Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2008 o 18:13, kacper78 napisał:

Powiem ci, zę kiedyś tak robiłem, lecz nie denerwowało mnie 20 razy wczytywać. Wiesz
może jak zabić Drizzita?

To skoro cię nie denerwowało to o co chodzi? :P:P:P Na Drizzta w necie sposobów jest bardzo dużo, poszukaj a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem co jest z tym Baldurem. Już drugi raz do niego podchodzę i się przemóc nie mogę. Cały czas twierdzę, że nie ma się czym podniecać, a zewsząd i tak co jakiś czas słyszę o świetności "Baldur''s Gate". Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega fenomen tej gry? Grałem w wiele RPGów, ale tego jakoś nie mogę przełknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:14, Daviochlebak napisał:

Hmm... Nie wiem co jest z tym Baldurem. Już drugi raz do niego podchodzę i się przemóc
nie mogę. Cały czas twierdzę, że nie ma się czym podniecać, a zewsząd i tak co jakiś
czas słyszę o świetności "Baldur''s Gate". Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega fenomen
tej gry? Grałem w wiele RPGów, ale tego jakoś nie mogę przełknąć.

Fenomen zaczyna sie od dwójki :-P Tam jest mnóstwo questów, ciekawsza fabuła, z zdecydowanie lepsi towarzysze, rozmawiający z tobą, z sobą nawzajem, i komentujący na bieżąco to, co sie dzieje.
Jedynka ma lepszy klimat, ale jest nudniejsza, daje więcej swobody w podróżowaniu, ale rzadko można znaleźć na mapie coś ciekawego. jeśli cię nudzi, przeskocz od razu do drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:19, Asthariel napisał:

Jedynka ma lepszy klimat, ale jest nudniejsza, daje więcej swobody w podróżowaniu, ale
rzadko można znaleźć na mapie coś ciekawego. jeśli cię nudzi, przeskocz od razu do drugiej
części.


Jeśli jedynka go nudzi, to dwójka nie porwie. Tłumaczenie co jest fajnego w BG, to jak wyjaśnianie niewidomemu jak wygląda kolor biały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:21, walgierz napisał:

Jeśli jedynka go nudzi, to dwójka nie porwie.

Mnie jedynka też nudzi, a mimo to dwójka porywa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 10:18, kacper78 napisał:

Szkoda tylko, że w BG można nabić tylko określony lvl.


Możesz zmodyfikować grę tak aby limit expa został zdjęty lub bardzo odsunięty - najlepiej użyć BGT który sprawi (między innymi) że w BG będziesz mógł awansować tak samo jak w BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdejmowanie limitu w niezmodowanym, "czystym" BG nie ma sensu. Gra została tak zaprojektowana, że nawet wykonując wszystkie dostępne questy i zabijając wszystkich przeciwników nie zdobędziemy więcej niż jeden poziom ponad to, co oferuje nam limit punktów. Oczywiście inaczej sprawa wygląda jeśli gramy z BGT lub modami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można iść mniej liczną drużyną i nie dzielić się expem:)
Zgadzam się jednak że nie ma to większego sensu - zwłaszcza w przypadku spellcasterów którzy dostawaliby sloty na zaklęcia których w grze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem, że niektórzy grają mniejszą ilością postaci. Ja tam zawsze mam pełny skład, bo w kupie raźniej, jak to mówią. :) Ale tak jak zauważyłeś, przy mniejszej drużynie poziomy by się marnowały, zwłaszcza u postaci rzucających czary, bo poza dodatkowymi punktami życia i komórkami na czary niższych poziomów nie otrzymywały by one żadnych korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziex za info muszę ci przyznać się, ze jak dzisiaj byłem w kinie z koleżankami to jak potem chodziliśmy po sklepach to zauważyłem książki pt:"Wrota Baldura" i nawet jedną kupiłem. Jak sobie przeglądałem to mapka jest identyczna, ze na środku jest Gospoda Pod Pomocną Dłonią na południe Kopalnie, Beregost, Nashkil itp... A na północ Knieje Otulisko no i Wrota Baldura jak wiadomo. Do niedawna myślałem, że jest tylko gra. Ale jak przeczytałem na okładce to wyczytałem, że jest ona robiona na podstawie gry, która była kiedyś jednym z hitów tamtych czasów. A teraz nic tylko czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, to ta książka jest jedną wielką porażką. Kupiłem ją dawno temu razem z pozostałymi pozycjami z tego cyklu i straszliwie się zawiodłem. Fabuła jest kiepska, postaci słabo zarysowane i nie dające się polubić, kilka wątków nie trzyma się kupy. Nie poleciłbym jej nikomu. No ale to tylko moja opinia. Przeczytasz, to wyrobisz sobie własne zdanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 20:26, Xanax napisał:

Tak przy okazji, to ta książka jest jedną wielką porażką. Kupiłem ją dawno temu razem
z pozostałymi pozycjami z tego cyklu i straszliwie się zawiodłem. Fabuła jest kiepska,
postaci słabo zarysowane i nie dające się polubić, kilka wątków nie trzyma się kupy.
Nie poleciłbym jej nikomu. No ale to tylko moja opinia. Przeczytasz, to wyrobisz sobie
własne zdanie. :)

Ok dziex, w sumie też czytam Star Wars :P co mi sie podba więc coś się odpłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 20:37, Thermometrr napisał:

Opłaca się kupić tą grę ? Raczej sagę ? Podobna jest do Sacred''a ?

Myślisz, że ktokolwiek piszący w tym wątku powie, że nie warto? :)
I w ogóle co ty do czego porównujesz? Oo Rozbudowany, jeden z najlepszych w historii RPG z hack''n''slashem ? (Też dobrym, ale jednak h''n''s) Podobieństwa które widzę między tymi grami to rzut izometryczny oraz możność powalczenia magią, łukiem i mieczem.
Zresztą, kup, a zobaczysz, że się opłacało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 20:37, Thermometrr napisał:

Opłaca się kupić tą grę ? Raczej sagę ? Podobna jest do Sacred''a ?

To arcydzieło od mistrzów gatunku, gra do której zawsze będzie się porównywać inne RPG''i, a ty pytasz czy warto za marne 20 zł ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę Scara? Rozmawiałem z nim dwukrotnie, raz przed wejściem do miasta, a drugi raz w siedzibie Płomiennej Pięści, ale teraz go tam nie ma. Po wyjściu z Żelaznego Tronu siakiś koleś kazał mi z nim porozmawiać i nie wiem gdzie go szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:34, misioo napisał:

Gdzie znajdę Scara?

Powinien być w środku, ale jeśli go nie ma to... jest problem. Spróbuj jeszcze wejść po schodkach na wyższe piętro (znajdują się w dużej sali tuż za celami) może tam jest. Z Księciem już się spotkałeś czy jeszcze nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:39, Hubi Koshi napisał:

Z Księciem już się spotkałeś czy jeszcze nie ??

Jeszcze nie, bo jak z nim pogadam to przeteleportuje mnie do Candlekeep, a przed tym chciałem jeszcze się zobaczyć ze Scarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:50, misioo napisał:

chciałem jeszcze się zobaczyć ze Scarem

Nie do, tylko przed..... O ole pamiętam do środka dostaniesz się dopiero po rozmowie z strażnikiem i danu mu księgi otrzymanej od księcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować