Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2008 o 18:29, dominikańczyk napisał:

Mam pytanko związane z awansem. Jaheria mi awansowała(pierwszy awans w grze) i w tym
awansie nie ma punktów do przydzielenia. To co mam z tym awansem zrobić??

Jeśli chodzi o druidów (Jaheira), magów i innych czarujących to przy awansach oprócz HP najczęściej dodawane są nowe sloty na czary lub czary następnego poziomu. Punkty raczej są domeną zbrojnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wykonanie tego zadania... będziesz ich mógł zatrzymać w drużynie:)
W BG1 tak działają wszystkie questy dla towarzyszy - przyłączają się oni do Ciebie na jakiś czas, a jeśli nie wykonasz tego czego chcą to w pewnym momencie mogą od Ciebie odejść. Jeśli wykonasz zlecone przez nich zadanie to zostaną w drużynie dopóki ich nie wyrzucisz lub dopóki twoja reputacja nie osiągnie wartości konfliktowej z ich charakterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 17:42, Karharot napisał:

Za wykonanie tego zadania... będziesz ich mógł zatrzymać w drużynie:)
W BG1 tak działają wszystkie questy dla towarzyszy - przyłączają się oni do Ciebie na
jakiś czas, a jeśli nie wykonasz tego czego chcą to w pewnym momencie mogą od Ciebie
odejść. Jeśli wykonasz zlecone przez nich zadanie to zostaną w drużynie dopóki ich nie
wyrzucisz lub dopóki twoja reputacja nie osiągnie wartości konfliktowej z ich charakterem.


A stanie się coś jeżeli jeden z nich umrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest najlepszy sposób na rozdzielanie par towarzyszy - zabij lub spetryfikuj jednego z nich a potem jeśli trzeba odłącz z drużyny jego szary (martwy) portret, drugi NPC z tej pary zostanie w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna postać z pary zginie, to będziesz mógł ją odłączyć od drużyny, a druga postać wtedy nie odejdzie. Normalnie, jeśli odłączysz kogoś z dwójki, to druga osoba odchodzi sama. W grze jest kilka takich par (np.: Khalid-Jaheira, Minsc-Dynaheir).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 17:49, Karharot napisał:

Nie. To jest najlepszy sposób na rozdzielanie par towarzyszy - zabij lub spetryfikuj
jednego z nich a potem jeśli trzeba odłącz z drużyny jego szary (martwy) portret, drugi
NPC z tej pary zostanie w drużynie.


Ale jak nekromanta umarł to niziołek został! Jeszcze się cieszył że umarł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to właśnie napisałem w poprzednim poście:)
A to że niziołek się cieszył ze śmierci nekromanty to już specyficzna cecha tych dwóch "przyjaciół".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 18:08, Karharot napisał:

Wydaje mi się że to właśnie napisałem w poprzednim poście:)
A to że niziołek się cieszył ze śmierci nekromanty to już specyficzna cecha tych dwóch
"przyjaciół".


Możliwe że nie doczytałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa posty ale mam pytanie. Mam niezidentyfikowane rzeczy lecz można ich używać. W takim razie identyfikacja jest tylko do poznania właściwości?

EDIT: mam jeszcze jedno pytanie :) W czym jest najlepszy łowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:08, dominikańczyk napisał:

Sorki za dwa posty ale mam pytanie. Mam niezidentyfikowane rzeczy lecz można ich używać.
W takim razie identyfikacja jest tylko do poznania właściwości?

NIektóre przedmioty MUSISZ zidentyfikowac do użycia, np. rózdzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisał Asthariel musisz jeszcze wiedzieć że w grze są przedmioty przeklęte. Można je co prawda zdjąć przy pomocy odpowiedniego czaru ale jeśli nikt z twojej drużyny go nie zna to będziesz się musiał udać do najbliższej świątyni. Zręczność zredukowana do 3 nie jest czymś przyjemnym gdy jesteś gdzieś daleko w głuszy lub głęboko w lochach, więc uważaj co zakładasz na swoje postacie.

Łowca jest słabszy fizycznie od wojownika (może mieć tylko dwa poziomy specjalizacji na broń) ale w zamian na późniejszych poziomach zyskuje dostęp do czarów druidycznych niższych poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. To jeszcze raz zapytam o tego łowcę i jeszcze pytanie. Po wykonaniu tego questa w kopalni gdzie mogę jakieś zadanie zdobyć(najlepiej w Nashkel)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:24, dominikańczyk napisał:

OK. To jeszcze raz zapytam o tego łowcę i jeszcze pytanie. Po wykonaniu tego questa w
kopalni gdzie mogę jakieś zadanie zdobyć(najlepiej w Nashkel)?


lowca ponadto co napisal karharot moze sie kryc w cieniu co moze uratowac tylek, a dodatkowo lowca wybiera sobie wroga rasowego, przeciw ktoremu ma lepsze rzuty na atak itp, ale za to minusy jak musi z nim pogadac (rzadko sie to zdarza ale warto wiedziec). questow to ja radze samemu poszukac, duzo wieksza frajda z gry. a rownie dobrze zamiast pytac tutaj mozesz siegnac po solucje gdzies w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łowcę to nie bardzo wiem co więcej Ci napisać, jeśli chodzi Ci o to w jakiej się specjalizuje broni to odpowiedź brzmi: w dowolnej. Tylko od Ciebie zależy w jakim rodzaju oręża go wyszkolisz.
Co do questa to w Nashkell są dwa które warto wykonać: oszalały kapitan Brage którego możesz znaleźć w lokacji na zachód od Nashkell (nad morzem) oraz artysta Prism którego możesz znaleźć w lokacjo Kopalnie Nashkell (na powierzchni). Poza tym warto abyś pokręcił się po okolicznych obszarach i przeszukał je na własną rękę, niemal w każdej lokacji znajdziesz coś ciekawego.
Aby kontynuować główny quest musisz się udać do Beregostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shit nie zdazylem z editem:D co do krycia sie w cieniu to mozna to oczywiscie zrobic tylko w zbroi nie ciezszej niz cwiekowana skorznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie pytanie na dziś. Czy powinienem zabijać tego całego Taziga czy jak mu tam. Bo zabiłem.
Ps. Sory za ytania ale zawsze boje się konsekwencji wyborów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:49, dominikańczyk napisał:

Mam ostatnie pytanie na dziś. Czy powinienem zabijać tego całego Taziga czy jak mu tam.
Bo zabiłem.


Chodzi o Zanzibarkę z Gospody Feldposta? Nie ma żadnego znaczenia czy go zabijesz czy nie, chociaż pewnie lepiej jest go załatwić bo można przy nim znaleźć parę drobiazgów i zdobyć trochę expa, zawsze coś.

Dnia 14.04.2008 o 21:49, dominikańczyk napisał:

Ps. Sory za ytania ale zawsze boje się konsekwencji wyborów ...


Po to jest to forum aby na nim zadawać pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować