Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis zadziała na 3-letniej konfiguracji

74 postów w tym temacie

Ciekawe, co ten Pan rozumie pod pojęciem takiej konfiguracji sprzed 3 lat? Mam Win XP, 1 GB RAM, GF 6600 128 MB, procesor dwurdzeniowy Pentium D 2,66 GHz i bardzo wątpię, by Crysis działał mi zadowalająco nawet w niskich detalach. Bez podawania konkretów (np. sprecyzowania tejże 3-letniej konfiguracji) tę gadaninę można traktować jedynie z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 14:14, Pan Zbrodni napisał:

Ciekawe, co ten Pan rozumie pod pojęciem takiej konfiguracji sprzed 3 lat? Mam Win XP, 1 GB
RAM, GF 6600 128 MB, procesor dwurdzeniowy Pentium D 2,66 GHz i bardzo wątpię, by Crysis działał
mi zadowalająco nawet w niskich detalach. Bez podawania konkretów (np. sprecyzowania tejże
3-letniej konfiguracji) tę gadaninę można traktować jedynie z przymrużeniem oka.



W pełni się zgadzam. Moj konfig różni sie tylko prockiem - mam AMD 3000+ i też wątpię, czy mi pojdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlon64 3200+, 1GB Ram, GeForce 7950GT i po tym co pokazał mi Gothic 3 (czyli poprostu cięcie do potęgi!) też wątpie czy Crysis będzie nawet na medium płynnie chodził. Ale zato wszystkie inne gry chodzą płynnie na maxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 14:40, KannX napisał:

Ja mam Athlon64 3200+, 1GB Ram, GeForce 7950GT i po tym co pokazał mi Gothic 3 (czyli poprostu
cięcie do potęgi!)
też wątpie czy Crysis będzie nawet na medium płynnie chodził. Ale zato
wszystkie inne gry chodzą płynnie na maxa :)

Zacznijmy od tego, że Gothic ma koszmarny kod i powinien działać na słabszych kompach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od optymalizacji kodu gry. To ze ostatnio tworcy gier kiepsko sobie radzą z optymalizacją (np Gothic3) to nie znaczy ze i w tym przypadku bedzie podobnie. Mama nadzieje ze bedzie działał na starszych pudłach, bo przeciez bez shaderów 4,0 (bo chyba takie są w nowym DirectX 10) też moze to ładnie wygladać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Ostatnio gry mają koszmarną optymalizacje np. taki gothic3! Z tego co widac to crysis bedzie mial dobry silnik (oby) i powinien chodzic ladnie i szybko na starszych sprzetach ;)
Imo na takim sprzecie 3 letnim (jakis AMD64 3000+, giga ramu, ~6600(gt) ) spokojnie se bedzie mozna pograc na 800x600 i medium ;>
Jesli gram w gothica3 na 1024 i high na A643000+, 7600GS i 1GB (+ małe OC) i działa "znosnie" jak na tą gre, to mysle ze lajtowo zagram w Crysisa na 1024 i medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja nie jestem w stanie uruchomić Neverwinter nights 2 na minimum a co dopiero Crisisa. Z tego co czytałem to gra bedzie działać pod Windows XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry wymiatał i nawet oczekiwany przez wszystki HL 2 nie dał mu rady nie mówiąc o DIII czy o Q4. Ale Crysis zabije wszystkich i wszystko i to na długie lata. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam grac w 800x600 w minimalnych detalach to dziekuje ,nawet nie instaluje.Albo max detale albo nie gram.Widze ,ze NVDIA znow maczala swoje brudne palce w tej grze, jestem ciekaw kiedy panowie od monopolizacji rynku zajma sie ta firma bo podplacanie komus by gra chodzila idealnie tylko na jego plaformie jest nieuczciwe.Bo wlasnie to NVdia robi dajmy na to Oblivion klatki na obydwu kartach porownywalne, F.E.A.R. radek x1650xt GF7600 GT okolo 24 klatek w ati i 40 w NVDIA, niech ktos powie,ze ati takie slabe tylko czemu obliwion chodzi na rowni??? Optymalizacja bibliotek graficznych pod jedna karte daje takie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm..po pierwsze kiedy to wyjdzie ;p...bo tam na górze o tym chyba nic nie ma xD jeżeli wyjdzie to po czerwcu ..to sobie pogram bez najmniejszego problemu ;p...starszy wtedy kupi mi nową katę graficzną xD wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i pójdzie na 3 letniej konfiguracji, ale już takiej radochy z grania nie będzie przy najniższych detalach i rozdzielczości niż przy najwyższym ustawieniu. Bo wiadomo że Crysis będzie brylował głównie grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podanie do wiadomości informacji, że jakaś gra o super grafice pójdzie na konfiguracjach na których teoretycznie pójść nie powinna wydaje mi sie raczej chytrym chwytem marketingowym niźli czymś, co winno rozbudzać nadzieję wśród mniej zamożnych graczu. Bo raz- nie wiemy, co prezes Cryteka miał na myśli poprzez zwrot "pójdzie". Uruchomi się?...Dwa- Crysis na zubożałej oprawie to już jednak nie to samo- wszak ta gra przyciąga nas w głównej mierze tzw. wideorealizmem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,41 GHz 512 ramu radeona 9550 i mi f.e.a.r. chodzi na 800na600 bez przywiechy na najiższych i Oblivon.
a co do tych wymagań to nie jestem przekonany, ale cuda się zdarzają jak po meczu polska-portugalia :)
i tak sobie w maju kupuje geforca 7200 i 1gb ramu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaaaaa jak dlamnie to tylko mały chwyt by szary gracz kupił sobie gre a potem jak otwożym paczke ha nabrałeś się hehe. Teraz to nie opłaca się kupywać tych kart które teraz sa na rynku bo jak wyjdą gry pod Dx10 to bedą ledwo pierdzieć. Ja czekam na Radka R600 z DX 10 i chciał bym by już wylazł UT 2007 i by poszedł mi na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś to dziwnie brzmi gra która ma wyciskać skoi z najpotężniejszych maszyn ma chodzić na PCtach 3 letnich ciekawe jak to będzie wyglądało super ultra low detals :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eehh totalni pesymisci ;-/ szkoda gadac
Imo:
sprzet to zaledwie 50% sukcesu
OC to kolejne 20-30% sukcesu
czysty system, dobre konfigi to tez 20-30% sukcesu

A 3 letnie kompy moga byc do dzisiaj b. dobre ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować