Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

Nie muszę jeździć i sprawdzać, bo o ile nie jest tuningowana na cylinder 70 ccm to nie ma mowy o 100 km/h a tym bardziej 110 km/h. Poza tym, jakim cudem wiesz, że tyle jedzie, skoro Gilera ma licznik wyskalowany do 80 km/h? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 17:03, Jaki_Gahn napisał:

Gilera ma licznik wyskalowany do 80 km/h? O_o


0.o What? Chyba Cię pogrzało, musiałeś chyba "Biegaczki" na oczy nie widzieć. Licznik ma wyskalowany do 120km/h A czy ja mówiłem że ona ma cylinder 50ccm? Właśnie nie, ona nie była przerabiana tylko ma fabrycznie cylinder bodajże 70/80ccm, ale jest zarejestrowana na 50ccm, proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, gdy ja oglądałem na giełdzie, był do 80 km/h, ale dobrze, Peugeot Speedfight II tak samo ma albo 80 km/h albo 100 km/h. A nie masz przypadkiem 125ccm z blokadą? Fabrycznie nie ma 70ccm, raczej poprzedni właściciel musiał zamontować. Przy 70ccm 110 km/h na pewno wyciągnie, ale raczej jako v-max. Ale pamiętaj, jeśli masz cylek 70ccm, to bez dobrego wału korbowego może Ci się rozsypać skuter. Przydałby się też większy gaźnik i wydech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 21:22, Jaki_Gahn napisał:

Hm, gdy ja oglądałem na giełdzie, był do 80 km/h, ale dobrze, Peugeot Speedfight II tak
samo ma albo 80 km/h albo 100 km/h. A nie masz przypadkiem 125ccm z blokadą? Fabrycznie
nie ma 70ccm, raczej poprzedni właściciel musiał zamontować. Przy 70ccm 110 km/h na pewno
wyciągnie, ale raczej jako v-max. Ale pamiętaj, jeśli masz cylek 70ccm, to bez dobrego
wału korbowego może Ci się rozsypać skuter. Przydałby się też większy gaźnik i wydech.



Nie, 125 na pewno nie mam, ale co do tego wału to spokojnie, wszystko jest zrobione, tylko poprzedni właściciel to był debil ;/ Zgubił kluczyki, to stacyjkę śrubokrętem rozwalił, tłumik mu się urwał to drutem przywiązał do ramy ;/ A ja miałem Niemców za mądrych ludzi, ale cóż, są krzesła i taborety.
Edit: Co do tych 110km/h to tak, to jest maksymalna szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BMW C1, ale 50ccm nie ma, i słusznie, bo coś takiego musi mieć nieco mocniejszy silnik.

http://skutery.net/skutery.php?model=113

Benelli Adiva, tak samo jak wyżej ;)

http://skutery.net/skutery.php?model=76

Poza tym, zastanów się, czy opłaca się coś takiego kupować. W Twoim wieku mógłbyś mieć nieco wstydu przed kolegami takim sprzętem, bo to raczej dla starych dziadków, ew. kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 14:43, Jaki_Gahn napisał:

BMW C1, ale 50ccm nie ma, i słusznie, bo coś takiego musi mieć nieco mocniejszy silnik.

http://skutery.net/skutery.php?model=113

Benelli Adiva, tak samo jak wyżej ;)

http://skutery.net/skutery.php?model=76

A któryś z nich jest 2 osobowy?

Dnia 14.05.2009 o 14:43, Jaki_Gahn napisał:

Poza tym, zastanów się, czy opłaca się coś takiego kupować. W Twoim wieku mógłbyś mieć
nieco wstydu przed kolegami takim sprzętem, bo to raczej dla starych dziadków, ew. kobiet.


Już wolę najeść się wstydu, niż mocno zmoknąć w deszczowy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie to BMW C1 jest dwu miejscowe, gdyż po zdjęciu tylnego kufra mamy miejsce dla pasażera, ale on już musi mieć kask. Poza tym, nie lepiej kupić samochód w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 16:16, Jaki_Gahn napisał:

W pewnym sensie to BMW C1 jest dwu miejscowe, gdyż po zdjęciu tylnego kufra mamy miejsce
dla pasażera, ale on już musi mieć kask.


To w tym skuterze nie trzeba mieć kask jak jest założony dach?

Dnia 14.05.2009 o 16:16, Jaki_Gahn napisał:

Poza tym, nie lepiej kupić samochód w takim razie?


Samochód? U mnie jest trudno dostać dobry samochód. A po za tym jak są korki, to wolę skuter, bo skuterem szybciej ten korek przejadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzałem podrasować swojego Simsona( szlif w pierwszej kolejności), ale najpierw muszę go naprawić bo awaria. Nie ma iskry, i to nie wina świecy( niestety). Dobry simek do jazdy po śniegu, nawet z zaczepionymi sankami, tyle że na 1 biegu.

Niedaleko mojego domu budują obwodnicę, to jak mój sprzęt będzie sprawny to będę zjeżdżał z wiaduktu może wyciągnie wtedy 80km/h? Po żwirówie sunie 60km/h, na 4 biegu zwalnia( dlatego chcę tuning). Ja osobiście wolę skutery typu Simsona(siadasz jak na prawdziwym motorze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 19:54, Jaki_Gahn napisał:

W BMW C1 nie trzeba z racji tego, że masz pasy + przy głowie po obu stronach specjalnie
zabezpieczenia w razie wywrotki.

Aha, dzięki za info :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...


Szukam jakiegoś skutera, nowego do 3,500 zł. Najlepiej żeby rozwijał niezłe prędkości (chociażby po tuningu, jak tak to co stuningować?)i i nie rozleciał się w tydzień.

Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś chciał mieć super wysokiej jakości paliwo w cenie 1 zł za litr...

Do 3,500? Kymco Agility, ale to 4T, więc dynamiczne to to nie jest, ale bardzo wysokiej jakości, nie jakaś marna chińszczyzna. Albo coś ze stajni Keewayów, co prawda mejd in Czajna, ale jakoś wysoka (sam mam Keewaya Hurricane''a). Wysokie prędkości? V-max licznikowy 75 km/h, z samochodem mierzone - 68 km/h.

Nie lepiej używany skuter?

Tuning? Wariator, sprzęgło, pasek, rolki; wydech, cylinder, gaźnik, stożkowy filtr powietrza; wysokiej jakości paliwo i olej; odpowiednie dotarcie silnika;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 19:54, Jaki_Gahn napisał:

W BMW C1 nie trzeba z racji tego, że masz pasy + przy głowie po obu stronach specjalnie
zabezpieczenia w razie wywrotki.


Pytanko: to jest stanowisko producenta, czy polskiego prawa? Bo śmiem sądzić, że polskie prawo nakazuje jazdy w kasku na wszystkich jednośladach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keeway nie jest zły. Dbaj o niego, dobrze dotrzyj. Dotarcie jest bardzo ważne w 2T. Zipp, hm, podobno nie są złe, ale jednak ja wolę Keewaya. Najlepiej przekonaj ich na coś ze stajni Kymco :)

MKRaven: widziałem parę osób jeżdżących w takich pojazdach, nie miały kasku. Nie wiem, trzeba się kogoś z drogówki zapytać. Wezmę zaraz ścigacza od kolegi, jak mnie złapią to się od razu zapytam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa,

Ja z takim pytankiem. O to jaki skuter wybrać i czy w ogóle do takich celów się nadaje.

Sytuacja wygląda tak. Znalazłem ostatnio fajną pracę, ale daleko od domu (niecałe 30 km w jedną stronę). Autobusem dojeżdżam w jedną stronę prawie 2 godziny (jak ktoś ze Śląska to zapewne wie jak się jeździ autobusami z Bytomia do Katowic i jeszcze dwie dzielnice więc mam dwie przesiadki). Autem szło by zaoszczędzić czasu (około 30-40 min w jedną stronę zależnie od ruchu), ale za to cenowo wychodziłbym kiepsko. Póki co dopiero tam zaczynam, nie znam wszystkich i nie wiem czy ktoś z moich okolic dojeżdża (co by mogło podzielić koszty dojazdu). No i tak będąc w autobusie, stojąc w korku naszło mnie, czy może nie skorzystać by ze skutera.
I tu pojawia się problem. Nie znam się na tym w ogóle. Wiem tylko, że skutery mało palą (co by mi odpowiadało jakbym miał nim do pracy dojeżdżać), oraz że są modele na które nie potrzeba prawa jazdy kat. A. Dlatego mam do Was wielką prośbę, o nakreślenie tematu, co by się dla mnie nadawało (jakby były skutery dwuosobowe to byłbym nawet za). Sam będę dopiero wchodził w temat, ale zaczynam od pisania tu, bo na gramowiczów zawsze można liczyć ;).

Z takich pytań dodatkowych co by mnie interesowały.
Ile takie skutery palą (gdzieś wyczytałem, że około 2l/100km)?
Czy bezpiecznie nimi jeździć szybszymi trasami (jak średnicówka między Bytomiem a Katowicami)?
Jak wygląda sprawa zimą? Czy da się skuterem zimą jeździć? Czy to bezpieczne, przyjemne i takie tam?
Co poza samym skuterem i kaskiem bym potrzebował?
Czy jest mi potrzebny jakiś kurs (nigdy na skuterze nie jeździłem, jedynie rower mam opanowany)? Czy może jazda jest banalnie prosta i wystarczy wsiąść i jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować