodnia... radiem internetowym! Nie mówiąc już o pobieraniu plików lub nałogowym siedzeniu na youtube''ie (jeśli ktoś ma cierpliwość przy takim paśmie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:10, janusz82 napisał:

(bo to dopiero poczatek neti w internecie)

Jaki początek? Netia już od dawna ma w ofercie połączenia internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 18:37, minimysz napisał:

> (bo to dopiero poczatek neti w internecie)
Jaki początek? Netia już od dawna ma w ofercie połączenia internetowe.


a to przepraszam. chyba jestem troche niedoinformowany w tej sprawie :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2007 o 18:37, minimysz napisał:

Jaki początek? Netia już od dawna ma w ofercie połączenia internetowe.


Być może jest to początek Netii... po kablach neostrady, ponieważ dotychczas Netia miała swoje kabelki, a jak wiadomo w ramach promocji ze strony Netii skierowanej do użytkowników Neostrady TP, Netia odkupiła kableki od TP. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm . Nie mogę mieć neostrady to może będe miał interenet z Netii . Wpisałem numer swój , dostępność sprzedaży od kwietnia 2007. Może coś z tego będzie . Jest taniej jest lepiej :) Tylko muszę zadzwonić i popytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, oferta netii może nie wypalić, a z tego, co słyszałem (choć pewności źródła sprawdzać nie będę, mimo że to pracownik telekompromitacji) Tepsa ma niedługo również znieść limity trasferów. Nie wiem na ile to prawda, ale nieźle wywróciłoby to obecną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj zamówiłem sobie Netię, a dzisiaj niedługo jadę zerwać umowę z Neostradą TP.
Konsultant Netii, powiedział mi kiedy do niego dzwoniłem, że Netia zostanie podłączona po 24 godzinach od momentu, kiedy dostaną formularz... Czyli lada dzień powinienem mieć Netię 1024kbps. ;)
Poczekamy zobaczymy, co z tego wyjdzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam net24 już od 3 lat i w tym czasie miałem tylko 2 awarie (jedna to ta z kablem o ktorej wspomniał Morfieusz) i dostałem fajny prezent na gwiazdkę z 640kbps na 1mbps. Miłe co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Klientów, którzy wypowiedzieli umowę na korzystanie z usługi neostrada tp

"Uprzejmie informujemy Klientów, którzy zrezygnowali z usługi neostrada tp (wypowiedzenie w związku ze zmianą Regulaminu usługi neostrada tp) i podpisali albo podpiszą z Netią umowę o świadczenie usługi stałego dostępu do Internetu przed 14 lutego 2007 r., że w takich przypadkach może wystąpić kilkudniowe opóźnienie terminu aktywacji usługi stałego dostępu do Internetu."

No to sobie trochę poczekam, bo jak piszą że kilka dni to pewnie będą tygodnie... ;( Obym się mylił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... nareście doczekałem się swojej umowy, którą dostałem dzisiaj po południu od kuriera. ;)
Z tego co wiem, to znajdują się tam 4 dokumenty. Najważniejsza jest oczywiście umowa, wystarczy złożyć podpisy w dwóch miejscach i wysłać, to tyle. W środku paczki znajduje się także instrukcja (bardzo pomocna) jak skonfigurować łącze do Net24. Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem jak to można zrobić, bo procedura jest trochę inna niż w konfiguracji łącza Neostrady... ;)
Trochę dziwne jest to, że podczas rozwiązywania umowy z Neostradą w zeszłą srodę Telepunkcie, pani powiedziała mi, że interent rozłączą mi 14 lutego, a jak widać nadał go mam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że jak jeszcze mieszkałem w bloku to korzystałem z usług Netii i łącze jest naprawde świetne i bezawaryjne. Przez około 1rok i 8 miesięcy użytkowania z 5 razy zdarzyło mi się utracić net na pare godzin (zapwne problemy techniczne) oraz tylko raz ( :P ) pani niechcący odłaczyła m net ^^ Poza tym czy to burza czy tajfun przekaz był cały czas taki sam, czyli maksymalny ;-) Dodatkowo żadnych ograniczeń :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować