Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2008 o 13:45, HiroshiTakubo napisał:

> > No ale kiedy zmniejszam do okienka to wciaz pojawiaja sie te czarne pola i
te same
> brzydkie rzeczy co przy full screenie.
> Aha, czyli występują problemy z grafiką? Posiadasz GF z serii 8 przypadkiem?
Owszem niestety posiadam. Czy to oznacza wyrok? :D

niekoniecznie... spróbuj http://ja.gram.pl/sig./4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 16:56, sig. napisał:


> > > No ale kiedy zmniejszam do okienka to wciaz pojawiaja sie te czarne pola
i
> te same
> > brzydkie rzeczy co przy full screenie.
> > Aha, czyli występują problemy z grafiką? Posiadasz GF z serii 8 przypadkiem?

> Owszem niestety posiadam. Czy to oznacza wyrok? :D
niekoniecznie... spróbuj http://ja.gram.pl/sig./4

Niestety problem wciąż nie naprawiony, ale wygląda na to że jest to chyba nie do przeskoczenia. Pokaże obraz jaki mam dla przykładu w ekwipunku:
Niemniej dzięki za odzew!

20081026205144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja mam 9600 Gt i miałem podobny problem. Pomogło:
1. Zastosowanie się do porad Sig.''a na jego GS''ie.
2. W ustawieniach grafiki (chyba kolory nie pamiętam dokładnie bo rano grę odinstalowałem) są liczby 16 (jakaś nie, wiem jaka) oraz 32. Zaznacz 16 i pod tymi liczbami masz 4 opcje (chyba programowanie) zaznacz tę co się znajduje w kolumnie po prawej stronie na dole. Jak kursorem najedziesz to niżej pojawi się napis, że to należy zaznaczyć gdy grafika jest nieprawidłowo wyświetlana.

Bardzo przepraszam za niedokładne porady, ale mam nadzieję, że Ci się uda znaleźć te opcje.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 21:42, junior17 napisał:

Bardzo przepraszam za niedokładne porady, ale mam nadzieję, że Ci się uda znaleźć te
opcje.
Pozdrawiam.


Sukces! Udało mi się w końcu. Rzeczywiście zmiana głębii kolorów z 32 bitów na 16 była kluczowa. Dodatkowo musze grać z włączonymi wszystkimi wspomagaczami graficznymi [jakby mój komp był jakiś przedpotopowy] czyli wiecie, tymi lustrzanymi kopiowaniami itp. dzięki temu gra chodzi normalnie. Za każdym razem kiedy chce zagrać musze zmieniać w Windozie kolory z 32 na 16, ale to szczegół. Cóż dzięki jeszcze raz za wsparcie a ja powoli planuje szaloną grę samymi magami w BG1 :) ... no może jeden mag-złodziej ^_^!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu na tę gierkę. I teraz mam pytanie: Czy jak "zabiją" mi kumpla z drużyny, to on wstanie (tak jak w NWN2)? Czy też mogę się już z nim pożegnać i szukać nowego towarzysza?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Świątyniach można wskrzesić martwego towarzysza,istnieje również czar wskrzeszenia dzięki któremu można to zrobić bez konieczności udawania się do świątyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał raven91 dodam jeszcze że wskrzeszenie towarzysza jest możliwe o ile jego portret (szary po śmierci) wciąż znajduje się z prawej strony ekranu, czasami zdarza się (np. na skutek potężnych trafień krytycznych) że ciało jest rozerwane na strzępy (portret wtedy znika), w takim wypadku jedynym ratunkiem jest załadowanie wcześniejszej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wejścia do kuźni w Beregoście gra wywala mi taki komunikat, po czym wychodzi do Windowsa. Edycja DVD (Extra Klasyka Gold), jedyny mod jaki mam zainstalowany to Wide Screen. Błąd występuje tylko, gdy próbuję wejść do kuźni w nocy - w dzień wszystko jest w porządku. Czy ktoś może mi coś poradzić?

20081101225425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A guzik, jednak nie tylko w nocy. Okazuje się, że w dzień tak samo - po prostu zmyliło mnie to, że wcześniej (za dnia) wszedłem do kuźni Taeroma normalnie, bez żadnych problemów. Nie mogę wejść ani do kuźni ani do gospody Feldeposta, a np. do Wesołego Żonglera wchodzę normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z działaniem gry, a mianowicie, pojawiają się takie czarne kwadraciki pod wyrzuconymi rzeczami, przedmiotami w inwentarzu itp ( screeny). Na początku jeszcze jakoś to znosiłem, myślałem, że problem sam się rozwiąże, ale teraz coraz bardziej mnie do wkurza ;P. Czy może być to winna nowego kompa ?

20081109154319

20081109154328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby to była wina nowego kompa. Mój ma 7 albo 8 lat i ała gra kiedyś szła normalnie(bo teraz już nie gram całą przeszedłem:P). Jest to jakiś bug w grze. Spróbuj przeinstalować gre, może to pomoże. Jeśli to nie pomoże to idź napraw płytkę, jeśli masz w okolicy jakieś centrum lub sklep czy cos tam, gdzie byś mógł naprawić.
Hmmmm..na tych zdjęciach widze, że jesteś w kopalniach i idziesz po Xsan-a(maga).
Powiem tak zacznij od przeinstalowania, ale przed tym skopiuj save-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 15:43, Szympek napisał:

Mam problem z działaniem gry, a mianowicie, pojawiają się takie czarne kwadraciki pod
wyrzuconymi rzeczami, przedmiotami w inwentarzu itp ( screeny). Na początku jeszcze jakoś
to znosiłem, myślałem, że problem sam się rozwiąże, ale teraz coraz bardziej mnie do
wkurza ;P. Czy może być to winna nowego kompa ?

Zapewne masz GeForce8x00. Też mam ten sam problem, ale rozwiązanie jest proste: prawoklik na pulpit -> właściwości -> ustawienia -> zaawansowane -> rozwiązywanie problemów i suwak ustawiasz tak aby na dole było napisane "wyłącz wszystkie przyspieszenia DirectDraw i Direct3D...". Po tym zabiegu gra powinna śmigać jak należy. Nie zapomnij tylko przywrócić starych ustawień przed włączeniem jakiś nowych aplikacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 15:43, Szympek napisał:

Mam problem z działaniem gry, a mianowicie, pojawiają się takie czarne kwadraciki pod
wyrzuconymi rzeczami, przedmiotami w inwentarzu itp ( screeny). Na początku jeszcze jakoś
to znosiłem, myślałem, że problem sam się rozwiąże, ale teraz coraz bardziej mnie do
wkurza ;P. Czy może być to winna nowego kompa ?

Miałem dokładnie ten sam problem i udało się to zwalczyć poprzez zaznaczenie opcji lustrzanego kopiowania, ew. zmiany głębi kolorów na 16 bitów z 32. Powinno działać.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 15:52, kacper78 napisał:

Mam pytanie jak zrobiłeś, że masz 99HP?? Mnie to na maxa wychodziło do 80( z czymś )

Co ty z szyszki spadłeś :P. Nie no żartuje niemniej twój problem jest dziwny. Po prostu trzeba przed awansem zapisać grę i losować pkt. życia aż wylosuje się wartość maksymalną.
A tak poza tym, to ten mój screen jest wzięty z save''a który powstaje po instalacji Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 18:11, HiroshiTakubo napisał:

> Mam pytanie jak zrobiłeś, że masz 99HP?? Mnie to na maxa wychodziło do 80( z czymś
)
Co ty z szyszki spadłeś :P. Nie no żartuje niemniej twój problem jest dziwny. Po prostu
trzeba przed awansem zapisać grę i losować pkt. życia aż wylosuje się wartość maksymalną.

Albo grać z BGT i mieć w nosie save/reload :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Geforca 9800, ale i tak pomogło, dzięki. Spróbuje jeszcze tą metodę od Siga ^^. Zmiana głębi i zaznaczenie lustrzanego kopiowania, nie pomogła.
Niechcący wziąłem odpowiedz, zamiast edytuj, sry ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować