Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2010 o 22:49, maschadow88 napisał:

O maga ciężko:P Musiałbym wziąć Edwina, co niestety sypie konwencję "dobrej drużyny":D

Ja zawsze biorę Xzara :P Mimo, że przeważnie reszta mojej drużyny jest dobra, to mam sentyment do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o tym nie pomyślałem :) W zastawianie pułapek za dużo się nie bawiłem bo w dwójce moją ulubioną klasą były różne wariacje maga - tam spellcaster był w stanie pokazać co to znaczy Prawdziwa Siła Ognia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zainstaluj sobie BGT i będziesz mógł w 1 bawić się wszystkim tym czym w 2 :) Tylko nie zapomnij mniejszyć xp przyznawany za złodziejstwo by ci po 200xp nie dawali na starcie :P

Co do drużyny mój dream-team jaki przechodził przez wszystko jak przez masło to:
postać główna - wojownik lub woj/mag/złodziej
khalid - wsparcie na pierwszej lini
jaheira - uzdrawiaczka, bufferka i procarka (w razie krytycznych sytuacji też łapie sejmitar, pawęż i idzie na pierwszą linię obok khalida)
imoen - złodziejka od rozbrajania/otwierania, łuczniczka
dynaheir - główny mag bojowy drużyny, panienka od ognistych kul i innych radości (minscowi się zmarło :P)
xan - elfi mag z kopalni nashkel, mag wspierający (nie może rzucać niestety kilku zaklęć bojowych ale niewiele to przeszkadza)

w dwójce gdy już magia staje się o niebo potężniejsza team wygląda nieco inaczej (między innymi dlatego że irek ubił moich ulubieńców)
postać główna - wojownik lub woj/mag/złodziej
jaheira - uzdrawiaczka, bufferka i procarka (w razie krytycznych sytuacji też łapie sejmitar, pawęż i idzie na pierwszą linię)
imoen - nędzna złodziejka ale znośna czarodziejka
aerie - główna siła magiczna drużyny, nieźle sypie czarami mając szatę vecny, uzupełnia druidzkie zaklęcia jaheiry kapłańskimi i siecze magią mistyczną
nalia - klon imoen, przydaje się gdy tamtej nie mamy, po powrocie mamy już dwie jakotakie maguski+aerie
mazzy - strzelec wyborowy od krótkiego łuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGT? Co to? Po zainstalowaniu czegoś takiego można zastawiać sidła w jedynce, etc? W dwójce na złodzieja nie ma kozaka, ale w jedynce pożal się Boże grać złodziejem:P Dwójka co prawda ma większe możłiwości fabularne i techniczne (więcej skili, takie tam) ale uważam, że jedynka ma lepszy klimat i dlatego żal mi jej drugi raz nie przejść (chcę dwie pod rząd ukończyć). Jedyne co wkurza to w cholere pustych prawie lokacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 10:28, maschadow88 napisał:

BGT? Co to?

BGT - BGTrilogy - mod łączący 1 i 2 (przenosi ci wszystkie pliki z folderu 1 do folderu 2 i w 1 od tej chwili zaczynasz pracować na silniku 2 (możesz walczyć 2 brońmi, zastawiać pułapki, czary działają jak w 2, możesz wybierać podklasy etc)
Poza tym lokacje zostają takie same (ale lepiej je oglądać w nowej rozdzielczosci :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 10:49, maschadow88 napisał:

A czemu Trilogy, skoro części są dwie?:D


Moda nie znam, ale Trilogy pewnie dlatego, że zawiera również dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy albo Tron Bhaala i pewnie jeden z nich (raczej ten drugi) jest uznany za trzecią część ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 10:57, McFlash napisał:

> A czemu Trilogy, skoro części są dwie?:D

Moda nie znam, ale Trilogy pewnie dlatego, że zawiera również dodatek Opowieści z Wybrzeża
Mieczy albo Tron Bhaala i pewnie jeden z nich (raczej ten drugi) jest uznany za trzecią
część ;)

Tron Bhala jest uznawawany za "BG 2.5".

Osobiście jestem wrogiem BGT zarówno z powodu tony błędów, jak i braku balansu, jaki wprowadzają przenosiny BG na silnik BG2. Zwiększenie rozdzielczości niewiele tłumaczy w dobie standardu monitorów LCD, a przede wszystkim grafika BG 2 jest w gruncie rzeczy duzo brzydsza niż w BG i tracisz animacje postaci, bardzo ładne w "1.ce" na rzecz brzydactw w BG2 i lustrzanego kopiowania przy obrocie. Błeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 10:49, maschadow88 napisał:

A czemu Trilogy, skoro części są dwie?:D

A o to pytaj twórców :D

McFlash
Mod nie zawiera w sobie NIC.. on po prostu przenosi BG1+OzWM do katalogu BG2 i umożliwia grę w obie części w sposób płynny, bez kończenia jednej i włączania drugiej.

Aurelinus
Jak się gra w BGT bez łatek do niego to bugi się pojawiają, osobiscie przeszedłem obie części BG każdą z dostępnych klas (więc dosyć sporo) od Candleceep do ''cioci amelisany'' zarówno z BGT jak i bez niego... nie widzę wcale większej ilości bugów, co więcej niektóre zostały załatane. Być może problemy u Ciebie wywołują jakies inne mody :) Co do braku balansu - jakoś tego nie zauważyłem, możesz jaśniej :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:48, Tuldor1 napisał:

Co do braku balansu - jakoś tego nie zauważyłem, możesz jaśniej :) ?

Poziom postaci tj. przeciwników jest kompletnie niedostosowany do nowych zdolności i specjalizacji (żaden przeciwnik nie korzysta z dualwieldingu ani nowych czarów na ten przykład), co skutkuje tym, że całkiem trudne BG1 staje się wycieczką, w trakcie której nawet nie chce się kupować jakiegokolwiek lepszego rynsztunku, bo po co? Nawet walka z Sarevokiem - normalnie na solo 1 na 1 na miecze niewykonalna, tu jest możliwa. Poza tym broń się nie niszczy, obrzydliwa mapa z BG2, fatalne animacje, a dla mnie dodatkowo - zero klimatu po konwersji. Jestem pełen podziwu, że ktokolwiek jest w stanie strawić te zmiany.
Jazda retrosamochodem z silnikiem retro to fajne przeżycie, przekładanie tego silnika do fiata punto już tak nie smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakłócony balans da się przeżyć (o ile wyłączy się xp za nauczanie się zaklęć bo to całkowicie go niszczy), w końcu dla kogoś kto już zna BG 1 na pamięć gra i tak nie stanowi wyzwania (wiadomo gdzie jest sprzęt który warto zdobyć, za co zdobywa się dużo xp a także ma się opracowane strategie pozwalające na wygranie tych walk).
Jeśli natomiast idzie o wygląd gry to całkowicie się zgadzam że BG1 było o wiele ładniejsze niż BG2 tak pod względem wyglądu postaci i ich sprzętu jak i animacji. Ileż ja bym dał za moda który łączył by te gry dając im zasady z dwójki i wygląd z jedynki... Cóż, co jest niemożliwe to jest niemożliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyciągnąłem z szafy zakurzone opakowanie z BG 1 i 2 i zaczynam instalcje, mod już ściągnąłem, determinacji mam nadzieję wystarczy na ukończenie całości;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:09, Aurelinus napisał:

Poziom postaci tj. przeciwników jest kompletnie niedostosowany do nowych zdolności i
specjalizacji (żaden przeciwnik nie korzysta z dualwieldingu ani nowych czarów na ten
przykład), co skutkuje tym, że całkiem trudne BG1 staje się wycieczką

Jak wspominałem zmniejszenie xp za uczenie się zaklęć i zmniejszenie xp za rozbrajanie pułapek/zamków sprawia że balans zostaje praktycznie zachowany - wiele z podklas dostępnych w BG2 wcale nie jest aż tak silnych z uwagi na posiadane minusy i nie ma co panikować. Wszystkie zmiany zaklęć dotyczą nie tylko postaci gracza ale i postaci NPC/mobków, a zaklęcia jakie dodano w BG2 nie posiadają z tego co pamiętam zwojów w BG1 więc nie da się ich nauczyć czarodziejem :P Dodatkowo można jak kto lubi zainstalować sobie tacticsa - wtedy nawet na początku gry spotyka się szkielety miotające w postać strachem, ociemniałością i bogowie wiedzą czym jeszcze :P Więc argument nie bardzo trafiony.

Dnia 24.06.2010 o 15:09, Aurelinus napisał:

Poza tym broń się nie niszczy

oho, o tym nie wiedziałem prawdę mówiąc (może z uwagi na losowość niszczenia się tej broni i fakt ze szybko zdobywam magiczną...

Dnia 24.06.2010 o 15:09, Aurelinus napisał:

obrzydliwa mapa z BG2

Tu przyznam rację - też wolałem mapę z BG1

Dnia 24.06.2010 o 15:09, Aurelinus napisał:

fatalne animacje, a dla mnie dodatkowo zero klimatu po konwersji

A tu już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 23:05, maschadow88 napisał:

No moje pierwsze wrażenia po chwili gry są raczej na minus, brakuje ducha jedynki;) Graficznie
wolę właśnie BG1 i tego OKROPNIE BRAKUJE!!!

Ja pograłem z ciekawości, ale nie jest prawdą, że dogłębna znajomość BG1 czyni ją zasadniczo łatwiejszą, przejście Wieży Durlaga na ten przykład. A po konwersji na TuTu czy BGT przestaje po prostu być zabawna, Wieżę przechodzi się z marszu na niskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodze instalacje BiG World i wcale nie uwazam zeby gra stracila na uroku. Wersja 8 jest juz naprawde dopracowana (jak na taka mieszanke), crasha spotkalem tylko w jednym miejscu pobocznego questa. Banter mody sprawiaja ze druzyna w koncu ''zyje''. Pomimo ogromych ilosci nowych rzeczy, ograniczenie zdobywanego xp i utrudnienia sprawily, ze walki z sarevokiem nie dalo sie przejsc z marszu, pomimo poteznych przediotow. Jedynym wiekszym zgrzytem tej instalacji jest to ze mniej wiecej w polowie bg1 gra stracila na plynnosci. Nie przeszkodzilo to w graniu ale troche irytowalo. Problem znika po przejsciu do bg2, a pojawil sie pewnie dlatego ze gram na trupie:/ Jezeli ktos nie gral w jedynke do tej pory to raczej nie polecam, ale dla osob ktore obie gry znaja wlasciwie na pamiec, BiGW jest czyms naprawde wysmienitym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 17:07, Karharot napisał:

Jeśli natomiast idzie o wygląd gry to całkowicie się zgadzam że BG1 było o wiele ładniejsze
niż BG2 tak pod względem wyglądu postaci i ich sprzętu jak i animacji. Ileż ja bym dał
za moda który łączył by te gry dając im zasady z dwójki i wygląd z jedynki... Cóż, co
jest niemożliwe to jest niemożliwe :(

Były takie próby :) Wprawdzie TuTu nie jest już rozwijane, ale był do niego modzik, który zamieniał wygląd gry na ten z BG1 :)
http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=content&task=blogcategory&id=134&Itemid=94

A do samego BG2 był mod One Pixel Productions, który przywracał część przedmiotów/postaci do tych z jedynki. Na jakiejś stronie nawet widziałem galerię, ale teraz nie mogę znaleźć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 14:48, Mumin napisał:

Były takie próby :) Wprawdzie TuTu nie jest już rozwijane, ale był do niego modzik, który zamieniał wygląd gry na ten z BG1 :)
http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=content&task=blogcategory&id=134&Itemid=94

Chodzi o Original BG1 GUI? Fajny, szkoda tylko że zmienia jedynie wygląd menu.

Dnia 26.06.2010 o 14:48, Mumin napisał:

A do samego BG2 był mod One Pixel Productions, który przywracał część przedmiotów/postaci do tych z jedynki. Na jakiejś stronie nawet widziałem galerię, ale teraz nie mogę znaleźć :/

Zagrać sobie w BG2 z chociażby częściową grafiką z jedynki? To by było ciekawe :) Zastanawiam się tylko w jakim stopniu udało im się przywrócić oryginalny wygląd bo z tego co wiem engine BG1 nie poradziłby sobie z częścią animacji z BG2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować