Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Po raz pierwszy od dłuższego czasu, trafiła mi się naprawdę ciężka walka :-D Włamuje się do domu w Wrotach myślę sobie "pewnie znowu, jakiś arystokrata i nic wartościowego" a tu wypada na nas dwóch Rycerzy Zagłady, Upiorniak i na domiar złego z cienia 3 lub 4 Niewidzialnych Łowców ( nazwy własne mogłem trochę poprzekręcać ;-) ).
Ależ to była rzeź ;-D w 10 sekund straciłem Imoen i Dynaheir, parę sekund później ich los podzielił Minsc. Pomieszczenie jest tak małe i zastawione, że nie ma nawet jak się przegrupować, poza tym co chwila ktoś z chwila jakiś Łowca wyskakuje z cienia i pakuje mi nóż w plecy ;-P Na razie wchodziłem do domu 3 razy ( wychodziłem, żeby się uleczyć ) i udało mi się zabić Upiorka i jednego Łowcę, masakra :-D

Edit: literówka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zanim wejdziesz do tego domu powinieneś odpalić wszystkie czary ochronne i wspomagające jakie masz. Jeśli to nie wystarczy to zawsze można kupić trochę mikstur i wspomóc się także nimi (we Wrotach nie powinno być problemu z ich nabyciem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem Scara,rozmawiałemz nim zaraz po przybyciu do tej dzielnicy na południowym-zachodzie
i po tej rozmowie on gdzieś sobie poszedł.Po uwolnieniu przywódcy konsorcjum siedem słońc strażnik podszedł do mnie strażnik z płomiennej pięści i powiedział mi ,że mam iść porozmawiać z Scarem w ich siedzibie,poszedłem tam,ale jego nie było i za bardzo nie wiem co teraz zrobić.Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko,w kanałach spotkałem króla kanałów,który wiedział o moim bohaterze całkiem sporo,myślałem że będe musiał z nim walczyć ,ale on puścił mnie wolno i stąd moje pytanie czy trzeba było prowadzić rozmowę w inny sposób tak żeby można było go zabić oraz czy jest on związany z głównym wątkiem gry.Wiem że trochę się rozpisałem,ale prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scara poszukaj wewnątrz siedziby Płomiennej Pięści. Co do Króla Kanałów to jest on tylko jedną z ciekawostek gry i nie jest powiązany z głównym questem, można doprowadzić do walki z nim jednak poza expem nie dostaniesz nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 18:57, Karharot napisał:

Scara poszukaj wewnątrz siedziby Płomiennej Pięści.

Właśnie o to chodzi że przeszukałem całą siedzibę Płomiennej Pięści i nigdzie go nie ma.Jeśli go nie znajdę to cz y będę mógł ukończyć grę, bo jeśli nie to będę musiał zacząć od samego początku :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:00, raven91 napisał:

> Scara poszukaj wewnątrz siedziby Płomiennej Pięści.
Właśnie o to chodzi że przeszukałem całą siedzibę Płomiennej Pięści i nigdzie go nie
ma.Jeśli go nie znajdę to cz y będę mógł ukończyć grę, bo jeśli nie to będę musiał zacząć
od samego początku :\

scar może być w 2 miejscach: na parterze siedziby płomiennej pięści, albo przed nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:24, sig. napisał:

scar może być w 2 miejscach: na parterze siedziby płomiennej pięści, albo przed nią

Niestety,nie było go w żadnym z tych miejsc.Całe szczęście,że miałem wcześniejszego save,i z powrotem wróciłem do tego miejsca.Wiem już nawet co się stało,po prostu jeżeli porozmawia się z dowódcą płomiennej pięści przed wykonaniem misji z konsorcjum siedem słońc,to Scar gdzieś znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to że gra wyszła 10 lat temu to z pewnością cała masa osób.
To już co najmniej drugi temat w którym rzucasz takie pytanie, jeśli gra Cię interesuje to spróbuj raczej zapytać się o coś bardziej konstruktywnego...

EDIT:
To już co najmniej trzeci taki temat...
Weź trochę na wstrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:58, ptaku23 napisał:

Mam pytanie czy przeszedł ktoś całego Baldur''s Gate/



pytanie prwidłowo sknstruowane powinno raczje brzemieć : czy liczba przejść tej gry prekroczyła u kogos 100 czy nie :P, to byloby sensowne a nie czy ktos przeszedl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję teraz misję związaną ze zdobyciem antidotum.Znalazłem już Marka i nie mogę nic do niego powiedzieć,zabiłem go i zabrałem odtrutkę,ale nie wiem czy akurat tak to trzeba było zrobić żeby misja została wykonana.Jeszcze takie mam takie pytanie,która misja jest tak naprawdę związana z głównym wątkiem fabuły,bo wykonałem ich już kilka i żadna za bardzo nie przybliżyła mnie do odnalezienia kryjówki Żelaznego Tronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 10:04, raven91 napisał:

Wykonuję teraz misję związaną ze zdobyciem antidotum.Znalazłem już Marka i nie mogę nic
do niego powiedzieć,zabiłem go i zabrałem odtrutkę,ale nie wiem czy akurat tak to trzeba
było zrobić żeby misja została wykonana.Jeszcze takie mam takie pytanie,która misja jest
tak naprawdę związana z głównym wątkiem fabuły,bo wykonałem ich już kilka i żadna za
bardzo nie przybliżyła mnie do odnalezienia kryjówki Żelaznego Tronu.

Na tym etapie Twoim głównym celem związanym z fabułą jest, sprawdzenie co się dzieje w konsorcjum "Siedmiu Słońc" a następnie zdanie raportu w Twierdzy "Płomiennej Pięści".
A jeśli chodzi o misję z antidotum to najpierw musisz zdjąć geas przymusy z tego drugiego kolesia ( który powiedział Ci o tym, że jesteś zatruty ) sprawdź w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2008 o 11:16, sodolis napisał:

Na tym etapie Twoim głównym celem związanym z fabułą jest, sprawdzenie co się dzieje
w konsorcjum "Siedmiu Słońc" a następnie zdanie raportu w Twierdzy "Płomiennej Pięści".

Zrobiłem to już i Scat dał mi nową misję.Mam sprawdzić co się dzieję w kanałach we wschodniej części miasta.

Dnia 13.04.2008 o 11:16, sodolis napisał:

A jeśli chodzi o misję z antidotum to najpierw musisz zdjąć geas przymusy z tego drugiego
kolesia ( który powiedział Ci o tym, że jesteś zatruty ) sprawdź w dzienniku.

Oddałem mu już ten zwój i on powiedział mi że mam teraz iść do Marka,po drugą część antidotum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 11:20, raven91 napisał:


> Na tym etapie Twoim głównym celem związanym z fabułą jest, sprawdzenie co się dzieje

> w konsorcjum "Siedmiu Słońc" a następnie zdanie raportu w Twierdzy "Płomiennej Pięści".
Zrobiłem to już i Scat dał mi nową misję.Mam sprawdzić co się dzieję w kanałach we wschodniej
części miasta.

Idź do części miasta przy Głównej Bramie ( tam gdzie jest sklep z magicznymi rozmaitościami ) i zejdź do kanałów, jest tam...Twój przeciwnik ( nie będę spoilerował) aha nie sprzedawaj pierścienia z rubinem tylko oddaj go Scarowi.

Dnia 13.04.2008 o 11:20, raven91 napisał:

> A jeśli chodzi o misję z antidotum to najpierw musisz zdjąć geas przymusy z tego
drugiego
> kolesia ( który powiedział Ci o tym, że jesteś zatruty ) sprawdź w dzienniku.

Oddałem mu już ten zwój i on powiedział mi że mam teraz iść do Marka,po drugą część antidotum.

W takim razie dobrze zrobiłeś, nie ma innego wyjścia tylko go zabić ( tylko, że ze mną zamienił chyba dwa słowa przedtem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 11:20, raven91 napisał:


> Na tym etapie Twoim głównym celem związanym z fabułą jest, sprawdzenie co się dzieje
> w konsorcjum "Siedmiu Słońc" a następnie zdanie raportu w Twierdzy "Płomiennej Pięści".
Zrobiłem to już i Scat dał mi nową misję.Mam sprawdzić co się dzieję w kanałach we wschodniej
części miasta.

Zapomniałem ;-) Jak już wykonasz tą misję w kanałach i zdasz raport to dostaniesz zadanie związane z fabułą, mianowicie eksploracja siedziby "Żelaznego Tronu" ( lokazja doki, północno-zachodnia część dzielnicy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko związane z awansem. Jaheria mi awansowała(pierwszy awans w grze) i w tym awansie nie ma punktów do przydzielenia. To co mam z tym awansem zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować