Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Oprócz tego co napisał wojtek2222 wspomnę jeszcze że w jednej z jaskiń przy Twierdzy Gnolli można znaleźć grimuar dający na stałe +1 do charyzmy, jest to co prawda najmniej przydatna ze wszystkich cech ale zawsze miło jest "ulepszyć" swojego bohatera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Teraz mam taką prośbę:
mógłby ktoś kto ma czas wypisać na którym poziomie najlepiej zabierać się za dany rozdział?Tzn.ja mam 4 level i 4 rozdział i za gra mi się trochę trudno.O walce z większymi Wyvernami czy tym najgroźniejszym rodzajem pająków z kniei Outlisko(jak przekręciłem nazwę to sorry)nie ma mowy.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jaki minimalny poziom wypada mieć podczas podchodzenia do kolejnych rozdziałów, zawsze przechodzę grę w ten sposób że najpierw zwiedzam wszystkie dostępne obszary i wykonuje wszystkie możliwe questy poboczne zanim ruszę z głównym wątkiem więc regułą jest że mam wyższy poziom niż ten zakładany dla main questa.
Taka drobna podpowiedź - na wschód od Beregostu i na północ od Gullykin jest obszar na którym można znaleźć bazyliszki, same w sobie są one jednymi z najbardziej niebezpiecznych istot w grze (co odzwierciedla pokaźna ilość expa przyznawanego za ich zabicie) ale wystarczy że zabezpieczysz swoje postacie czarem "ochrona przed petryfikacją" (zaklęcie maga 2 poziomu) a stają się one całkowicie bezbronne - to doskonałe miejsce na "doszkolenie" swojej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.Spróbuję tego przy następnym podejściu.Teraz będę musiał zadowolić się expieniem(ueee...) i wybierać questy "na wyrywki".
I mam jeszcze trzy pytania:

1.Gra ma jakieś osiem rozdziałów razem z OzWM.Ile z nich należy do podstawki a ile do dodatku?
2.Przy tworzeniu postaci wkurzył mnie brak niektórych ras z Podręcznika do FR.Nie ma czasami jakiegoś moda który dodaje do ras możliwych do wyboru np.Diablęta,Gensai czy Drowy(z naciskiem na Diablęta:P)?
3.Jako bard skopiowałem trzy zwoje do księgi czarów ale nie mogę ich użyć a ikona przy wyborze zaklęcia zawsze jest szara,tzn.zaklęcie nieaktywne.Da się coś z tym zrobić czy nie będę już mógł bawić się w czarodzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

1.Gra ma jakieś osiem rozdziałów razem z OzWM.Ile z nich należy do podstawki a ile do
dodatku?

Jeśli się nie mylę to do OzWM należy chyba tylko jeden, pozostałe siedem to czysto Baldursowskie.

Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

2.Przy tworzeniu postaci wkurzył mnie brak niektórych ras z Podręcznika do FR.Nie ma
czasami jakiegoś moda który dodaje do ras możliwych do wyboru np.Diablęta,Gensai czy
Drowy(z naciskiem na Diablęta:P)?

Hmm to by było chyba odrobinę bardziej skomplikowane bo po pierwsze musiałbyś połączyć Baldursa jedynkę i dwójkę za pomocą BGT, oraz doinstalować mod The Darkest Day który dodaje różne rasy i podrasy.

Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

3.Jako bard skopiowałem trzy zwoje do księgi czarów ale nie mogę ich użyć a ikona przy
wyborze zaklęcia zawsze jest szara,tzn.zaklęcie nieaktywne.Da się coś z tym zrobić czy
nie będę już mógł bawić się w czarodzieja?

To bardzo proste. Musisz się przespać :-] Gdy zaklęcia w księdze są na szaro to znaczy że czarodziej ich nie "wymedytował" by je wymedytować musisz odpocząć, albo gdzieś w polu, albo w karczmie. jeśli w polu to wchodzisz do inwentora i klikasz ikonkę znajdującą się na samym dole paska ikon po lewej stronie. Powinna być opisana jako Odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

1.Gra ma jakieś osiem rozdziałów razem z OzWM.Ile z nich należy do podstawki a ile do
dodatku?


Dodatek nie wprowadza nowych rozdziałów jako takich jedynie nowe obszary i nowe (duże) questy poboczne. Teoretycznie można ukończyć BG + OzWM nawet nie zawadzając o nowe obszary (choć byłoby to oczywiście bez sensu).

Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

2.Przy tworzeniu postaci wkurzył mnie brak niektórych ras z Podręcznika do FR.Nie ma
czasami jakiegoś moda który dodaje do ras możliwych do wyboru np.Diablęta,Gensai czy
Drowy(z naciskiem na Diablęta:P)?


Tych ras nie było w edycji na której opierał się BG. Jak bardzo Ci na tym zależy to możesz pokombinować z modem BGT który przenosi BG na silnik BG2 a co za tym idzie dodaje rasę pół-orka. Pamiętam że były kiedyś mody wprowadzające nowe rasy do BG2 ale niestety strona na której je widziałem już padła a po drugie te nowe rasy były strasznie podpakowane.

Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

3.Jako bard skopiowałem trzy zwoje do księgi czarów ale nie mogę ich użyć a ikona przy
wyborze zaklęcia zawsze jest szara,tzn.zaklęcie nieaktywne.Da się coś z tym zrobić czy
nie będę już mógł bawić się w czarodzieja?


Hmm. Jaką charyzmę ma Twój bard? Nie jestem zbyt zaznajomiony z tą klasą ale wydaje mi się że do rzucania zaklęć potrzebna jest właśnie odpowiednio wysoka charyzma. Zobacz też na wszelki wypadek czy zdjęcie pancerza nie odblokuje możliwości rzucania czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:54, Bingolo napisał:

3.Jako bard skopiowałem trzy zwoje do księgi czarów ale nie mogę ich użyć a ikona przy
wyborze zaklęcia zawsze jest szara,tzn.zaklęcie nieaktywne.Da się coś z tym zrobić czy
nie będę już mógł bawić się w czarodzieja?

Nie wiem czy mi się z inną grą nie myli, ale zdejmij zbroję... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym zdejmowaniem zbroi pomogło.:P Sam się dziwie że nie pamiętałem tego z podręcznika do D&D.
Co do pod ras to myślałem że BG korzysta z najnowszej wersji podręcznika do FR(3.5,jeśli się nie mylę).Ale jeśli jest zrobione na bazie starszej edycji to zwracam honor twórcą(chociaż w BG 2 kiedy gadałem z duchem który przywoływał bohaterów niezależnych na początku gry to było tam Diablę Bard:P)-realia świata są najważniejsze.
Ogólnie to dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 19:07, Bingolo napisał:

Z tym zdejmowaniem zbroi pomogło.:P Sam się dziwie że nie pamiętałem tego z podręcznika
do D&D.
Co do pod ras to myślałem że BG korzysta z najnowszej wersji podręcznika do FR(3.5,jeśli
się nie mylę).Ale jeśli jest zrobione na bazie starszej edycji to zwracam honor twórcą(chociaż
w BG 2 kiedy gadałem z duchem który przywoływał bohaterów niezależnych na początku gry
to było tam Diablę Bard:P)-realia świata są najważniejsze.
Ogólnie to dziękuje wszystkim za pomoc.

Początek 3 edycji to dopiero 2000 rok. BG jest kilka lat starszy i jeszcze dolóż do tego okres produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 19:07, Bingolo napisał:

Co do pod ras to myślałem że BG korzysta z najnowszej wersji podręcznika do FR(3.5,jeśli
się nie mylę)


BG korzysta z AD&D 2nd Edition, nie zapominaj że gra ma już 10 lat i w chwili gdy powstawała o edycji 3,5 nikt nawet nie słyszał:)

-> hans olo
Gratuluję awansu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 jest już częściowo oparte na edycji 3,5, ale jedynka nie (no chyba że korzystając z BGT uruchomisz ją na silniku z 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jesteś całkowicie pewien? Nie potrafię znaleźć o tym wzmianki w instrukcji ale wydaje mi się że BG2 to wciąż była druga edycja do której jedynie wprowadzono kilka modyfikacji (jak podklasy).
3 edycję wyróżniają takie elementy jak np. atuty oraz KP która jest tym lepsza im wyższa a w BG2 tego nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem swego czasu nie było gdzieś w sieci bety moda o nazwie "IceWind Gate" o ile dobrze nazwę zapamiętałem.
Mając w kolekcji gier IWD 2 plus BG 2 odpaliliśmy wrota na silniku IWD plus dostawaliśmy wynikające z tego wszelkie modyfikacje w tym pełną 3 edycję D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 21:29, Szalony Max napisał:

A czy przypadkiem swego czasu nie było gdzieś w sieci bety moda o nazwie "IceWind Gate"
o ile dobrze nazwę zapamiętałem.
Mając w kolekcji gier IWD 2 plus BG 2 odpaliliśmy wrota na silniku IWD plus dostawaliśmy
wynikające z tego wszelkie modyfikacje w tym pełną 3 edycję D&D.

faktycznie też mi się coś takiego kojarzy........ chociaż niewiem czy akurat tą nazwę miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 22:02, sig. napisał:

faktycznie też mi się coś takiego kojarzy........ chociaż niewiem czy akurat tą nazwę miał


Znalazłem, jednak pamięć do gier i dodatków mam bardzo dobrą, w przeciwieństwie do innych rzeczy, ale ja nie o tym chciałem.
http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/icewind-gate/
Tak na marginesie myślałem ze biblioteka riklaunima już dawno zaginęła w odmętach internetu, a tutaj taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien duch przebywający obecnie w zaświatach ale nawiedzający od czasu do czasu to forum przemówił do mnie dzisiaj i przekazał że BG 2 było oparte na edycji AD&D 2.5 z pewnymi zmianami pod edycję 3.0, zgodnie z jego wolą (istotom nadprzyrodzonym/nieumarłym się nie odmawia) przekazuję jego słowa także wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję usilnie 1 części BG w pierwszym polskim wydaniu, tzn. z mapą, tekturowym pudełkiem, itd. Kompletnej. Jeśli ktoś z Was ma, i chciałby oddać (czytaj: sprzedać) w dobre ręce, proszę o kontakt: m.golebiowski@gazeta.pl, na gg 4975020 lub skype marmargol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:09, draakhul napisał:

Poszukuję usilnie 1 części BG w pierwszym polskim wydaniu, tzn. z mapą, tekturowym pudełkiem,
itd. Kompletnej. Jeśli ktoś z Was ma, i chciałby oddać (czytaj: sprzedać) w dobre ręce,
proszę o kontakt: m.golebiowski@gazeta.pl, na gg 4975020 lub skype marmargol.


co ty, to najcenniejsze, co może być. teraz takich pudełek to już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 00:05, jaceloth napisał:

> Poszukuję usilnie 1 części BG w pierwszym polskim wydaniu, tzn. z mapą, tekturowym
pudełkiem,
> itd. Kompletnej. Jeśli ktoś z Was ma, i chciałby oddać (czytaj: sprzedać) w dobre
ręce,
> proszę o kontakt: m.golebiowski@gazeta.pl, na gg 4975020 lub skype marmargol.

co ty, to najcenniejsze, co może być. teraz takich pudełek to już nie ma.

Wiem, wiem, ale różnych rzeczy ludzie się pozbywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:Piaty rozdzial-co jakis czas pojawia sie tekst o jakiejs chorobie i cos o jakims Lothandeze(nie pamietam dokladnie),po kilku takich komunikatach gina wszystkie moje postacie.Ja zadnego Lothandera nie pamitam.Da sie z tego jakos wyleczyc?

P.S Sorry za chaotyczno tej wypowiedzi ale pisz z informatycznej z dosc starego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować